Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

τι θα κανατε στην θεση μου?


Recommended Posts

Μην του δώσεις αποδείξεις ότι γνωρίζεις. Αν το κάνεις αυτό θα πρέπει από αξιοπρέπεια και μόνο να σηκωθείς να φύγεις.

Αντιθέτως πες του: "Έχω βάσιμες υποψίες ότι το και το. Αν αντιληφθώ ότι δεν έχει σταματήσει αυτό το παραμύθι μέχρι τότε (θέσε ένα όριο) τότε θα σου αποδείξω ότι το γνωρίζω. Αν με φτάσεις στο σημείο να στο αποδείξω τότε καλοτάξιδος (δηλαδή έχε γεια!).

Είναι λάθος να του αποκαλύψεις τι ξέρεις και παρόλα αυτά να κάθεσαι μαζί του. Οι άντρες έχουν την τάση να λένε "α, ξέρει και κάθεται, άρα με παίρνει όσο θέλω, ακόμη και να το τραβήξω παραπέρα." Ταρακούνησέ τον, το θέμα είναι να σε "φοβηθεί" με την έννοια να σε υπολογίσει.

Εύχομαι καλά και γρήγορα ξεμπερδέματα!

Συμφωνώ απόλυτα....Μην του πείς πώς το ξέρεις δεν είσαι υποχρεωμένη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Ελπίζω όλα να έχουν πάει καλύτερα για σένα, το μωρό σου και την οικογένεια σου ...... η αλήθεια είναι πως τώρα δεν έισαστε οι δυο σας, υπάρχει και ενα παιδάκι που δεν χρωστάει τίποτα...ίσως γιαυτό να αξίζει μια προσπάθεια...ίσως....


Όλα θα πάνε καλά!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα αυτό που έκανε ο άντρας σου σε πόνεσε! Μπορεί να είναι απλά ένας ανώριμος κι ανασφαλής άντρας ακόμα ή μπορεί για κάποιο σοβαρό λόγο να έκανε αυτό που έκανε. θέλω να πω ότι ίσως κάτι δεν πήγαινε καλά μεταξύ σας, ίσως ένιωθε ότι πρώτη εσύ αποξενώθηκες, ίσως ότι μετά το παιδί δε σε αφορούσε ως άντρας σεξουαλικά........πολλά.

Εννοείται φυσικά πως δεν τον δικαιολογώ!!!!!!!! Ακόμα και ένα από τα παραπάνω να συνέβαινε ή τέλος πάντων κάτι παρεμφερές, όφειλε να το συζητήσει μαζί σου! Αλλά επειδή κάποιοι άντρες(ίσως αρκετοί)δεν έχουν την ωριμότητα να συζητήσουν, αντιδρούν σαν 15χρονα,οπότε θα ήταν κρίμα για μια επιπολαιότητά του να τα διαλύσετε όλα!

Αν αγαπιέστε πραγματικά, αν είστε (ή έστω αν υπήρξατε) πραγματικά δεμένοι,αν πιστεύεις ότι η σχέση σας αξίζει να σωθεί κι αν , φυσικά, μπορείς να ξεπεράσεις ό,τι είδες (αν και καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο),κουβέντιασε μαζί του και μετά πάρε τις αποφάσεις σου.

Επίσης, σκέψου αν σου είχε δώσει αφορμές παλιότερα που να σε έκαναν να τον υποψιάζεσαι ή αν είχες αντιληφθεί ότι κάτι «τον έτρωγε» ακόμα με την πρώην του.

Δυστυχώς, είναι κάποιες δύσκολες στιγμές στη ζωή που μόνοι μας πρέπει να αποφασίσουμε. Μόνο εσύ ξέρεις τι σχέση έχεις χτίσει τόσα χρόνια με τον άντρα σου! Π.χ. μπορεί μετά από την κουβέντα σας να αποφασίσεις να μείνεις. Κάποιοι θα δυσανασχετίσουν με αυτή σου την απόφαση: "ΑΑΑΑ....Πώς τον κράτησε μετά από αυτό που της έκανε;;;" " Καλά δεν έχει καθόλου εγωισμό;;;Εγώ θα του 'δινα τα παπούτσια στο χέρι" κ.λπ κ.λπ.,αλλά μονο εσύ ξέρεις τι αξίζει και τι όχι!

Πάντως, μην αφήνεις τον καιρό να περνάει...Κάνει κακό στη ψυχή σου, αλλά και είναι κρίμα και για το μικρό σου να σε νιώθει λυπημένη.

Υ.Γ.: Περιμένουμε νεότερα......

Link to comment
Share on other sites

Aπο τι στιγμη που δεν εκτιμησε το δωρο που του προσεφερες...να γινει πατερας..το δικο σας μωρο..πιστευω πως δεν αξιζει να μαραζωνεις γι αυτον...Τι αλλο θελει μια οικογενεια για να ολοκληρωθει;να δεθει περισσοτερο;

Τι να πω χανω πασα ιδεα!!!

Η αποφαση ειναι καθαρα δικη σου,μονο εσυ θα βρεις τη λυση και ευχομαι να δοθει εγκαιρα για το καλο ολων σας...Μιλησε του..βαλτε τα κατω και βρειτε μαζι τη λυση χωρις υστεριες και μελοδραματισμους..

Αν σας αγαπαει θα παραδεχτει το ατοπημα του και θα ληξει εκει..

Το θεμα ειναι αν εσυ μετα απο ολα αυτα θα μπορεσεις να τον συγχωρησεις και να προχωρησετε..


Yvqjp3.png4s09p3.png
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζοντας οσα ειπες, οτι δε σε πλησιαζει σεξουαλικα και σε αποφευγει..ενω ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ την πεφτει στην αλλη εμενα μου δινει να καταλαβω αλλα απο το απλα να απομακρυνθηκατε λογω του μωρου.

Επισης συνευρισκεται με την πρωην του..αρα σεξουαλικα τη γουσταρει ακομα! Εισαι σιγουρη οτι δεν εχουν επαφες?

Απο αυτα που λες το μονο συμπερασμα που βγαζω ειναι οτι του αρεσει το σεξ μαζι της γτ καπου η δικη σας σεξουαλικη ζωη χωλαινει. Τι ειναι αυτο που θελει? Τι ειναι αυτο που του αρεσει? Τι τον κανει να πηγαινει στην αλλη? Αυτα ειναι ερωτηματα για σενα αν θες να κρατησεις το γαμο σου. Αν οχι..τοτε μιλησε του και πες οτι σκεφτεσαι το χωρισμο κλπ...


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Διαβαζοντας οσα ειπες, οτι δε σε πλησιαζει σεξουαλικα και σε αποφευγει..ενω ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ την πεφτει στην αλλη εμενα μου δινει να καταλαβω αλλα απο το απλα να απομακρυνθηκατε λογω του μωρου.

Επισης συνευρισκεται με την πρωην του..αρα σεξουαλικα τη γουσταρει ακομα! Εισαι σιγουρη οτι δεν εχουν επαφες?

Απο αυτα που λες το μονο συμπερασμα που βγαζω ειναι οτι του αρεσει το σεξ μαζι της γτ καπου η δικη σας σεξουαλικη ζωη χωλαινει. Τι ειναι αυτο που θελει? Τι ειναι αυτο που του αρεσει? Τι τον κανει να πηγαινει στην αλλη? Αυτα ειναι ερωτηματα για σενα αν θες να κρατησεις το γαμο σου. Αν οχι..τοτε μιλησε του και πες οτι σκεφτεσαι το χωρισμο κλπ...

τόσα χρόνια του άρεσε το σεξ με τη γυναίκα του και τώρα ΔΕΝ του αρέσει;;;Τώρα το θυμήθηκε;;;;Κι αφού του άρεσε πιο πολύ το σεξ με την πρώην, γιατί παντρεύτηκε;;;; Γιατί πιστεύω ότι δεν παντρευόμαστε κάποιον μόνο για την καλή του την καρδιά...Έτσι δεν είναι; Δε θα πρέπει να μας γεμίζει ο σύντροφός μας σε όλους τους τομείς;;;;

berdemeni,περιμένουμε νέα σου.........

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Σας ευχαριστω πολυ ολες για τις απαντησεις σας! η βαφτιση εγινε και το αγορακι μου πηρε το ονοματακι του! Ακομα κοριτσια δεν του εχω πει τπτ! το ξερω ειμαι κοτα... φοβαμαι τι θα ακολουθησει μετα απο αυτην την συζητηση...οι επαφες μας δεν εχουν φτιαξει καθολου μα καθολου.. δεν με πλησιαζει καν και η αληθεια ειναι οτι εγω δεν κανω τπτ γι αυτο.. δεν με αφηνει ο εγωισμος μου...ρε κοριτσια θελω να με πλησιασει 1ος και να μου δειξει οτι του εχω λειψει.. οπως παλια που με κυνηγουσε.... ποσο μου λειπει αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Κοπέλα μου με το να μην μιλάς και να σκας μέσα σου δεν λύνονται τα προβλήματα σας. Απο τη στιγμή που υπάρχει πρόβλημα γενικά δεν μπορείς να το παραβλέψεις. Μπορεί η συνομιλία με την πρώην του να ήταν ένα μεμονωμένο γεγονός (αν και δεν θα το πίστευα) αλλά εσείς στη σχέση σας γενικά έχετε πρόβλημα! Μίλησε του να τα βγάλεις απο μέσα σου και απο εκεί και πέρα οτι θέλει ας γίνει, τα πράγματα ήδη είναι άσχημα δεν θα γίνουν χειρότερα... Να σου ζήσει ο μπεμπάκος!!


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό αλλά εγώ είμαι πιο απόλυτη!!! Μπορεί να μην έχει συνευρεθεί ακόμα μαζί της(με κάθε επιφύλαξη το λέω αυτό) αλλά αργά ή γρήγορα θα το κάνει και το πιο σημαντικό για εμένα είναι αυτό που έγραψε η nikdora..δεν εκτίμησε ούτε και εκτιμάει το γεγονός ότι έγινε πατέρας..μπορεί δηλαδή το παιδί του να κοιμάται δίπλα κι αυτός να συνομιλεί με σεξουαλικό περιεχόμενο με την πρώην..έλεος και ξανά έλεος...η απόφαση είναι καθαρά δική σου και ότι κι αν γίνει να είναι για καλό δικό σου και του μικρού σου αγοριού!Προσωπικά στην θέση σου δεν θα έδινα ευκαιρία ούτε θα ζητούσα εξηγήσεις...χωριό που φαίνεται κολαούζο δεν θέλει..


Όταν η ζωή σου δίνει 100 λόγους για να κλάψεις...

Δείξ'της ότι υπάρχουν 1000 λόγοι για να χαμογελάς...!

Link to comment
Share on other sites

Κοπέλα μου με το να μην μιλάς και να σκας μέσα σου δεν λύνονται τα προβλήματα σας. Απο τη στιγμή που υπάρχει πρόβλημα γενικά δεν μπορείς να το παραβλέψεις. Μπορεί η συνομιλία με την πρώην του να ήταν ένα μεμονωμένο γεγονός (αν και δεν θα το πίστευα) αλλά εσείς στη σχέση σας γενικά έχετε πρόβλημα! Μίλησε του να τα βγάλεις απο μέσα σου και απο εκεί και πέρα οτι θέλει ας γίνει, τα πράγματα ήδη είναι άσχημα δεν θα γίνουν χειρότερα... Να σου ζήσει ο μπεμπάκος!!

Θα συμφωνήσω κι εγώ! Αν δεν ξεκαθαρίσεις την κατάσταση θα σε τρώει μέσα σου και σίγουρα δεν θα γίνετε ποτέ όπως πριν. Αν υπάρχει ειλικρίνεια σε μια σχέση και πρόθεση να διορθωθούν τα προβλήματα, με τον καιρό και με προσπάθεια κάποια δύσκολα προβλήματα ξεπερνιούνται αρκεί να το θέλουν και οι δύο. Αν ο άντρας σου δεν το θέλει αυτό τότε αργά ή γρήγορα θα τελειώσει ό,τι έχετε, άσε που όσο δεν ξεκαθαρίζεις τι σου συμβαίνει η σχέση σας θα πάει από το κακό στο χειρότερο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θα συμφωνήσω κι εγώ! Αν δεν ξεκαθαρίσεις την κατάσταση θα σε τρώει μέσα σου και σίγουρα δεν θα γίνετε ποτέ όπως πριν. Αν υπάρχει ειλικρίνεια σε μια σχέση και πρόθεση να διορθωθούν τα προβλήματα, με τον καιρό και με προσπάθεια κάποια δύσκολα προβλήματα ξεπερνιούνται αρκεί να το θέλουν και οι δύο. Αν ο άντρας σου δεν το θέλει αυτό τότε αργά ή γρήγορα θα τελειώσει ό,τι έχετε, άσε που όσο δεν ξεκαθαρίζεις τι σου συμβαίνει η σχέση σας θα πάει από το κακό στο χειρότερο.

Συμφωνώ με τις προλαλήσασες ... Για πόσο καιρό ακόμα θα μένεις σιωπηλή! Σου αξίζει μια σχέση υγιής κι ένας σύντροφος που θα θέλει μόνο εσένα!

Συζήτησε μαζί του!!!! Έχετε ένα παιδί κι έχετε την ευθύνη να μεγαλώνει σε μια οικογένεια , όπου θα κυριαρχεί η αγάπη και η εμπιστοσύνη.

Καλύτερα να επιλύσετε τώρα το πρόβλημά σας, πριν μεγαλώσει ο μικρός κι αρχίζει να αντιλαμβάνεται τις καταστάσεις.

Πάρε τη ζωή στα χέρια σου!

Σου μιλώ με πολλή συμπαθεια και κατανόηση!

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα καλη μου ειναι τι θες εσυ να γινει...απο κει εξαρτωνται πολλα.Γιατι αναλογως του τι θες να γινει ...θα πρεπει να ειναι και η αντιδραση σου.Για παραδειγμα αν θες να χωρισεις του τα λες χυμα και τσουβαλατα...τον κανεις ρεζιλι των σκυλιων και κινεις διαδικασιες διαζυγιου.Δε νομιζω οτι θελεις διαζυγιο...αν αυτο ηθελες θα ειχες μιλησει τοσο καιρο.

Αν λοιπον δε θελεις να χωρισεις...βαλτον κατω και ψυχραιμα μιλησε του.Κουβεντιαστε.Αν μου ελεγε κατι τετοιο κοπελα προν κανω το παιδι θα της ελεγα με τη μια....το παιδι σου και δρομο.Επειδη ομως και σε μας το παιδι εφερε τα πανω κατω και πολλα εγιναν και πολλα ειπωθηκαν και ακομα το παλευουμε να βρουμε τις ισορροπιες μας ...εχω αλλαξει και αποψη.Ασε τον εγωισμο στην ακρη και κανε μια κουβεντα μαζι του...Αναλογως του πως θα αντιδρασει ..και βλεπεις τι θα βγει.

Αν παλι δε μπορεις να το συζητησεις...γραψε του ενα γραμμα.Το εχω κανει κι εγω αυτο στον αντρα μου σε μια φαση που ειχαμε απομακρυνθει.Και επειδη καθε μας κουεντα κατεληγε σε καβγα ενω εγω ηθελα να πω καποια συγκεκριμενα πραγματα του εγραψα ενα μαιλ...ειπα οτι ειχα να πω και του το εστειλα να το διαβασει στη δουλεια.

ΠΑντως το να καθεσαι ετσι απραγη και να μην κανεις τπτ δεν ειναι καλο και δεν εχει και κανενα νοημα βασικα.Ηρεμησε...και μιλα του.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα να σας ζησει ο νεοφωτηστος να ειναι γερος τυχερος καλοτυχος και καλος χριστιαννος.η γνωμη μου ειναι να τον πλησιασεις.συγουρα του εχεις λειψει συγουρα.μπορει και αυτος να λεει αφου δεν με πλησιαζει αυτη μαλλον δεν με θελει!!!!!!!!και αλλη να εχει...............εσυ εισαι η μανα του μωρου του ειναι μεγαλο πλεονεκτημα!!!!!!μην τον αφηνεις στα χερια καμιανης.......παλεψε!!!!παλεψεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε τουλαχιστον στο τελος θα πεις τα καταφερα γιατι προσπαθησα και αν παλι οχι θα πεις προσπαθησα!!!!!απο την αλλη ομως καλο θα ηταν πριν κανεις το πρωτο βημα να του πεις...επειδη παριστανω τον μ....... με πολυ εξυπνο τροπο δεν συμαινει οτι ειμαι.!! θελω και τον παριστανω.και μετα πες του να κανετε μια νεα αρχη χωρις κανεναν αναμεσα σας ουτε το παιδι.αληθεια???το παιδακι σας κοιμαται μονο του?????στην κουνια του???εξω απο το δωματιο???????σε δικο του??εχει σημασια.σκεψου σκεψου και πραξε...φτανει οσο τον αφησες μαζεψε την οικογενεια σου αυτος ειναι ο ρολος της γυναικας να κραταμε την οικογενεια μας ενομενη....απο εμας εξαρταται αν θα φυγει απο την εστια ενα αντρας.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...