Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Angot είπε:

      καλημερα κορίτσια σήμερα μπήκα 30η εβδομάδα! 🙏

      το θέμα είναι ότι μάλλον είμαι θεότρελη … εχω προσπαθήσει τόσο γι αυτό το μωρο και τώρα που κοντεύω να τα καταφέρω , νιώθω ότι δε μπορώ να το χαρώ και ειμαι καθηλωμένη στο κρεβάτι και ένα σωρό αλλά! πχ μου εστειλε πριν ένα βιντεάκι ο άντρας μου με αναμνήσεις από τις διακοπές μας κλπ τα τελευταία χρόνια και αντί να χαρώ και να πω κοιτα τα καταφέραμε , εγώ έκλαιγα με μαύρο δάκρυ ότι κοιτα τι καλα περνούσαμε και τώρα δεν περναμε και δεν κάνουμε τπτ, και πως είναι κλπ ! ε αφού ηρέμησα τώρα πάλι κλαίω γιατί εχω τύψεις που το σκέφτηκα, αμαρτία !  😔 και δεν ξέρω  πφφφ 

      Καλημέρα κορίτσι μου! Δεν είσαι καθόλου τρελή,έχεις περάσει πολλά,είσαι στο κρεβάτι ζώντας με την αβεβαιότητα.Μολις έρθει ο μπέμπης,θα δεις πόσο πιο όμορφη θα γίνει η ζωή σας και όλα αυτά ούτε που θα τα θυμάσαι.Με το καλό να περάσουν οι εβδομάδες και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου τον μπέμπη ❤️

ονομα για κοριτσακι,τη γμωμη σας παρακαλω!!!!


charline

Ποιό από τα 3 ονόματα;  

48

  1. 1. Ποιό από τα 3 ονόματα;

    • Ιωσηφίνα
      12
    • Μελιτίνη
      30
    • Μόνικα
      5


Recommended Posts

Βγάλτο Κυριακή το μωρό και φώναζέ το όπως θέλεις. Για υποκοριστικό, προτιμώ το κλασσικό Κική (ή Κίκα) από τα ξενόφερτα Σάντυ κλπ που δεν έχουν και καμία σχέση με το όνομα.

Αγγελινα μου τα Κικη,Κουλα,Ρια,Κυριακουλα δεν μου αρεσουν.Το Σαντυ ειναι οντως ξενικο!Αλλα το Κορινα ειναι ξεχωριστο ονομα που ομως το βαζουν σαν υποκοριστικο στις Κυριακες.Το Υρια ειναι παραγωγο του Κυριακη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 92
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το Φανή και το φενια; εγώ είμαι αυταρχικη θα έβαζα ότι ήθελα. Η θα το άφηνα στην τύχη. Μπορεί η τύχη της να είναι Ελισάβετ. Σορυ αν σε στεναχώρησα. Να τη χαίρεσαι όπως και να τη φωνάζετε. Να μας ενημερώσεις

Μπραβο βρε vikib,Εγω δεν μπορω να το κανω.Δεν με στεναχωρησες αλλα πως εννοεις να το αφησω στην τυχη?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

εμενα παλι μου αρεσουν τα ονόματα να σημαινουν κατι για τους γονεις,,οποτε θα την βαφτιζα Κυριακη και θα την φωναζα Κυριακη ,,τα ξενικα δεν μου αρεσουν καθολου μου φαινονται πολύ καπως


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Iouliana μου συμφωνω μαζι σου.Αλλα ρε γμτ δεν μου αρεσει στο αυτι το Κυριακή.Ακομη δεν εχουμε αποφασισει.Δεν το συζηταμε κιολας προς το παρον.Μας βλεπω να απιφασιζουμε τελευταια εβδομαδα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Δεν ξερω αν αποφασισατε αλλα θα σου προτεινα Κυριακη και να την φωναζετε Κορινα. Μια χαρα κολλαει το υποκοριστικο και ειναι και ομορφο και γαλλοφερνει...Τα 100%ξενικα (πχ αμελι, ντομινικ) προσωπικα δεν μου αρεσουν και το Κορινα ειναι τελεια επιλογη :)

Link to comment
Share on other sites

Nymeria μου ,ειναι πολυ πιθανο να γινει ετσι.Το Κορινα ειναι το μονο με το οποιο συμφωνει ο αντρας μου κ τελικα εχω αρχισει κ εγω να συμπαθω.Κ τωρα που το λες οντως "γαλλοφερνει" λιγο!!!!

Οι υπολοιπες τι λετε?Do you like it???

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο ειναι σαρλιν κ δ μου φαινεται ασχετο με το κυριακη.αντε με το καλο η βαπτιση.αληθεια στο ληξιαρχειο θα γραφει κυριακη;δλδ αργοτερα στη ταυτοτητα;κ στα γλυκα της βαπτισης πχ.ρωταω γτ δ ξερω τι συνηθιζεται σε αυτες τις περιπτωσεις.αν θες απαντας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Vikib αν βαφτιστει Κυριακη τοτε θα υπαρχει μονο αυτο το ονομα στα εγγραφα.Αλλιως θα πρεπει να την βαφτισουμε Κυριακη-Κορινα.Το οποιο μαλλον βλακεια μου φαινεται.Επισης στα γλυκα της βαφτισης τι να γρφει???Ιδου η απορια!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.λοιπον δες τι θα κανω εγω αν οταν βαλουμε μπρος για το δευτερο μας βγει κ αυτο κοριτσακι.θα βαπτιστει ευαγγελια.δε μου αρεσει αλλα εχει ωραια υποκοριστικα.στα επισημα εγγραφα θα λεει ευαγγελια αλλα στο γλυκακι θα βαλω το υποκοριστικο που θα τη φωναζουμε για να το μαθει ο κοσμος μη μου τη φωναζουν βαγγελιτσα(μαλλον εβελινα).αλλα απο οσο ξερω μπορεις να ακουστει στην εκκλησια το κυριακη αλλα στο ληξιαρχειο να δηλωθει κορινα.δ ξερω αν ειναι κτ που θα θελατε ομως

Link to comment
Share on other sites

Βικυ δεν το ηξερα αυτο που λες.Ισως να μην ειναι κακη ιδεα.Θα το ρωτησω οταν ερθει η στιγμη.Κι εγω καπως ετσι το σκεφτομαι με τα γλυκακια και τον υπολοιπο στολισμο.Να γραφει τκ ονομα με το οποιο θα την φωναζουμε ωστε να μαθουν και πως θα την φωναζουν.Καπου το εχω δει ψαχνοντας στο ιντερνετ.

.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

4vasso4 σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση..και γενικα ολες σας.!!Τελικα το Ελισαβτ δεν θα το βαλουμε.Θα την βαφτισουμε Κυριακη και ειμαστε αναμεσα στο Κορίνα και στο Κύρα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...