Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Angot said:

      καλημερα κορίτσια σήμερα μπήκα 30η εβδομάδα! 🙏

      το θέμα είναι ότι μάλλον είμαι θεότρελη … εχω προσπαθήσει τόσο γι αυτό το μωρο και τώρα που κοντεύω να τα καταφέρω , νιώθω ότι δε μπορώ να το χαρώ και ειμαι καθηλωμένη στο κρεβάτι και ένα σωρό αλλά! πχ μου εστειλε πριν ένα βιντεάκι ο άντρας μου με αναμνήσεις από τις διακοπές μας κλπ τα τελευταία χρόνια και αντί να χαρώ και να πω κοιτα τα καταφέραμε , εγώ έκλαιγα με μαύρο δάκρυ ότι κοιτα τι καλα περνούσαμε και τώρα δεν περναμε και δεν κάνουμε τπτ, και πως είναι κλπ ! ε αφού ηρέμησα τώρα πάλι κλαίω γιατί εχω τύψεις που το σκέφτηκα, αμαρτία !  😔 και δεν ξέρω  πφφφ 

      Είναι απόλυτα φυσιολογικό, οι ορμόνες δημιουργούν πολλές άκυρες σκέψεις! Και παίζει κ ρόλο το άγχος. Μην ανησυχείς, όλες τα περάσαμε. Όλα θα πάνε καλά!

ονομα για κοριτσακι,τη γμωμη σας παρακαλω!!!!


charline

Ποιό από τα 3 ονόματα;  

48

  1. 1. Ποιό από τα 3 ονόματα;

    • Ιωσηφίνα
      12
    • Μελιτίνη
      30
    • Μόνικα
      5


Recommended Posts

Μετα απο μηνες και αφου πια η μικρη μου μπεμπουλα ειναι ηδη 4 ολοκληρων ημερων ακομα ψαχνω....!! Το Ντομένικα (το Κυριακη στα ιταλικα) σας αρεσει?Ακουγεται καλα σαν ονομα κοριτσιου????

Απο οτι φαινεται το γαλλικο πάει περιπατο...Και για να μην μπει για τριτη φορα της πεθερας μηπως κσταληξω στο ονομα της μαμας μου με ...παραλλαγη.Το Κορινα το απεκλεισα,ειναι αλλο ονομα.Παραμενει το Σαντυ και ισως και το Υρια που μου εχετε προτεινει

Καλησπέρα και να σου ζήσει ! Φαντάζομαι θα βαπτιστει Κυριακή και θα την φωνάζετε σαντυ που είναι μια χαρά. το ντομενικα και Ντομινίκ μου παραακουγονται ξενικά. Προτιμώ το δομινικη αλλά άλλο όνομα. Το υρια είναι υπέροχο. Το δέχονται για βαπτιστικο; προσωπικα δεν θα έβαζα Κυριακή

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 92
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν ξερω αν το δεχονται για βαπτιστικο.Κυριακη λενε τη μαμα μου.Αν δεν βαλω αυτο θα πρεπει να βαλω της πεθερας μου που ηδη εχει ακουστει 2φορες.Ουτε εμενα μου αρεσει αλλα ειναι αδικια....Εχω πολυ προβληματιστει με το ονομα βρε παιδι μου.

Link to comment
Share on other sites

Charline μου,νομίζω το Ντομενικα ειναι πολυ ωραιο. Δεν ξερω αν ειναι συνηθισμενο στην Ιταλια αλλα ακουγεται πολυ όμορφο, πολυ τραγουδιστο! Να γραφτεί ομως έτσι, οχι Κυριακη,ή δε θελετε;


179Vp1.png

Pj1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Luz84 δεν ξερω αν μπορει να βαφτιστει κατευθειαν ετσι.Ρωταω κ τον αντρα μου να μου πει την γνωμη του και μου απανταει να την φωναζουμε Κυριακη.....που δεν μου αρεσει...

Μπερδεμα....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το δεχονται για βαπτιστικο.Κυριακη λενε τη μαμα μου.Αν δεν βαλω αυτο θα πρεπει να βαλω της πεθερας μου που ηδη εχει ακουστει 2φορες.Ουτε εμενα μου αρεσει αλλα ειναι αδικια....Εχω πολυ προβληματιστει με το ονομα βρε παιδι μου.

Του μπαμπά σου;το ελισσω σαν βαπτιστικό; αλλιώς Κυριακή η ελισσω και ένα άσχετο και ίσως γαλλικό όνομα και να τη φωνάζετε με το άσχετο. Και στον άντρα σου θα έλεγα ότι έβγαλε τον μπαμπά του στο πρώτο. Τώρα είναι η σειρά σου. Αφού δεν σου αρέσουν τα ονόματα και δεν έχουν πρόβλημα θα επιλέξετε ένα που αρέσει και στους 2.αλλιώς είναι άδικο για σένα. αλλιως αφηστε το στην τύχη. Γράψτε σε τρία χαρτάκια Κυριακή Ελισάβετ και ένα άσχετο που θα επιλέξετε και βάλτε το γιο να διαλέξει. Αν δεν βγάζεις άκρη πες ότι αναβάλλεται η βάπτιση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κι από μένα τι θα έλεγες και για μπιανκα; Σελίν:! ; πάντως από αυτά που έχεις διαλέξει το Μόνικα είναι το πιο γλυκό! ! :) κοίτα στο Google γυναικεία γαλλικά ονόματα έχει πάρααααα πολλα! !!!

Επεξεργάστηκαν by ζωη π.

[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μένα!!! Και μένα το ονομα της πεθεράς μου είναι Κυριακή κι δεν μου αρέσει καθόλου, Παρολαυτά ήμουν πρόθυμη να το βάλω για χάρη του άντρα μου, ευτθχως όλοι περιμένουν μήπως κάνω γιο κι βγει το όνομα του πεθερού και έτσι δεν χρειάζεται να την βγάλουμε έτσι, εγώ λοιπόν δεν βρήκα κάτι να μ αρέσει σαν υποκοριστικό το καλύτερο που μπορούσα να σκεφτώ και στα ελληνικά δεδομένα είναι το Κική, οχι Οτι είναι το καλύτερο αλλά τι να κανείς;;;

Μ αρέσει το Ζοζεφίν, και εγώ σκέφτομαι πολύ το Μελίνα, νομίζω ότι της ταιριάζει και πιο πολύ, εσύ έτσι όπως την βλέπεις την μικρή σου ποιο όνομα της ταιριάζει;;;


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Του μπαμπά σου;το ελισσω σαν βαπτιστικό; αλλιώς Κυριακή η ελισσω και ένα άσχετο και ίσως γαλλικό όνομα και να τη φωνάζετε με το άσχετο. Και στον άντρα σου θα έλεγα ότι έβγαλε τον μπαμπά του στο πρώτο. Τώρα είναι η σειρά σου. Αφού δεν σου αρέσουν τα ονόματα και δεν έχουν πρόβλημα θα επιλέξετε ένα που αρέσει και στους 2.αλλιώς είναι άδικο για σένα. αλλιως αφηστε το στην τύχη. Γράψτε σε τρία χαρτάκια Κυριακή Ελισάβετ και ένα άσχετο που θα επιλέξετε και βάλτε το γιο να διαλέξει. Αν δεν βγάζεις άκρη πες ότι αναβάλλεται η βάπτιση.

Viki μου σωστα τα λες,εννοειται πως αυτο ειναι δικο μου το ονομα αλλα δεν μπορω κ να τον αγνοησω.Δλδ ο αντρας μου δεν εχει προβλημα να βαλω το Κυριακη κ μαλιστα να την φωναζουμε κ ετσι,αλλα δεν θελει ασχετο ονομα.Μου λεει αν ειναι να βαλουμε ασχετο γτ δεν βαζουμε της μανας μου...Ή να την βγαλουμε οπως λες Κυριακη -Ελισσώ κ να την φωναζουμε Ελισσώ.Το Ελισσώ ωραιο ειναι αλλα η μανα μου νιωθει αδικιμενη γτ στην ουσια παλι η αλλα γιαγια θα ακουστει...Δεν θελω να την στενοχωρησω κ αυτη...

Ασς μιλαμε για πολυ μπερδεμα....

Οσο για τα χαρτακια κ τον κληρο ,τρεμω στην ιδεα του να τραβηχτει το Ελισαβετ....!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα τι θα έλεγες και για μπιανκα; Σελίν:! ; πάντως από αυτά που έχεις διαλέξει το Μόνικα είναι το πιο γλυκό! ! :) κοίτα στο Google γυναικεία γαλλικά ονόματα έχει πάρααααα πολλα! !!!

Το Μονικα μου αρεσε κι εμενα πιο πολυ απο τα τρια αλλα δυστυχως ο συζυγος...με τπτ!!Το Μπιανκα δεν μου αρεσει πολυ

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας εχω ζαλισει το ξερω ....

Τρια υποκοριστικα του Κυριακη:

Σάντυ,Ύρια και Κορίνα.Ποιο θα επιλεγατε???

Ο αντρας μου αποκλειει το ενα αλλα δεν σας το λεω μην σας επηρεασω...

Επισης εσεις που εχετε φαντασία συνδυαστικο ονομα του Κυριακή-Ελισάβετ(ή Ελισαβετ-Κυριακή)????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το όνομα του μπαμπά σου δεν υπάρχει σε γυναικείο; δεν νομίζω ότι συνδυάζονται τα δύο. Ίσως Κυριακή και κάτι άλλο; όλα τα υποκοριστικά είναι ωραία. Κορινα, σαντυ, Ντομινίκ, ντομενικα, δομινικη. Το κυρα όμως όχι. Προτιμώ το υρια.

Link to comment
Share on other sites

Το όνομα του μπαμπά σου δεν υπάρχει σε γυναικείο; δεν νομίζω ότι συνδυάζονται τα δύο. Ίσως Κυριακή και κάτι άλλο; όλα τα υποκοριστικά είναι ωραία. Κορινα, σαντυ, Ντομινίκ, ντομενικα, δομινικη. Το κυρα όμως όχι. Προτιμώ το υρια.

Vikib του μπαμπα μου ειναι Φωτης.Φωτεινη.Δεν μου αρεσει.:(

Link to comment
Share on other sites

Βγάλτο Κυριακή το μωρό και φώναζέ το όπως θέλεις. Για υποκοριστικό, προτιμώ το κλασσικό Κική (ή Κίκα) από τα ξενόφερτα Σάντυ κλπ που δεν έχουν και καμία σχέση με το όνομα.


6l8Wp3.png1Ikfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το Φανή και το φενια; εγώ είμαι αυταρχικη θα έβαζα ότι ήθελα. Η θα το άφηνα στην τύχη. Μπορεί η τύχη της να είναι Ελισάβετ. Σορυ αν σε στεναχώρησα. Να τη χαίρεσαι όπως και να τη φωνάζετε. Να μας ενημερώσεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...