Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Σοφία όντως μία προσπάθεια όχι οτι δε μπορει να φέρει την εγκυμοσύνη αλλά με περισσότερες αυξάνεται και η πιθανότητα. Είναι λίγο περίεργοι οι άντρες σ αυτα τα θέματα αλλά αν προσπαθούσες να του μιλήσεις (που φαντάζομαι θα το χεις κάνει) ή να του ξαναμιλούσες ώστε να καταλάβει τη σημαντικότητα των προσπαθειών σας. Και μένα στην αρχή ο δικός μου ένιωθε λίγο άβολα σαν να ήταν προγραμματισμένο το πότε θα χουμε επαφές στην ωορηξία αλλά με τον καιρό άρχισε να το καταλαβαίνει και μπορώ να πω κοιτάζει και κείνος για το καλύτερο δυνατό. Ξαναμίλησέ του όταν θα ναι στις καλές του:wink:

Τις γόνιμες μέρες πάνω κάτω τις ξέρουμε όσες έχουμε σταθερό κύκλο αλλά και ένα 24 ωρο πριν να έχουμε επαφή το σπέρμα έχει χάσει κατά πάρα πολύ την κινητικότητα του μέσα σε τόσες ώρες. Όσο πιο κοντα πετυχουμε στην ωορρηξία τόσο καλύτερα γιαυτό και είναι καλύτερες οι περισσότερες επαφές...όπως και το ότι πριν από τις μέρες της ωορρηξίας δεν θα πρέπει να έχουμε πολύ καιρό αποχής γιατι μένουν πολλά ακίνητα σπερματοζωάρια.

Βίλυ καταλαβαίνω πως νιώθεις αλλά εγώ δε θα απέκλεια και την περίπτωση εγκυμοσύνης:lol:.....από θερμοκρασία πως πας?

Δομνίνα περαστικά σου !

και αν μπορέσουμε όπως είπε και η Ντόλη κάποια συναντησούλα θα χαιρόμουνα πάρα πολύ να σας γνώριζα και από κοντά.

Όσο για τα δικά μου εγώ τελικά χτες όπως υπολόγιζα έκανα ωορρηξία και από σήμερα αρχίζει η άνοδος της θερμοκρασίας. Για να δούμε.......... Σ αυτο τον κύκλο άρχισα να την παρακολουθώ. Εσείς έχετε παρακολουθήσει την θερμοκρασία σας με θερμοδιάγραμμα? Ξέρω ότι με αυτό παρακολουθείς και την ωορρηξία σου αλλά και το κατά πόσο ήταν καλή.Τι να κανουμε πλέον τα δοκιμάζουμε όλα...:cool:

Μελετινα μου το θερμοδιαγραμμα σε βοηθα σε πολλα πραγματα και αν το διασταυρωνεις με ενα τεστ ωορηξιας ή υπερηχο τοτε ακομα περισσοτερο..

Προσεχε μονο να την παιρνεις καθε πρωι, πριν σηκωθεις απο το κρεβατι την ιδια ωρα για να ειναι ακριβης...

Εγω την σημειωνω σε ενα ηλεκτρονικο σαιτ www.fertilityfriend.com και βαζοντας τα δεδομενα μου βγαζει αυτο πότε εγινε η ωορηξια..

Τωρα μου γραφει πως πρεπει να κανω τεστ αφου ειμαι 19 μερες απο την ωορηξια, του βαζω τεστ αρνητικο και θα δω αυριο τι θα μου γραψει...Παντως με τις μεχρι σημερα θερμοκρασιες δε μου εχει αφαιρεσει την ημερα ωορηξιας, επιμενει ακομα οτι εγινε την 14η μερα΄αλλά υπολογιζω αν και αυριο του βαλω παλι αρνητικο τεστ τοτε θα μου την αφαιρεσει θεωρωντας οτι μαλλον δεν εγινε καθολου...

Με τοσα αρνητικα τεστ δε μπορω να πιστεψω οτι ειμαι εγκυος αν και ξερω, οπως το ειπες και εσυ άλλωστε οτι εχει συμβει και αλλες φορες αυτο..Αλλα αν υποθεσουμε οτι εγινε η ωορηξια την 14η μερα τοτε με ωχρινικη φαση 16 ημερων που ηταν η μεγαλυτερη που ειχα ποτέ σημερα ειμαι στην 3η μερα καθυστερησης..Δε θα επρεπε να βγει θετικο?

Να ειχα καποιο συμπτωμα?

Κατι?

Οσο για το θεμα της συναντησης ειμαι μεσα ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΧΑΡΩ ΠΑΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ να σε δω απο κοντα!!!

Φιλακια


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας κορίτσια!

Χάθηκα λίγο, αλλά σας παρακολουθώ! Μπήκα στον κυκεώνα των εξετάσεων πριν από την εξωσωματική.. Τρέξε από εδώ, τρέξε από εκεί, πάρε τηλέφωνα.. Σήμερα έκανα και την σαλπιγγογραφία.. Αστα να πάνε, ευτυχώς που δεν έχει μεγάλη διάρκεια η εξέταση. Είμαι λίγο στεναχωρημένη απόψε, μάλλον δεν θα προλάβω να κάνω την εξωσωματική πριν τα Χριστούγεννα... Είχα υπολογίσει καμιά 20αριά μέρες ενέσεις, τώρα μου ήρθε η πληροφορία ότι η διέγερση κρατάει γύρω στις 12 μέρες. Μα τι στο καλό? Αφού μου έχουν γράψει γκοναλ μόνο για 5 μέρες... Γνωρίζει καμιά σας τι γίνεται?

Πολύ γκαντεμιά έχει πέσει στο thread ρε κορίτσια... Τι γίνεται? Περιμένω πως και πως κάνα καλό νέο... Τουλάχιστον θα έχουμε τα γεννητούρια της Παρασκευής, θα μας φέρουν λίγη αισιοδοξία...

φιλιά πολλά

Link to comment
Share on other sites

Μελετινα μου το θερμοδιαγραμμα σε βοηθα σε πολλα πραγματα και αν το διασταυρωνεις με ενα τεστ ωορηξιας ή υπερηχο τοτε ακομα περισσοτερο..

Προσεχε μονο να την παιρνεις καθε πρωι, πριν σηκωθεις απο το κρεβατι την ιδια ωρα για να ειναι ακριβης...

Εγω την σημειωνω σε ενα ηλεκτρονικο σαιτ www.fertilityfriend.com και βαζοντας τα δεδομενα μου βγαζει αυτο πότε εγινε η ωορηξια..

Τωρα μου γραφει πως πρεπει να κανω τεστ αφου ειμαι 19 μερες απο την ωορηξια, του βαζω τεστ αρνητικο και θα δω αυριο τι θα μου γραψει...Παντως με τις μεχρι σημερα θερμοκρασιες δε μου εχει αφαιρεσει την ημερα ωορηξιας, επιμενει ακομα οτι εγινε την 14η μερα΄αλλά υπολογιζω αν και αυριο του βαλω παλι αρνητικο τεστ τοτε θα μου την αφαιρεσει θεωρωντας οτι μαλλον δεν εγινε καθολου...

Με τοσα αρνητικα τεστ δε μπορω να πιστεψω οτι ειμαι εγκυος αν και ξερω, οπως το ειπες και εσυ άλλωστε οτι εχει συμβει και αλλες φορες αυτο..Αλλα αν υποθεσουμε οτι εγινε η ωορηξια την 14η μερα τοτε με ωχρινικη φαση 16 ημερων που ηταν η μεγαλυτερη που ειχα ποτέ σημερα ειμαι στην 3η μερα καθυστερησης..Δε θα επρεπε να βγει θετικο?

Να ειχα καποιο συμπτωμα?

Κατι?

Οσο για το θεμα της συναντησης ειμαι μεσα ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΧΑΡΩ ΠΑΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ να σε δω απο κοντα!!!

Φιλακια

Βίλλυ τι θερμοκρασία έχεις αυτή τη στιγμή? Όταν υπάρχει εγκυμοσύνη πιθανότατα να υπάρχει αυξημένη θερμοκρασία...

Link to comment
Share on other sites

Βίλλυ τι θερμοκρασία έχεις αυτή τη στιγμή? Όταν υπάρχει εγκυμοσύνη πιθανότατα να υπάρχει αυξημένη θερμοκρασία...

Μελετινα μου, επειδη παιρνω χρονια κορτιζονη η θερμοκρασια μου, φτανει το μεγιστο, ακομα και οταν εχω πυρετο 37 αντε 37.2..

Πριν την ωορηξια παιζω απο 35.3 μεχρι 35.9 και μετα την ωορηξια 36.1 μεχρι 36.4 οπου πεφτει παντα την ημερα που αδιαθετω στο 35.7 περιπου...Αυτες τις μερες εχω 36.2 με 36.3 που ειναι μεσα στις μετα-ωορηκτικες μου θερμοκρασιες...

Απογευματινη θερμοκρασια εχω γυρω στο 36.5....


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kana to test prin 5 lepta.Arnhtiko. Gia akoma Mia fora ena katharotato arnhtiko

Ελα να κανουμε παρεα......

Τι γαμημ#@#νη γκαντεμια ειναι αυτη?

Παντως εσυ κανε και αλλο ενα αν δεν αδιαθετησεις μεχρι την δευτερα...

Εισαι λιγο νωρις ..

Ποιο εκανες?


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Clear blue kana pou einai axiopisto

Einai polu xalia re Billu gamwto

Na anhsyxw Kai gw Gia kusth??De xerw....

Καλημερα Σοφια μου....

Σε νοιωθω, πιστεψε με.....

Ομως εσυ εκανες την πρεγκνυλ, 99,9% εσπασε το ωαριο...Λιγο απιθανο να εχεις κανει κυστη...

Μετα την πρεγκνυλ πηγες στο γιατρο?

Το τεστ πρεπει κανονικα να το κανεις με τα πρωτα πρωινα ουρα επειδη ειναι παρα πολυ νωρις ακομα...

Σημερα πως εισαι?

Μην στεναχωριεσαι κοριτσακι μου...Στο λεω για να παρω και εγω κουραγιο...

Ειμασταν ατυχες αυτο το μηνα...Θα το παλεψουμε τον επομενο...

Παντως αν δεν αδιαθετησεις κανε αλλο ενα, εχεις ακομα πιθανοτητες....

Εγω εχω σηκωθει απο τις 5μιση, σαν την τρελη γυριζω μεσα στο σπιτι...

Στον αντρα μου δεν εχω πει τιποτα γιατι αγχωνεται και θα αρχισει τις μαλακ@@ες παλι...Να τα παρατησουμε και τι θελουμε τωρα 40 χρονων ανθρωποι και άλλα τετοια....

Βεβαια με ρωτησε χθες αν αδιαθετησα, του τα μπερδεψα λιγο και του ειπα οτι εχω άλλες 2 με 3 μερες περιθωριο...Μετα να δω τι θα κανω!!!!!!!!

Καταλαβες?

Δε με φτανει ο πονος μου, εχω να νταντευω και τον συζυγο μην τυχον και αγχωθει και εχουμε άλλα μετα.....

Β α ρ ε θ η κ α!!!!!!!!!!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια σε όλα τα κοριτσάκια...

Μήπως τελικά υπάρχει επιδημία ... καθυστέρησης;;;; Αλλιώς δεν εξηγείται.. Εγώ καθυστέρηση 15 ολόκληρες μέρες, η Βίλλυ 3, η Σοφία μας επίσης 3... μακάρι να γίνει κάτι καλό και να ανατραπούν τα δεδομένα.. Πόση χαρά θα μου δώσετε!!!

Mywish 5 μέρες Gonal είναι πάρα πολύ λίγες.. Γιατί όμως λες ότι σου έδωσαν μόνο για 5 μέρες; Πόσες μονάδες σου έχουν γράψει συνολικά και πόσες να κάνεις τη μέρα; Η διέγερση αν κρίνω από τον εαυτό μου μπορεί να κρατήσει από 7 μέρες έως 12... για περισσότερο έχω ακούσει, για λιγότερο όμως όχι.. Ελπίζω πάντως όλα να εξελιχθούν τέλεια για σένα..

Εγώ δεν έχω παρακολουθήσει ποτέ την ωορρηξία μου με το θερμόμετρο.. βαριέμαι τη διαδικασία, άσε που ούτως ή άλλως δεν έχουμε καμία ελπίδα να μείνω έγκυος φυσιολογικά..όσο για το προγραμματισμένο σεξ.. εμείς παρόλο που δεν το προγραμματίζουμε καθόλου έχουμε στάνταρ πρόγραμμα κάθε Σάββατο ή Κυριακή.. Έτσι για να καταλαβαίνουμε ότι είναι σαββατοκύριακο.. ότι κάνουμε κάτι διαφορετικό!!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!

Χάθηκα λίγο, αλλά σας παρακολουθώ! Μπήκα στον κυκεώνα των εξετάσεων πριν από την εξωσωματική.. Τρέξε από εδώ, τρέξε από εκεί, πάρε τηλέφωνα.. Σήμερα έκανα και την σαλπιγγογραφία.. Αστα να πάνε, ευτυχώς που δεν έχει μεγάλη διάρκεια η εξέταση. Είμαι λίγο στεναχωρημένη απόψε, μάλλον δεν θα προλάβω να κάνω την εξωσωματική πριν τα Χριστούγεννα... Είχα υπολογίσει καμιά 20αριά μέρες ενέσεις, τώρα μου ήρθε η πληροφορία ότι η διέγερση κρατάει γύρω στις 12 μέρες. Μα τι στο καλό? Αφού μου έχουν γράψει γκοναλ μόνο για 5 μέρες... Γνωρίζει καμιά σας τι γίνεται?

Πολύ γκαντεμιά έχει πέσει στο thread ρε κορίτσια... Τι γίνεται? Περιμένω πως και πως κάνα καλό νέο... Τουλάχιστον θα έχουμε τα γεννητούρια της Παρασκευής, θα μας φέρουν λίγη αισιοδοξία...

φιλιά πολλά

Η σαλπιγγογραφία πως ήταν ? Για τις ενέσεις δε γνωρίζω αλλά αν κάτι δε σου κολλάει στις ενέσεις ξαναδιευκρίνησε το με το γιατρο σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια,

Δομνίνα, μου έδωσαν γκονάλ 300 μονάδες για 5 μέρες. Προφανώς η δόση ρυθμίζεται ανάλογα με την πορεία των υπέρηχων και τυχόν εξετάσεων. Λίγο κουφό μου ακούγεται, γιατί αυτό σημαίνει ότι αν προμηθευτώ φάρμακα για 5 μέρες, μετά θα ξεμείνω.. Και ότι δεν μπορώ να κάνω τον προγραμματισμό μου σωστά... Θα πρέπει να ξαναπάρω τηλέφωνο τη Δευτέρα, να μιλήσω με κάποια από τις συντονίστριες. Σ'ευχαριστώ για τις πληροφορίες κοριτσάκι μου.

Μeletina, τη σαλπιγγογραφία δεν ήθελα να την κάνω στην αρχή, γιατί ήμουν ήσυχη ότι έχουν τσεκαριστεί όλα με την λαπαροσκόπηση που είχα κάνει πέρσυ. Ομως έμαθα ότι δεν είναι έτσι τα πράγματα, είναι απαραίτητη η σαλπιγγογραφία, παρόλο που στην εξωσωματική παρακάμπτονται οι σάλπιγγες. Το θέμα όμως είναι ότι αν κάποια έχει υδροσάλπιγγες, εκκρίνεται κάποιο υγρό από αυτές που καταστρέφει τά πάντα, άρα δεν μπορεί να επιτευχθεί σύλληψη, ούτε καν με εξωσωματική. Ευτυχώς δεν είχα υδροσάλπιγγες, μόνο μία μικρή κατακράτηση του σκιαγραφικού και κάποιες περικωδωνικές συμφύσεις. Ο ακτινολόγος μου είπε ότι οι σάλπιγγες μου 'δεν είναι Α' Εθνική' αλλά δεν είναι και κακές. Στη συνέχεια μου είπαν από το κέντρο ότι η σαλπιγγογραφία 'είναι καλή'. Δύο λέξεις μου είπαν δηλαδή ..

Εχω τα νεύρα μου τώρα, μόλις γύρισα από τη μικροβιολόγο.. Σημείωση δεν είχα κοιμηθεί καλά και δεν είχα πιεί και καφέ να ανοίξει το μάτι... Με το που βλέπει τις εξετάσεις, μου λέει "ποιος έχει πρόβλημα, εσύ ή ο σύζυγος".. Ποιος??? Η μικροβιολόγος που το μόνο που έχει να κάνει είναι να πάρει το κωλοαίμα... Περιττό να σας πω ότι κόντεψα να τη δείρω... Μπορεί κάποιος να τους μαζέψει??? Μορφωμένοι άνθρωποι και δεν ξέρουν να φέρονται... Εχει γεμίσει ο κόσμος ταγάρια, είναι δυνατόν? Είμαι παράλογη????

Καλημέρα σε όλες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια και καλο σαββατοκυριακο,,εγω ειμαι στη φαση των γονιμων ημερων μου και κατα την γιατρο που κανω υπεριχο ημερα ωορρηξιας θα ειναι στις 17 του μηνα,,φυσικα θα το ξαναδουμε,,διαβαζω τα δικα σας με προσοχη αλλα επιδη εγω δεν εχω μπει στο θεμα εξωσωματικης μου φενονται αλαμπουρνεζικα ολα αυτα με τις φαρμακευτικες αγωγες..εγω λεω να προσπαθω ακομη καποιο διαστημα 5 -6 μηνες και μετα θα δουμε,προσπαθω να σκεφτομε θετικα και αισιοδοξα.φιλια πολλα σε ολες και καλη επιτυχια να εχετε μεσα απο την καρδια μου ,καταλαβενω απολυτα την αγωνια σας και ολη την ψυχολογικη κουραση που καπου καπου σας εξουθενωνει αλλα καντε κουραγιο κοριτσια και θα μας πανε ολα καλα.:-D:grin::-D:grin:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια την καλησπέρα μου σε όλες !!

mywish μου

γνωριζω πως για την εξωσωματικη δε συμμετεχουν οι σάλπιγγες στη διαδικασία αλλά όντως αν έχεις υδροσάλπιγγες πρέπει να αφαιρούντε πριν. Εσύ δεν έχεις τέτοιο θέμα άρα όλα καλά.

Όσο για τη μικροβιολόγο έχεις απόλυτο δίκιο δεν είναι δουλειά της να κάνει ερωτήσεις για να λυσει την περιέργεια της...αυτά είναι προσωπικά δεδομένα.

Ήθελα να σε ρωτήσω και γω κάτι αλλά μη θεωρηθώ και γω αδιάκριτη σαν την μικροβιολόγο :cool: ..αν θέλεις απαντας ...τη λαπαροσκόπηση για ποιο λόγο την έκανες?

Σε ρωτάω γιατί εγώ στο παρελθόν είχα μια εξωμήτριο βέβαια είχα τέτοια κριτήρια που δεν μπήκα σε χειρουργείο.....εμένα είχε συμβει στον κώδωνα που είναι φαρδυ σημείο της σάλπιγγας και δεν έγινε καν ρήξη ...ούτε καν πονο είχα....και είχε παλινδρομήσει...δεν αναπτυσσόταν άλλο και έτσι μου χορήγησαν μεθοτρεξάτη...και μετά από 6 μήνες μου είπαν ξανά προσπάθεια και μια σαλπιγγογραφία.

Όταν έκανα τη σαλπιγγογραφία η δεξιά όπου είχε γίνει το εξωμήτριο ήταν πολύ καλή αμέσως πέρασε το σκιαγραφικό....στην αριστερή πέρασε επίσης το σκιαγραφικό αλλά λιγότερη ποσότητα.Γενικότερα ο ακτινολόγος ο ίδιος που μου την έκανε (στο Λητώ την έκανα) επειδή δεν είμουν ιδιαίτερα χαλαρή (γιατί είχα ακούσει τα διάφορα - παρ όλα αυτά δεν ήταν τπτ) είπε στο γιατρό μου που ήταν μεσα και αυτός ότι στην αριστερή θα έκανε σπασμό η σάλπιγγα και δεν πέρασε αμέσως το υγρό και ότι αν θα την ξανακανα πχ σε ενα μηνα θα ήταν μια χαρα . Γενικότερα όσοι την είδαν γιατί την πήγα σε αρκετους γιατρους μου είπαν πως είναι βατές οι σάλπιγγες(αφού περνάει το σκιαγραφικο ως την άλλη πλευρά) και ότι μπορώ να μείνω έγκυος. Έχει περάσει 1 χρόνος από τότε που την έκανα ...προσπαθούμε όμως γύρω στο 7 μηνο από τότε ....μία βιοχημικη είχα ως 12 χοριακή έφτασε και τπτ άλλο. Βασικά κορίτσια σκέφτομαι να κάνω άλλη μία σαλπιγγογραφία να δω όντως αν είναι όλα καλά. Έχω πάντα ένα μικρό φόβο μη μου ξανασυμβεί κάποιο εξωμήτριο....δεν θα το αντέξω πάλι.

Για συμφύσεις πάντως δεν μου είπαν ότι έχω. Τώρα πως προέκυψε η εξωμήτριος άγνωστο ...και μάλιστα ήταν στην πρώτη μας προσπάθεια για εγκυμοσύνη....γιατί χειρουργεία δεν έχω κάνει- εκτρώσεις όχι- αντισυλληπτικά όχι-σπιράλ όχι. Αυτό το μήνα έκανα πριν 2 μέρες ωορρηξία από τη δεξιά μεριά και έχω μια μικρή ανησυχία.....

Ιγνατία εκμεταλλεύσου καλά τις γόνιμες να κάνεις μπεμπε. Έχουμε ακριβώς τις ίδιες μέρες που έχουμε περίοδο και έτσι θα αναμένουμε μαζί! Και γω στις 31 αδιαθέτησα και εμένα αυτές τις μέρες ήταν και οι γόνιμες. Εσύ απ ότι γράφεις στις 17 περίπου θα χεις ωορρηξία ...εγώ είχα στις 11 που είναι η 12η μέρα του κύκλου-πάντα γύρω στη 12η κάνω και μετά από 14 μέρες έχω περίοδο. Εσύ ίσως έχεις μεγαλύτερο κύκλο ...ίσως όμως να κάνεις και αργότερα ωορρηξία. Βέβαια δεν ξέρω πόσες μέρες κύκλο έχεις εσύ και αν θα συμβαδίζουμε ...εμένα είναι στις 26 μέρες δηλ θα περιμένω περίοδο στις 26 που μακάρι να μην έρθει...μακριά από μας :)

Εύχομαι σε όλες μας όλα να πάνε καλά και γρήγορα όλες με τα μωράκια μας.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου

Εγω μολισ αδιαθετησα πηρα και τον γιατρο μου απο αυριο ξανα κλομιφαινη και Δευτερα υπερηχο

Αυτο το μηνα θα κανω σπερματεγχυση αν ολα πανε καλα

Δομνινα ,Βιλλυ ναι πολυ γκαντεμια εχει πεσει τελικα

Δομνινα μου μακαρι αληθεια να ειχα λιγη απο την αισιοδοξια σου εγω εχω εξαντληθει ψυχικα πολυ

Βιλλυ μου καλα μηπως ζουμε στο ιδιο σπιτι??Ετσι δε μας φτανει η δικη μας αγωνια εχουμε και τους αντρες που πρεπει να κρυβομαστε μη τυχον και αγχωθουν ...Ελεος!!

Σας φιλω παω να φορτωθω με παυσιπονα γιατι αλλιως δε περνανε οι 2 πρωτες μερες!

Link to comment
Share on other sites

Meletina, την λαπαροσκόπηση την έκανα μετά από παρότρυνση του πρωην γυναικολόγου μου. Το σκεπτικό του ήταν ότι θα γίνει η λαπαροσκόπηση και θα δει τα πάντα, χωρίς να χρειάζεται να κάνω επιμέρους εξετάσεις και να ταλαιπωρούμαι. Μου το παρουσίασε ως τη λύση στο πρόβλημά μου, είχα δισταγμούς και είπα όχι στην αρχή, αλλά μετά με έπεισε... Δυστυχώς, έπρεπε να είχα ακούσει το ένστικτό μου. Εκανα ολόκληρο χειρουργείο (μαζί με υστεροσκόπηση) και αυτός ισχυρίζεται ότι είχα εστίες ενδομητρίωσης, τις οποίες και καυτηρίασε. Ομως όλοι οι μετέπειτα γυναικόλόγοι μου αναρωτιούνται, μαζί και εγώ, αν πράγματι είχα ποτέ ενδομητρίωση. Ούτε καν φάρμακα δεν μου έδωσε μετά την επέμβαση. Μου έλεγε ότι σε 2 μήνες θα μείνω έγκυος και έχουν περάσει σχεδόν 2 χρόνια..

Τώρα για σένα, δεν νομίζω ότι πρέπει να προσανατολίζεσαι στη λαπαροσκόπηση. Δεν λύνονται έτσι τα προβλήματα... Επαθα και έμαθα...Πόσων ετών είσαι? Εχεις κάνει εξετάσεις? Νομίζω ότι είναι νωρίς για να αγχώνεσαι...

Σοφία, λυπήθηκα με τα νέα σου... Αλλά δεν το βάζουμε κάτω, θα ξαναπροσπαθήσουμε και σύντομα θα πετύχουμε το στόχο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...