Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΒΕΡΟΙΑ


silia84

Recommended Posts

Τι εγινε κοριτσαρες ??? Ζεσταθηκατε και πηρατε τα βουνα ή μηπως τις θαλασσες? Εμεις παντως πηραμε σβαρνα τους παιδοτοπους φραγμα, τζιτζικι, παγουρα, μποουλιγκ κλπ


pm4hp3.pngVPk9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 226
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αχ και εμεις μια απο τα ιδια!

πολυ ζεστη βρε παιδι μου.

αντε κοριτσια και εγω κοντευω ενας μηνας μου εμεινε.θα φαω βεβαια ολη την ζεστη αλλα τι να κανουμε.

διακοπες φετος γιοκ ουτε ενα μπανακι,μα περισσοτερο στενοχωριεμαι για τον μικρο που περυσι εκανε πολλα μπανακια.

δεν πειραζει τι να κανουμε του χρονου θα παμε ολη η τετραδα!

συνχαρητηρια σε οσες γεννησαν και υπομονη σε εμας που ειμαστε στην αναμονη

φιλακια

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
geia sas koritsia...ti kanete?????? .....elli2 genises?????

καλημερα αν και καθυστερημενα βεβαια.....:Pναι γεννησα στις 31 ιουλιου πηγα με δικους μου πονους τελικα και μετα απο 15 ωρες εκανα καισαρικη,ταλαιπωρηθηκα αλλα δεν γινοταν αλλιω, ο γιατρος με κρατησε οσο μπορουσε.τωρα σπιτι,στη μαμα μου δηλαδη και μπορω να πω οτι μπηκα σε μια σειρα,

εσυ τι κανεις;;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα αν και καθυστερημενα βεβαια.....:Pναι γεννησα στις 31 ιουλιου πηγα με δικους μου πονους τελικα και μετα απο 15 ωρες εκανα καισαρικη,ταλαιπωρηθηκα αλλα δεν γινοταν αλλιω, ο γιατρος με κρατησε οσο μπορουσε.τωρα σπιτι,στη μαμα μου δηλαδη και μπορω να πω οτι μπηκα σε μια σειρα,

εσυ τι κανεις;;

καταρχην να σου ζησει το μωρακι σου....να ναι παντα καλα και εσυ κι αυτο.....καλα ειμαι...μπηκα σιγα σιγα στον 7 μηνα.....γιατι γεννησεσ με καισαρικη? απο την κλινικη εμεινεσ ευχαριστημενη???? πωσ ηταν σαν εμπειρια....???????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καταρχην να σου ζησει το μωρακι σου....να ναι παντα καλα και εσυ κι αυτο.....καλα ειμαι...μπηκα σιγα σιγα στον 7 μηνα.....γιατι γεννησεσ με καισαρικη? απο την κλινικη εμεινεσ ευχαριστημενη???? πωσ ηταν σαν εμπειρια....???????

καλησπερα γλυκια μου,γεννησα με καισαρικη γιατι εκανα συσπασεις συνεχεια αλλα η διαστολη ειχε κολλησει στο 4ι...δεν ανεβαινε με τιποτα,μετα απο 8 ωρες μου εκανε και τεχνητους μηπως γεννησω αν κανονικα αλλα τιποτα,ωσπου περνουσαν οι ωρες και εγω εμεινα στο 4,μετα της 8 το βραδυ αφου ειχα απο τις 9 το πρωι εκει αρχισε να αλλιωνεται ο πλακουντας και να πεφτουν οι σφυγμοι του μωρου,α....με ειχαν σπασει και τα νερα σε καποια φαση,και τελικα μου ειπε ο γιατρος οτι πρεπει να κανω καισαρικη γιατι φοβοταν για το μωρο,δεν μποσουσε να με αφησει αλλο,προσπαθησε οσο μποσουσε παντως.τελικα οταν με ανοιξαν και εβγαλε το μωρο μου λεει και αλλες 15 ωρες να σε ειχα δεν θα γεννουσες κανονικα γιατι ηταν λιγο ποιο μικρος ο ομφαλιος λώροςο,στο εν τω μεταξυ το μωρο ειχε παρει θεση απο τον 8 μηνα και ο γιατρος μου ειπε να προσεχω.

καποια στιγμη μετα ρωτησα το γιατρο γιατι αυτο δεν φαινοταν απο τον υπερηχο και μου ειπε οτι αυτοι βλεπουν οτι μεγαλωνει ο ομφαλιος αλλα δεν ξερουν ποσο.

Παντως αν και εφτασα μεχρι διαστολη 4 πολυ πονος,,,αλλα περισοοτερο η μεση με ειχε πεθανει...

αυτα....

Οσο για την κλινικη ηταν αψογη ολοι,οι μαιες με βοηθησαν πολλοι και οταν πονουσα αλλα και μετα...ειναι μια μαια που δεν θυμαμαι το ονομα της γιατι ειναι περιεργο,ειναι με κοντο μαυρο μαλλι αδυνατη,ειναι φοβερη,ωσπου τις εκανα και ενα βραχιολι δωρο στο τελος.

αυτα τα λιγα απο μενα....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα γλυκια μου,γεννησα με καισαρικη γιατι εκανα συσπασεις συνεχεια αλλα η διαστολη ειχε κολλησει στο 4ι...δεν ανεβαινε με τιποτα,μετα απο 8 ωρες μου εκανε και τεχνητους μηπως γεννησω αν κανονικα αλλα τιποτα,ωσπου περνουσαν οι ωρες και εγω εμεινα στο 4,μετα της 8 το βραδυ αφου ειχα απο τις 9 το πρωι εκει αρχισε να αλλιωνεται ο πλακουντας και να πεφτουν οι σφυγμοι του μωρου,α....με ειχαν σπασει και τα νερα σε καποια φαση,και τελικα μου ειπε ο γιατρος οτι πρεπει να κανω καισαρικη γιατι φοβοταν για το μωρο,δεν μποσουσε να με αφησει αλλο,προσπαθησε οσο μποσουσε παντως.τελικα οταν με ανοιξαν και εβγαλε το μωρο μου λεει και αλλες 15 ωρες να σε ειχα δεν θα γεννουσες κανονικα γιατι ηταν λιγο ποιο μικρος ο ομφαλιος λώροςο,στο εν τω μεταξυ το μωρο ειχε παρει θεση απο τον 8 μηνα και ο γιατρος μου ειπε να προσεχω.

καποια στιγμη μετα ρωτησα το γιατρο γιατι αυτο δεν φαινοταν απο τον υπερηχο και μου ειπε οτι αυτοι βλεπουν οτι μεγαλωνει ο ομφαλιος αλλα δεν ξερουν ποσο.

Παντως αν και εφτασα μεχρι διαστολη 4 πολυ πονος,,,αλλα περισοοτερο η μεση με ειχε πεθανει...

αυτα....

Οσο για την κλινικη ηταν αψογη ολοι,οι μαιες με βοηθησαν πολλοι και οταν πονουσα αλλα και μετα...ειναι μια μαια που δεν θυμαμαι το ονομα της γιατι ειναι περιεργο,ειναι με κοντο μαυρο μαλλι αδυνατη,ειναι φοβερη,ωσπου τις εκανα και ενα βραχιολι δωρο στο τελος.

αυτα τα λιγα απο μενα....

αφου ολα πηγαν καλα.....δοξα το θεο.....εγω φοβαμαι παρα παρα πολυ....με αγχωνει και μονο που το σκεφτομαι.....πιο πολυ με αγχωνει στο οτι θελω ο αντρασ μου να ειναι μεσα αν γεννησω φυσιολογικα,και ο γιατροσ μου αρχικα ηταν ανενδωτοσ....αλλα το συζηταμε..και θελω να πιστευω οτι θα βρουμε καποια λυση....μετα γενικα μετα χειρουργια (αν κανω καισαρικη) εκει ειναι που φοβαμαι.....ηλικρινα εχω αγχωθει....

Link to comment
Share on other sites

αφου ολα πηγαν καλα.....δοξα το θεο.....εγω φοβαμαι παρα παρα πολυ....με αγχωνει και μονο που το σκεφτομαι.....πιο πολυ με αγχωνει στο οτι θελω ο αντρασ μου να ειναι μεσα αν γεννησω φυσιολογικα,και ο γιατροσ μου αρχικα ηταν ανενδωτοσ....αλλα το συζηταμε..και θελω να πιστευω οτι θα βρουμε καποια λυση....μετα γενικα μετα χειρουργια (αν κανω καισαρικη) εκει ειναι που φοβαμαι.....ηλικρινα εχω αγχωθει....

εμενα οτααν μου ειπε ο γιατρος για καισαρικη με επιασε ενα κλαμα δεν μπορουσα να συνελθω,μπηκα στο χειρουργιο με κλαματα και σε ολη την διαρκεια εκλαιγα,ακομα και οταν ακουσα το μωρο...

μην αγχωνεσαι και να σκεφτεσαι οτι ολα θα πανε καλα και θα γεννησεις φυσιολογικα:P

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.....με απασχολει κατι παρα πολυ....τελικα ο γιατροσ μου αν γεννησω φυσιολογικα....δεν αφηνει να ειναι και ο αντρασ μου παρον στην γεννα..μου λεει οτι ειναι θεμα κλινικησ...ενω κατα καιρουσ που εχω ρωτησει αλλεσ γνωστε μου μου ειπαν οτι συνηθωσ ειναι θεμα γιατρου.....μηπωσ ξερετε τελικα εδω στην βεροια στην κλινικη τελικα αφηνουν τον πατερα να ειναι παρον στην γεννα?ειναι θεμα κλινικησ?η απλωσ ο δικοσ μου ο γιατροσ ειναι ανενδωτοσ????

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια ελλη 2 να σου ζησει το μωρακι τελος καλα ολα καλα!!

Διαβασα την ιστορια σου και μου θυμησε πολυ τη δικη μου. Ειχα πεθανει απο πονους στη μεση για 20 ωρες.Κλαμα κλαμα !!!!! Τωρα οτι και να λεμε η καισαρικη ειναι ζορι, οχι στη γεννα αλλα στην αναρρωση. Βεβαια καθε οργανισμος λειτουργει διαφορετικα. Μην αγχωνεστε εμεις οι γυναικες ολα τα αντεχουμε, πραγματικα ομως!!!!!!!

Οταν εχεις το μπεμπακι αγκαλια τα ξεχνας ολα!!!!;)


pm4hp3.pngVPk9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


babybow oute emena afhsan ton antra mou mesa an kai to ithela poli :)

koritsia ego apefthias gennisa, afou kaneis dn to perimene, legan gia prototoki poli efkoli genna. mesa se 4 ores eixa to moro!!! to 2o se mia tha to vgalo :P

na sou zisei to moraki sou koukla mou...panta gero kai dunato....kai esy ki auto....pou genises?????????

Link to comment
Share on other sites

καλημερα αν και καθυστερημενα βεβαια.....:Pναι γεννησα στις 31 ιουλιου πηγα με δικους μου πονους τελικα και μετα απο 15 ωρες εκανα καισαρικη,ταλαιπωρηθηκα αλλα δεν γινοταν αλλιω, ο γιατρος με κρατησε οσο μπορουσε.τωρα σπιτι,στη μαμα μου δηλαδη και μπορω να πω οτι μπηκα σε μια σειρα,

εσυ τι κανεις;;

an kai kathysterhmena na sou zhsei koukla mou !!! na to xairesai to antraki sou!!!

Link to comment
Share on other sites

sefxaristo para poli :))) kesi na genniseis me to kalo k na sou rthoun ola teleia!!! se pio mhna eisai alithia?? ego gennisa stin kliniki tis veroias prin apo 3 mines peripou :)

εγω είμαι στον 7 μηνα..σε 3 μερεσ μπαινω στον 8. ....σκεφτομαι και εγω για την κλινικη να γεννησω ....εσυ εμεινεσ ευχαριστημενη???????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...