Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΒΕΡΟΙΑ


silia84

Recommended Posts

kalhσπερες!!!!

βγηκαμε κ εμεις οι 2 μας με τον αντρα μου και ξεσκουριασαμε επιτελους....θα το καθιερωσω μου φαινεται!!!!

για νοσοκομειο εχω ακουσει οτι ο κωνσταντινου ειναι πολυ καλος...και μαλιστα προχθες μου ελεγε μια φιλη μου οτι θα γεννησει εκει και θα του πει να ερθει οταν με το καλο ερθει η ωρα.....πωτησα αν ειναι σιγουρη οτι ερχεται και μου ειπε σιγουρο...κοριτσια οποια θελει να γεννησει νοσοκομειο καλα ειναι να πηγαινει για παρακολουθηση και εκει, εκτος απο το γιατρο της....


79730l4d8pj2fyu.gifas1cHhJ0g410010MjAyNDN8MDAwMTIzNWR8dG8gYW50cmFraSBtb3UgZWluYWk.gifkonstantinos1061470vxafxzma3j.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 226
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπέρα!

είχα καιρό να μπω και έχω χάσει λίγο την κουβέντα, αλλά θα ήθελα να απαντήσω στη glam όσον αφορά το νοσοκομείο.

εγώ είχα το γιατρό μου έξω και θα γεννούσα σε κλινική. τελικά κατά τον 7ο μήνα και μετά από κάποια θέματα που προέκυψαν, θα γεννούσα όπως και να χε με καισαρική προγραμματισμένη. οι συνθήκες επιπλέον δε μου επέτρεπαν να πάω σε κλινική, καθώς χρειάστηκε να νοσηλευτώ κάποιες μέερς και καταλαβαίνετε τα έξοδα...

λοιπόν νοσηλέυτηκα για μια βδομάδα περίπου στο ιπποκράτειο που έμειν απόλυτα ικανοποιημένη (πήγα εκεί με την προοπτική να μείνω μέχρι να γεννήσω, αλλά τα πράγματα πήγαν καλύτερα και βγήκα νωρίς). ήμουν την 4η κλινική όμως η οποία έμαθα μετά ότι έκλεισε, οπότε δε μπορώ να σου πω περεταίρω λεπτομέρειες. εκεί ήταν ο πράπας.

όταν γύρισα, μετά από λίγες μέρες, είχα κάποια ανησυχία - και πως έτυχε παρασκευή απόγευμα - και πήγα στο νοσοκομείο βέροιας να δω τι γίνεται με το μωρο... με το που είδαν το ιστορικό φυσικά και με κράτησαν... όλο το σκ... τέτοιο πράγμα δεν έχω ξαναδει... εκτός από μια μαία γνωστή μου και κανα 2 ακόμα, όλοι οι άλλοι ανύπαρκτοι... και όταν πια τη δευτέρα ρώτησα το γιατρό τι γίνεται με μένα, μου είπε δεν πρόκειται να φύγεις... και είχα ακόμη 2,5 βδομάδες!!! έτσι υπέγραψα και έφυγα! (να πω ότι τα κρεβάτια δεν έχουν στρώματα, και είναι απερίγραπτα, ειδικά για εγκύους!!!)

αμεσως κίνησα διαδικασίες να πάω ιπποκράτειο, όμως στην πορεία μου είπαν κάποιοι φίλοι για το νοσοκομείο της νάουσας. κι επειδή και η μαμά είναι στη νάουσα, είπα να το κοιτάξω. λοιπόν, η κατάσταση είναι εκπληκτική!!! έχει 3 απίθανους γιατρούς, ο ένας καθηγητής, ο λαμπρόπουλος και ο αθανασίου που γέννησα μαζί του απίστευτος ανθρωπος! λέω ας δω πως είναι τα πράγματα και κρίνω μετά. ή πτέρυγα όλη ανακαινισμένη. τα δωμάτια 2κλινα και 3κλινα, όλα καινούργια, πεντακάθαρα! το προσωπικό εξυπηρετικότατο! μετά που γέννησα και χρειάστηκε το μωρό να πάει ιπποκράτειο, έμεινα μόνη και χάλια για 4 μέρες, δε μου φέραν άλλη μητέρα με μωρό στο δωμάτιο! το σκέφτηκαν για να μην γίνομαι χειρότερα!

πολλά μπορώ να σου πω επιπλέον, ότι θέλεις μπορείς να με ρωτήσεις, αλλά το συστήνω ανεπιφύλακτα! για μένα πλέον είναι τσάμπα λεφτα οι κλινικές όταν υπάρχουν τέτοια νοσοκομεία!!!


6umkp3.png

Ήρθες και μας γέμισες χαμόγελα..!!

Jdbyp2.png

Η ζωή έχει τη γεύση που της δίνεις! Κανένα όνειρο δεν είναι άπιαστο, μη σταματάς να ονειρεύεσαι!!!a%3E

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια απο την Αθηνα.Επιτελους μπορεσα και βρηκα λιγο χρονο να μαθω τα νεα σας και να σας πω τα δικα μου.Την επεμβαση την καναμε στον μικρο και τελικα αφαιρεσαμε κρεατακια,αφαιρεσαμε αμυγδαλες (που ηταν και το μεγαλο προβλημα παρολο που δεν φαινοταν)και βαλαμε σωληνακια στα αυτακια.Η πρωτη μερα ηταν δραμα δεν καταπινε ουτε τα σαλια του.Βεβαια οχι τωρα μετα απο μια εβδομαδα καταπινει αλλα με πολλα παρακαλητα και λιγες φωνες κατι τρωει.Ευτυχως ολα μεχρι στιγμης ολα πανε καλα.Βεβαια η υπομονη μου εχει εξαντληθει αλλα τι να κανω ποναει και τον καταλαβαινω.

Διαβασα για τις εμπειριες σας στην κλινικη και στο νοσοκομειο.Λεω να σας πω και την δικια μου εμπειρια οταν γεννησα τον μεγαλο μου γιο πριν 5.5 χρονια στην κλινικη με γιατρο τον ιδιοκτητη της.Μου στοιχησε τοτε 2300 ευρω για δικλινο και ολους τους γιατρους μεσα.Γεννησα με καισαρικη προγραμματισμενη ,η συμπεριφορα και η εξυπηρετηση ηταν αψογη αλλα μου αφησε ενα σημαδι οσο ενα μολυβι σε μηκος και σε ογκο.Οταν με ειδε ο γιατρος μου εδω εμεινε σαστισμενος και απορουσε πως μπορει να εγινε με τοσα μεσα που υπαρχουν.Δεν το συζητω οτι δεν μου ειχαν κανει ενα καρδιογραφημα σε μενα ,ετσι για εναν απλο ελεγχο.Στο κατω κατω ναρκωση θα επαιρνα.

Μετα απο 3.5 χρονια οταν ηταν να γεννησω την κορη μου ειπα να γεννησω στο νοσοκομειο με τον κο Κωνσταντινου.Οταν ομως οι εξετασεις εδειχναν οτι ειχα καποιο προβλημα ο ιδιος του ειπε μου ειπε να μην ερθεις κατσε στην αθηνα γιατι εδω δεν θα βοηθησουμε το παιδι σωστα.Μπραβο του και παλι μπραβο του.Οταν την γεννησα σε δημοσιο νοσοκομειο στην αθηνα ο γιατρος μου εκανε την καισαρικη με λειζερ και μου αφαιρεσε ολο την ουλη.Αυτα ειχα να σας πω και ελπιζω να βοηθησω.

ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια απο την Αθηνα.Επιτελους μπορεσα και βρηκα λιγο χρονο να μαθω τα νεα σας και να σας πω τα δικα μου.Την επεμβαση την καναμε στον μικρο και τελικα αφαιρεσαμε κρεατακια,αφαιρεσαμε αμυγδαλες (που ηταν και το μεγαλο προβλημα παρολο που δεν φαινοταν)και βαλαμε σωληνακια στα αυτακια.Η πρωτη μερα ηταν δραμα δεν καταπινε ουτε τα σαλια του.Βεβαια οχι τωρα μετα απο μια εβδομαδα καταπινει αλλα με πολλα παρακαλητα και λιγες φωνες κατι τρωει.Ευτυχως ολα μεχρι στιγμης ολα πανε καλα.Βεβαια η υπομονη μου εχει εξαντληθει αλλα τι να κανω ποναει και τον καταλαβαινω.

Διαβασα για τις εμπειριες σας στην κλινικη και στο νοσοκομειο.Λεω να σας πω και την δικια μου εμπειρια οταν γεννησα τον μεγαλο μου γιο πριν 5.5 χρονια στην κλινικη με γιατρο τον ιδιοκτητη της.Μου στοιχησε τοτε 2300 ευρω για δικλινο και ολους τους γιατρους μεσα.Γεννησα με καισαρικη προγραμματισμενη ,η συμπεριφορα και η εξυπηρετηση ηταν αψογη αλλα μου αφησε ενα σημαδι οσο ενα μολυβι σε μηκος και σε ογκο.Οταν με ειδε ο γιατρος μου εδω εμεινε σαστισμενος και απορουσε πως μπορει να εγινε με τοσα μεσα που υπαρχουν.Δεν το συζητω οτι δεν μου ειχαν κανει ενα καρδιογραφημα σε μενα ,ετσι για εναν απλο ελεγχο.Στο κατω κατω ναρκωση θα επαιρνα.

Μετα απο 3.5 χρονια οταν ηταν να γεννησω την κορη μου ειπα να γεννησω στο νοσοκομειο με τον κο Κωνσταντινου.Οταν ομως οι εξετασεις εδειχναν οτι ειχα καποιο προβλημα ο ιδιος του ειπε μου ειπε να μην ερθεις κατσε στην αθηνα γιατι εδω δεν θα βοηθησουμε το παιδι σωστα.Μπραβο του και παλι μπραβο του.Οταν την γεννησα σε δημοσιο νοσοκομειο στην αθηνα ο γιατρος μου εκανε την καισαρικη με λειζερ και μου αφαιρεσε ολο την ουλη.Αυτα ειχα να σας πω και ελπιζω να βοηθησω.

ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

σου εφυγε και το αγχος σου κουκλα....αντε ολα καλα πηγανε....και ετσι να ειναι...λιγη υπομονη τωρα....περαστικουλια σας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα κοριτσια.Εχετε καιρο να μπειτε και δεν εχω μαθει νεα σας.Ελπιζω να ειστε ολες καλα (μανουλες,μελλουσες μανουλες,παιδακια και εμβρυα).Ισως οτι εχει ανοιξει ο καιρος οποτε και οι βολτες αυξηθηκαν δεν σας αφηνει χρονο να μπειτε.Αν και εμαθα οτι ειχατε βροχες αυτες τις μερες.Τελος παντων.Ελπιζω ολες να ειστε καλα.......ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ:-P:razz:

Link to comment
Share on other sites

ντορακι τι κανεις????

ηρεμησατε?

εμενα με εχει φαει το facebook....σπανια μπαινω εδω και φυσικα οι βολτουλεςειναι καθημερινες.

πες μας νεα σου.....

φιλια πολλα ρε κοριτσι!!!!


79730l4d8pj2fyu.gifas1cHhJ0g410010MjAyNDN8MDAwMTIzNWR8dG8gYW50cmFraSBtb3UgZWluYWk.gifkonstantinos1061470vxafxzma3j.gif
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια και απο εμενα.

καταρχην να ευχαριστησω οσες μου απαντησαν για το θεμα νοσοκομειο η κλινικη αν και καθυστερημενα.

λοιπον πηρα τηλ στην κλινικη και ρωτησα για τιμες για καισαρικη παντα.

λοιπον μου ειπε δικλινο χωρις μπανιο 1450

και δικλινο με μπανιο 1850 με τον παιδιατρο μεσα στην τιμη

για μονοκλινο δεν τολμησα να ρωτησω.αεβηκαν πολυ οι τιμες μου φαινεται απο το 2008 και μου ειπαν απο τοτε ειχαν ανεβει πιο πολυ και μειωθηκαν και παλι.

αναισθησιολογος 250 και τι θα σου παρει ο γυναικολογος.

τωρα ο σιδηροπουλος δε ξερω τι παιρνει για καισαρικη δεν τον ρωτησα γιατι ειναι νωρις ακομη και ντρεπομαι αλλα φανταζομαι θα ανεβασε και αυτος το κασε του.

αν καποια γνωριζει ας μου πει παρακαλω ευχαριστω!

DORA79 αυτα περαστικα να ειναι να φυγουν και να μην ξαναγυρισουν.τουλαχιστον ξεμπερδεψατε και σας εφυγε και το ανχος.μαλλον και εμενα ο μικρος μου θα χρεισατει αφαιρεση αμυγδαλιες και κρεατακια αλλα ειπε ο γιατρος θα δειξει ειναι μικρος ακομη.ποσο χρονων κανατε εσεις την επεμβαση?ευχαριστω

φιλακια κουκλιτσες τα ξαναλεμε!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια και απο εμενα.

καταρχην να ευχαριστησω οσες μου απαντησαν για το θεμα νοσοκομειο η κλινικη αν και καθυστερημενα.

λοιπον πηρα τηλ στην κλινικη και ρωτησα για τιμες για καισαρικη παντα.

λοιπον μου ειπε δικλινο χωρις μπανιο 1450

και δικλινο με μπανιο 1850 με τον παιδιατρο μεσα στην τιμη

για μονοκλινο δεν τολμησα να ρωτησω.αεβηκαν πολυ οι τιμες μου φαινεται απο το 2008 και μου ειπαν απο τοτε ειχαν ανεβει πιο πολυ και μειωθηκαν και παλι.

αναισθησιολογος 250 και τι θα σου παρει ο γυναικολογος.

τωρα ο σιδηροπουλος δε ξερω τι παιρνει για καισαρικη δεν τον ρωτησα γιατι ειναι νωρις ακομη και ντρεπομαι αλλα φανταζομαι θα ανεβασε και αυτος το κασε του.

αν καποια γνωριζει ας μου πει παρακαλω ευχαριστω!

DORA79 αυτα περαστικα να ειναι να φυγουν και να μην ξαναγυρισουν.τουλαχιστον ξεμπερδεψατε και σας εφυγε και το ανχος.μαλλον και εμενα ο μικρος μου θα χρεισατει αφαιρεση αμυγδαλιες και κρεατακια αλλα ειπε ο γιατρος θα δειξει ειναι μικρος ακομη.ποσο χρονων κανατε εσεις την επεμβαση?ευχαριστω

φιλακια κουκλιτσες τα ξαναλεμε!

καλησπερα κουκλα,εγω ειχα ρωτησει κοντα στις γιορτες και μου ειπαν για κανονικη γεννα οτι το μονοκλινο χωρις μπανιο ειναι 1300-1500 αναλογα αν ειναι μπροστα το δωματιο η πισω.... + βεβαια παιδιατρο και αναισθησιολογο,και οταν ειπα για καισαρικη μου ειπε οτι απλα αλλαζει λογω οτι παιρνεις καποια φαρμακα και αναλογα τον αναισθησιολογο δηλαδη τι θα κανεις...τωρα εσενα σου ειπαν αλλα...(και για την καισαρικη ειπε κανενα 300 παραπανω μονο) και ο γιατρος σου ξεχωριστα....

εγω ηθελα μονοκλινο αλλα με χαλαει που δεν εχει μπανιο...το ηθελα μεσα...τωρα θελω να δω το δικλινο με μπανιο....

Link to comment
Share on other sites

Glam, το αγορακι μου ειναι 5.5 χρονων.Βεβαια το προβλημα μας ηταν η εκκριτικη ωτιτιδα(υγρο πισω απο το τυμπανο)το οποιο εχει ως αποτελεσμα την μειωση ακοης του παιδιου.Το ανακαλυψαμε οταν ηταν 3 ετων.Ολοι οι ιδιωτικοι γιατροι μας ελεγαν κατευθειαν χειρουργειο για αφαιρεσει ολων.Ο γιατρος στο παιδων μας ειπε να το παλεψουμε με διαφορες ασκησεις και θα δουμε .Η αληθεια ειναι οτι το πρωτο χρονο μειωθηκε το υγρο αλλα με τα μπουκωματα επανηλθε.Δεν γλυτωσαμε την επεμβαση αλλα εστω το προσπαθησαμε.Τωρα οσο αφορα τις αμυγδαλές μεχρι και την ωρα του χειρουργειου δεν ξεραμε αν θα τις αφαιρεσει αν και τελικα αυτες το προβλημα και οχι τα κρεατακια.

Για μενα να παρεις πολλες γνωμες και μετα να αποφασισεις σε γιατρο που σου εμπνεει εμπιστοσυνη.

Μακαρι να ειχατε γιατρο που ειναι εξειδικευμενος αποκλειστικα για παιδια.

ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσακι μου εχω και εγω facebook και κανω συχνες αν οχι καθημερινες επισκεψεις.....Αν θα ηθελες στειλε μου το nick name σου με π.μ.για να σε βρω .ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ στα μαγουλακια.......

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κουκλα,εγω ειχα ρωτησει κοντα στις γιορτες και μου ειπαν για κανονικη γεννα οτι το μονοκλινο χωρις μπανιο ειναι 1300-1500 αναλογα αν ειναι μπροστα το δωματιο η πισω.... + βεβαια παιδιατρο και αναισθησιολογο,και οταν ειπα για καισαρικη μου ειπε οτι απλα αλλαζει λογω οτι παιρνεις καποια φαρμακα και αναλογα τον αναισθησιολογο δηλαδη τι θα κανεις...τωρα εσενα σου ειπαν αλλα...(και για την καισαρικη ειπε κανενα 300 παραπανω μονο) και ο γιατρος σου ξεχωριστα....

εγω ηθελα μονοκλινο αλλα με χαλαει που δεν εχει μπανιο...το ηθελα μεσα...τωρα θελω να δω το δικλινο με μπανιο....

στην πρωτη γεννα ειχα δικλινο με μπανιο μπροστα.ηταν πολυ καλα και συγκεκριμενα το 38ν τωρα βεβαια δε ξερω τι παιζει για τιμες.και εμενα με χαλαει που το πιο δικλινο με 1450 δεν εχει μπανιο αλλα θεωρω και τεραστια διαφορα 400 για το μπανιο.οποτε ακομη δεν ξερω αν και ειναι νωρις.αν περασεις ενημερωσε και εμενα.ναι η διαφορα για καισαρικη καπου εκει ειναιι 300ευρω αλλα εκτος απο φαρμακα διανυκτερευεις εκει 6βραδια αποτι θυμαμαι εω φυσιολογικο 4 και αν ισχυει ακομη φυσικα,δεν μπηκα σε λεπτομερειες.εσυ ποτε με το καλο γεννας?ενημερωσε με αν θελεις και εμενα οταν θα πας να δεις οκ φιλια!

αν πας ενημερωσε και εμενα ετσι!φιλια

Link to comment
Share on other sites

στην πρωτη γεννα ειχα δικλινο με μπανιο μπροστα.ηταν πολυ καλα και συγκεκριμενα το 38ν τωρα βεβαια δε ξερω τι παιζει για τιμες.και εμενα με χαλαει που το πιο δικλινο με 1450 δεν εχει μπανιο αλλα θεωρω και τεραστια διαφορα 400 για το μπανιο.οποτε ακομη δεν ξερω αν και ειναι νωρις.αν περασεις ενημερωσε και εμενα.ναι η διαφορα για καισαρικη καπου εκει ειναιι 300ευρω αλλα εκτος απο φαρμακα διανυκτερευεις εκει 6βραδια αποτι θυμαμαι εω φυσιολογικο 4 και αν ισχυει ακομη φυσικα,δεν μπηκα σε λεπτομερειες.εσυ ποτε με το καλο γεννας?ενημερωσε με αν θελεις και εμενα οταν θα πας να δεις οκ φιλια!

αν πας ενημερωσε και εμενα ετσι!φιλια

Εγω γενναω τελη |Ιοιυλιου.εκτος αν με πιασουν ποιο νωρις οι πονοι....θα παω ξανα να ρωτησω και θα σου πω

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας !!! Χαθηκα λιγο γιατι πεταχτηκα μεχρι την κλινικη να γεννησω.... λιγο προωρα.

Ειχα δωματιο μονοκλινο πισω χωρις wc 7 βραδια, καισαρικη και θερμοκητιδα ολα μαζι 1900 + 400 ο αναισθησιολογος + 200 ο παιδιατρος + η αμοιβη του γιατρου μου.

Παντως μου φερθηκαν παρα πολυ καλα στην κλινικη, με στηριξαν, μου εδιναν συνεχεια κουραγιο και ο γιατρος μου ο Σιδηροπουλος ηταν τι να πω... ΑΨΟΓΟΣ !!!!


pm4hp3.pngVPk9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας !!! Χαθηκα λιγο γιατι πεταχτηκα μεχρι την κλινικη να γεννησω.... λιγο προωρα.

Ειχα δωματιο μονοκλινο πισω χωρις wc 7 βραδια, καισαρικη και θερμοκητιδα ολα μαζι 1900 + 400 ο αναισθησιολογος + 200 ο παιδιατρος + η αμοιβη του γιατρου μου.

Παντως μου φερθηκαν παρα πολυ καλα στην κλινικη, με στηριξαν, μου εδιναν συνεχεια κουραγιο και ο γιατρος μου ο Σιδηροπουλος ηταν τι να πω... ΑΨΟΓΟΣ !!!!

να σου ζησει κοπελα μου!μπραβο που πηγαν ολα καλα!

λοιπον προχθες ρωτησα σιδηροπουλο για τιμες και μου ειπε αναισθησιολογος 250 οτι το ειχε κανει 400 και το ξανακατεβασε και παιδιατρος 150.αυτες τις τιμες μου ειπαν και οταν πηρα τηλ στο μαιευτηριο πριν μια εβδομαδα.τι να πω τα αλλαζουν συνεχεια?αντε να κανεις κουμαντο μετα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...