Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

The Café Au Lait !!


Recommended Posts

Λεγκ θελω ινφο γι ατο τσιρκο. Που παιζεται ,ωρες κλπ.

Μαριλενακι ριξε μια υπενθιμιση οταν ειναι για την Ακροπολυ μπας κ ερθουμε κ εμεις!!

http://cirkocachivache.blogspot.gr/ είναι το μπλογκ του τσίρκου. Ήταν γι'αυτό το τριήμερο. Το χειμώνα παίζανε κάθε Σαββάτο. Πιστεύω να ξανακάνουν πάλι κάτι. Θα σε ενημερώσω ή εγώ ή η Λεγκ.

Θα σας πω κορίτσια και για τα μουσεία. ντοντ γουόρυ ;)

Αφροδίτη στο αικίντο έχει και μικρότερα παιδάκια από τον Ιάσονα. Αυτή τη στιγμή λειτουργεί ένα παιδικό τμήμα και ξεκινάνε τα παιδιά από 4-4,5. Κάνουν πολλά παιχνίδια ισορροπίας και γενικά μαθαίνουν πειθαρχία, να έχουν εμπιστοσύνη στα άλλα παιδιά, γιατί κάνουν μια άσκηση με κλειστά μάτια που τους οδηγεί ένα παιδί. Δεν παίζει θέμα ανταγωνισμού. Ο δάσκαλος είναι φοβερός κι έχει πολύ υπομονή. Στο τμήμα συνήθως συμμετέχουν άλλοι τρεις ή δύο βοηθοί-δάσκαλοι που διορθώνουν τα παιδιά να έχουν τη σωστή στάση και απασχολούν τα παιδιά όταν ο δάσκαλος κάνει τις κινήσεις του αϊκίντο με ένα παιδί. Κάνουμε κάθε Τρίτη και Πέμπτη 5-6 και είναι στο Μοναστηράκι.

Ο Ιάσονας πάντως έχει αποκτήσει περισσότερη εμπιστοσύνη στον εαυτό του και στις δυνατότητες του, έχει γίνει λίγο πιο τολμηρός στο να δοκιμάζει να κάνει πράγματα με το σώμα του.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 25,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Elenikat

    2451

  • Λέγκω

    2032

  • galat

    1914

  • myrto

    1419

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Aφροδιτακο στειλε στοιχεια διαιτολογου. Ζουλευωωωω ολα τα θεατρικα σας κλπ, πως γινεται και καθε σκ εχω κατι ασχετο να κανω.... Δνε πειραζει κι εγω περασα καλα ομοως πηγε σε ενα συνδριο με γονεις μπλογκερς και οχι μονο και ηταν πολυ ωραια διοργανωση, γνωρισα ενδιαφεροντες ανθρωπους και μου αρεσε και ο χωρος πολυ, the hub πειραιως. το βραδυ μας ειχαν τραπεζι ακι την κυριακη εδω γυρω βολταραμε και εκανα και δουλειες (ειχα μηνες αν ασχοληθω με το σπορ χαχαχαχα) Το Ρηνιω ξεκινησε κολυμβητηριο αυτη τη φορα κατενθουσιασμενοοοοοοο ανετοτατη ως συνηθως εκανε τη διαδρομη μονη της κου κου βα (γιατι δνε το εχει με το κολυμπι και με μπρατσακια φοβαται) ο δεν αλεξ πηρε το πρωτο του ποδηλατο και γυρισε για πρωτη φορα οοοολο το οακα.


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όμορφες

Σουλούπωσα ξαναμανα το βιογραφικό μου... λες να βγει κάτι:rolleyes:

Ο κολέ θέλει μανιωδώς να ξεκινήσει πάλι αϊκίντο, θεωρεί ότι είναι ότι καλύτερο. Το ίδιο και διάφοροι φιλοι που κάνουν αυτοί και τα παιδιά τους.

Στα δικά μας πέριξ υπάρχει πολύ καλή σχολή κουμφου και μια πολύ καλή σχολή αϊκίντο αλλά και οι δύο είναι ζωγράφου και αυτό είναι πρόβλημα. Χάθηκε η μία απ'τις δύο να ήταν βύρωνα;

Καλημέρα Καλημέρα,

Τί κάνετε κοριτσούδια μου?

Για βοηθήστε με λίγο γιατί έχει σταματήσει το μυαλό μου. Πώς λέγεται ο μάρσιπος της Λέγκους?

Ergo της Ecofamily

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!!!!

Τι κάνετε;

Εγώ έχω μαύρη διάθεση αυτές τις μέρες, ελπίζω να μου φύγει....

Για να γράψω κι έναν αντίλογο που περιμένει η κουμπάρα!

Λοιπόν, εγώ είδα πρόβα της καμηλοπάρδαλης γιατί μας κάλεσε η Βίκυ, που είναι η δασκάλα της Λήδας στο θεατρικό παιχνίδι. Έτσι μισοαπαντάω στο ερώτημα σου, αν έχουν σχέση με παιδιά. Έχει η Βίκυ, έχει και δυο δικά της, η οποία κάνει και πολύ καλή δουλειά στη θεατρική ομάδα. Επίσης παιδί έχει και η μια χορεύτρια, η ψηλή. Τώρα, εμείς στην πρόβα δεν παρατηρήσαμε όλα αυτά που λες. Όμως, τα παιδιά που ήταν εκεί γνωρίζαν και το χώρο και τη Βίκυ, κι αυτό ήταν πολύ σημαντικό γιατί δεν σταμάτησαν να επικοινωνούν με τους χορευτές και βγήκε ένα ωραίο παιχνίδι.

Όταν βγήκαμε όμως που με ρώτησε τη γνώμη μου, της είπα ότι είναι ρίσκο, και πολύ πιθανόν οι γονείς να θεωρήσουν ότι είναι κοροιδία. Το κόνσεπτ είναι ότι είναι αυτόσχεδιασμός, και όχι παράσταση. Θέλουν τα παιδιά να μπουν να συμμετέχουν από μόνα τους και όχι επειδή κάποιος τους είπε ''ελάτε παιδάκια τώρα να κάνουμε αυτό ή το άλλο''. Και να κινηθούν παρατηρώντας τι γίνεται γύρω τους. Το ίδιο και οι ερμηνευτές, θα έπρεπε να παίρνουν μια ιδέα-κίνηση των παιδιών και να την εξελίσουν σε μια κατεύθυνση. Για παράδειγμα σε εκείνη την πρόβα που είδαμε άρχισαν τα πιτσιρίκια να σπρώχνουν τα μαξιλάρια και μετά κάποιο έβαλε το ένα δίπλα στο άλλο και κάποιος χορευτής άρχισε να φτιάχνει γέφυρα από όπου περνούσαν ένα-ένα τα πιτσιρίκια κλπ-κλπ.

Όμως βρίσκω ότι όλο αυτό είναι στη λογική του αυτοσχεδιασμού ενηλίκων και ένα παιδί που δεν είναι εξοικειωμένο με το χώρο ή με τη λογική της Βίκυς μπορεί ή να μη θελήσει να συμμετέχει καθόλου ή να κινηθεί τελείως ατομικά και να το γυρίσει σε παιδότοπο. Γενικά μου φάνηκε κάπως υπερβολικό να το πιασουν τα παιδιά όλο αυτό που ήθελαν και τελικά αποδεικνύεται από αυτά που μου λες ότι δεν έγινε. Κρίμα!

Επίσης της είπα ότι είναι σημαντικό να ξέρει ο γονιός ότι δεν πάει να δει παράσταση, αλλά αυτοσχεδιασμό. Δεν ξέρω αν αυτό το έχουνε κάνει. Κι εγώ διστακτική ήμουν γιαυτό και δεν σας είπα. Με την Αφροδίτη μόνο το συζήτησα κι αυτή μου είπε ότι δεν θα την ενδιέφερε κάτι τέτοιο.

Αυτά τα ολίγα, ούφ ούτε ποσοστά να έπαίρνα από τον κινητήρα! Καλά αν μου πληρώνανε τη γιόγκα μου, θα σας έστελνα όλες τα δείτε το καταπληκτικό υπερθέαμα!!!

Τι άλλο; Α, εντυπωσιαστηκα με τα πολιτιστικά δρώμενα που παρακολουθείτε.

Εγώ πως τα καταφέρνω όλο κάτι να κάνω και να μην έχω χρόνο, και τελικά τίποτα να μην κάνω και φράγκο να μην βγάζω, δεν ξέρω.

Σας φιλώ, σας αγαπώ και πάω να ξαναγυρίσω στη μιζεροκατάσταση μου! Μουτς!


 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!

Φιλακια πολλα κοριτσακια μου, ελπίζω να φυγει η μαυριλα γρηγορα, αν και απο χτες σαν να ερχεται και σε μενα μου φαινεται... Σκεφτομαι ομως οτι απο παρασκευη ξεκιναει η αδεια μου και χαιρομαι πολυ!

Ναι οντως, το ειχαμε κουβεντιασει με την μυρτω και μενα μου ειχε φανει πολυ τολμηρο και στη φαση που ειμαστε εμεις, δεν θα επελεγα να δω κατι τετοιο. Και οντως και μενα μου ειχε φανει απαραιτητο να ξερουν οι γονεις τουλαχιστον τι να περιμένουν! Ενιγουει, μπραβο που το τολμησαν και ας μην βγηκε το επιθυμητο αποτελεσμα!


Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

εμένα η μαυρίλα ήταν την προηγούμενη εβδομάδα!

Αυτήν καλύτερα τα πράγματα... Ξαναγεννιέμαι! Δεν πίνω, δεν καπνίζω και η μέρα μου ξεκινάει με χυμό μαρούλι, σπανάκι, μαϊντανό, λεμόνι και άλλα...

Μάλλον γερνάω...

Τεσπά ότι και να είναι, είναι φοβερό να δεις ότι τελικά όλα είναι θέμα συνήθειας... Ούτε καφές ούτε τίποτα. Και το ερώτημα είναι έτσι χωρίς τίποτα μπορείς να είσαι χαρούμενος και ευδιάθετος?


[gDkrp3.pngNJDAp3.png x2VTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα,

εμένα η μαυρίλα ήταν την προηγούμενη εβδομάδα!

Αυτήν καλύτερα τα πράγματα... Ξαναγεννιέμαι! Δεν πίνω, δεν καπνίζω και η μέρα μου ξεκινάει με χυμό μαρούλι, σπανάκι, μαϊντανό, λεμόνι και άλλα...

Μάλλον γερνάω...

Τεσπά ότι και να είναι, είναι φοβερό να δεις ότι τελικά όλα είναι θέμα συνήθειας... Ούτε καφές ούτε τίποτα. Και το ερώτημα είναι έτσι χωρίς τίποτα μπορείς να είσαι χαρούμενος και ευδιάθετος?

Όχι οχι μη συνεχίζεις με έπιασε κατάθλιψη! Θέλω το παλιο ρεμάλι πίσω... πότε σταματάς;

Τατάκι και μυρτάκι πρώτον πολλά πατ πατ και διαδικτυακές αγκαλίτσες, θα φυσίξουμε όλες μαζί να φύγει η μαυρίλα και δεύτερον σηκώστε και κανα τηλέφωνο δεν είναι ντροπη :tongue:

Σχετικά με την καμηλοπάρδαλη, εγώ δεν περίμενα να δω παράσταση και διαβάζοντας για αυτό νομίζω καταλάβαινες ότι δεν θα έβλεπες παράσταση, συνειδητά πηγα. Όμως αυτό που φτιάξανε απευθυνότανε σε παιδια που είχαν δεθεί για πολύ καιρό μεταξύ τους σαν ομάδα και με τους εμψυχωτες τους. Στο τσουρμο όταν πήγαμε ήταν δύο παιδια που φαινόταν ότι έχουν επαφή με τον χώρο και αρχικά αρχισαν να ανταποκρίνονται στα χτυπήματα, στη συνέχεια όμως άρχισαν να ουρλιάζουν και να κάνουν πατιναζ μαζί με τα άλλα. Τα μαξιλάρια απ'τα παιδια χρησιμοποιήθηκαν για πολεμοφόδια, και όταν η κοπέλα με το ριγε φόρεμα πήγε να φτιάξει τη γέφυρα απέτυχε και έφαγε η μαρμάγκα τη γέφυρα γιατί ήδη ήταν ανεξέλεγχτα τα μικρά και τα μαξιλάρια εκφεντωνίζονταν ή τα χρησιμοποιούσαν για ελκηθρο.

Το κάλεσμα δεν χρειάζεται να είναι φραστικό "έλα να κάνεις αυτό" μπορεί να είναι ένα πλησίασμα στα παιδια, να τους δώσεις ένα αντικειμένο ή ένα άγγιγμα. Ο θοδωρής όταν σηκωθήκανε τα πρωτα δύο παιδια πάνω με ρώταγε επιτρέπετε αυτό; να σηκωθώ κι εγώ; Και είναι λογικό να ρωτάει γιατί σε μια παράσταση έχει συνηθίσει να σηκώνεται όταν δέχεται κάλεσμα και όχι όποτε αποφασίσει το ίδιο.

Ίσως θα έπρεπε να έχουν κάνει κάποιο πρόλογο ή να έχουν προσαρμόση την παράσταση διαφορετικά.

Και σιγουρα δεν θα έπρεπε να εμφανίσουν την λουτρινη καμηλοπάρδαλη γιατί ήταν σαν να δεχόντουσαν ότι κανεις δεν κατάλαβε τίποτα και έπρεπε να βρεθεί μια καμηλοπάρδαλη.

Φαντάζομαι ότι κι εγώ αν έβλεπα αυτό το εργαστήρι με τα παιδια που είναι ένα χρόνο τωρα στο θεατρικό εργαστήρι δεν θα έπαιρνα ντεπον μετά ούτε θα ήθελα να μπουφλίσω τον κόσμο.:tongue:

Μη μου πέφτετε λέμε... βάλτε καθαρά ρουχα, πλύνετε τις λάσπες απ'τα χέρια σας και τις μπογιές απ'τη μουρη και μετα πετα θα πείτε σαν το νικόλα "θα αρέσω πολύ στα κορίτσια έτσι καινουριος που είμαι:D" καλημερες

Link to comment
Share on other sites

καινουριος ο Νικολας ε ?? χαχαχα!!

Ελενακι χυμο μαρουλι σπανακι ουιιιιι... Σιγουρα ολα θεμα συνηθεις ειναι ολα στο μυαλο κλπ αλλα τελικα αξιζει να κοψουμε κ αυτα τα μικρα ? τις μικρες χαρες μας? κ ποσο θα αντεξει καποιος να το κανει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, γεια σας!!!!Εξαφανιζόλ και γω, αλλά ντεν εχω χρόνο καρντιά μου...μόνο για φαί έχω χρόνο και σίγουρα σας βάζω κάτω, κοντεύω να φτάσω τα 100.Πώς τα κατάφερα έτσι που πριν μείνω έγκυος στον Κων/νο ήμουν 60???Πώς θα τα χάσω τα γ@μίδια???σόρυ για τις άπρεπες εκφράσεις, αλλά πολύ έχω στενοχωρηθεί με το ζήτημα.Αλλά όσο στενοχωριέμαι, τόσο τρώω...Δεν είναι μλκ????

Τέσπα, κατά τα άλλα καλά, κάναμε κ β επιπέδου πριν 2 βδομάδες, όλα καλά, χτυπήσαμε κοριτσούδι αυτή τη φορά στα σίγουρα. Εγώ κουράζομαι αρκετά με δουλειά, 2 ταλιμπαν, πόδια πρησμένα σαν του ελεφαντα και ένα καλοκαίρι απειλητικά ζεστό να πλησιάζει.Σήμερα έφτασε 30 βαθμούς!!!

Φιλιά γλυκά, να είστε καλά, και σεις και τα ζουζούνια!!


1mLlp2.pngFRJZp2.png9R7fp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...