Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Γεωργιααααα... δακρυα συγκινησης μου ηρθαν με τις καρδουλες!!! ♡♡♡♡ τικ-τακ♡♡♡♡τικ-τακ!!! :wub:

Αυτη η οδηγηση πια αμαν!!!! Μαλλον της σχολης του αντρα μου ειναι κ ο γιατρος σου. Το 'χει ο ιατρικος κλαδος! Χαχαχα...

Καλη ξεκουραση.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεωργιτσα μου!!!

Καμάρι μου μας τα κανουν αυτα οι επιφηλακτικοι γιατροι...εχεις 2 καρδιες να σκεφτεσαι εσύ οπότε σε συνεργασία με το κέντρο σου ακουσε τον για να αποφύγεις άλλες αγωνίες η δίδυμη κύηση είναι κατι ευχάριστο αλλά όπως τα εχει ολα διπλά έχει κ διπλό σωματικό κόπο!!Οπλίσου με την αγαπημένη μας λέξη υπομονή!! Και όλα θα κυλήσουν ρολόι 

Όσο για την οδήγηση το κάνουν γιατι ξέρουν τους ελληνες οδηγούς αλλά κ τους υπέροχους ονειρικους μεσα σε λακούβες δρόμους...δεν ειναι λιγο που πετάγοντε μηχανακια απο το πουθενά κ κορνάρουν κιολας ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κουκλακια μου!!!!!

Μελενια μου τι όμορφα νέα!!! Μπράβο κούκλα μου!!! Χαλάρωσε και απόλαυσε το!!!!!

Γεωργία μου διπλό τικ τακ τι μαγεία!!!! Υπομονή άπλετη χρειάζεσαι... Έχει δίκιο η Δημητρούλα για τους οδηγούς και τους δρόμους....

Αντζη περαστικα στον αντρουλη σου!!! Εγώ είμαι στη φάση μια τρίμηνης θεραπείας για ένα μύκητα... Περιμένω με αγωνία το τέλος του Δεκεμβρίου για να ξεκινήσουμε προσπάθειες.... Αύριο θα κάνω εξετάσεις αίματος για να δούμε αν τα χάπια που παίρνω έχουν επηρεάσει το συκώτι, αν όχι συνεχίζω κανονικά μέχρι τα μέσα Δεκεμβρίου, αν ναι δεν ξέρω τι οδηγίες θα μου δώσει....

Δημητρούλα μου άντε όλα να πάνε καλά!!!!!

Πώς είστε οι υπόλοιπες????

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δικιο για τους δρομους βρε κοριτσια, αλλα εδω που μενω πρεπει να περπατησω μεχρι τον προαστιακο και μετα να παρω μετρο. Μου φαινεται μεγαλύτερος κοπος και ρισκο. Ειπε ο αντρουλης μου πως απο εδω και περα θα ρισκαρει να φευγει απο τη δουλεια γιατι πολυ ζοριστηκε σημερα που με αφησε μονη. Εγω παλι αγχωνομαι μην τον πιασουν... Τελος παντων ... Βλεπουμε...

Δημητρουλα τελειωσα με το κεντρο. Απο σημερα με βλεπει ο δικος μου ο γυναικολογος.

Calliopi, καλα αποτελεσματα αυριο!

 

 

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Georgia συγχαρητηρια για τις καρδουλες!!!!! Με το καλο να γεννηθουν τα μωρακια σας!!! Οντως το περπατημα ειναι κουραστικο εμενα μου βγαινει η γλωσσα κ το μετρο δεν το πολυθελω τοσα κυκλοφορουν..

Calliopi ευχομαι καλα αποτελεσματα κ ολα να πανε καλα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 22/10/2017 at 5:51 ΜΜ, Me-Lenia είπε:

 

Καλησπέρα.... Μελένια μου συγχαρητήρια.. Πολύ καλή χοριακη, μπράβο Αντε σιγά σιγά και καρδούλα!! 

Γεωργία μου τι υπέροχα Δύο καρδουλες!!! Χαμός γινόταν;;; χαχα φαντάζομαι τη χαρά σας!!! 

Αντζι μου περαστικά σας! 

Δημητρουλα μια χαρά ι βλεπω περάσατε!!

Σαννυ καλώς ήρθες και εσύ στις αναγούλες!! 

Κοριτσια σήμερα είχα πάλι υπερυχο, έχει αρχίσει να μοιάζει με αλιεν!μόνο κεφάλι φαίνεται!!! Έχω ηρεμήσει πολύ! :P

 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Sugar86 said:

Καλησπέρα.... Μελένια μου συγχαρητήρια.. Πολύ καλή χοριακη, μπράβο Αντε σιγά σιγά και καρδούλα!! 

Γεωργία μου τι υπέροχα Δύο καρδουλες!!! Χαμός γινόταν;;; χαχα φαντάζομαι τη χαρά σας!!! 

Αντζι μου περαστικά σας! 

Δημητρουλα μια χαρά ι βλεπω περάσατε!!

Σαννυ καλώς ήρθες και εσύ στις αναγούλες!! 

Κοριτσια σήμερα είχα πάλι υπερυχο, έχει αρχίσει να μοιάζει με αλιεν!μόνο κεφάλι φαίνεται!!! Έχω ηρεμήσει πολύ! :P

 

 

Υπεροχα sugar, ολα καλα με το μωρακι σου!!!!! Αυτο με το alien...πολυ πλακα χαχα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλές μου φιλενάδες, σημερα κλείνω με τον αντρουλη μου 7 χρόνια γάμου, σημερα ηταν να κανω την χοριακη απο την 5 μας προσπαθεια.  Ηταν κατι που το ξέραμε οι δυο μας και ήμασταν τοςο σίγουροι για την ευτυχή σύμπτωση. Ολα τα προγνωστικά απο γιατρους εξαιρετικά.

Σημερα πίστευα οτι με αισιοδοξία και χαμόγελο μανούλα θα γίνω.

Για μια ακόμα φορα ειμαι στο <1, δεν υπάρχει η απελπισία που νιώθω. Δεν ξερω τι άλλο μένει να κανω.

Ξερω οτι δεν ειμαι μόνο εγω που το περνάω όλο αυτο, ξερω οτι υπάρχουν πολυ χειρότερα κοπέλες που χάνουν τα μωρά τους σε προχωρημένες εγκυμοσύνες. Απλα αναρωτιέμαι ως ποτε θα αντέξω;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Καντι είπε:

Καλές μου φιλενάδες, σημερα κλείνω με τον αντρουλη μου 7 χρόνια γάμου, σημερα ηταν να κανω την χοριακη απο την 5 μας προσπαθεια.  Ηταν κατι που το ξέραμε οι δυο μας και ήμασταν τοςο σίγουροι για την ευτυχή σύμπτωση. Ολα τα προγνωστικά απο γιατρους εξαιρετικά.

Σημερα πίστευα οτι με αισιοδοξία και χαμόγελο μανούλα θα γίνω.

Για μια ακόμα φορα ειμαι στο <1, δεν υπάρχει η απελπισία που νιώθω. Δεν ξερω τι άλλο μένει να κανω.

Ξερω οτι δεν ειμαι μόνο εγω που το περνάω όλο αυτο, ξερω οτι υπάρχουν πολυ χειρότερα κοπέλες που χάνουν τα μωρά τους σε προχωρημένες εγκυμοσύνες. Απλα αναρωτιέμαι ως ποτε θα αντέξω;

Κορίτσι μου τις ευχες μου για την επέτειο σας!!!!

Όσον αφορα την προσπαθεια τι να σε πω κάνετε τόσα εχεις ξαψαχνιστει...ειχες κανει προεμφυτευτικο; Δεν ξέρω τι να σου πω αλλο παρα το οτι ειμαστε ολες εδω για σενα κ να σου στειλω ενα μεγαλο φιλι κ μια τεραστια αγκαλια

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Καντι said:

Καλές μου φιλενάδες, σημερα κλείνω με τον αντρουλη μου 7 χρόνια γάμου, σημερα ηταν να κανω την χοριακη απο την 5 μας προσπαθεια.  Ηταν κατι που το ξέραμε οι δυο μας και ήμασταν τοςο σίγουροι για την ευτυχή σύμπτωση. Ολα τα προγνωστικά απο γιατρους εξαιρετικά.

Σημερα πίστευα οτι με αισιοδοξία και χαμόγελο μανούλα θα γίνω.

Για μια ακόμα φορα ειμαι στο <1, δεν υπάρχει η απελπισία που νιώθω. Δεν ξερω τι άλλο μένει να κανω.

Ξερω οτι δεν ειμαι μόνο εγω που το περνάω όλο αυτο, ξερω οτι υπάρχουν πολυ χειρότερα κοπέλες που χάνουν τα μωρά τους σε προχωρημένες εγκυμοσύνες. Απλα αναρωτιέμαι ως ποτε θα αντέξω;

Καντι σου ευχομαι να ζησετε κ μεσα απο την καρδια μου να αποκτησετε το μωρακι που τοσο θελετε...

Συμφωνω με τη DIMITRA μηπως να ψαχνοσασταν λιγο παραπανω? Στο ιδιο κεντρο τα κανατε ολα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 21 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Κορίτσι μου τις ευχες μου για την επέτειο σας!!!!

Όσον αφορα την προσπαθεια τι να σε πω κάνετε τόσα εχεις ξαψαχνιστει...ειχες κανει προεμφυτευτικο; Δεν ξέρω τι να σου πω αλλο παρα το οτι ειμαστε ολες εδω για σενα κ να σου στειλω ενα μεγαλο φιλι κ μια τεραστια αγκαλια

Προεμφυτευτικο δεν καναμε, ήθελε ο γιατρός να βάλουμε 3 μέρας που υπήρχε συγχρονισμός ενδομητρίου και πινοποδια, δεν είχα ξαναβάλει 3ης μέρας.

πρίν από 22 λεπτά , Miss Sunny είπε:

Καντι σου ευχομαι να ζησετε κ μεσα απο την καρδια μου να αποκτησετε το μωρακι που τοσο θελετε...

Συμφωνω με τη DIMITRA μηπως να ψαχνοσασταν λιγο παραπανω? Στο ιδιο κεντρο τα κανατε ολα?

Σε 4 διαφορετικά κέντρα. Δεν μου φταίνε πλέον ουτε οι γιατροι ουτε τα κέντρα. Απλα δεν εμφυτευω.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεωργία μου τι χαρά!!!! Μπράβο κορίτσι μου!!! Όσο για τα μεταφορικά μήπως να παίρνεις άδειες σε όλη την εγκυμοσύνη να τα αποφύγεις όλα! 

Sugaraki αυτό το στάδιο είναι όντως αστείο σαν αλιεν. Την επόμενη φορά θα έχει και χεράκια και ποδαράκια! 

Kandi να ζήσετε! Ψαξτο λίγο παραπάνω όπως σου είπαν και τα κορίτσια. 

  • Μου αρέσει 2

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλλιοπακι μου ευχαριστω! Κοριτσακι μου πλησιαζει κ η σειρα σου!

Sugaraki μου τι τελεια που ειδες το αλιενακι!!! Αχ υπεροχο θα ειναιιιι...!!! Σ' ευχαριστω παρα πολυ για τις ομορφες ευχες σου! 

Καντι μου να ζησετε! Του χρονου θα ειστε σιγουρα περισσοτεροι τετοια μερα!!! Σου ευχομαι μεσα απ' την καρδια μου συντομα να πανε ολα τελειααα!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Οποτε Καντι εχεις παει παντου.. Ισως υπαρχουν εξετασεις που δεν στις εχει πει καποιος κ να θελει ψαξιμο. Ευχομαι την επομενη φορα να δεις ενα νουμερο που θα σε κανει πολυ ευτυχισμενη!

Link to comment
Share on other sites

Γλυκια μου Καντι, αρχικα θελω να σου ευχηθω να ζησετε με υγεια και να χαιρεστε ο ενας τον αλλον. Λυπαμαι πολυ για την αποτυχια αυτη. Το εχω περασει οπως και πολλα κοριτσια εδω και σε καταλαβαινουμε απολυτα. Να εχεις πιστη ομως πως θα τα καταφερεις.

Θα σου έλεγα κι εγω να κανετε προεμφυτευρικο ελεγχο ώστε να δειτε αν εχουν τα εμβρυα ανωμαλιες και τι μπορειτε να κανετε γι' αυτο. Αναλογα την ηλικια οι γιατροι προτεινουν ή φυσικο κυκλο (τα ωαρια αυτα θεωρουνται πιο δυνατα και απο στατιστικης αποψης δεν μπορει όλα να εχουν ανωμαλιες) ή δανεικα ωαρια. Με τον φυσικο κυκλο να ξερεις πως θα διαθεσεις περισσοτερο χρονο και περισσοτερα χρηματα. Εμεις προχωρησαμε σε δανεικα γιατι ουτε αλλα χρηματα ειχαμε, ουτε αλλο χρονο. Βρες ενα αξιοπιστο κεντρο που να κανει προεμφυτευτικο ελεγχο και κινηθειτε αναλόγως. Θα τα καταφερεις! Ειμαι σίγουρη!

Κορίτσια μου σας καληνυχτιζω... Όνειρα γλυκα...


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...