Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍 μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά και υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Καντι είπε:

Αη μαρη βρήκες παράδειγμα να παραθέσεις! Αφου κατι δεν πήγαινε καλα με αυτο το προφίλ και ειχε πολλές ανακρίβειες σε αυτα που έγραφε.

Τελος πάντων εγω εχω γνωστή μου πέτυχε με την 9η με πάντα μηδενικές χοριακες.

αληθεια ηταν ψευτικο αυτο το προφιλ?? καπου μου φαινεται οτι το εχω διαβασει κ εγω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Georgia1972 είπε:

 

Καντι μου κανε ο,τι νομιζεις πως μπορει να σε βοηθησει καλυτερα κοριτσι μου.

Εγω κοριτσια ξανπηγα στον γιατρο μου σημερα, στο νοσοκομειο αυτη τη φορα, για μου γραψει την αδεια. Μου εδωσε 30 ημερες! Χαλαλι η ταλαιπωρια. Αχ Ελενη μου εσυ τον ξερεις κιολας,  δεν θελει να μαγειρευω καν!  Του ειπα πως αυτο δεν γινεται γιατι ουσιαστικα δεν εχω βοηθεια. Πως τα κανω ολα με πολλη προσοχη και να μην ανησυχει. Δεν του αρεσε που το ακουσε. Μου ειπε κι αλλα, μεταξυ αυτων να ξαναπαω για χοριακη. Ανησυχησα. Εδω ακουσαμε καρδιες. Γιατι τοση υπερβολη;... Θα παω τελος παντων την Πεμπτη και μαζι του ραντεβου εχω παλι τη Δευτερα.

 

 

 

 

Α! Μου εδωσε μια καλη συμβουλη για τον θηλασμο. Απο τωρα πρπει καθε μερα να βαζω σε ενα ποτηρι νερο, 2 κουταλιες αλατι και ν ακανω μια επαλειψη με βαμβακι στις θηλες, ωστε αυτες να αρχισουν να σκληραινουν. Την 30η εβδομαδα πρεπει και να τις τραβαω ενω θα συνεχιζω το αλατονερο. Ετσι οι θηλες θα ειναι προετοιμασμενες και τα μωρα δεν θα με πληγωνουν.

 

Γεωργία μου εγω πιστεύω οτι πρεπει να τον ακούσεις τωρα στην αρχη τον γιατρο σου, ακόμα και ξάπλα προληπτικα να μείνεις. Μην γίνει καμια βλακεία και σου μπει στο μυαλό το Αν.... 

Οι δίδυμες κυήσεις ειναι εκ των πραγμάτων υψηλού κινδύνου, αυτο στο γράφω απ όσα ξερω απο άνθρωπο της οικογένειας μου που ειναι μαια.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , linaa είπε:

μακαρι μακαρι να ερθει γρηγορα αλλα ετσι κ αλλιως δεν θα το αφησω πολυ στην τυχη του! με το καλο η χοριακη σου κ να περασουν οι μερες να δεις κ καρδουλα!!!!

Σ' ευχαριστω κοριτσακι μου! Μπραβο σου για την πιστη κ το πεισμα! Σιγουρα θα πανε ολα τελεια συντομα! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα Γεωργια μου απορω που μεχρι πριν λιγο καιρο δεν μπορουσα να ανοιξω τα ματια μου πριν τις 9 κ τωρα ξυπναω χαραματα.

Ελενακι μου φθινοπωριασε πια... Παει το καλοκαιρακι!

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Calliopi. είπε:

Καλησπέρα κουκλακια μου!!!! Είστε καλά??? 

Σε όλα τα κορίτσια που έχουν επέτειο να ζήσετε ευτυχισμένα με τους συζύγους σας!!! 

Καντι μου δεν έχω ιδέα πως να σε βοηθήσω... Μακάρι η επόμενη φορά να είναι η τυχερή σας!!!!

Νατασακι με το μπουτινι!!!! Πόσο χαίρομαι που πέρασες όμορφα...

Εγώ κορίτσια μου πήγα το πρωί έδωσα αίμα και με την ευκαιρία έκανα tsh και γενικές εξετάσεις... Τις πήρα τώρα το απόγευμα καλές είναι σε γενικές γραμμές ειδικά του συκωτιού, το μόνο ότι έχω λίγο χαμηλό νάτριο (δεν ξέρω τι σημαίνει, μου είπαν στο μικροβιολογικό να τρώω λίγο περισσότερο αλάτι) και επίσης ότι θα ήθελε να έχω διψήφιο σάκχαρο αντί για 102 που έχω....

Θα το ρίξω έξω σήμερα αφού είναι καλές οι εξετάσεις....

Τα υπόλοιπα κορίτσια μου είναι καλά???

Ειχα και γω χαμηλο νατριο... ειναι ένδειξη οτι πινεις λιγο νερο (και μενα μου ειπαν να τρωω αλατι).

Πηγα σε διατροφολογο και μου εκανε λιπομετρηση και εκει φανηκε ποσα υγρα μου λειπανε απτο σωμα...

Στην εγκυμοσυνη ήπια πολυ νερο.. το λιγοτερο 3λιτρα τη μερα

  • Μου αρέσει 1

age.pngpreg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσακια μου!

Πολυ ωραιος ο χειμωνιατικος καιρος!!

Ετσι και αλλιως μ'αρεσει η αλλαγη αλλα τωρα πιο πολυ γιατι σημαινει πως πλησιαζω να συναντησω τη μικρη μου!!!!

Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες για την φιλη μου, πηγαμε καλα και την παρασκευη ωοληψια.Ειναι 9η ivf που κανει.

Εγω καντι μου τα καταφερα στην 6η εμβρυομεταφορα που εκανα. Μεχρι και οι γιατροι δεν το πολυπιστευαν πια .Δυστυχως συμβαινει αλλες πιο ευκολα αλλες πιο δυσκολα αλλα ολες τα καταφερνουν!!!

  • Μου αρέσει 5

RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια! Ψυχρα έχει σήμερα. 

Εγώ ξύπνησα στις 10 με το ζόρι. Ήταν πολύ ανησυχη η μικρή το βράδυ. 

Ελενακι πως πάει η δουλειά? Η φραουλιτσα σου τι κάνει? 

Λιζακι μετράς αντίστροφα!! Με το καλό κοπέλα μου!! 

Μελένια Γεωργία σαννυ τις κότες βγάλατε έξω και ξυπνησατε τόσο πρωί?? Χιχιχι 

  • Μου αρέσει 2

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Georgia1972 said:

Miss Sunny πως πανε οι ναυτιες;

Ζαλαδα δεν μπορω να πω οτι εχω. Πρωινο τρωω κανονικα. Οταν γυρναω για μεσημεριανο εκει αρχιζουν τα καλα. Μου βρωμανε με το ζορι θα φαω λιγο κ μεχρι τη νυχτα αναγουλες. Χτες παντως την κρεπα την χτυπησα κ σωθηκα (γλυκια παντα..)

Εσυ πως νιωθεις Georgia?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Λιζακι πλησιαζει το χειμερινο σου κοριτσακι :wub: !!! Υπομονη, λιγο εμεινε. Με το καλοοο!!!

Pingu μου πολυ γελασα, δικιο εχεις με τις κοτες σηκωθηκαμε! Χαχαχα... Τι εχει η μικρουλα σου? 

Αληθεια Ελενακι πως ειναι τα πραγματα με τη φραουλιτσα τωρα που εισαι δουλεια καθημερινα?

Σαννυ κ Γεωργια θελω κ εγω μια ζαλαδα, μια ναυτια, ενα κατι βρε αδερφε. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...