Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Καλημερα τσουπριτσες....

Πολυ μουντος ο καιρος.

Αχ πηγα τη Σοφια το πρωι σχολειο κ η δασκαλα στολιζε με σημαιακια την αιθουσα που θα κανουν την γιορτη την Παρασκευή. Η φαση ειναι οτι η μικρη μου λεει τον εθνικο υμνο κ λεει "κ σαν πρωτα αγριωμενοι....χαιρε ω χαιρε ελευθερια" συνεχως την διορθώνω αλλα ετσι της αρεσει...χαχαχα.Κ τραγουδα ολη μερα στο σπιτι "βαζει ο Ντουτσε τη στολη του...".θα εχει πολυ πλακα μια σταλια ανθρωπακια να λενε ποιημα.

  • Μου αρέσει 6

VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 minutes ago, Me-Lenia said:

Λιζακι πλησιαζει το χειμερινο σου κοριτσακι :wub: !!! Υπομονη, λιγο εμεινε. Με το καλοοο!!!

Pingu μου πολυ γελασα, δικιο εχεις με τις κοτες σηκωθηκαμε! Χαχαχα... Τι εχει η μικρουλα σου? 

Αληθεια Ελενακι πως ειναι τα πραγματα με τη φραουλιτσα τωρα που εισαι δουλεια καθημερινα?

Σαννυ κ Γεωργια θελω κ εγω μια ζαλαδα, μια ναυτια, ενα κατι βρε αδερφε. 

 Melenia φαε τωρα που μπορεις χαχα! Δεν τα χουν ολες οι εγγυες αυτα. Διαβασα οτι μετα την 6η εβδομαδα ξεκινουν...

Link to comment
Share on other sites

Miss Sunny κι εγω δεν τα παω καλα με το φαγητο αυτον τον καιρο. Τρωω επειδη πρεπει. Και ανακατεμενο στομαχι δεν εχω ολες τις ωρες. Πχ σημερα ειχα απο την που ξυπνησα μεχρι τωρα.

Κοριτσια για τη δυσκοιλιοτητα ο γιατρος μου ειπε να τρωω συκα, δαμασκηνα και ακτινιδια. Συκα και δαμασκηνα βρηκα αποξηραμενα χωρις ζαχαρη γιατι περασε και η εποχη τους αλλωστε. Παντως μια χαρα λειτουργουν. Μου ειπε να τα τρωω κατα προτιμηση το βραδυ ωστε ο οργανισμος να ειναι ετοιμος το πρωι. Το κεφιρ δεν το παραδεχεται. Επισης αν δεν δουλεψουν τα φρουτα υπαρχει και το γαλα μαγνησιου απο το φαρμακειο.

Χα χα! Λενιω όταν θα πας στον γιατρουλη μας για το δευτερο παιδακι με το καλο ετοιμασου για διαφωνιες! Επιμενει κιολας. Και μην ακουσει οτι επιασες σκευος!!!

Μου ειπε επισης πως απο το πηγουνι και κατω και σε ολο το σωμα να βαζω καλλυντικη βαζελινη ή κρεμα κεριου για να μην σπασει το δερμα. Και ελεγα απο μεσα μου: Αμ, τωρα ειναι αργα γιατρεεεεε! Τοσα κιλα βαλε-βγαλε τοσα χρονια τι να σου κανει και το δερμα;! Αλλα λεω να το κανω μπας και περισωθει οτι απεμεινε!

 

 

Angie μου τι γλυκεια που θα ειναι η μικρη σου!!! Η γιορτη θα ειναι υπεροχη με τοσο χαριτωμενα πιτσιρικια!

Μελενια καλομελετα κι ερχονται και οι αναγουλες! Οπως τα λεει και η δασκαλα μας. Εμενα ακριβως στην αρχη της 6ης εβδομαδας ξεκινησαν. Ηπια, αλλα ενοχλητικα. Χωρις εξαγωγες ευτυχως. Και το Sugaraki καπου εκει νομιζω.

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! μουντος ο καιρος σημερα και με πιανουν στεναχωριες... Ευχομαι σε λιγο καιρο να σας διαβαζω και να τα λεμε σε αλλα τοπικ, σχετικα με θηλασμο, παιδικες τροφες, παιδικους σταθμους... Να προχωρησουμε!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Ειναι κ στο δερμα Γεωργια μου.ο αντρας μου πχ εχει πολλες ραγαδες.εγω στην εγκυμοσυνη παρολο που πηεα τοσα κιλα κ στη Σοφια ακομη περισσοτερα δεν εκανα πολλες ραγαδες.στην κοιλια καθολου .μονο λιγες αναμεσα στα μπουτια.στο μπεμπη δεν εβαλα καμια κρεμα.Στη Σοφια εβαλα λιγο προς το τελος.

Εμενα απο την 9η εβδομαδα ξεκινησαν οι αναγουλες φουλ


VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αντζη μου σκετη απολαυση το Σοφακι! Θα ειναι υπεροχα στη γιορτουλα.

Αντε να δουμε τι θα γινει. Να νιωσω κατι να χαρω κ εγω. 

Ψιψινελ καλημερα! Πολυ ομορφη ευχη! Ετσι θα γινει. 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!

Αντζυ πολύ γέλασα με τη μικρή σου και τον εθνικό ύμνο! Εμένα ο δικός μου στην αρχή έλεγε αντί για "βάζει ο Ντούτσε τη στολή του", "βάζει ο τιτσου τη στολή του", μπερδεμένος από τον πατέρα του που παίζει τιτσου. :)

Εγώ κορίτσια δεν έχω πολλά συμπτώματα. Η πρωινή ναυτία υποχώρησε , με πιάνει μόνο το απόγευμα. Πονάκια δεν έχω ιδιαίτερα, μ'ονο όταν κουράζομαι.

Αν και δουλείες δεν κάνω, μόνο τ απαραίτητα. Περιμένω την άλλη βδομάδα τη μανούλα μου να δώσει ένα χέρι βοηθείας!

Αλλά από λιγούρες άλλο τίποτα. Και φαί, όχι γλυκά. Όταν βλέπω στα πρωινάδικα πλάνο με τον μάγειρα, αλλάζω κανάλι. Την έπαθα προχθές που στη Φαίη μαγείρεψαν κοτόπουλο ψητό με πατάτες. Μου 'κατσε όλη μέρα και τελικά παραγγείλαμε το βράδυ κοτόπουλο σούβλας. Και ηρέμησα χαχαχ.

Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό, ν ακούσουμε και καρδιά! Αυτό το άγχος δε λέει να φύγει. Έτσι θα νιώθω μέχρι τον τέταρτο μήνα, έχω συμβιβαστεί.

Τελοσπάντων! 

Εδώ σ εμάς έχει κάτι συννεφάκια, αλλά ο ήλιος κυριαρχεί προς το παρόν! Να έχετε μια όμορφη μέρα!

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,

Είπα να μπω και εγώ σε αυτήν την παρέα, ήμουνα στο forum αλλά έγιναν οι σχετικές αλλαγές και ήρθα τώρα και εγώ εδώ. Για την ιστορία λοιπόν, σχεδόν 8 χρόνια ελέυθερων επάφων, από την στιγμή που παντρευτήκαμε ξεκίνησαν και οι γιατροί, πιο πριν δεν είχα δώσει και τόση σημασία. 2 σπερματεγχύσεις και 3 εξωσωματικές στο ενεργητικό μου και όλα αυτά μας έκαναν το απόλυτο 0! Ο άντρας μου έχει διαγνωσθεί με κυρσοκήλη για την οποία μας είπαν στο βαθμό που είναι ότι δεν μας ενοχλεί, και λογω ηλικίας του (45) να μην επιχείρησει καν χειρουργείο γιατί η βελτίωση θα είναι από μηδαμινή έως ελάχιστη. Τα σπερμοδιαγράμματα τα κρίνουν οι γιατροί που έχουμε επισκεφθεί απλά καλά και όχι τραγικά, θέλει μια βοήθεια η κίνηση, την οποία κατά καιρούς την εχουμε δώσει με λήψη βιταμινών. Και πάλι αποτέλεσμα 0. Τώρα τελευταία εντοπίσθηκε και ουρεοπλάσμα και στους 2, κατά την γνώμη του ουρολόγου, παίζει και αυτό το ρόλο του, το θεραπεύσαμε και αυτό και τώρα προχωράμε. Έχω δώσει ένα περιθώριο μέχρι τις γιορτές και μετά ξεκινάω ξανά τον χορό των εξωσωματικών με νέο γιατρό εννοείται και βλέπουμε. Μεγάλη η απογοήτευση γενικότερα αλλά προσπάθώ (?) να είμαι ψυχραιμη! Χαίρομαι που σας βρίσκω εδω και ελπίζω να τα λέμε! Φιλιά και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λια μου να τον χαιρεσαι...εχουν φοβερη πλακα τα μικρα μας με αυτα που λενε.εγω γελαω απιστευτα με μερικες ατακες της.

Μελενια μου θα ζησεις μελλοντικα απιστευτες στιγμες...

Δημητρουλααα σου ευχομαι οτι καλυτερο.αφου μπηκες στην τυχεροπαρεα μας η επιτυχια σου ειναι σιγουρηηηηη....

  • Μου αρέσει 1

VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites

Dimitroulaa καλως ηρθες! Ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου ολα να πανε κατ' ευχην κ συντομα το ονειρο σου να γινει πραγματικοτητα! Να εισαι σιγουρη πως αυτο θα γινει. Καταλαβαινω την απογοητευση σου οπως κ τα περισσοτερα κοριτσια εδω μεσα. Ολα θα γινουν, θα το δεις!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Angie.31 είπε:

Λια μου να τον χαιρεσαι...εχουν φοβερη πλακα τα μικρα μας με αυτα που λενε.εγω γελαω απιστευτα με μερικες ατακες της.

Μελενια μου θα ζησεις μελλοντικα απιστευτες στιγμες...

Δημητρουλααα σου ευχομαι οτι καλυτερο.αφου μπηκες στην τυχεροπαρεα μας η επιτυχια σου ειναι σιγουρηηηηη....

Να είσαι καλά, μακάρι να γίνει έτσι όπως τα λες...!!!!

πρίν από 32 λεπτά , Me-Lenia είπε:

Dimitroulaa καλως ηρθες! Ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου ολα να πανε κατ' ευχην κ συντομα το ονειρο σου να γινει πραγματικοτητα! Να εισαι σιγουρη πως αυτο θα γινει. Καταλαβαινω την απογοητευση σου οπως κ τα περισσοτερα κοριτσια εδω μεσα. Ολα θα γινουν, θα το δεις!!!

Καλώς σας βρήκα, σ' ευχαριστώ πολύ! Μακάρι όλα να γίνουν γιατί εγώ νιώθω το ακριβώς αντίθετο. Με το καλό σου εύχομαι!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Dimitroulaa είπε:

Να είσαι καλά, μακάρι να γίνει έτσι όπως τα λες...!!!!

Καλώς σας βρήκα, σ' ευχαριστώ πολύ! Μακάρι όλα να γίνουν γιατί εγώ νιώθω το ακριβώς αντίθετο. Με το καλό σου εύχομαι!!

Σ' ευχαριστω πολυ!

Ειναι λογικο να νιωθεις ετσι. Το ξερω καλα αυτο το απαισιο συναισθημα. Αλλα εδω με ολες εμας γυρω σου συντομα θα δεις πως ολα ειναι αναστρεψιμα! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Δημητρουλα καλώς ήρθες! Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά!!! 

Μελενια μου μάλλον πρέπει να την ενοχλούσαν τα δοντακια. Βγάζει τα τελευταία πίσω! 

Γεωργία συμφωνώ με την αντζη. Είναι και στο δέρμα. Εγώ έκανα μόνο στα μπούτια στην κοιλιά τίποτα. Μια φίλη μου έκανε στο στήθος. 

Αντζη σκέτη γλύκα θα είναι η μικρουλα σου! 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...