Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Κορίτσια θέλω και εγώ συνάντηση!! Θα είναι πολύ ωραία να γνωριστούμε και από κοντά. 

Άσχετο! Πήγα στο τζάμπο σήμερα και έχουν βγάλει τα χριστουγεννιατικα! Ανυπομονώ να έρθουν τα Χριστούγεννα να στολίσουμε φέτος με την μικρή που καταλαβαίνει καλύτερα.. 

  • Μου αρέσει 4

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 minutes ago, Pingu said:

Κορίτσια θέλω και εγώ συνάντηση!! Θα είναι πολύ ωραία να γνωριστούμε και από κοντά. 

Άσχετο! Πήγα στο τζάμπο σήμερα και έχουν βγάλει τα χριστουγεννιατικα! Ανυπομονώ να έρθουν τα Χριστούγεννα να στολίσουμε φέτος με την μικρή που καταλαβαίνει καλύτερα.. 

Σιγουρα οταν εχεις μπεμπακια-παιδακια ειναι αλλιως τα χριστουγεννα!!! Αχ τι ωραια που θα ειναι! Εγω γενικα τα βαριεμαι τα στολιδια κ τα χριστουγεννιατικη ψωνια,αλλα με παιδακια ειναι αλλιως!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου. Αργησα να μπω σημερα. Τι κανετε;

Σουγκαρακι το νινακι σου μεγαλωνει και την επομενη φορα θα ειναι ολοκληρωμενο ανθρωπακι!

Angie μου περαστικα στη μικρουλα σου.

Μαρακι καλη αρχη! Χαρηκα πολυ που δεν αφηνετε τον χρονο να περναει. Με το καλο!

Δημητρουλαααα! Χρονια σας πολλα κι ευτυχισμενα και συντομα μωρακια στις αγκαλιες σας!

Λινα μου λυπαμαι που πηγαν ετσι τα πραγματα, αλλα η φυση ξερει καλυτερα. Η επομενη θα ειναι η τυχερη σου.

Καντι μου κανε ο,τι νομιζεις πως μπορει να σε βοηθησει καλυτερα κοριτσι μου.

Μωρομανουλες φιλακια σε σας και στα μπεμπουλινια σας!

Miss Sunny, κι εγω απο την Κυριακη εχω μεγαλυετρη ανορεξια και λιγο ανακατεμα.

Εγω κοριτσια ξανπηγα στον γιατρο μου σημερα, στο νοσοκομειο αυτη τη φορα, για μου γραψει την αδεια. Μου εδωσε 30 ημερες! Χαλαλι η ταλαιπωρια. Αχ Ελενη μου εσυ τον ξερεις κιολας,  δεν θελει να μαγειρευω καν!  Του ειπα πως αυτο δεν γινεται γιατι ουσιαστικα δεν εχω βοηθεια. Πως τα κανω ολα με πολλη προσοχη και να μην ανησυχει. Δεν του αρεσε που το ακουσε. Μου ειπε κι αλλα, μεταξυ αυτων να ξαναπαω για χοριακη. Ανησυχησα. Εδω ακουσαμε καρδιες. Γιατι τοση υπερβολη;... Θα παω τελος παντων την Πεμπτη και μαζι του ραντεβου εχω παλι τη Δευτερα.

 

 

 

 

Α! Μου εδωσε μια καλη συμβουλη για τον θηλασμο. Απο τωρα πρπει καθε μερα να βαζω σε ενα ποτηρι νερο, 2 κουταλιες αλατι και ν ακανω μια επαλειψη με βαμβακι στις θηλες, ωστε αυτες να αρχισουν να σκληραινουν. Την 30η εβδομαδα πρεπει και να τις τραβαω ενω θα συνεχιζω το αλατονερο. Ετσι οι θηλες θα ειναι προετοιμασμενες και τα μωρα δεν θα με πληγωνουν.

 

  • Μου αρέσει 5

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καντι μου λοιπαμε παρα πολυ!

Θα πετυχεις μην το βαζεις κατω. 

Πηρες το νικα να του το πεις? Τα βρηκε ολα οκ?

Ο σφα τι σου ειπε?

Εγω παρολο που εχω ακομα ωορηξια και ειναι κατα των δανεικων δεν δεχτηκε να κανω το prp  ή σε φυσικο αλλα μου προτεινε  τα δανεικα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεωργια μου σε χασαμε σημερα! Καλυτερα που ειναι τοσο επιφυλαλτικος ο γιατρος σου. Φυλαγε τα ρουχα σου που λεει...  Τη χοριακη τωρα τι την ηθελε; Αυτος ξερει! Ασε κ την Πεμπτη εχω κ εγω παλι χοριακη κ απο σημερα τη σκεφτομαι. Ενω ως το μεσημερι ημουν μια χαρα, αρχισαν παλι οι ανασφαλειες! Πφφφ... Ειναι που ειμαι κ μονη μου σημερα, ο καλος μου εφημερευει κ ετσι το μυαλο μου κανει τα δικα του. 

Pingu αρχισαν τα χριστουγεννιατικα;;; Απιστευτο!!! Ακομα 28η δε γιορτασαμε. Ωραια ειναι τα Χριστουγεννα, ανεβαζουν τη διαθεση!

Lina μου αν κρινω απο το ποσο αισιοδοξα το αντιμετωπιζεις ειμαι σιγουρη πως την επομενη το μωρο ερχεται!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Δεν νομιζω οτι εχω παραλήψει κατι απο εξετασεις, καθε ιδέα ευπρόσδεκτη. Μόνο εναλλακτικά δεν εχω πιασει ομοιοπαθητική και βελονισμό.

Καταρχήν να ζήσετε.Κάντι μου στεναχωρέθηκα πολύ. Μου θυμίζεις τον ευατό μου μόνο που εγώ είμαι και μεγάλη. Αν θυμάμαι καλά    το θέμα λοίμωξη ενδομητρίου το είχες ψάξει. Σωστά  ή κάνω λάθος? Ησουν σίγουρη ότι ήσουν εντελώς καθαρή προ εμβρυομεταφοράς? Ως προς το βελονισμό εγώ κάνω χρόνια, νομιίζω ότι βοηθάει πολύ. Και τα πρωτόκολλα που κάνουν στις εξωσωματικές. Θα μου πείς κατάφερες κάτι ? Οχι, αλλά σίγουρα δεν μπορούσε να κάνει κατι ο βελονισμός για αυτό... Καλή δύναμη.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , astrogea είπε:

Και εγω το σκεφτομουν για βελονισμο αλλα η δικη μου στη γλυφαδα περνει 70€ 

Ειναι παρα πολλα χρηματα και  δεν βγαινωωωω!

Στη θεσσαλονίκη οι τιμές είναι πολύ πιο χαμηλές και εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , astrogea είπε:

Καντι μου λοιπαμε παρα πολυ!

Θα πετυχεις μην το βαζεις κατω. 

Πηρες το νικα να του το πεις? Τα βρηκε ολα οκ?

Ο σφα τι σου ειπε?

Εγω παρολο που εχω ακομα ωορηξια και ειναι κατα των δανεικων δεν δεχτηκε να κανω το prp  ή σε φυσικο αλλα μου προτεινε  τα δανεικα!

Όχι δεν τον πήρα,του χω στείλει Mail να μου στείλει και γραπτώς την απάντηση και ακόμα τίποτα.

Τον Σφακ θα τον δω την Πέμπτη να μιλήσουμε.

Γιατι σου ειπε όχι για prp; Έστω μια δοκιμή; Τα δανεικά εκεί θα ειναι δεν φεύγουν απο την στιγμή που εσυ θες να προσπαθήσεις ακόμα με δικά σου.

πρίν από 22 λεπτά , Me-Lenia είπε:

Γεωργια μου σε χασαμε σημερα! Καλυτερα που ειναι τοσο επιφυλαλτικος ο γιατρος σου. Φυλαγε τα ρουχα σου που λεει...  Τη χοριακη τωρα τι την ηθελε; Αυτος ξερει! Ασε κ την Πεμπτη εχω κ εγω παλι χοριακη κ απο σημερα τη σκεφτομαι. Ενω ως το μεσημερι ημουν μια χαρα, αρχισαν παλι οι ανασφαλειες! Πφφφ... Ειναι που ειμαι κ μονη μου σημερα, ο καλος μου εφημερευει κ ετσι το μυαλο μου κανει τα δικα του. 

Pingu αρχισαν τα χριστουγεννιατικα;;; Απιστευτο!!! Ακομα 28η δε γιορτασαμε. Ωραια ειναι τα Χριστουγεννα, ανεβαζουν τη διαθεση!

Lina μου αν κρινω απο το ποσο αισιοδοξα το αντιμετωπιζεις ειμαι σιγουρη πως την επομενη το μωρο ερχεται!!! 

Οι τιμές σου φυσάνε δεν υπάρχει λόγος ανασφάλειας!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μελενια μου μην ανησυχεις. Μια χαρα θα ειναι οι τιμες μας! Όχι αγχος!

Ναι, εχεις δικιο, αργησα σημερα. Πηγαμε στο νοσοκομειο για την αδεια και για φαρμακα και γυρισαμε μεσημερι.Μεχρι να φαμε, να μαζεψω περασε η ωρα και αργησα να ξαπλωσω. Σηκωθηκα κατις 19.00, με πηραν και 4 τηλεφωνηματα και περασε η ωρα.

Astrogea μου σου εγραψα και στο parents. Ευχομαι να γινει και η τελευταια θεραπεια σου και να φτασεις πιο κοντα στην αποκτηση του μωρου σου!

Κορίτσια μου σας καληνυχτιζω. Όνειρα γλυκα...

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια!!!

Βρε ολες σε αυτη στην Γλυφαδα πηγαινουμε για βελονισμο;;;; πωπωωω!!!

Καντι μου πραγματικα ειναι απιστευτο αυτο που περνας αλλα θα τα καταφερεις στο τελος. Θυμαστε το καραμελακι που ειχε κανει γυρω στις 16 εμβρυομεταφορες σε 8 χρονια και στο τελος εκανε τριδυμα;; Προς Θεου δεν θελω να φτασεις τοσες πολλες αλλα ο επιμενων νικα! Θα ανταμειφθεις στο τελος! Θα ακουσουμε συντομα καλα νεα και απο εσενα!!!

Γεωργια μου αστα!!!Προσοχη και ολα με μετρο! Δεν χρειαζονται υπερβολες! Τα μισα να κανεις απο αυτα που λεει θα ειστε οκ!!! Οσο για τις θηλες το εχω διαβασει και εγω αλλα υπερβολη και αυτο. Δεν χρειαζεται καμια προετοιμασια του στηθους για το θηλασμο. Ειναι μυθος! Τα μωρα θα σε πληγωσουν αν δεν πιανουν καλα τη θηλη! Που συνηθως δεν την πιανουν!!! Αλλα θα περασει...Εμενα με εσωσαν τα κοχυλια θηλασμου που αφηνουν τη θηλη να αεριζεται και να περνουν οι πληγες. Ποναει πολυ αλλα ειναι για λιγο καιρο. Μετα δεν καταλαβαινεις τιποτα...

  • Μου αρέσει 1

ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου. Αργησα να μπω σημερα. Τι κανετε;

Σουγκαρακι το νινακι σου μεγαλωνει και την επομενη φορα θα ειναι ολοκληρωμενο ανθρωπακι!

Angie μου περαστικα στη μικρουλα σου.

Μαρακι καλη αρχη! Χαρηκα πολυ που δεν αφηνετε τον χρονο να περναει. Με το καλο!

Δημητρουλαααα! Χρονια σας πολλα κι ευτυχισμενα και συντομα μωρακια στις αγκαλιες σας!

Λινα μου λυπαμαι που πηγαν ετσι τα πραγματα, αλλα η φυση ξερει καλυτερα. Η επομενη θα ειναι η τυχερη σου.

Καντι μου κανε ο,τι νομιζεις πως μπορει να σε βοηθησει καλυτερα κοριτσι μου.

Μωρομανουλες φιλακια σε σας και στα μπεμπουλινια σας!

Miss Sunny, κι εγω απο την Κυριακη εχω μεγαλυετρη ανορεξια και λιγο ανακατεμα.

Εγω κοριτσια ξανπηγα στον γιατρο μου σημερα, στο νοσοκομειο αυτη τη φορα, για μου γραψει την αδεια. Μου εδωσε 30 ημερες! Χαλαλι η ταλαιπωρια. Αχ Ελενη μου εσυ τον ξερεις κιολας,  δεν θελει να μαγειρευω καν!  Του ειπα πως αυτο δεν γινεται γιατι ουσιαστικα δεν εχω βοηθεια. Πως τα κανω ολα με πολλη προσοχη και να μην ανησυχει. Δεν του αρεσε που το ακουσε. Μου ειπε κι αλλα, μεταξυ αυτων να ξαναπαω για χοριακη. Ανησυχησα. Εδω ακουσαμε καρδιες. Γιατι τοση υπερβολη;... Θα παω τελος παντων την Πεμπτη και μαζι του ραντεβου εχω παλι τη Δευτερα.

 

 

 

 

Α! Μου εδωσε μια καλη συμβουλη για τον θηλασμο. Απο τωρα πρπει καθε μερα να βαζω σε ενα ποτηρι νερο, 2 κουταλιες αλατι και ν ακανω μια επαλειψη με βαμβακι στις θηλες, ωστε αυτες να αρχισουν να σκληραινουν. Την 30η εβδομαδα πρεπει και να τις τραβαω ενω θα συνεχιζω το αλατονερο. Ετσι οι θηλες θα ειναι προετοιμασμενες και τα μωρα δεν θα με πληγωνουν.

 

σε ευχαριστω κοριτσι μου!!! ο γιατρος σου απλα το εχει παρει προσωπικα να πανε ολα τελεια γιαυτο κ σε εχει βαλει να προσεχεις πολυ. να ξεκουραζεσε οκ το μαγειρεμα μωρε δεν εχει τοση κουραση αρκει να μη  σκυβεις κ σηκωνεις κατσαρολια. πες στον αντρα σου να στα εχει απο βραδυς ολα στον παγκο. η χοριακη μετα τον υπερηχο ηταν λιγο εξωγηινη μηπως ξεχαστηκε???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , anoulious είπε:

Καταρχήν να ζήσετε.Κάντι μου στεναχωρέθηκα πολύ. Μου θυμίζεις τον ευατό μου μόνο που εγώ είμαι και μεγάλη. Αν θυμάμαι καλά    το θέμα λοίμωξη ενδομητρίου το είχες ψάξει. Σωστά  ή κάνω λάθος? Ησουν σίγουρη ότι ήσουν εντελώς καθαρή προ εμβρυομεταφοράς? Ως προς το βελονισμό εγώ κάνω χρόνια, νομιίζω ότι βοηθάει πολύ. Και τα πρωτόκολλα που κάνουν στις εξωσωματικές. Θα μου πείς κατάφερες κάτι ? Οχι, αλλά σίγουρα δεν μπορούσε να κάνει κατι ο βελονισμός για αυτό... Καλή δύναμη.

Λοιπόν εκανα βιοψία πριν πάω Κυπρο φάνηκε μια μικρή φλεγμονή πήρα 1 μήνα αντιβιωση και εκανα ε/τ με αρνητικό αποτέλεσμα. Μετα ξαναέκανα βιοψία φάνηκε ελάχιστη φλεγμονή σε σχέση με την πολυ μικρή την προηγούμενη και πήρα άλλους 2 μηνες αντιβιωση. Έδωσα το δείγμα 21 Ιουνίου και μου ειπε τηλεφώνικα το αποτέλεσμα τέλη Σεπτέμβρη. Οπως καταλαβαίνεις δεν μπορουσα να περιμένω άλλους 3 μηνες να μου βγαλει το αποτέλεσμα απο νεα βιοψία με εχει πει ήδη πολυ πίσω και ούτως ή άλλως στην αντιβιωση για δυο τρεις μηνες θα καταλήγαμε.

Εσυ πως τα πας; Καλη δύναμη και σε σένα κορίτσι μου !

πρίν από 20 λεπτά , astrogea είπε:

Και εγω το σκεφτομουν για βελονισμο αλλα η δικη μου στη γλυφαδα περνει 70€ 

Ειναι παρα πολλα χρηματα και  δεν βγαινωωωω!

70 την φορα; Για πόση ώρα; Πόσες φορές την εβδομαδα;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Me-Lenia είπε:

Γεωργια μου σε χασαμε σημερα! Καλυτερα που ειναι τοσο επιφυλαλτικος ο γιατρος σου. Φυλαγε τα ρουχα σου που λεει...  Τη χοριακη τωρα τι την ηθελε; Αυτος ξερει! Ασε κ την Πεμπτη εχω κ εγω παλι χοριακη κ απο σημερα τη σκεφτομαι. Ενω ως το μεσημερι ημουν μια χαρα, αρχισαν παλι οι ανασφαλειες! Πφφφ... Ειναι που ειμαι κ μονη μου σημερα, ο καλος μου εφημερευει κ ετσι το μυαλο μου κανει τα δικα του. 

Pingu αρχισαν τα χριστουγεννιατικα;;; Απιστευτο!!! Ακομα 28η δε γιορτασαμε. Ωραια ειναι τα Χριστουγεννα, ανεβαζουν τη διαθεση!

Lina μου αν κρινω απο το ποσο αισιοδοξα το αντιμετωπιζεις ειμαι σιγουρη πως την επομενη το μωρο ερχεται!!! 

μακαρι μακαρι να ερθει γρηγορα αλλα ετσι κ αλλιως δεν θα το αφησω πολυ στην τυχη του! με το καλο η χοριακη σου κ να περασουν οι μερες να δεις κ καρδουλα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Eleni1986 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!!

Βρε ολες σε αυτη στην Γλυφαδα πηγαινουμε για βελονισμο;;;; πωπωωω!!!

Καντι μου πραγματικα ειναι απιστευτο αυτο που περνας αλλα θα τα καταφερεις στο τελος. Θυμαστε το καραμελακι που ειχε κανει γυρω στις 16 εμβρυομεταφορες σε 8 χρονια και στο τελος εκανε τριδυμα;; Προς Θεου δεν θελω να φτασεις τοσες πολλες αλλα ο επιμενων νικα! Θα ανταμειφθεις στο τελος! Θα ακουσουμε συντομα καλα νεα και απο εσενα!!!

Αη μαρη βρήκες παράδειγμα να παραθέσεις! Αφου κατι δεν πήγαινε καλα με αυτο το προφίλ και ειχε πολλές ανακρίβειες σε αυτα που έγραφε.

Τελος πάντων εγω εχω γνωστή μου πέτυχε με την 9η με πάντα μηδενικές χοριακες.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...