Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Καλημερα κορίτσια! 

Αντζη μου δεν είχα περίοδο γιατί έχω πρόωρη εμμηνόπαυση. Γι αυτό μου φάνηκε περίεργο. Μετά τις διακοπές θα πάω να με δει ο γιατρος. Αύριο θα φύγουμε θα πάμε λίμνη Πλαστήρα και μετά στο χωριό μου Εύβοια. 

Αχ Μαρακι τι ωραία.. Οι ομορφότερες ετοιμασίες.. 

  • Μου αρέσει 2

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Pingu μου δεν θα είναι τίποτα θα δείς!!

Μαρακοσυμπεθέρα μου ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ με το καλό ο μπέμπης 

ΚΟΡΊΤΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗ ΠΑΝΑΓΙΑ η ΧΑΡΗ ΤΗΣ ΝΑ ΜΑΣ ΕΥΛΟΓΗΣΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΛΕΙΝΩ ΤΑ 4...1 ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΥΓΕΙΑ Κ ΧΑΡΕΣ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, DIMITRAS είπε:

Pingu μου δεν θα είναι τίποτα θα δείς!!

Μαρακοσυμπεθέρα μου ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ με το καλό ο μπέμπης 

ΚΟΡΊΤΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗ ΠΑΝΑΓΙΑ η ΧΑΡΗ ΤΗΣ ΝΑ ΜΑΣ ΕΥΛΟΓΗΣΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΛΕΙΝΩ ΤΑ 4...1 ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΥΓΕΙΑ Κ ΧΑΡΕΣ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ

χρόνια σου πολλά και ευτυχισμένα!Εύχομαι τα επόμενα να είναι τέλεια! Χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν ή έχουν άλλους που γιορτάζουν

 

  • Μου αρέσει 1

CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 15/8/2018 at 8:46 ΠΜ, DIMITRAS είπε:

Pingu μου δεν θα είναι τίποτα θα δείς!!

Μαρακοσυμπεθέρα μου ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ με το καλό ο μπέμπης 

ΚΟΡΊΤΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗ ΠΑΝΑΓΙΑ η ΧΑΡΗ ΤΗΣ ΝΑ ΜΑΣ ΕΥΛΟΓΗΣΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΛΕΙΝΩ ΤΑ 4...1 ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΥΓΕΙΑ Κ ΧΑΡΕΣ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου και χρονια πολλα αντευχομαι

Πολυχρονη, υγιης, χαμογελαστη και στα επομενα γενεθλια με μωρακια να γεμιζουν την αγκαλια σου!!!

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλή μέρα!

Μόλις την έβαλα για υπνο και ήθελα να σας τα πω.

Κατάφερα να την θηλάζω αποκλειστικά το οποίο έχει μεγάλη δυσκολία κορίτσια γιατί δεν σε βοηθάει κανείς αποτελεσματικά στο μαιευτήριο. Εγώ είχα κι ένα ανατομικό θέμα με την θηλή και όμως 2 ώρες με την μαία στο σπίτι έλυσε όλα τα θέματα. Εμένα είναι και προωρουλα κι όμως τα καταφεραμε  μια χαρά. Το κόστος ήταν 15 ευρώ τις 2 ώρες. Αξίζει τον κόπο. Εγώ την έφερε ξανά και μου έδειξε πως να της κάνω μασάζ. Και θα ξαναέρθει για να την κάνουμε μπάνιο στην μπανιέρα της. Μου έδειξε στάσεις ρεψιματος. Τόσα πράγματα. Συμβουλή μου είναι να το κάνετε.

Έκανα όμως καισαρική τομή. Και σκέπτομαι ποτέ θα μπορέσω να δοκιμάσω ξανά? Ποτέ μπορώ να ξεκινήσω προσπάθειες. Μήπως είναι δυνατή η φυσιολογική προσπάθεια. Ξέρει καμία κοπέλα τι γίνεται.

Σας φιλώ όλες και σας θυμίζω: Αφού τα κατάφερα εγώ με όλα τα θέματα, μπορείτε όλες!!!!!

 

  • Μου αρέσει 3

nPyGp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 18/8/2018 at 12:47 ΜΜ, Lila K είπε:

Κορίτσια καλή μέρα!

Μόλις την έβαλα για υπνο και ήθελα να σας τα πω.

Κατάφερα να την θηλάζω αποκλειστικά το οποίο έχει μεγάλη δυσκολία κορίτσια γιατί δεν σε βοηθάει κανείς αποτελεσματικά στο μαιευτήριο. Εγώ είχα κι ένα ανατομικό θέμα με την θηλή και όμως 2 ώρες με την μαία στο σπίτι έλυσε όλα τα θέματα. Εμένα είναι και προωρουλα κι όμως τα καταφεραμε  μια χαρά. Το κόστος ήταν 15 ευρώ τις 2 ώρες. Αξίζει τον κόπο. Εγώ την έφερε ξανά και μου έδειξε πως να της κάνω μασάζ. Και θα ξαναέρθει για να την κάνουμε μπάνιο στην μπανιέρα της. Μου έδειξε στάσεις ρεψιματος. Τόσα πράγματα. Συμβουλή μου είναι να το κάνετε.

Έκανα όμως καισαρική τομή. Και σκέπτομαι ποτέ θα μπορέσω να δοκιμάσω ξανά? Ποτέ μπορώ να ξεκινήσω προσπάθειες. Μήπως είναι δυνατή η φυσιολογική προσπάθεια. Ξέρει καμία κοπέλα τι γίνεται.

Σας φιλώ όλες και σας θυμίζω: Αφού τα κατάφερα εγώ με όλα τα θέματα, μπορείτε όλες!!!!!

 

Καλημερα κοριτσακι μου....τι κμορφη εικονα που κανω με το μωρακι σας....

Εγω που εκανα καισαρικη μου ειχε πει ο γυναικολογος εκει κοντα στο χρονο να προσπαθησω για 2ο.ρωτησε τον καλυτερα.Δυστυχως μετα απο μια 1η καισαρικη κανεις κ στο 2ο καισαρικη,ειδικα οταν προκειται να κανεις τοσο συντομα 2ο παιδακι.

Εμενα πχ δεν με πειραξε γιατι ειμαι φοβητσιαρα κ ζητησα απο μονη μου καισαρικη,ομως μια ξαδερφη μου εψαχνε κ δεν την αναλαμβανε κανεις να την ξεγεννησει φυσιολογικα μετα απο καισαρικη.μονο εναε δεχτηκε σε μεγαλο γνωστο ιδιωτικο μαιευτηριο ο οποιος τελευταια στιγμη προφασιστηκε προβλημα κ της το πηρε τελικα με καισαρικη.

Για πες η μπουμπου πως είναι; 

Αχ ναι Μαρακι θα το απολαυσω....πεμπτη πρωι φευγουμε για Ζαντε...

Δημητρουλα πολυχρονη κοριτσι μου....

Κ εσυ Μαράκι να χαιρεσαι το ονοματακι σου....

  • Μου αρέσει 3

VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε; 

Χάθηκα γιατί τρέχω και δεν φτάνω! Διάβασα στα πεταχτά λίγα μηνυματα λόγω έλλειψης χρόνου. Είδα το Lilaki γέννησε! Να σας ζήσει Lila μου το κοριτσάκι σας! Γερό και καλότυχο να είναι κι εσείς επίσης για να το στηρίζετε σε κάθε του βήμα. Καλά αναθρεματα! 

Δημητρουλα μου σε σκέφτομαι συχνά. Τι κάνεις; Πότε η επόμενη προσπάθεια; 

Pingu μου κι εγώ πιστεύω πως είναι κάποια ορμονική ανωμαλία. Ελπίζω να είναι κάτι απλό. 

Μαράκι πως πάμε; Φουσκώνουμε; Φουσκώνουμε; 

Συγγνώμη που δεν αναφέρομαι σε όλες αλλά διάβασα στα πεταχτά. 

Εμεις καλά είμαστε. Σαν πρωτομανα κι εγώ έχω τα άγχη μου αλλά δόξα τω Θεώ πάμε καλά. Είμαι πολύ κουρασμένη αλλά χαλάλι τους. 

Πολλα φιλιά σε όλες σας. Σας σκέφτομαι και εύχομαι όλες σας να πετύχετε τον στόχο σας. Θα ξαναμπώ με την πρώτη ευκαιρία. 

  • Μου αρέσει 5

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; 

Χάθηκα γιατί τρέχω και δεν φτάνω! Διάβασα στα πεταχτά λίγα μηνυματα λόγω έλλειψης χρόνου. Είδα το Lilaki γέννησε! Να σας ζήσει Lila μου το κοριτσάκι σας! Γερό και καλότυχο να είναι κι εσείς επίσης για να το στηρίζετε σε κάθε του βήμα. Καλά αναθρεματα! 

Δημητρουλα μου σε σκέφτομαι συχνά. Τι κάνεις; Πότε η επόμενη προσπάθεια; 

Pingu μου κι εγώ πιστεύω πως είναι κάποια ορμονική ανωμαλία. Ελπίζω να είναι κάτι απλό. 

Μαράκι πως πάμε; Φουσκώνουμε; Φουσκώνουμε; 

Συγγνώμη που δεν αναφέρομαι σε όλες αλλά διάβασα στα πεταχτά. 

Εμεις καλά είμαστε. Σαν πρωτομανα κι εγώ έχω τα άγχη μου αλλά δόξα τω Θεώ πάμε καλά. Είμαι πολύ κουρασμένη αλλά χαλάλι τους. 

Πολλα φιλιά σε όλες σας. Σας σκέφτομαι και εύχομαι όλες σας να πετύχετε τον στόχο σας. Θα ξαναμπώ με την πρώτη ευκαιρία. 

Καλημερα!!!

Σε τρεχουν τα ζουζουνακια σου? Χαλαλι τους οπως το ειπες...

Εγω φουσκωνω φουσκωνω κι εχω αρχισει να εχω δυσφορια στον υπνο.... Αυριο εχω doppler και επαναληπτικη καμπυλη σακχαρου

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

On 29/8/2018 at 11:23 ΠΜ, Μαρία1430 είπε:

Καλημερα!!!

Σε τρεχουν τα ζουζουνακια σου? Χαλαλι τους οπως το ειπες...

Εγω φουσκωνω φουσκωνω κι εχω αρχισει να εχω δυσφορια στον υπνο.... Αυριο εχω doppler και επαναληπτικη καμπυλη σακχαρου

ΦΟΥΣΚΙΤΣΑΑΑΑ...όσο σκεφτομαι συμπεθερα σε αφησα μόνη γμτο...αλλα τωρα πως θα μπορουσα να κανω αυτα που επρεπε!!!

Γεωργιτσα μου πιστευω εγινες κορμι εγω πηγα οσο ημουν πριν τις εξωσ..57 με 58 κιλα η επομενη προσπαθεια με το καλο του χρονου εκτος απο τζοκερ...εφυγαν πολλα λεφτα με οσα εγιναν αλλα χαλαλι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου καλησπέρα ! Τι μου κάνετε ;

Οι φρέσκομανούλες βλεπω έχουν τρέξιμο , αλλά αυτό το ευχάριστο για το οποίο όλες ανυπομονούμε !

@Pingu πηγές στο γιατρό , όλα οκ ;

@DIMITRAS δεν πειράζει θα περάσει ο καιρός , θα έχεις μαζέψει και δυνάμεις ( εκτός από χρήματα ) και βουρ για το μωράκι !!

Εγω κορίτσια κάνω λίγο ξεκούραση γιατί ο μπέμπης μου έχει πάρει φορά και είναι ήδη χαμηλά !Ειχαμε προγραμματίσει την καισαρική ( λόγω παλαιότερη επέμβασης ) για 28/9  (38+ βδομαδες) δεν ξέρω αν θα φτάσουμε ως εκεί . Κατά τα αλλά χαζεύω το δωμάτιο που παιρνει σιγά σιγά μορφή !

 

  • Μου αρέσει 5

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γειά σας κορίτσια! Τι ησυχία είναι αυτή?? 

Εγώ πήγα στον γυναικολογο χτες και ευτυχώς δεν έχω κάτι.. Ορμονικο ήταν όλο αυτό.. 

Φιλάκια σε όλες! Ελπίζω να μάθω νέα σας σύντομα! 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Pingu είπε:

Γειά σας κορίτσια! Τι ησυχία είναι αυτή?? 

Εγώ πήγα στον γυναικολογο χτες και ευτυχώς δεν έχω κάτι.. Ορμονικο ήταν όλο αυτό.. 

Φιλάκια σε όλες! Ελπίζω να μάθω νέα σας σύντομα! 

@Pingu ποσο χρονων εισαι ;; ευτυχως δεν ητανε προωρη εμμηνοπαυση 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , giotitsa είπε:

@Pingu ποσο χρονων εισαι ;; ευτυχως δεν ητανε προωρη εμμηνοπαυση 

Γειά σου giotitsa. 37 είμαι.. Απλά λόγω βάρους δεν μπορώ να κάνω και θεραπεία.. Πρέπει να χασω πολλά κιλά! 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Pingu είπε:

Γειά σου giotitsa. 37 είμαι.. Απλά λόγω βάρους δεν μπορώ να κάνω και θεραπεία.. Πρέπει να χασω πολλά κιλά! 

@Pingu εχεις παιδακι ;;;; γιατι δεν μπορεις να κανεις θεραπειααα;;;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...