Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Lila K είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε?

Μελένια μου συγχαρητήρια!!! Όλες οι δυσκολίες ξεχνιούνται. Το μωράκι σας να είναι Καλά!

Λια μου τι κάνεις με τον μπεμπακο σου? Ξενύχτια ακόμη?

Εαμο κορίτσι μου όλα θα πάνε καλά. Να είσαι αισιόδοξη και να μην κουράζεσαι. 

Angie μου κουράγιο! 

Μαρία μου πως πάει η δική σου εγκυμοσύνη? Όλα Καλά? Μην κουράζεσαι! 

Δήμητρα μου πόσο λυπάμαι. Εύχομαι σύντομα να αποκτήσετε κι εσείς το θαύμα σας και να είσαι βέβαιη πως θα σας βλέπει και εσείς θα τον νοιώθετε.

Γεωργία μου ελπίζω να έχει στρώσει η κατάσταση μετά και τους κολικούς. Και να κοιμάστε λίγο περισσότερο. 

Θα σας γράψω τα νέα μου τώρα γιατί μετά δεν ξέρω τι θα κάνω ούτε ποσό χρόνο θα έχω...

Στις αρχές του 8ου κατέβηκα στη δουλειά μου στο νησί. Κι όλα ήταν καλά. Εκτός του ότι έπρεπε να κάνω πολλές δουλειές... πέρασε σχεδόν ένας μήνας και ενω  κουραζομουν αλλά και ξεκουραζομουν αρκετά μου είπε ο γιατρός πως τα αμνιακα έχουν μειωθεί.  Δεν χάνω αμνιακό απλά δεν υπάρχει πολύ. Κι έτσι μετράμε αντίστροφα. Με βλέπει κάθε εβδομάδα κι όταν μου πει θα πάμε για γέννα με πρόκληση. Αλλά μάλλον την εβδομάδα της Παναγίας θα γεννησουμε. Δεν βλέπει να πηγαίνει άλλο. Θα έχουμε μπει τον 9ο και 1 εβδομάδα. Μακάρι να τα καταφέρω  και να πάω πιο μακριά. Αλλά φοβάται ο γιατρός. 

Έχει συμβεί σε κάποια? Μειώνονται τα αμνιακα με τη  κούραση? Εχω αγχωθεί και με τη γέννα. Φοβάμαι και λίγο...

Αχ κορίτσια... Δεν το πιστεύω ποτέ σας έγραφα για την θετική χοριακη και τώρα σας γράψω για την επικείμενη γέννα...

Ελπίζω να μπω σε λίγες μέρες να σας πω ευχάριστα. 

Σας φιλώ όλες σας κι εύχομαι η Παναγιά μας να μας χαρίσει πολλα μωράκια, καλές τελειομηνες εγκυμοσύνες και εύκολες γέννες!

Σας ευχαριστώ για την παρέα σας στην διαδρομή μου. 

Καλημέρα κοριτσάρα μου κ σε ευχαριστώ σήμερα έρχεται η πεθερά μου μετά από 4 χρόνια για να γίνει ότι πρέπει..

Κοπέλα μου γλυκειά με το καλό το μωρό σου να το παρεις αγκαλίτσα η Παναγία θα σας προστατέψει κ σε λίγες μέρες θα είστε υγιής κ αγκαλιά με ένα πόνο καμάρι μου❤

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα!!!

Πως ειστε κοριτσια? Χαθηκαμε...

@Me-Lenia να σας ζησει ο μικρουλης σας, γερος και καλοτυχος να ειναι παντα!

@Georgia1972 τι κανεις? τα μικρουλια σου; Σε αφηνουν καθολου να κοιμηθεις?

@DIMITRAS συμπεθερα μου συλλυπητηρια... Ελπιζω να ειναι η τελευταια δοκιμασια που περνατε...

@Lila K μου με το καλο με εναν πονο... Μια φιλη μου που ειστε σχεδον στην ιδια εβδομαδα πριν καμια δεκαρια μερες ειχε ενα θεματακι με το αμνιακο. Φαινοταν να λιγοστευει λιγο χωρις ιδιαιτερο λογο, εκατσε ξαπλα και επινε πολλα υγρα και ανεβηκε καπως. Μην αγχωνεσαο ολα θα πανε τελεια

@Lia21 να σου ζησει κι εσενα το θαυματακι σου!!! Και ναι ειμαι πλεον σιγουρη οτι τα αγχη μας δεν θα περασουν ποτε...

@Angie'84 εσεις πως ειστε? τι κανουν τα ζουζουνια σου?

Εγω την περασμενη Τριτη πηγα και ειδα το μπεμπη μας κι εκανα καμπυλη σακχαρου...

Ο μπεμπης ειναι μια χαρα, μεγαλωνει ηταν 1.142γρ μπουλουκος

τωρα με την καμπυλη μου ειπαν να την επαναλαβω 30/8 που θα ξαναπαω για το doppler γτ η δευτερη τιμη με οριο το 180 βγηκε 184

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!

όλα καλά εμείς! είμαστε 53 ημερών σήμερα κι επειδή το μωρό έχει γίνει μπουλουκάκι κι είχε πάρει τ απαιτούμενα κιλά ,ο γιατρός είπε να μην τον ξυπνάω πλέον τα βράδια, αλλά να τον τα'ί'ζω όταν ξυπνήσει μόνο του. Αν περάσει όμως 5ωρο και δεν έχει ξυπνήσει για φαί, να τον ξυπνάω. Οπότε κοιμόμαστε καλύτερα! Επίσης έχει αρχίσει να φτιάχνει πρόγραμμα φαγητού και ξέρω πάνω κάτω πότε θα θηλάσω, οπότε κάνω κι εγώ το πρόγραμμά μου. Βγαίνουμε βόλτες και είναι ήσυχος, παρατηρεί έξω και γουρλώνει τα μάτια χαχαχαχαα έχει πολλή πλάκα. Λίγο οι κολικοί τον ταλανίζουν αλλά στο πρόγραμμα είναι κι αυτοί!

Μαρία και Λίλα έρχεται η σειρά σας!!!!

Για το αμνιακό υγρό δε γνωρίζω γιατί δεν είχα ανάλογη εμπειρία. όλα καλά θα πάνε!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου.....

Μαρια μου μια χαρουλα ειμαστε.τα θηριακια μου μεγαλωνουν....ο μικρος εχει ζωηρεχει αρκετα κ τον κυνηγαμε....ανεβαινει στο τραπεζακι του σαλονιου...σκαρφαλωνει στα κρεβατια κ στον καναπε για να χοροπηδησει...ποτε θα φαει τα μουτρα του δεν ξερω.παταει κουμπια στα στερεοφωνικά. ...ανοιγει συρτάρια, ντουλαπια κ μου πεταει οτι εχω μεσα....χαχαχα.τις προαλλες ειχα ξεχασει ανοιχτη την πόρτα της τουαλετας κ τον βρηκα με τα χερια στη λεκανη....χαμοοόοοοοοοοος σας λεω.

Η Σοφουλα μου ειναι πολυ καλη.προσεχει τον αδερφο της κ τον αγαπαει πολυ.παιζουν κ λιγο μαζι κ ετσι εχει κ ο μικρος με κατι να ασχολειται.

Λιλα μου ουτε εγω γνωριζω κατι για το αμνιακο ομως γεννησα κ τα 2 μου παιδια 37 w +2 κ δεν ειχαν κανενα προβλημα.2600 kg η κορη μου κ 3260 ο γιος μου.μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε....φιλακια σε ολες


VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας και την σκέψη σας. Χρειάζομαι όλη τη θετική σας ενέργεια.

Σήμερα ο γιατρός το ξανασκεφτηκε και μου είπε να πάμε αυτή την εβδομάδα. Ελπίζω όλα να πάνε καλά. 

Έχω μέσα μου ερωτηματικά και αμφιβολίες εαν πρόκειται για πραγματική ανάγκη ή λόγω Αυγούστου... Αλλά ο φόβος μου για τη μικρή μου με κάνει να κάνω ότι μου λένε. 

Και με πρόκληση γέννας πιστεύω είναι αρκετά νωρις για να να ανταποκριθεί η μήτρα. Οπότε νομίζω πως με πάει κατευθείαν για καισαρική. 

Καισαρική, θερμοκοιτιδα η περπατημενη... Η ασφάλεια των νέων γιατρών. Και φυσικά μονόδρομος για εμάς. 

Δεν εχω όμως επιλογές. Επανέρχομαι με νέα.

Καλημέρα 

  • Μου αρέσει 1

nPyGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 3/8/2018 at 5:59 ΠΜ, Lila K είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε?

Μελένια μου συγχαρητήρια!!! Όλες οι δυσκολίες ξεχνιούνται. Το μωράκι σας να είναι Καλά!

Λια μου τι κάνεις με τον μπεμπακο σου? Ξενύχτια ακόμη?

Εαμο κορίτσι μου όλα θα πάνε καλά. Να είσαι αισιόδοξη και να μην κουράζεσαι. 

Angie μου κουράγιο! 

Μαρία μου πως πάει η δική σου εγκυμοσύνη? Όλα Καλά? Μην κουράζεσαι! 

Δήμητρα μου πόσο λυπάμαι. Εύχομαι σύντομα να αποκτήσετε κι εσείς το θαύμα σας και να είσαι βέβαιη πως θα σας βλέπει και εσείς θα τον νοιώθετε.

Γεωργία μου ελπίζω να έχει στρώσει η κατάσταση μετά και τους κολικούς. Και να κοιμάστε λίγο περισσότερο. 

Θα σας γράψω τα νέα μου τώρα γιατί μετά δεν ξέρω τι θα κάνω ούτε ποσό χρόνο θα έχω...

Στις αρχές του 8ου κατέβηκα στη δουλειά μου στο νησί. Κι όλα ήταν καλά. Εκτός του ότι έπρεπε να κάνω πολλές δουλειές... πέρασε σχεδόν ένας μήνας και ενω  κουραζομουν αλλά και ξεκουραζομουν αρκετά μου είπε ο γιατρός πως τα αμνιακα έχουν μειωθεί.  Δεν χάνω αμνιακό απλά δεν υπάρχει πολύ. Κι έτσι μετράμε αντίστροφα. Με βλέπει κάθε εβδομάδα κι όταν μου πει θα πάμε για γέννα με πρόκληση. Αλλά μάλλον την εβδομάδα της Παναγίας θα γεννησουμε. Δεν βλέπει να πηγαίνει άλλο. Θα έχουμε μπει τον 9ο και 1 εβδομάδα. Μακάρι να τα καταφέρω  και να πάω πιο μακριά. Αλλά φοβάται ο γιατρός. 

Έχει συμβεί σε κάποια? Μειώνονται τα αμνιακα με τη  κούραση? Εχω αγχωθεί και με τη γέννα. Φοβάμαι και λίγο...

Αχ κορίτσια... Δεν το πιστεύω ποτέ σας έγραφα για την θετική χοριακη και τώρα σας γράψω για την επικείμενη γέννα...

Ελπίζω να μπω σε λίγες μέρες να σας πω ευχάριστα. 

Σας φιλώ όλες σας κι εύχομαι η Παναγιά μας να μας χαρίσει πολλα μωράκια, καλές τελειομηνες εγκυμοσύνες και εύκολες γέννες!

Σας ευχαριστώ για την παρέα σας στην διαδρομή μου. 

Καλημέρα  σε όλες! Λιλα με το καλό το μωράκι σου! Τυχαία είδα την ανάρτηση σου και σου γράφω να σου πω ότι όλα καλά θα πάνε. Ολιγαμνιο ήταν και η κόρη μου από 36η εβδομάδα άρχισαν να μειώνονται πολύ. Με έβλεπε κάθε 3 μέρες ο γιατρός και με έβαλε να πίνω πολύ νερό. Νερό πινεις; τουλάχιστον 4 λίτρα την ημερα. Με το πολύ νερό σταθεροποιήθηκε και σε κάποια φάση αυξήθηκε και λίγο και έφτασα 38η εβδομάδα. 38+4 γέννησα με πρόκληση αλλά φυσιολογικά. Τότε είχαν φτάσει τα κατώτατα όρια τα υγρά και ήταν πλέον επικίνδυνο για το μωρό. Η μείωση αμνιακου γίνεται έτσι κι αλλιώς απλά σε μερικές κύησης άγνωστο πως μειώνεται από πολύ πιο νωρις. Από το ντοπλερ είχα σημάδια ότι μειώνεται καθώς ήταν και εκεί στο κατώτατο φυσιολογικό οριο. 

  • Ευχαριστώ 1

nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Guinevere δεν πρόλαβα να κάνω τίποτα από τις συμβουλές σου...

Είμαι ευτυχισμένη!!!

Γέννησα χτες την υπέροχη κορούλα μου...

Μετά από 10 ώρες προσπαθειών για φυσιολογικό τοκετό, χωρίς επισκληριδια  ένεση, την έβγαλα με καισαρική... 

Με το καλό σε όλες σας το Εύχομαι.

Φιλιά σε όλες 

  • Μου αρέσει 9

nPyGp3.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Lila K είπε:

Guinevere δεν πρόλαβα να κάνω τίποτα από τις συμβουλές σου...

Είμαι ευτυχισμένη!!!

Γέννησα χτες την υπέροχη κορούλα μου...

Μετά από 10 ώρες προσπαθειών για φυσιολογικό τοκετό, χωρίς επισκληριδια  ένεση, την έβγαλα με καισαρική... 

Με το καλό σε όλες σας το Εύχομαι.

Φιλιά σε όλες 

Να σας ζησει Λιλα μου, να την δειτε οπως επιθυμειτε και να ειναι παντα γερη και καλοτυχη!

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

@Lila K να σου ζήσει η όμορφη μπεμπουλα σου ! Να είναι γερή και ευτυχισμένη !Είδες τελικά πήγαν όλα μια χαρά !!

Εμενα ο μικρός μου έφτασε με κόπο 1570 γραμμάρια, μου είπε ο γιατρός να φάω και κανένα γλυκο και να μην κάνω δίαιτα από τώρα στο παιδί . Τώρα συμβαδίζει με την ημερομηνία κύησης εκτός από μήκος των ποδιών που είναι σταθερα παραπάνω. Να μην είναι κορίτσι, τη Σκλεναρίκοβα θα έβγαζα :P. Κατά τα αλλά όλα καλά 28 Σεπτεμβρίου μάλλον μπαίνουμε για καισαρική ! 

Πολλα φιλια σε όλες !!

  • Μου αρέσει 4

CNqjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε? 

Χάθηκα λίγο γιατί και εμένα ο οργανισμός μου δεν πάει καλά. Μου ήρθε περίοδος μετά από ενα χρόνο ακριβώς... Και μετά μου ξανά ήρθε μετά από 11 μέρες!! Τα έχω παίξει λίγο γιατί φοβάμαι μήπως είναι τίποτα άλλο... Ο γιατρος μου είπε να μην φοβάμαι και θα το παρακολουθησουμε να δούμε πως θα πάει.. 

Λιλα μου να σας ζήσει!!!! Να είναι γερή και τυχερή!!! 

Γεωργία μου τα μικρά σου τι κάνουν? Πήγατε παιδιατρο? 

Δημητρουλα πως είσαι? 

Μαρακι εσύ? 

Φιλιά πολλά σε όλες!!! 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Pingu είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε? 

Χάθηκα λίγο γιατί και εμένα ο οργανισμός μου δεν πάει καλά. Μου ήρθε περίοδος μετά από ενα χρόνο ακριβώς... Και μετά μου ξανά ήρθε μετά από 11 μέρες!! Τα έχω παίξει λίγο γιατί φοβάμαι μήπως είναι τίποτα άλλο... Ο γιατρος μου είπε να μην φοβάμαι και θα το παρακολουθησουμε να δούμε πως θα πάει.. 

Λιλα μου να σας ζήσει!!!! Να είναι γερή και τυχερή!!! 

Γεωργία μου τα μικρά σου τι κάνουν? Πήγατε παιδιατρο? 

Δημητρουλα πως είσαι? 

Μαρακι εσύ? 

Φιλιά πολλά σε όλες!!! 

Καλημερααααα

Ελπιζω να ειναι απλα μια ορμονικη ανωμαλια ολο αυτο με την περιοδο και απο τον επομενο μηνα να ειναι ολα φυσιολογικα.

Εγω σε γενικες γραμμες ειμαι καλα. Απλα αρχισαν να με πονανε τα πλευρα μου, να νιωθω χαμηλα πονακια οταν περπαταω και εχω φοβερη ατονια. κατα τα αλλα δουλευω αυτο τον μηνα μονο πρωι και τα μεσημερια-απογευματα κοιμαμαι ή παω για μπανιο. Σημερα πρεπει να παρω αποφαση να καθαρισω το σπιτι μου ομως και δεν την παλευω μια

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Να σας ζήσει Λίλα μου!!! Να χαίρεστε την μπεμπούλα σας!!

Πίνγκου μήπως στενοχωρήθηκες, κουράστηκες, κρύωσες  κτλ κτλ. Ακόμα και κάτι τέτοιο μπορεί να σου αλλάξει τον κύκλο , μη φοβάσαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια μου τι κανετε;

Εγω εδω φυλάω την Αθήνα κ ακόμα δουλεύω....παρασκευη βγαίνω σε αδεια. Τα παιδια τα εχει ο αντρας μου Σαλαμινα κ παρασκευη θα παω κ εγω κ 23 του μηνα αναχωρουμε για Ζάκυνθο....εσεις τι εχετε προγραμματισει; 

Θα γινω κ νονά την κυριακη.θα βαφτισουμε την κυριακη το μωρακι ενος φιλικού μας ζευγαριού. 

Λιλα μου να σας ζησει η μπουμπου σας.γερη κ καλοτυχη να ειναι σε ολη της τη ζωη....

Πιγκουλινι μηπως στρεσαριστηκες με κατι;γιατι τυχαινει να κανει τετοιες διακυμανσεις ο κυκλος.ομως ενα χρονο γιατι δεν ειχες;

Τα φιλια μου σε ολες


VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angie'84 είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου τι κανετε;

Εγω εδω φυλάω την Αθήνα κ ακόμα δουλεύω....παρασκευη βγαίνω σε αδεια. Τα παιδια τα εχει ο αντρας μου Σαλαμινα κ παρασκευη θα παω κ εγω κ 23 του μηνα αναχωρουμε για Ζάκυνθο....εσεις τι εχετε προγραμματισει; 

Θα γινω κ νονά την κυριακη.θα βαφτισουμε την κυριακη το μωρακι ενος φιλικού μας ζευγαριού. 

Λιλα μου να σας ζησει η μπουμπου σας.γερη κ καλοτυχη να ειναι σε ολη της τη ζωη....

Πιγκουλινι μηπως στρεσαριστηκες με κατι;γιατι τυχαινει να κανει τετοιες διακυμανσεις ο κυκλος.ομως ενα χρονο γιατι δεν ειχες;

Τα φιλια μου σε ολες

Καλημέρα! Την καλυτερη περιοδο βγαινεις σε αδεια... Τις μερες που ολοι επιστρεφουν και λενε καλο χειμωνα εσυ θα πηγαινεις διακοπουλες τελεια!!!

Εγω κοριτσια συνεχιζω κανονικα στο μαγαζι κι ανυπομονω για το τελος του μηνα που θα κανω το doppler να δω τι θα μου πει ο γιατρος και θα ερθουν και τα πραγματακια του μπεμπη


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...