Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Κουραγιο βικακυ ειναι δυσκολα.κοριτσια ελπιζω να ηρθε το νερο...το μοντελο γυρισε απο την φωτο???η αμποτ που ειναι βρε κοριτσια???πλησιαζει κ η δικη της μερα....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 hours ago, moutzoura2016 είπε:

Καλημερα αγάπες μουυυυ!!!κατουρηθηκα απο τις 8 και κάτι...

Εδειξε αρνητικό!!!

Είμαι καλά! Επεστρεψα στο κρεβάτι μου...Μίλησα λίγο με τον εαυτό μου είπαμε δυο πράγματα... και ξανακοιμηθηκα!

Συγνώμη που σας κράτησα σε αγωνία!!!! Σας ευχαριστώ όλες που είστε εδώ.... Που το μοιραζομαστε ❤❤

Πάμε παρακατω!!!!καλημέρα να έχετε και χαρούμενη Κυριακή!!!

Μωρό μου γλυκό σε χαίρομαι.. μπράβο σου.. δε θέλω να μου πέσεις ούτε λεπτό.  Εξάλλου είπαμε..όσο δεν έρχεται ελπίζουμε . Άλλη μια μέρα η αγωνία μας για την χοριακη. Δεν μπορώ να γράψω πολλά.  Μπήκα ίσα ίσα για εσένα.. αλλά διάβασα στα γρήγορα . 

Μανούλιτσα μου ήρθαμε στο ιατρείο για να κάνουμε ένα βιντεακι κ φωτογραφίες  για το σαιτ  μας σχετικά με τις υπηρεσίες που προσφέρουμε.  Και ναι.. θα είμαι κ μοντέλο .. θα μας πάρει απόγευμα . Οπότε μέχρι τότε σας φιλώ...  εβελινακι μου.. ιοιο..Βικακι..τονακι μου αγαπούλα μου μη φοβάσαι μεγαλώνει η μητρα..θα σου πουν και οι μανουλες καλύτερα.. σαγκρε μου.. πουλάκι..ζαμιακι μου..Μαρτακο..Ηλέκτρα..νινακι...Σαμμερακι μου αγαπημένο.. όμορφη μέρα σε όλες!! ❤❤

 

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikib είπε:

καλημερα!

μουτζουρα μου χαιρομαι που εισαι ψυχραιμη.κραταμε μια μικρη ελπιδα

τονια μου οι κραμπες μπορει να διαρκεσουν κ ολη την εγκυμοσυνη.παιρνεις προγεστερονη ε;ξεκουραση.να το αναφερεις στο γιατρο σου.μπορει να ειναι μητρα που μεγαλωνει.ετσι ηταν στη δευτερη.στην πρωτη ομως που δ μπορουσα να σταθω ορθια απο τον πονο ηταν συσπασουλες.κ οταν εχουμε συσπασεις δ χαιδευουμε την κοιλιτσα γτ επιδεινωνονται

εγω δ μπορω να συνελθω..ολοκληρο ταξιδι για να δω τους δικους μου.κομματια ειμαι σημερα

Καλησπέρα κορίτσια!!

σας χαζευα και ηθελα να γραψω στην Τονια αυτό που εγραψε και η Βικυ,  μη χαιδευεις την κοιλιτσα σου γιατι διεγείρεται η μητρα και ειδικα οσο προχωραει η κυηση...και αν εχεις πονακια να ξεκουραζεσαι, σου στελνει μηνυμα το σωμα σου....να εχει μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και με έναν.... .αντε δυο πονους!! Ευχομαι τα καλυτερα και στα υπολοιπα κοριτσια

 

  • Μου αρέσει 1

 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Rena87 είπε:

Μωρό μου γλυκό σε χαίρομαι.. μπράβο σου.. δε θέλω να μου πέσεις ούτε λεπτό.  Εξάλλου είπαμε..όσο δεν έρχεται ελπίζουμε . Άλλη μια μέρα η αγωνία μας για την χοριακη. Δεν μπορώ να γράψω πολλά.  Μπήκα ίσα ίσα για εσένα.. αλλά διάβασα στα γρήγορα . 

Μανούλιτσα μου ήρθαμε στο ιατρείο για να κάνουμε ένα βιντεακι κ φωτογραφίες  για το σαιτ  μας σχετικά με τις υπηρεσίες που προσφέρουμε.  Και ναι.. θα είμαι κ μοντέλο .. θα μας πάρει απόγευμα . Οπότε μέχρι τότε σας φιλώ...  εβελινακι μου.. ιοιο..Βικακι..τονακι μου αγαπούλα μου μη φοβάσαι μεγαλώνει η μητρα..θα σου πουν και οι μανουλες καλύτερα.. σαγκρε μου.. πουλάκι..ζαμιακι μου..Μαρτακο..Ηλέκτρα..νινακι...Σαμμερακι μου αγαπημένο.. όμορφη μέρα σε όλες!! ❤❤

 

Θεαρα μουυυυ!!! Δεν πεφτουμε!μέχρι να τα καταφέρουμε το.όνειρο δεν σταματά! Μοντελαρα μου εσύ ❤❤

  • Μου αρέσει 1

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγραφαμια ωραμε τον εναν μεσι αγκαλια και....γκρ.... τα εχασα....

γραφω τηλεγραφικα...

οχι χαιδεμα ονταν η μητρα κουνιεται...

ναι εχυμε συσπασεις εως το τελος

μουτζουριτσα ετσι λειτουργει η συγκεκριμενη παρεουλα....αξια...εαν σε αγχωνει και σεκουραζει κραταμονοτεστ ωορηξιας και μεκαθηστερηση βδομαδας μονο χοριακη!!!!

μαμα και ιοιο μου δυσκολα χωρς νερο!!!!!!

εβελινακι μου καλη χοριακη να εχεις καρδουλα μου!!!!! και η κορη γεννημενη αυγουστο!!!!! χαχα θα βρισκεις δροσιες....


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 17μαρτη2015 είπε:

ρενακισαν βερα κερκυραια.... σε οοολα σου..... μπραβο κοριτσι μου!!!!!

Πιο βέρα παθαίνεις Μαρτακουλινο μου!! Φιλιά στα ζουζουνια!

1 hour ago, moutzoura2016 είπε:

Θεαρα μουυυυ!!! Δεν πεφτουμε!μέχρι να τα καταφέρουμε το.όνειρο δεν σταματά! Μοντελαρα μου εσύ ❤❤

Θα τα καταφέρουμε ψυχουλα μου!! Θα δεις!!❤

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, 17μαρτη2015 είπε:

εγραφαμια ωραμε τον εναν μεσι αγκαλια και....γκρ.... τα εχασα....

γραφω τηλεγραφικα...

οχι χαιδεμα ονταν η μητρα κουνιεται...

ναι εχυμε συσπασεις εως το τελος

μουτζουριτσα ετσι λειτουργει η συγκεκριμενη παρεουλα....αξια...εαν σε αγχωνει και σεκουραζει κραταμονοτεστ ωορηξιας και μεκαθηστερηση βδομαδας μονο χοριακη!!!!

μαμα και ιοιο μου δυσκολα χωρς νερο!!!!!!

εβελινακι μου καλη χοριακη να εχεις καρδουλα μου!!!!! και η κορη γεννημενη αυγουστο!!!!! χαχα θα βρισκεις δροσιες....

Ψυχουλα μουυυυ!!!αγκαλιτσας!ο άλλος κοιμόταν;;;

Μαρτάκο μου δεν με έχει αγχωσει κάτι για.την ωρα...ουτε τα τεστ ωορρηξιας ουτε τα εγκυμοσυνης....αύριο θα κάνω χοριακη αν δεν ερθει πάντα γιατί μου το ζήτησε ο γιατρός όταν είχα παει την Τριτη...με βαση τα δεδομενα που ειχαμε ...δεν είχε πει κάνε τεστ την Κυριακή βέβαια χαχαχα! αλλο που εμείς πάντα θέλουμε να ξέρουμε!

Εχει ξεπρηστει αισθητά το στήθος και ο πόνος... Το μονο που φοβάμαι είναι μην δουμε αύριο καμια μικρή χοριακη που θα πέφτει σαν την άλλη φορά... Γτ το σώμα μου πραγματικά αν το ακούσω μου στέλνει παράξενα σημάδια...τόσες μέρες τουμπανο και πόνο κ τώρα πριν αδιαθετησω ξεπρηζεται.....δεν μου εχει ξανά τύχει παρα μόνο τοτε...μονο αυτό θα με στεναχωρησει το ομολογώ...από την αλλη θα είναι ενα σημάδι περαιτέρω διερεύνησης αν τύχει πάλι το.ίδιο! Οποτε αναμένουμε ακόμα!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

Ψυχουλα μουυυυ!!!αγκαλιτσας!ο άλλος κοιμόταν;;;

Μαρτάκο μου δεν με έχει αγχωσει κάτι για.την ωρα...ουτε τα τεστ ωορρηξιας ουτε τα εγκυμοσυνης....αύριο θα κάνω χοριακη αν δεν ερθει πάντα γιατί μου το ζήτησε ο γιατρός όταν είχα παει την Τριτη...με βαση τα δεδομενα που ειχαμε ...δεν είχε πει κάνε τεστ την Κυριακή βέβαια χαχαχα! αλλο που εμείς πάντα θέλουμε να ξέρουμε!

Εχει ξεπρηστει αισθητά το στήθος και ο πόνος... Το μονο που φοβάμαι είναι μην δουμε αύριο καμια μικρή χοριακη που θα πέφτει σαν την άλλη φορά... Γτ το σώμα μου πραγματικά αν το ακούσω μου στέλνει παράξενα σημάδια...τόσες μέρες τουμπανο και πόνο κ τώρα πριν αδιαθετησω ξεπρηζεται.....δεν μου εχει ξανά τύχει παρα μόνο τοτε...μονο αυτό θα με στεναχωρησει το ομολογώ...από την αλλη θα είναι ενα σημάδι περαιτέρω διερεύνησης αν τύχει πάλι το.ίδιο! Οποτε αναμένουμε ακόμα!

Το στήθος στο πρώτο τρίμηνο μία πρήζεται μία ξεπρήζεται. Σε μένα έτσι έκανε τουλάχιστον.  Αντικειμενικά η εξεταση αίματος είναι πιο ευαίσθητη από το τεστ ούρων και για να σου είπε κάνε χοριακή τη Δευτέρα και όχι τεστ θα υπολογίζει ότι δεν θα είναι θετικό το τεστ και να είσαι έγκυος.  

Κορίτσια στη Θεσσαλονίκη οι υδραυλικοί είναι οι πιο δημοφιλείς! όλοι έχουν κπ θέμα! 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Ioio είπε:

Το στήθος στο πρώτο τρίμηνο μία πρήζεται μία ξεπρήζεται. Σε μένα έτσι έκανε τουλάχιστον.  Αντικειμενικά η εξεταση αίματος είναι πιο ευαίσθητη από το τεστ ούρων και για να σου είπε κάνε χοριακή τη Δευτέρα και όχι τεστ θα υπολογίζει ότι δεν θα είναι θετικό το τεστ και να είσαι έγκυος.  

Κορίτσια στη Θεσσαλονίκη οι υδραυλικοί είναι οι πιο δημοφιλείς! όλοι έχουν κπ θέμα! 

Βασικά είπε με βαση τα δεδομένα κάνε μου μια χοριακη τη Δευτέρα! Μακάρι να βγει αληθινός....

Ιοιο μου δύσκολο και με μωρο να μην έχει νερο το σπίτι... Εύχομαι σύντομα να αποκατασταθεί η κατάσταση!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, moutzoura2016 είπε:

Ψυχουλα μουυυυ!!!αγκαλιτσας!ο άλλος κοιμόταν;;;

Μαρτάκο μου δεν με έχει αγχωσει κάτι για.την ωρα...ουτε τα τεστ ωορρηξιας ουτε τα εγκυμοσυνης....αύριο θα κάνω χοριακη αν δεν ερθει πάντα γιατί μου το ζήτησε ο γιατρός όταν είχα παει την Τριτη...με βαση τα δεδομενα που ειχαμε ...δεν είχε πει κάνε τεστ την Κυριακή βέβαια χαχαχα! αλλο που εμείς πάντα θέλουμε να ξέρουμε!

Εχει ξεπρηστει αισθητά το στήθος και ο πόνος... Το μονο που φοβάμαι είναι μην δουμε αύριο καμια μικρή χοριακη που θα πέφτει σαν την άλλη φορά... Γτ το σώμα μου πραγματικά αν το ακούσω μου στέλνει παράξενα σημάδια...τόσες μέρες τουμπανο και πόνο κ τώρα πριν αδιαθετησω ξεπρηζεται.....δεν μου εχει ξανά τύχει παρα μόνο τοτε...μονο αυτό θα με στεναχωρησει το ομολογώ...από την αλλη θα είναι ενα σημάδι περαιτέρω διερεύνησης αν τύχει πάλι το.ίδιο! Οποτε αναμένουμε ακόμα!

Δηλαδή παρολο που θεωρητικά θα είναι ν αδιαθετησεις τα συμπτώματα υποχώρησαν;;; 

Βέβαια μέχρι να έρθει η περίοδος ποτέ δεν ξέρεις... Η χοριακη αλήθεια μέσα σε πόση ώρα βγαίνει; 


c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, jane.austen είπε:

Δηλαδή παρολο που θεωρητικά θα είναι ν αδιαθετησεις τα συμπτώματα υποχώρησαν;;; 

Βέβαια μέχρι να έρθει η περίοδος ποτέ δεν ξέρεις... Η χοριακη αλήθεια μέσα σε πόση ώρα βγαίνει; 

Ναι Τζέιν μου...απο χθες το ενιωσα.πώς το στήθος είναι λιγοτερο ευαίσθητο.. Και αυτό γτ εγώ κοιμάμαι μπρούμυτα... εδώ κ δέκα μέρες ηταν αδιανόητο να γυρίσω έτσι.στο κρεβάτι...απο χθες και σήμερα μπορω άνετα...κ είναι κ πιο μαλακό καμια σχέση με αυτό που ένιωθα!

Μέσα στη μέρα την βγάζουν εδώ...Αθήνα ίσως την παίρνεις την επομενη..εμένα το εργαστήριο ειναι πανω απο.το γραφείο μου και είναι και πελάτισσα μου..μου τις βγάζει μέσα σε δυο τρεις ωριτσες (εχω.μεσον χαχαχα)ανάλογα και την δουλειά που θα έχει βέβαια!

Εσυ πως είσαι κοριτσαρε;


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, moutzoura2016 είπε:

Βασικά είπε με βαση τα δεδομένα κάνε μου μια χοριακη τη Δευτέρα! Μακάρι να βγει αληθινός....

Ιοιο μου δύσκολο και με μωρο να μην έχει νερο το σπίτι... Εύχομαι σύντομα να αποκατασταθεί η κατάσταση!

Νερό έχουμε,  ζεστό νερό δεν έχουμε.  Κι έχουν πληγές τα χέρια μου :(

Αύριο το μεσημέρι θα μας πεις τα νεα σου :)

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Ioio είπε:

Νερό έχουμε,  ζεστό νερό δεν έχουμε.  Κι έχουν πληγές τα χέρια μου :(

Αύριο το μεσημέρι θα μας πεις τα νεα σου :)

Αχ βρε κορίτσι μου... Πω πω ταλαιπωρία!και είναι πάγος πως να κανεις δουλεια!

Δεν πιστεύω να επεσε εξω το τεστ αλλά όπως και να εχει πρεπει να βάλω τον κυκλο μου σε σειρα αν δειξει αρνητική κ η χοριακη να πάρω οδηγίες απο το γιατρό ποσο να  περιμένουμε την περίοδο ...μην εχει γίνει πάλι κυστικό ωάριο κ γι αυτό καθυστερεί...μήπως θέλει πάλι χάπι για να αδιαθετησω...ισως να προσπαθήσω με πρόκληση ωορρηξιας για τον επόμενο κυκλο κ ένεση pregnyl...το είχε θέσει σαν ζήτημα...όμως δεν το αναλυσαμε περαιτέρω... Είπαμε να δούμε μήπως τα καταφέραμε μόνοι μας!

Οπως και να έχει αύριο θα εχω νέα !

Αντε τώρα περιμένουμε αμποτακι και τζέιν!Αντε κοριτσαρες κάντε ποδαρικο στο πίνακακι!!!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες μου τώρα γύρισα! Πέφτω ξερή για ύπνο.. είμαι ένα ερείπιο..

Μουτζουρακι μου σε παρακαλώ.. μη μου αναστατώνεσαι με τα συμπτώματα..έχεις δίκιο..είναι περίεργα..αλλά κάνε υπομονή αγάπη μου. Εγώ επιμένω πάντως κ με τα χάπια που είχες πάρει για να αδιαθετησεις..μήπως γενικά σε επηρεασε όλο αυτό. Αν θες..κάνε μια ερώτηση για αυτό τον ντοκ σου  . 

Ιοιο μου τι σε βρήκε τώρα με το νερο; υπομονή!


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...