Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Lila ki είπε:

      Κορίτσια μου να σας ενημερώσω και εγώ για όσες ήμαστε κοντά στις εβδομάδες κ όσες έχουν εμπειρία ότι σήμερα είμαι 7 και 1 αλλά ο υπέρηχος με έδειξε 6… αρχικά λέει άδειος σάκος … μετά λέει βλέπω εμρυακα στοιχεία είναι πολύ μικρό μου είπε καρδιά να παλεύει ούτε λόγος δεν φαινόταν το έμβρυο κε ψάξιμο το είδαμε …μ είπε ίσως σταματησε να αναπτύσσεται ίσως ίσως … τέλος πάντων μου είπε να πάω σε μια εβδομάδα πάλι να δούμε τι γίνεται … αυτααααααααααα….. τι να κάνουμε αισιοδοξία και προχωράμε …  και να μην πάνε όλα καλα το έχω ξανά περάσει και κάπως το έχω πάρει ψύχραιμα … 

      Και μένα εχθές ο υπέρηχος το μέτρησε ως 6wd2 ενώ η γιατρός στα χαρτιά έγραφε 7w. Άρα και γω είμαι πιο πίσω όπως και συ. Επίσης επειδή είναι μικρό δε μπορέσαμε να ακούσουμε καρδια με κολπικό υπέρηχο μόνο με κοιλιακό. Στην αρχή το μηχάνημα έδειχνε ότι βρηκε 143 παλμούς αλλά δεν ακουγόταν ούτε φαινόταν το ζιγκ ζαγκ που κάνει όταν ακούς καρδια. Ακουσαμε αλλα οχι αμεσως και ευκολα...Αρα θα ακούσετε την επόμενη εβδομάδα!!!! 🙏

      πρίν από 12 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπομονή ! Εύχομαι να πάει όσο περισσότερο μπορεί! Όλα καλά θα πάνε!!

       

      Εγώ σήμερα πήγα για υπέρηχο να δούμε ενδομήτριο και πάλι δεν ήταν κατάλληλο. Δεν φαίνονταν οι 3 ζώνες που θα έπρεπε. Μου είπε να αφήσουμε μια περίοδο να έρθει να περάσει κ να δούμε την επόμενη. Απογοητεύομαι με αυτό το πραγμα. Στις άλλες 3 φορές που κάναμε δεν είχαμε τέτοιο θέμα. Όλο κάτι θα προκύπτει δλδ ; Δεν ξέρω

      Σε καταλαβαινω όμως είναι πολύ σημαντικό να έχετε το κατάλληλο ενδομητριο. Μπράβο που σταματάνε τη διαδικασία και νοιάζονται και δε στα βάζουν βιαστικά. Μήπως πρέπει να σου δώσουν άλλη αγωγή ώστε να το βοηθήσουν? Κάνε μια συζήτηση. Εύχομαι γρήγορα να έχεις θετικά αποτελέσματα!!!

      • Ευχαριστώ 1
      • Ευχή 1

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

16 minutes ago, Abbot είπε:

Εγω δεν περιμενω στις 26. Γενικα εχω πολυ σταθερο κυκλο, καταλαβαινω την ωορρηξια μου την οποια εδω κ μερικους μηνες επιβεβαιωνω με τεστακια... θα δειξει!! Μετα την ωορρηξια μου αυτη τη φορα, αν κ μου εχει ξανασυμβει, εχω καφε υγρα. Ηταν πιο εντονα χθες κ απο σημερα μονο στο σκουπισμα. Ειναι πολυ νωρις να τα αποδωσω σε εμφυτευση... δεν ξερω τι μπορει να ειναι. Καμια ορμονικη διατσραχη?? Σκεφτομαι την Παρασκευη να κανω μια εξεταση προγεστερονης να δω πως πηγε η ωορρηξια. 

ποια μερα του κυκλου ειδες ωορρηξια αγαπη?λενε η εμφυτευση απο 6-12 μερες ,μπορει να μην ειναι νωρις!!!!!!!!κανε κ την προγεστερονη αν σε ηρεμησει!!!θα ειναι 7 μετα την ωορρηξια την παρασκευη?


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

25 minutes ago, Abbot είπε:

Εγω δεν περιμενω στις 26. Γενικα εχω πολυ σταθερο κυκλο, καταλαβαινω την ωορρηξια μου την οποια εδω κ μερικους μηνες επιβεβαιωνω με τεστακια... θα δειξει!! Μετα την ωορρηξια μου αυτη τη φορα, αν κ μου εχει ξανασυμβει, εχω καφε υγρα. Ηταν πιο εντονα χθες κ απο σημερα μονο στο σκουπισμα. Ειναι πολυ νωρις να τα αποδωσω σε εμφυτευση... δεν ξερω τι μπορει να ειναι. Καμια ορμονικη διατσραχη?? Σκεφτομαι την Παρασκευη να κανω μια εξεταση προγεστερονης να δω πως πηγε η ωορρηξια. 

Γιατι βρε να ειναι ορμονικη διαταραχη!!! εγω το ακουω πιο πολυ σα σημαδι εμφυτευσης!!!! μακαρι....δεν αργεις κι εσυ να μαθεις!θα κανεις τεστακι στις 26;

12 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

αγαπες μου σας διαβαζω και μετα τα ξεχναω!!!ολα καλα!επιστρεψαμε...πηγα και ενα σ/μ και τωρα καπακι γραφειο!ειμαι ηδη πτωμα!παρηγγειλα ενα κουβα καφε να συνελθω και να καταχωρησω κανενα τιμολογιο!μιση μερα ελειψα και βρισκω τον χαμο!

απο οτι θυμαμαι...τα εμβολιακια πως πηγαν Ζαμιακι-Σαμμερακι?

Η Σαμμερ ξεκινα το βαρεμα ...κοπελιαααα το νου σουυυυ ειμαστε με μια μερα διαφορα εεε!!χθες εσυ κοκκινομουρα σημερα εγω!!!θες να βαλουμε στοιχημα ποια θα κανει πιο αργα ωορρηξια να το χασω?αχαχαχαχα!νταξ εχω αρχισει να αυτοσαρκαζω τα "αυγα" μου ...με ανησυχω!

η βουρλισμενη μου τι επαθε?με πελατισσα τρελαθηκε??

χαρουμενη μαμα μα ποσο ιδιαιτερο μουσικο οργανο!μπραβο σου!

νινακι μπες να μας πεις νεα!

Αμποτακι μου ευχαριστω!αντεεεεεεε θελω να δω θετικοοοο!!

Τζεινακιιιιιι παρασκευη εεε?χαχαχα!μαζι σου εγω!!!

ααααχχχχ δεν λειτουργει το κεφαλι!σας φιλω ολες!!!

 

αααν αντεξωωωω θα το κανω παρασκευη...θα το παρω πεμτπη για να μην μπω στον πειρασμο νωριτερα...να εχω 2-3 μερουλες καθυστερηση κι απο κει και περα οτι γινει!

βεβαια καμια φορα απ το αγχος της προσμονης μπορει να καθυστερησει ουτως η αλλως νομιζω...εισαι δεν εισαι εγκυος...παντως νιωθω οπως πριν την περιοδο! για να δουμε....εχω αγωνια κι ανυπομονω...

εσυ πηγες στον γιατρο σου μιλησες;


c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, jane.austen είπε:

Γιατι βρε να ειναι ορμονικη διαταραχη!!! εγω το ακουω πιο πολυ σα σημαδι εμφυτευσης!!!! μακαρι....δεν αργεις κι εσυ να μαθεις!θα κανεις τεστακι στις 26;

αααν αντεξωωωω θα το κανω παρασκευη...θα το παρω πεμτπη για να μην μπω στον πειρασμο νωριτερα...να εχω 2-3 μερουλες καθυστερηση κι απο κει και περα οτι γινει!

βεβαια καμια φορα απ το αγχος της προσμονης μπορει να καθυστερησει ουτως η αλλως νομιζω...εισαι δεν εισαι εγκυος...παντως νιωθω οπως πριν την περιοδο! για να δουμε....εχω αγωνια κι ανυπομονω...

εσυ πηγες στον γιατρο σου μιλησες;

καρδουλα ειπαμε ολα παιζουν!με συμπτωμα η χωρις!απο αυριο αν μετραμε καθυστερηση ειναι το καλυτεροοοο σημαδι!!!

σημερα δεν μπορεσα να τον παρω με τιποτα...ξυπνια απο τις 5.30 και ταξιδι νοσοκομειο και παλι πισω..θα τον παρω αυριο να δω τι σκεφτεται να παω απο εκει να συζητησουμε!:)

παντως σκεφτομαι να τον πηγαινα μονη μου και αυτον τον κυκλο!με τα τεστακια μου!αλλα θελω να ακουσω την προσεγγιση του σαν γιατρος!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, jane.austen είπε:

Γιατι βρε να ειναι ορμονικη διαταραχη!!! εγω το ακουω πιο πολυ σα σημαδι εμφυτευσης!!!! μακαρι....δεν αργεις κι εσυ να μαθεις!θα κανεις τεστακι στις 26;

αααν αντεξωωωω θα το κανω παρασκευη...θα το παρω πεμτπη για να μην μπω στον πειρασμο νωριτερα...να εχω 2-3 μερουλες καθυστερηση κι απο κει και περα οτι γινει!

βεβαια καμια φορα απ το αγχος της προσμονης μπορει να καθυστερησει ουτως η αλλως νομιζω...εισαι δεν εισαι εγκυος...παντως νιωθω οπως πριν την περιοδο! για να δουμε....εχω αγωνια κι ανυπομονω...

εσυ πηγες στον γιατρο σου μιλησες;

Αντέ βρε τζεινακι... ΤΙ πέμπτη.. ΤΙ παρασκευή... καντοοοο


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

ποια μερα του κυκλου ειδες ωορρηξια αγαπη?λενε η εμφυτευση απο 6-12 μερες ,μπορει να μην ειναι νωρις!!!!!!!!κανε κ την προγεστερονη αν σε ηρεμησει!!!θα ειναι 7 μετα την ωορρηξια την παρασκευη?

Την Πεμπτη ειδα θετικο τεστ ωορρηξιας κ Παρασκευη βραδυ προς Σαββατο πρωι ειχα συμπτωματα, λιγο πονο, αφθονα υδαρη υγρα κ ελαχιστο αιμα. Γι αυτο λεω οτι ειναι νωρις... ισως τα καφε να ειναι υπολλειμματα της ωορρηξιας. Μαλλον αυτο θεωρω πιο πιθανο τωρα που το ξανασκεφτομαι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 minute ago, Abbot είπε:

Την Πεμπτη ειδα θετικο τεστ ωορρηξιας κ Παρασκευη βραδυ προς Σαββατο πρωι ειχα συμπτωματα, λιγο πονο, αφθονα υδαρη υγρα κ ελαχιστο αιμα. Γι αυτο λεω οτι ειναι νωρις... ισως τα καφε να ειναι υπολλειμματα της ωορρηξιας. Μαλλον αυτο θεωρω πιο πιθανο τωρα που το ξανασκεφτομαι. 

Μμμ..  Ναι αμποτακι μπορεί να είναι κ συμπτωμα ωορρηξιας. Το έχεις πάθει ξανα;;


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Abbot είπε:

Την Πεμπτη ειδα θετικο τεστ ωορρηξιας κ Παρασκευη βραδυ προς Σαββατο πρωι ειχα συμπτωματα, λιγο πονο, αφθονα υδαρη υγρα κ ελαχιστο αιμα. Γι αυτο λεω οτι ειναι νωρις... ισως τα καφε να ειναι υπολλειμματα της ωορρηξιας. Μαλλον αυτο θεωρω πιο πιθανο τωρα που το ξανασκεφτομαι. 

εμ αυτες ειναι ωορρηξιες!!!καραμπινατες!!!!!

χμμμ ειναι νωρις για εμφυτευση ναι!αλλα ποιος ξερει??????????μπορει και οχιιιιιι!!!!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, moutzoura2016 είπε:

καρδουλα ειπαμε ολα παιζουν!με συμπτωμα η χωρις!απο αυριο αν μετραμε καθυστερηση ειναι το καλυτεροοοο σημαδι!!!

σημερα δεν μπορεσα να τον παρω με τιποτα...ξυπνια απο τις 5.30 και ταξιδι νοσοκομειο και παλι πισω..θα τον παρω αυριο να δω τι σκεφτεται να παω απο εκει να συζητησουμε!:)

παντως σκεφτομαι να τον πηγαινα μονη μου και αυτον τον κυκλο!με τα τεστακια μου!αλλα θελω να ακουσω την προσεγγιση του σαν γιατρος!

γι αρχη αυτο ευχομαι!! Να μην ερθει η κυρια και να λαμψει δια της απουσιας της....τσαμπα με κουτσουλησε το περιστερι σημερα??χαχα

58 minutes ago, Rena87 είπε:

Αντέ βρε τζεινακι... ΤΙ πέμπτη.. ΤΙ παρασκευή... καντοοοο

χαχαχα κλασικη ρενα ανυπομονη!!!! δε θα σας βασανισω πολυ, ας μην ερθει αυριο γι αρχη!

44 minutes ago, Abbot είπε:

Την Πεμπτη ειδα θετικο τεστ ωορρηξιας κ Παρασκευη βραδυ προς Σαββατο πρωι ειχα συμπτωματα, λιγο πονο, αφθονα υδαρη υγρα κ ελαχιστο αιμα. Γι αυτο λεω οτι ειναι νωρις... ισως τα καφε να ειναι υπολλειμματα της ωορρηξιας. Μαλλον αυτο θεωρω πιο πιθανο τωρα που το ξανασκεφτομαι. 

νομιζω ξεκαθαρα ειναι συμπτωμα ωορηξιας...αν δεν ειχες κανει το τεστακι θα το θεωρουσες δεδομενο! αλλωστε απ' οταν δειξει το τεστ ωορηξιας νομιζω μπορει και ως 36 ωρες μετα να γινει η ωορηξια..σωστα δε θυμαμαι?


c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, jane.austen είπε:

γι αρχη αυτο ευχομαι!! Να μην ερθει η κυρια και να λαμψει δια της απουσιας της....τσαμπα με κουτσουλησε το περιστερι σημερα??χαχα

χαχαχα κλασικη ρενα ανυπομονη!!!! δε θα σας βασανισω πολυ, ας μην ερθει αυριο γι αρχη!

νομιζω ξεκαθαρα ειναι συμπτωμα ωορηξιας...αν δεν ειχες κανει το τεστακι θα το θεωρουσες δεδομενο! αλλωστε απ' οταν δειξει το τεστ ωορηξιας νομιζω μπορει και ως 36 ωρες μετα να γινει η ωορηξια..σωστα δε θυμαμαι?

χαχαχαχα Ρενα  και Σαμμερ θεαρες!τις αγαπω!λατρευω την ανυπομονησια τους!!!!

σωστα σωστα!!!μελετησες το μαθημα τεστ ωορρηξιας βλεπω!χαχαχα!

  • Μου αρέσει 1

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Το εχω παρατηρησει κ σε αλλους κυκλους αλλα οπως εχω ξαναπει παλιοτερα δεν εδινα σημασια σε συμπτωματα γιατι δεν με ενδιεφερε το θεμα. Οποτε δεν ξερω σιγουρα ποσες ημερες μετα την ωοορηξια το  παθαινα... τωρα δινουμε σημασια κ στην παραμικρη αλλαγη που νιωθουμε... ετσι ειναι αυτα, οταν λαχταρας ενα μωρακι παρατηρεις τα παντα!!! Κ ξερετε κατι κοριτσια οταν εισαι γυναικα η λαχταρα κ οι αμφιβολιες ειναι ιδιες ανεξαρτητα απο το επαγγελμα που κανει η καθεμια... κ το λεω αυτο γιατι ειμαι γιατρος κ γνωριζω πολλα περισσοτερα κ μπορω να καταλαβω πολλα κ παρολα αυτα η υποστηριξη που βρηκα εδω μεσα ηταν μοναδικη. Η κουβεντα κ το να μοιραζεσαι τις αγωνιες κ τα αγχη σου με ατομα που εχουν την ιδια επιθυμια για ενα μωρακι ειναι πολυ αγχολυτικη κ μοναδικη!!! Σας ευχαριστω ολες !!!

8 minutes ago, jane.austen είπε:

γι αρχη αυτο ευχομαι!! Να μην ερθει η κυρια και να λαμψει δια της απουσιας της....τσαμπα με κουτσουλησε το περιστερι σημερα??χαχα

χαχαχα κλασικη ρενα ανυπομονη!!!! δε θα σας βασανισω πολυ, ας μην ερθει αυριο γι αρχη!

νομιζω ξεκαθαρα ειναι συμπτωμα ωορηξιας...αν δεν ειχες κανει το τεστακι θα το θεωρουσες δεδομενο! αλλωστε απ' οταν δειξει το τεστ ωορηξιας νομιζω μπορει και ως 36 ωρες μετα να γινει η ωορηξια..σωστα δε θυμαμαι?

Σωστα θυμασαι, 24 με 48 ωρες μετα γινεται συνηθως

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αμποτ απο την ωορρηξια θα ναι.κ γω το ειχα καποιες φορες

ο μπεμπακος μου εκανε τσιμπ.της ζαμιας τον αλλο μηνα.σαμμερ εσεις ολα καλα;

η ζουζουνα μου ξυπνησε απο τις 7για να παμε παιδιατρο κ τωρα κοιμαται ηδη.αυριο θα με ξυπνησει απο τα χαραματα

δ φοβαμαι μην τον πλακωσω στον υπνο γτ κ με την κορη κοιμομασταν απο 2μηνων.μ αυτον απο την πρωτη μερα.αλλα παλιοτερα που ειχα κοιμηθει με ενα παιδακι που προσεχα αυπνη ειχα μεινει

το κακο με τον μικρουλη ειναι οτι ειναι λαιμαργος κ πνιγεται.τρωει πολυ,βγαζει κ γουλιες..

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες city!! Ευχομαι πολυ συντομα να ερθει το σπορακι σου!!! Μη σκεφτεσαι απαισιοδοξα, οπως θα δεις εδω μεσα παρα τις αγωνιες μας εχουμε πολυ θετικη σκεψη κ υπομονη!! :):)  Σε τι φαση του κυκλου εισαι?

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Abbot είπε:

Το εχω παρατηρησει κ σε αλλους κυκλους αλλα οπως εχω ξαναπει παλιοτερα δεν εδινα σημασια σε συμπτωματα γιατι δεν με ενδιεφερε το θεμα. Οποτε δεν ξερω σιγουρα ποσες ημερες μετα την ωοορηξια το  παθαινα... τωρα δινουμε σημασια κ στην παραμικρη αλλαγη που νιωθουμε... ετσι ειναι αυτα, οταν λαχταρας ενα μωρακι παρατηρεις τα παντα!!! Κ ξερετε κατι κοριτσια οταν εισαι γυναικα η λαχταρα κ οι αμφιβολιες ειναι ιδιες ανεξαρτητα απο το επαγγελμα που κανει η καθεμια... κ το λεω αυτο γιατι ειμαι γιατρος κ γνωριζω πολλα περισσοτερα κ μπορω να καταλαβω πολλα κ παρολα αυτα η υποστηριξη που βρηκα εδω μεσα ηταν μοναδικη. Η κουβεντα κ το να μοιραζεσαι τις αγωνιες κ τα αγχη σου με ατομα που εχουν την ιδια επιθυμια για ενα μωρακι ειναι πολυ αγχολυτικη κ μοναδικη!!! Σας ευχαριστω ολες !!!

Σωστα θυμασαι, 24 με 48 ωρες μετα γινεται συνηθως

 

αααααχχχχ Αμποτακι μου γλυκο!!!!αυτοοοοο ακριβως!!!μπροστα στο θαυμα ειμαστε ολες το ιδιο....οι ιδιες αποριες ...οι ιδιες αγωνιες!!θα το ξαναπω...ΧΩΡΙΣ ΕΣΑΣ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΘΑ ΗΜΟΥΝ!!!πολυ σας αγαπω!!!γυναικες δυνατες που οσες εχουν γινει μανουλες τις θαυμαζω και τις σεβομαι...και θελω να μαι εδω γυρω να ζησω τον ερχομο των επομενων τους μπεμπεκιων!!και γυναικες που λαχταραμε το θαυμα!!!ολες γυναικες...δυνατες...με αγαπη για τον ομορφοτερο σκοπο που εχουμε στη ζωη μας!!!

 

  • Μου αρέσει 1

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...