Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Σου εξήγησε που μπορεί να οφείλετε ; Μήπως την επόμενη να ακολουθήσετε άλλο πρωτόκολλο μήπως γίνει δουλίτσα; 

      Μου είπε ότι δεν είναι όλοι οι κύκλοι καλοί. Απλά τόσο καιρό με τ ίδιο προτοκολο δεν είχα κανένα θέμα. Μετά από την επέμβαση κλπ έχω αυτό

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

1 hour ago, Ioio είπε:

Ποπο πόσα γραψατε!!!! 

city καλώς όρισες! 

Jane,  υπομονή μέχρι την Παρασκευή!  επειδή έπαθα κι έμαθα καλύτερα κπανε λίγο υπομονή :)

σάμμερ μπράβο στο γιο σου!!!!

Βίκυ,  με αυτά που γράφεις για την κόρη λιώνω!!!!

Άμποτ, αν εσύ δεν βγάζεις άκρη φαντάσου οι υπόλοιπες! Αχ ανυπομονώ να μπω κι εγώ στο κλαμπ της αναμονής :)

 

Ναι,κι εγω τον προηγουμενο μηνα εκαναν αμεσως και ηρθε η περιοδος μεσα σε 20 λεπτα...θα κανω υπομονη!!! εσυ πως την επαθες??

50 minutes ago, Σαμμερ είπε:

Jane  κ αν θελεις μια γνωμη τεστ να παρεις clear blue.ιοιο ελα κ εσυ ..κ η μαμα αντε ελατε να ειμαστε ολες μαζι....τι ωραια θα ειναι..κ τοτε να δειτε σελιδες που θα γραφουμε.

εννοειται clearblue τα θεωρω τα καλυτερα με διαφορα(οχι πως εχω κανει και πολλα -αλλα εχω ακουσει τα καλυτερα)!!!

36 minutes ago, xaroumenh mama είπε:

χερομαι που πηγαν καλα τα εμβολια σημερα στα μωρακια της παρεας..... εμεις εχουμε εμβολιο στις 30 του μηνος...!!! μιας και λεμε για σημαδια εμφυτεψης στη δευτερη εγκυμοσυνη το ειχα καταλαβει οτι ειχα μεινει εγκυος... οταν πηρα το τεστ εγκυμοσυνης το εκανα οταν σχολασα απο την δουλεια και πριν ακομα δω αν βγηκε θετικο ειχα παρει τον δρομο για τον γυναικολογο για να μου γραψει τη χωριακη... εε στην πρωτη εγκυμοσυνη αποτι θυμαμαι δεν ειχα καταλαβει κατι.....

τι ομορφο συναισθημα να επιβεβαιωνεται το προαισθημα οτι υπαρχει σπορακι!!!

21 minutes ago, Abbot είπε:

Σαμερακι μου με νευριαζει πολυ στην περιπτωση μου να ρωταω π.χ. κατι κ η απαντηση να ειναι: " αφου ξερεις γιατρος εισαι η κανε ο,τι νομιζεις". Τωρα τελευταια που ειχα το μικροβιο στο τεστ Παπ ρωτησα τι να κανω κ η απαντηση του ηταν αν θες παρε αντιβιωση αν δε θες οχι... τι σημαινει αν θελω??? Ακομη κ στην περιπτωση του εξωμητριου θεωρω οτι δεν το χειριστηκε σωστα... φαντασου οτι με αναγκασε να του πω ξεχνα οτι ειμαι γιατρος κ κανε ο,τι θα εκανες σε οποιαδηποτε γυναικα!!! Τωρα τελευταια παω κ σε εναν αλλο που νομιζω μου ταιριαζει περισσοτερο κ μαλλον θα καταληξω σε αυτον. 

μηπως να σκεφτεις σοβαρα το ενδεχομενο ν'αλλαξεις γιατρο....?δεν ειναι λογικα αυτα τα πραγματα...

Εγω εμπιστευομαι τον γιατρο μου με κλειστα ματια!! Ειναι υπεροχος ανθρωπος και γιατρος...


c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

36 minutes ago, Σαμμερ είπε:

Δυστυχως κ εγω με το ιστορικο που εχω ξερω πολλα που δεν θα θελα να ξερω γιατι μονο με αγχωνουν..αμποττακι θα ρωτας οτι θελεις γι αυτο υπαρχει κ εχει αυτη την ιδιοτητα..εγω ειμαι πολλη ευχαριστημενη απο τον γυναικολο που εχω τα τελευταια χρονια.ισως αυτος να μην σου ταιριαζει.απο γυναικες γυναικολογους αυτα που εχω ακουσει ειναι οτι ειναι φοβιτσιαρες..

Εγω τοσες εγκυμοσυνες που εζησα καθε μια διαφορετικη...

εγω εχω τη χειροτερη εμπειρια απο γυναικα γυναικολογο ως φοιτητρια που μου εβαλε το διαστολεα κι αρχισε κατι πωπωωω χαλια....χιλια δυο θα βρω εδω...καλα κοπελα μου να λεει τι γινεται εδω?αισθανθηκα τελειως χαλια....! και το καλυτερο??δεν ειχα τιποτα τελικα...αυτη ειχε βγαλει διαγνωση εξ οψεος...ολα τα αφροδισια μου ειχε καταμετρησει...απο τοτε ειπα ποτε ξανα σε γυναικα γυναικολογο.προσωπική γνωμη! πολυ κακιασμενη και κομπλεξικια και σιγουρα καθολου επαγγελματιας...


c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου,μην πανικοβαλλεστε!οι γιατροι δινουν 6-12μηνες προσπαθειων αναλογα με την ηλικια!μετα σας βαζουν στη διαδικασια εξετασεων αν φυσικα το θελετε!παντως οι πιθανοτητες για συλληψη δεν ειναι μεγαλες καθε μηνα,γυρω στο 20%!ουτε εγω καταλαβαινα ωορρηξια γι αυτο πηρα τεστ,μου την εβρισκαν η αληθεια ειναι αλλα ενα αγχος μου το δημιουργουσαν!


ECV6p3.png

Link to comment
Share on other sites

σε ολες τις κοπελες θα πανε ολα καλα και θα εχουν υγειη μωρακια!!!!!!!!!!!!!! στο θεμα του γιατρου τωρα και εγω θελω εναν γιατρο που να ταιριαζουμε να εχουμε χημεια που λενε και βασικα οι γιατροι που εχω απο παθολογο θες οφθαλμιατρο γυναικολογο παιδιατρο ολοι ειναι πολου ηρεμοι δε μου ταιριαζουν οι γιατροι που προσπαθουν να σε αγχωσουν χωρις λογο.....σε αλλους ανθρωπους παλυ τους αρεσει το αντιθετω να εχουν γιατρους που να τους ταρακουνανε ετσι νιωθουν ποιο πολυ ασφαλεια......


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 minutes ago, eirinaki1981 είπε:

Κοριτσια μου,μην πανικοβαλλεστε!οι γιατροι δινουν 6-12μηνες προσπαθειων αναλογα με την ηλικια!μετα σας βαζουν στη διαδικασια εξετασεων αν φυσικα το θελετε!παντως οι πιθανοτητες για συλληψη δεν ειναι μεγαλες καθε μηνα,γυρω στο 20%!ουτε εγω καταλαβαινα ωορρηξια γι αυτο πηρα τεστ,μου την εβρισκαν η αληθεια ειναι αλλα ενα αγχος μου το δημιουργουσαν!

Αχ αυτό το 20% στο λαιμό μου κάθεται βρε Ειρηνακι!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε μουτζουρα μου,το ξερωωωωω!το χω βιωσει!!!αλλα μπορουμε να κσνουμε κι αλλιως;μονο προσπαθειες!!!δεν πτοουμαστε!!!κι οταν περασει ο καιρος,τοτε ψαχνομαστε!γιατι μπορει να ειναι κατι απλο & να διορθωνεται!


ECV6p3.png

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, jane.austen είπε:

εγω εχω τη χειροτερη εμπειρια απο γυναικα γυναικολογο ως φοιτητρια που μου εβαλε το διαστολεα κι αρχισε κατι πωπωωω χαλια....χιλια δυο θα βρω εδω...καλα κοπελα μου να λεει τι γινεται εδω?αισθανθηκα τελειως χαλια....! και το καλυτερο??δεν ειχα τιποτα τελικα...αυτη ειχε βγαλει διαγνωση εξ οψεος...ολα τα αφροδισια μου ειχε καταμετρησει...απο τοτε ειπα ποτε ξανα σε γυναικα γυναικολογο.προσωπική γνωμη! πολυ κακιασμενη και κομπλεξικια και σιγουρα καθολου επαγγελματιας...

Δεν έχει να κάνει με το φύλο.  Η συγκεκριμένη δεν ήταν καλή, προφανώς.  Είναι άδικο να γενικεύεις.  

 

12 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

Αχ αυτό το 20% στο λαιμό μου κάθεται βρε Ειρηνακι!

Και όταν δεν θέλεις ακόμα το 20% σου φαίνεται μεγάλο ποσοστό αστείο δεν είναι. ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου ποσα γραψατε παλι;; 

Μοραβο στα μωρακια μας με τα εμβολια τους!!  Ολα καλα!! 

Αμποτακι μου μην σκας και ολα θα γινουν!!  Το υεμα γυναικολογος και παιδιατρος ειναι βασανο,  εγω πηγαινα στην πολη μου καθε φορά για τεστ παπ και ειχα βρει καποιον ο οποιος ηταν μεγαλος και τελικα παρολη την εμπειρία του που νομιζα οτι τον κανρι καλυτερο γιατρο εκανε την πατατα του και μετα εψαχνα να βρω καποιον Θεσσαλονίκη ωστε να τον εχω και αργότερα που θα εμενα εγκυος πηγα σε εναν και ηταν απαίσιος και φυσικα μου τον συστηδσν με τα καλύτερα λογια μετα βρηκα αυτον που εχω τωρα και με ξεγεννησε εμεινα ευχαριστημενη αλλα με εβαλε με προκληση και ξενερωσα λιγο (πιθανοτατα αν ηταν αλλος να με πηγαινε με προκληση νωριτερα βεβαια και καισαρικη...)  τελος παντων... Στο θεμα παιδιατρος εχω αλλαξει ηδη 6 και παλι προβλημτιζομαι αν πρρπει να ξαναλλαξω αλλα φοβαμαι ολο αυτο μην ει αι εις βαρος της μελινας.... Θα δω

Αν επιτρέπεται τι ειδικοτητα εχεις;; 

Εγω καταλαβαινα την ωορρηξια μου γιατι ειχα καποια πονακια δεξια και αριστερα και πολλα υγρα

Κι εγω ειχα κυκλο 28 ημερων και ποτε δεν καθυστερουσε οταν εμεινα εγκυος δυο μερες πριν ειχα αναγουλα και ειχα ενα πονακι σαν τσιμπημα στην μητρα πολυ συγκεκριμένο και ημιυν σιγουρη και τελικα ηταν το θαυμα μου!! 

Κι εγω ανυπομονώ να μπω στην διαδικασία για δευτερο αλλα ριναι νωρις ακομα κατα το καλοκαίρακι λεω να ξεκινησουμε!! 

Οσο για το φορουμ εχω κανει πολλες φιλες απο δω μεσα και ολες οι συζητησεις ειναι ουσιαστικες και αληθινες,  η μια νοιαζεται την αλλη και ειναι μοναδικο ολο αυτο γι αυτο κιολας δεν το αφησα μετα απο τοσο καιρο που γεννησα!! 

Τζειννα το κανεις το τεστακι σου οποτε νιωθεις ετοιμη εσυ οσο και να σκαμε θα τα καταφερουμε!! 

Σιτυ καλως μας ηρθες και με το καλο το μωρακι σου να ερθει γρήγορα!! 

 


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 minutes ago, mama82 είπε:

Κοριτσια μου ποσα γραψατε παλι;; 

Μοραβο στα μωρακια μας με τα εμβολια τους!!  Ολα καλα!! 

Αμποτακι μου μην σκας και ολα θα γινουν!!  Το υεμα γυναικολογος και παιδιατρος ειναι βασανο,  εγω πηγαινα στην πολη μου καθε φορά για τεστ παπ και ειχα βρει καποιον ο οποιος ηταν μεγαλος και τελικα παρολη την εμπειρία του που νομιζα οτι τον κανρι καλυτερο γιατρο εκανε την πατατα του και μετα εψαχνα να βρω καποιον Θεσσαλονίκη ωστε να τον εχω και αργότερα που θα εμενα εγκυος πηγα σε εναν και ηταν απαίσιος και φυσικα μου τον συστηδσν με τα καλύτερα λογια μετα βρηκα αυτον που εχω τωρα και με ξεγεννησε εμεινα ευχαριστημενη αλλα με εβαλε με προκληση και ξενερωσα λιγο (πιθανοτατα αν ηταν αλλος να με πηγαινε με προκληση νωριτερα βεβαια και καισαρικη...)  τελος παντων... Στο θεμα παιδιατρος εχω αλλαξει ηδη 6 και παλι προβλημτιζομαι αν πρρπει να ξαναλλαξω αλλα φοβαμαι ολο αυτο μην ει αι εις βαρος της μελινας.... Θα δω

Αν επιτρέπεται τι ειδικοτητα εχεις;; 

Εγω καταλαβαινα την ωορρηξια μου γιατι ειχα καποια πονακια δεξια και αριστερα και πολλα υγρα

Κι εγω ειχα κυκλο 28 ημερων και ποτε δεν καθυστερουσε οταν εμεινα εγκυος δυο μερες πριν ειχα αναγουλα και ειχα ενα πονακι σαν τσιμπημα στην μητρα πολυ συγκεκριμένο και ημιυν σιγουρη και τελικα ηταν το θαυμα μου!! 

Κι εγω ανυπομονώ να μπω στην διαδικασία για δευτερο αλλα ριναι νωρις ακομα κατα το καλοκαίρακι λεω να ξεκινησουμε!! 

Οσο για το φορουμ εχω κανει πολλες φιλες απο δω μεσα και ολες οι συζητησεις ειναι ουσιαστικες και αληθινες,  η μια νοιαζεται την αλλη και ειναι μοναδικο ολο αυτο γι αυτο κιολας δεν το αφησα μετα απο τοσο καιρο που γεννησα!! 

Τζειννα το κανεις το τεστακι σου οποτε νιωθεις ετοιμη εσυ οσο και να σκαμε θα τα καταφερουμε!! 

Σιτυ καλως μας ηρθες και με το καλο το μωρακι σου να ερθει γρήγορα!! 

 

Πώς και σκέφτεσαι να αλλάξεις γιατρό;  νόμιζα ότι ήσουν πολύ ευχαριστημένη.  

4 minutes ago, eirinaki1981 είπε:

Ναι βρε κοριτσια,σιγουρα ολα ειναι θεμα οπτικης!αλλα η δικη μας οπτικη θελει πολλα μπεμπε!!!!:)οποτε θα ερθουν!

έτσι θα είναι γούρικο το 2017

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ιοιο ειμαι ευχαριστημενη ως προς την εξεταση το περιβάλλον κτλ αλλα πριν την πρωτοχρονιά αρρωστησε η μελινα και δεν τον εβρισκα μετα μιλησαμε με μηνυματα και εβγαλε διαγνωση οτι εχει βρογχιολιτιδα χωρις φυσικα να την ακουσει ηταν κλειστο το ιατρείο  τον ρωτησα τι να κανω αν χρειαστεί κατι αμεσα δεν μου απαντησε και επειδή αγχωνομουν λογω εορτων μην συμβεί κάτι την πηγα σε αλλον ο οποίος εκτος του οτι ηταν πολυ καλος ηταν διαθεσιμος και στο τηλ παραμονη πρωτοχρονιας που τον πηρα και τελικα ειχε λαρυγγιτιδα.... Δηλ αν δεν μπορω να βρω τον παιδιατρο στο τηλ τι να τον κανω;;  μονο για τα εμβολια;;  

Εχω αδικο;;  

  • Μου αρέσει 1

yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...