Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Ναι μεν αλλά από την άλλη το αφήνεις από Σεπτέμβριο - Οκτωβρίο; Αυτά σκέφτομαι, και θα το δούμε αν όλα πάνε καλά. Σου εύχομαι να είναι καλύτερα τότε και ας είναι κ κατακαλόκαιρο!

      Κ αυτό που λες σκέφτομαι ! Γενικά όλα Μ φταίνε κ μένα τώρα .  Έχεις δίκιο ας είναι όλα καλά κ ας είναι όποτε θέλει

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

58 minutes ago, Σαμμερ είπε:

Δεν σας προλαβαινω.!!!!ολα καλα με το εμβολιο.ηταν καλο το αγορι μου.η παιδιατρος τρελενεται με την ομιλια του.αμποτακι δεν ηξερα οτι εισαι γιατρος.δεν εχει σημασια η ιδιοτητα κ τα χαρκτηριστικα της καθε μιας εδω ολες εχουμε μια γερη βαση εναν κοινο σκοπο κ πολλη αγαπη.city   καλως μας ηρθες..βαρα κ θα ρθει.μουτζουρα μου μπραβο για τη δυναμη σου.jane σιγα να μην σε αφησουμε μεχρι παρασκευη...

 

Ναι σαμερακι μου κ ξερεις νομιζω ειμαι σε πιο δυσμενη θεση γιατι οσα πιο πολλα ξερεις τοσο χειροτερα ειναι... ασε που πολλες φορες ντρεπομαι να ρωτησω το γυναικολογο μου για διαφορα θεματα γιατι μου λεει πως δινω πολυ σημασια σε διαφορα συμπτωματα ενω δε θα πρεπε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

χερομαι που πηγαν καλα τα εμβολια σημερα στα μωρακια της παρεας..... εμεις εχουμε εμβολιο στις 30 του μηνος...!!! μιας και λεμε για σημαδια εμφυτεψης στη δευτερη εγκυμοσυνη το ειχα καταλαβει οτι ειχα μεινει εγκυος... οταν πηρα το τεστ εγκυμοσυνης το εκανα οταν σχολασα απο την δουλεια και πριν ακομα δω αν βγηκε θετικο ειχα παρει τον δρομο για τον γυναικολογο για να μου γραψει τη χωριακη... εε στην πρωτη εγκυμοσυνη αποτι θυμαμαι δεν ειχα καταλαβει κατι.....


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κ λεω γιατι δε θα πρεπε??? Δυστυχως οι ''παλιογιατροι" ωρες ωρες δεν καταλαβαινουν τον πονο μας!!!  Δεν ξερω αν κ οι γυναικες γυναικολογοι ειναι το ιδιο μια κ δεν ετυχε να με παρακολουθησει ποτε γυναικα... 

3 minutes ago, xaroumenh mama είπε:

χερομαι που πηγαν καλα τα εμβολια σημερα στα μωρακια της παρεας..... εμεις εχουμε εμβολιο στις 30 του μηνος...!!! μιας και λεμε για σημαδια εμφυτεψης στη δευτερη εγκυμοσυνη το ειχα καταλαβει οτι ειχα μεινει εγκυος... οταν πηρα το τεστ εγκυμοσυνης το εκανα οταν σχολασα απο την δουλεια και πριν ακομα δω αν βγηκε θετικο ειχα παρει τον δρομο για τον γυναικολογο για να μου γραψει τη χωριακη... εε στην πρωτη εγκυμοσυνη αποτι θυμαμαι δεν ειχα καταλαβει κατι.....

Χαρουμενη μαμα πως το καταλαβες??

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως κ εγω με το ιστορικο που εχω ξερω πολλα που δεν θα θελα να ξερω γιατι μονο με αγχωνουν..αμποττακι θα ρωτας οτι θελεις γι αυτο υπαρχει κ εχει αυτη την ιδιοτητα..εγω ειμαι πολλη ευχαριστημενη απο τον γυναικολο που εχω τα τελευταια χρονια.ισως αυτος να μην σου ταιριαζει.απο γυναικες γυναικολογους αυτα που εχω ακουσει ειναι οτι ειναι φοβιτσιαρες..

Εγω τοσες εγκυμοσυνες που εζησα καθε μια διαφορετικη...

Link to comment
Share on other sites

Σαμερακι μου με νευριαζει πολυ στην περιπτωση μου να ρωταω π.χ. κατι κ η απαντηση να ειναι: " αφου ξερεις γιατρος εισαι η κανε ο,τι νομιζεις". Τωρα τελευταια που ειχα το μικροβιο στο τεστ Παπ ρωτησα τι να κανω κ η απαντηση του ηταν αν θες παρε αντιβιωση αν δε θες οχι... τι σημαινει αν θελω??? Ακομη κ στην περιπτωση του εξωμητριου θεωρω οτι δεν το χειριστηκε σωστα... φαντασου οτι με αναγκασε να του πω ξεχνα οτι ειμαι γιατρος κ κανε ο,τι θα εκανες σε οποιαδηποτε γυναικα!!! Τωρα τελευταια παω κ σε εναν αλλο που νομιζω μου ταιριαζει περισσοτερο κ μαλλον θα καταληξω σε αυτον. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Άμποτ, απλά βλέπουν τα πράγματα αντικειμενικά, ενώ εμείς επηρεαζόμαστε από το συναίσθημα.  

Από όσο έχω καταλάβει πολλά δεν είναι ξεκάθαρα στον τομέα της σύλληψης. 

Link to comment
Share on other sites

λοιπων ειχαμε ερθει σε ελευθερη επαφη με τον αντρα μου την 16 μερα του κυκλου μου (εκεινη τη μερα βασικα ειχαμε συζητηση να ξεκινησουμε σιγα σιγα τις προσπαθειες για δευτερο παιδακι..) την 20 μερα του κυκλου σαββατο ηταν κιολας ποναγε πολυ η μεση μου οπως οταν περιμενω να αδιαθετησω.. αφου συζητουσα με τον εαυτο μου και ελεγα λες..;;; μπα η ιδεα μου δε γινεται παντα να ειμαι τοσο τυχερη.. το προσπερασα... την αλλη εβδομαδα παλι ημερα σαββατο ηταν ειχε τραπεζι η πεθερα μου. φευγω το μεσημερι να παω σουπερ μαρκετ και οταν γυρισα μου μυριζαν τα φαγητα πολυ ωραια και διαφορετικα (μενουμε πανω κατω..) λεω με τον εαυτο μου τοτε, καλε τι γινεται τωρα αφου εμενα ποτε δε με τραβανε οι μυρωδιες στα φαγητα  μεχρι να ερθει η ωρα του φαγητου ειχα σκασει να δω τη ηταν αυτο που μυρηζε τοσο ωραια...δε δινω σημασια ουτε σε αυτο λεω η ιδεα μου ειναι απο την λαχταρα μου... εεε και μετα πλησιαζαν οι μερες της περιοδου ειχε ερθει και η καθυστερηση χαμηλα μεσα στη μητρα ενιωθα κατι τελειως διαφορετικο αποτι οταν περιμενω να αδιαθετισω,,, και λεω εεε δεν ειναι και ολα της φαντασιας μου και πηρα το τεστ.....


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Abbot είπε:

Σαμερακι μου με νευριαζει πολυ στην περιπτωση μου να ρωταω π.χ. κατι κ η απαντηση να ειναι: " αφου ξερεις γιατρος εισαι η κανε ο,τι νομιζεις". Τωρα τελευταια που ειχα το μικροβιο στο τεστ Παπ ρωτησα τι να κανω κ η απαντηση του ηταν αν θες παρε αντιβιωση αν δε θες οχι... τι σημαινει αν θελω??? Ακομη κ στην περιπτωση του εξωμητριου θεωρω οτι δεν το χειριστηκε σωστα... φαντασου οτι με αναγκασε να του πω ξεχνα οτι ειμαι γιατρος κ κανε ο,τι θα εκανες σε οποιαδηποτε γυναικα!!! Τωρα τελευταια παω κ σε εναν αλλο που νομιζω μου ταιριαζει περισσοτερο κ μαλλον θα καταληξω σε αυτον. 

κι εγώ στη θέση σου θα άλλαζα γιατρό.  Αν είναι να αποφασίζεις μόνη σου τί τον χρειάζεσαι; 

είναι η ειδικότητά σου κοντινή με τη γυναικολογία;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πως μ αρεσει να ακουω ιστοριες για εγκυμοσυνες δεν φανταζεστε.αμποτ να πας σε οποιον εσυ νιωθεις καλυτερα.επειδη δεν θυμαμαι εχεις αναφερει σε ποια πολη εισαι?μηπως εχει καποια κοπελα να σου προτεινει καποιον??

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι ιοιο μου απλα τον ειχα χρονια τον προηγουμενο, ειναι καθηγητης κ θεωρουσα οτι ειναι καλος στη δουλεια του. Κ ειναι δεν το αμφισβητω απλα στην περιπτωση μου εχω περισσοτερο αναγκη καποιον που να με κατευθυνει σωστα να με κανει να νιωθω ανετα οτι μπορω να ρωτησω οτιδηποτε κ το σημαντικοτερο να μπορω να τον βρω οποτε θελω γιατι κ τα δικα μου ωραρια ειναι ο,τι να ναι. Κ στην τελικη τωρα που τον χρειαζομαι βλεπω οτι τελικα δε μου κανει,.. για ενα τεστ παπ κ εναν υπερηχο ρουτινας ολοι καλοι ειναι. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 minutes ago, Abbot είπε:

Σαμερακι μου με νευριαζει πολυ στην περιπτωση μου να ρωταω π.χ. κατι κ η απαντηση να ειναι: " αφου ξερεις γιατρος εισαι η κανε ο,τι νομιζεις". Τωρα τελευταια που ειχα το μικροβιο στο τεστ Παπ ρωτησα τι να κανω κ η απαντηση του ηταν αν θες παρε αντιβιωση αν δε θες οχι... τι σημαινει αν θελω??? Ακομη κ στην περιπτωση του εξωμητριου θεωρω οτι δεν το χειριστηκε σωστα... φαντασου οτι με αναγκασε να του πω ξεχνα οτι ειμαι γιατρος κ κανε ο,τι θα εκανες σε οποιαδηποτε γυναικα!!! Τωρα τελευταια παω κ σε εναν αλλο που νομιζω μου ταιριαζει περισσοτερο κ μαλλον θα καταληξω σε αυτον. 

Νομίζω οτι είναι η ωρα μάλλον να τον αλλαξεις Αμποτακι!!!

Πολύ ψυχρή συμπεριφορα! Τι πάει να πει αν θες η αν δεν θες...

1 minute ago, xaroumenh mama είπε:

λοιπων ειχαμε ερθει σε ελευθερη επαφη με τον αντρα μου την 16 μερα του κυκλου μου (εκεινη τη μερα βασικα ειχαμε συζητηση να ξεκινησουμε σιγα σιγα τις προσπαθειες για δευτερο παιδακι..) την 20 μερα του κυκλου σαββατο ηταν κιολας ποναγε πολυ η μεση μου οπως οταν περιμενω να αδιαθετησω.. αφου συζητουσα με τον εαυτο μου και ελεγα λες..;;; μπα η ιδεα μου δε γινεται παντα να ειμαι τοσο τυχερη.. το προσπερασα... την αλλη εβδομαδα παλι ημερα σαββατο ηταν ειχε τραπεζι η πεθερα μου. φευγω το μεσημερι να παω σουπερ μαρκετ και οταν γυρισα μου μυριζαν τα φαγητα πολυ ωραια και διαφορετικα (μενουμε πανω κατω..) λεω με τον εαυτο μου τοτε, καλε τι γινεται τωρα αφου εμενα ποτε δε με τραβανε οι μυρωδιες στα φαγητα  μεχρι να ερθει η ωρα του φαγητου ειχα σκασει να δω τη ηταν αυτο που μυρηζε τοσο ωραια...δε δινω σημασια ουτε σε αυτο λεω η ιδεα μου ειναι απο την λαχταρα μου... εεε και μετα πλησιαζαν οι μερες της περιοδου ειχε ερθει και η καθυστερηση χαμηλα μεσα στη μητρα ενιωθα κατι τελειως διαφορετικο αποτι οταν περιμενω να αδιαθετισω,,, και λεω εεε δεν ειναι και ολα της φαντασιας μου και πηρα το τεστ.....

Αααα χαρουμενομανουλα....πιανεις με τη μυρωδιά που λέμε! Χαχαχα!αυτή τη φορά θα ναι ενα γερο μωρακι που έρχεται!

Κ.εγώ 7 μηνες τώρα κάθε μήνα νιώθω αλλά δεν.....εκτός απο τον μήνα που έμεινα αλλά ηταν βιοχημική..ναι είχα κ εγώ έντονα συμπτώματα ...μέση και στήθος...μέση δεν με πονουσε ως τοτε κ με παραξενεψε...γτ τώρα με έπιασε κ αυτή σαν συμπτωμα περιόδου...


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Σαμμερ είπε:

Πως μ αρεσει να ακουω ιστοριες για εγκυμοσυνες δεν φανταζεστε.αμποτ να πας σε οποιον εσυ νιωθεις καλυτερα.επειδη δεν θυμαμαι εχεις αναφερει σε ποια πολη εισαι?μηπως εχει καποια κοπελα να σου προτεινει καποιον??

Λαρισα μενω σαμμερακι μου.

Link to comment
Share on other sites

Άμποτ,  η αλήθεια είναι αυτή για την ρουτίνα όλοι μια χαρά είναι. Στην επιλογή παιδιάτρου προβληματίστηκα πολύ.  Γεννήθηκε κάτω από 2,5 κιλά η μικρή μου και φοβόμουν πολύ μέχρι να πάρει τα πάνω της. 

Link to comment
Share on other sites

Μουτζούρα μου, νομίζω ότι τα σημάδια περιόδου δεν τα ξέρουμε τόσο καλά,  γιατί με το τρέξιμο της καθημερινότητας όσο δεν προσπαθούμε δεν τα προσέχουμε.  Για μένα η παραπάνω φράση ισχύει τουλάχιστον. Όταν άρχισα τις προσπάθειες άρχισα να παρατηρώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...