Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Ναι μεν αλλά από την άλλη το αφήνεις από Σεπτέμβριο - Οκτωβρίο; Αυτά σκέφτομαι, και θα το δούμε αν όλα πάνε καλά. Σου εύχομαι να είναι καλύτερα τότε και ας είναι κ κατακαλόκαιρο!

      Κ αυτό που λες σκέφτομαι ! Γενικά όλα Μ φταίνε κ μένα τώρα .  Έχεις δίκιο ας είναι όλα καλά κ ας είναι όποτε θέλει

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

7 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

χαχαχαχα Ρενα  και Σαμμερ θεαρες!τις αγαπω!λατρευω την ανυπομονησια τους!!!!

σωστα σωστα!!!μελετησες το μαθημα τεστ ωορρηξιας βλεπω!χαχαχα!

δεν εχω χρησιμοποιησει για λογους αγχους, αλλα απ' τις συζητησεις σας κατι εχω συγκρατησει!!!
Ναι αυτα τα κοριτσια μεσα στην υπομονη!!

7 minutes ago, Abbot είπε:

Το εχω παρατηρησει κ σε αλλους κυκλους αλλα οπως εχω ξαναπει παλιοτερα δεν εδινα σημασια σε συμπτωματα γιατι δεν με ενδιεφερε το θεμα. Οποτε δεν ξερω σιγουρα ποσες ημερες μετα την ωοορηξια το  παθαινα... τωρα δινουμε σημασια κ στην παραμικρη αλλαγη που νιωθουμε... ετσι ειναι αυτα, οταν λαχταρας ενα μωρακι παρατηρεις τα παντα!!! Κ ξερετε κατι κοριτσια οταν εισαι γυναικα η λαχταρα κ οι αμφιβολιες ειναι ιδιες ανεξαρτητα απο το επαγγελμα που κανει η καθεμια... κ το λεω αυτο γιατι ειμαι γιατρος κ γνωριζω πολλα περισσοτερα κ μπορω να καταλαβω πολλα κ παρολα αυτα η υποστηριξη που βρηκα εδω μεσα ηταν μοναδικη. Η κουβεντα κ το να μοιραζεσαι τις αγωνιες κ τα αγχη σου με ατομα που εχουν την ιδια επιθυμια για ενα μωρακι ειναι πολυ αγχολυτικη κ μοναδικη!!! Σας ευχαριστω ολες !!!

Σωστα θυμασαι, 24 με 48 ωρες μετα γινεται συνηθως

 

Έτσι είναι αμποτακι, μέσα σ' αυτη τη λαχταρα ολες ιδιες ειμαστε! Και συμφωνω,ειναι τοσο σημαντικη η στηριξη απ'τα κοριτσια όλα εδω μεσα. Αγωνιουμε όλες για όλες και οταν απογοητευομαστε στηριζουμε η μια την αλλη!!! Συμφωνω απολυτα με οσα ειπες.. Πόσο καιρο προσπαθεις για μωρακι?

4 minutes ago, citty είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ... ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ..ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΣΠΟΡΑΚΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΞΙ ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ, ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΟΜΩΣ...

Καλησπέρα αγκο!!! Εδω θα ειμαστε!!! όλα καλά θα πάνε, χωρις αγχος θα ερθει το σπορακι! τώρα σε τι φαση εισαι? περιμενεις?


c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Abbot είπε:

Καλως ηρθες city!! Ευχομαι πολυ συντομα να ερθει το σπορακι σου!!! Μη σκεφτεσαι απαισιοδοξα, οπως θα δεις εδω μεσα παρα τις αγωνιες μας εχουμε πολυ θετικη σκεψη κ υπομονη!! :):)  Σε τι φαση του κυκλου εισαι?

Καλως σας βρηκα...προσπαθω να σκεφτομαι θετικα αλλα δεν σου κρυβω οτι ειναι και καποιες στιγμες...που με παιρνει απο κατω...το θελω τοσο πολυ που δεν μπορω να περιμενω....αυτη τη βδομαδα ειμαι σε γονιμες μερες...αν τα λεω σωστα...αλλα ρε κορτσια..εγω δεν καταλαβαινω ποτε εχω ωορηξια.. !!! η ειμαι χαζουλα η απλα δεν το εχω παρατηρησει καλα....


vJ4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια χαζη ερωτηση αλλα φενετε οτι ειμαι και ασχετη... αυτα τα τεστ ωορηξιας που λετε απο που τα περνετε;;; απο φαρμακειο;;; citty καλοσωρισες....!!!!!!!!!!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, vikib είπε:

αμποτ απο την ωορρηξια θα ναι.κ γω το ειχα καποιες φορες

ο μπεμπακος μου εκανε τσιμπ.της ζαμιας τον αλλο μηνα.σαμμερ εσεις ολα καλα;

η ζουζουνα μου ξυπνησε απο τις 7για να παμε παιδιατρο κ τωρα κοιμαται ηδη.αυριο θα με ξυπνησει απο τα χαραματα

δ φοβαμαι μην τον πλακωσω στον υπνο γτ κ με την κορη κοιμομασταν απο 2μηνων.μ αυτον απο την πρωτη μερα.αλλα παλιοτερα που ειχα κοιμηθει με ενα παιδακι που προσεχα αυπνη ειχα μεινει

το κακο με τον μικρουλη ειναι οτι ειναι λαιμαργος κ πνιγεται.τρωει πολυ,βγαζει κ γουλιες..

αχ Βικακι ναι σωστα!!!πως πηγε ο μικρουλης???σημερα ειμαι εκτος τοπου και χρονου!!!

επεσε ξερη η γλυκια μου!βλεπω χαραματα ναι ξυπνησει μεσα στην ενεργεια!

αχ ψυχουλα μου!τρωει ο παιδαρος φουλ!

Just now, citty είπε:

Καλως σας βρηκα...προσπαθω να σκεφτομαι θετικα αλλα δεν σου κρυβω οτι ειναι και καποιες στιγμες...που με παιρνει απο κατω...το θελω τοσο πολυ που δεν μπορω να περιμενω....αυτη τη βδομαδα ειμαι σε γονιμες μερες...αν τα λεω σωστα...αλλα ρε κορτσια..εγω δεν καταλαβαινω ποτε εχω ωορηξια.. !!! η ειμαι χαζουλα η απλα δεν το εχω παρατηρησει καλα....

καλως μας ηρθες!!!!!!με το καλο το παιδακι σου!!!ειμαι η μουτζουρα και προσπαθω 7 μηνες!!!

μην απογοτευσε καθολου!!!

πρεπει να παρατηρεις το σωμα σου τωρα που προσπαθεις για μπεμπε!εχεις σταθερο κυκλο?

2 minutes ago, xaroumenh mama είπε:

βρε κοριτσια χαζη ερωτηση αλλα φενετε οτι ειμαι και ασχετη... αυτα τα τεστ ωορηξιας που λετε απο που τα περνετε;;; απο φαρμακειο;;; citty καλοσωρισες....!!!!!!!!!!!!!

χαρουμενομανουλα απο φαρμακειο και απο την home test ειναι φθηνα και αξιοπιστα...εγω αυτο το μηνα πηρα ψηφιακο της clear blue απο το ιντερνετ!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, citty είπε:

Καλως σας βρηκα...προσπαθω να σκεφτομαι θετικα αλλα δεν σου κρυβω οτι ειναι και καποιες στιγμες...που με παιρνει απο κατω...το θελω τοσο πολυ που δεν μπορω να περιμενω....αυτη τη βδομαδα ειμαι σε γονιμες μερες...αν τα λεω σωστα...αλλα ρε κορτσια..εγω δεν καταλαβαινω ποτε εχω ωορηξια.. !!! η ειμαι χαζουλα η απλα δεν το εχω παρατηρησει καλα....

Μη σκεφτεσαι αρνητικα, δεν προσπαθεις πολυ καιρο! ποσο χρονων εισαι?
μπορεις να παρεις τα τεστακια της home test(googl it) για να βρεις την ωορηξια σου!

4 minutes ago, xaroumenh mama είπε:

βρε κοριτσια χαζη ερωτηση αλλα φενετε οτι ειμαι και ασχετη... αυτα τα τεστ ωορηξιας που λετε απο που τα περνετε;;; απο φαρμακειο;;; citty καλοσωρισες....!!!!!!!!!!!!!

γκουγκλαρε home test ωορηξια kai σου βγαζει να τα παραγγειλεις! εγω αν δεν ερθει αυτο το μηνα,θα το σκεφτω σοβαρα να παραγγειλω...


c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

αχ Βικακι ναι σωστα!!!πως πηγε ο μικρουλης???σημερα ειμαι εκτος τοπου και χρονου!!!

επεσε ξερη η γλυκια μου!βλεπω χαραματα ναι ξυπνησει μεσα στην ενεργεια!

αχ ψυχουλα μου!τρωει ο παιδαρος φουλ!

καλως μας ηρθες!!!!!!με το καλο το παιδακι σου!!!ειμαι η μουτζουρα και προσπαθω 7 μηνες!!!

μην απογοτευσε καθολου!!!

πρεπει να παρατηρεις το σωμα σου τωρα που προσπαθεις για μπεμπε!εχεις σταθερο κυκλο?

μουτζουρα μου με το καλο και σε σενα..το μωρακι....Ναι ευτυχως εχω σταθερω κυκλο 28 ημερων οποτε ξερω και τις μερες μου...

3 minutes ago, jane.austen είπε:

Μη σκεφτεσαι αρνητικα, δεν προσπαθεις πολυ καιρο! ποσο χρονων εισαι?
μπορεις να παρεις τα τεστακια της home test(googl it) για να βρεις την ωορηξια σου!

γκουγκλαρε home test ωορηξια kai σου βγαζει να τα παραγγειλεις! εγω αν δεν ερθει αυτο το μηνα,θα το σκεφτω σοβαρα να παραγγειλω...

Ειμαι 30 χρονων..μου ειπε και ο γυναικολογος μου οτι ειναι λιγος ο καιρος αλλα....Λογικα αυτο θα κανω θα παρω κανα τεστακι για να ειμαι σιγουρη για την ωορηξια....


vJ4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

citty μου εφοσων εχεις τοσο σταθερο κυκλο σε βλεπω συντομα με ενα σπορακι στη κιλιτσα σου και επειδη βλεπω πως και εσυ σαν και εμενα δε γνωριζεις πολλα απο ωορηξια και γονιμες μερες εμενα πριν μεινω εγκυος το πρωτο μου παιδακι με βοηθησε πολυ αυτο το πινακακι που θα σου στειλω...... αλλα οπως εχω διαβασει και λενε τα κοριτσια ποιο αξιοπιστα ειναι τα τεστ ωορηξιας  http://www.doctorvasiliadis.gr/iatrika/menugynekologika/menumainovulation.html


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν σας προλαβαινω.!!!!ολα καλα με το εμβολιο.ηταν καλο το αγορι μου.η παιδιατρος τρελενεται με την ομιλια του.αμποτακι δεν ηξερα οτι εισαι γιατρος.δεν εχει σημασια η ιδιοτητα κ τα χαρκτηριστικα της καθε μιας εδω ολες εχουμε μια γερη βαση εναν κοινο σκοπο κ πολλη αγαπη.city   καλως μας ηρθες..βαρα κ θα ρθει.μουτζουρα μου μπραβο για τη δυναμη σου.jane σιγα να μην σε αφησουμε μεχρι παρασκευη...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, citty είπε:

μουτζουρα μου με το καλο και σε σενα..το μωρακι....Ναι ευτυχως εχω σταθερω κυκλο 28 ημερων οποτε ξερω και τις μερες μου...

Ειμαι 30 χρονων..μου ειπε και ο γυναικολογος μου οτι ειναι λιγος ο καιρος αλλα....Λογικα αυτο θα κανω θα παρω κανα τεστακι για να ειμαι σιγουρη για την ωορηξια....

αρχικα μην αγχωνεσαι γιατι μπορει να μπλοκαρεις τη διαδικασια...με τοσο σταθερο κυκλο ειναι θεμα χρονου να κατσει!!20% ειναι η πιθανοτητα σε καθε ωορηξια να γονιμοποιηθει το ωαριο...αρα οι 6 μηνες δεν ειναι πολλοι...αλλοι προσπαθουν χρονια ολοκληρα και τελικα τα καταφερνουν με υπομονη κι επιμονη !!!!!!!!

1 minute ago, Σαμμερ είπε:

Δεν σας προλαβαινω.!!!!ολα καλα με το εμβολιο.ηταν καλο το αγορι μου.η παιδιατρος τρελενεται με την ομιλια του.αμποτακι δεν ηξερα οτι εισαι γιατρος.δεν εχει σημασια η ιδιοτητα κ τα χαρκτηριστικα της καθε μιας εδω ολες εχουμε μια γερη βαση εναν κοινο σκοπο κ πολλη αγαπη.city   καλως μας ηρθες..βαρα κ θα ρθει.μουτζουρα μου μπραβο για τη δυναμη σου.jane σιγα να μην σε αφησουμε μεχρι παρασκευη...

 

αλιμονο,μη χασεις κι εσυ Σαμμερακιιιι!!!! χαχαχαχαχ ας μην ερθει αυριο, αυτο θελω γι αρχη!


c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites

city συχνες επαφες κ θα ρθει το σπορακι.με σταθερο κυκλο 12-16μερα λογικα ειναι οι γονιμες.καλου κακου 10-18επαφες μερα παρα μερα η καθημερινα

μουτζουρα ολα καλα με το εμβολιο.δ εκλαψε πολυ.συνεχιζει η υπνηλια.αλλα λιγο ανησυχος υπνος.τελικα ξυπνησε η σουσουραδιτσα μου,ηπιε το γαλα της κ τη βλεπω να ξανακοιμαται.ο μικρος γεννηθηκε 2900 κ εχει παει σε δυο μηνες 5200:shock:.ελπιζω να κοιμηθουμε καλυτερα αποψε.

σαμμερ ετησιες τακτικες εξετασεις;ολα καλα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Παράθεση
Παράθεση

 

 

Ποπο πόσα γραψατε!!!! 

city καλώς όρισες! 

Jane,  υπομονή μέχρι την Παρασκευή!  επειδή έπαθα κι έμαθα καλύτερα κπανε λίγο υπομονή :)

σάμμερ μπράβο στο γιο σου!!!!

Βίκυ,  με αυτά που γράφεις για την κόρη λιώνω!!!!

Άμποτ, αν εσύ δεν βγάζεις άκρη φαντάσου οι υπόλοιπες! Αχ ανυπομονώ να μπω κι εγώ στο κλαμπ της αναμονής :)

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εξετασεις ειπε τον αλλο μηνα.εμβολιο καναμε κ λιγο συγχυστηκα.μαντου.το δοκιμαστικο για να δουμε αν ηρθε σε επαφη με φυματιωση...ημαρτον!!!!που να την βρει???εγω νομιζα θα κανει το κανονικο γιατι το κατηργησαν απο τα σχολεια.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Ioio είπε:

Ποπο πόσα γραψατε!!!! 

city καλώς όρισες! 

Jane,  υπομονή μέχρι την Παρασκευή!  επειδή έπαθα κι έμαθα καλύτερα κπανε λίγο υπομονή :)

σάμμερ μπράβο στο γιο σου!!!!

Βίκυ,  με αυτά που γράφεις για την κόρη λιώνω!!!!

Άμποτ, αν εσύ δεν βγάζεις άκρη φαντάσου οι υπόλοιπες! Αχ ανυπομονώ να μπω κι εγώ στο κλαμπ της αναμονής :)

 

Μα γι αυτο το ανεφερα ιοιο μου για να δωσω κουραγιο στις υπολοιπες!!! Χαχαχα καμια δεν ειναι χαζουλα κ καμια απορια ανοητη...  ο καθε οργανισμος ειναι τοσο διαφορετικος απο τον αλλο !!! Εχω καταληξει πως η παρατηρηση του σωματος μας, τα οποιαδηποτε συμπτωματα κ η καταγραφη αυτων ειναι το μονο μεσο που μπορει να μας βοηθησει να βγαλουμε ακρη με τον κυκλο μας. Κ αρα να πετυχουμε τις γονιμες κ να αυξησουμε τις πιθανοτητες για σπιρακι... :) σημαντικες ειναι επισης κ οι προσωπικες εμπειριες της καθεμιας εδω μεσα. Σε καμια ιατρικη δε μας μαθαινουν για συμπτωματα πριν την καθυστερηση, αιμορραγια εμφυτευσης και πολλα αλλα που επιβεβαιωνονται απο μαρτυριες γυναικων ...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Jane  κ αν θελεις μια γνωμη τεστ να παρεις clear blue.ιοιο ελα κ εσυ ..κ η μαμα αντε ελατε να ειμαστε ολες μαζι....τι ωραια θα ειναι..κ τοτε να δειτε σελιδες που θα γραφουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...