Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

14 minutes ago, Σαμμερ είπε:

Αμποτ κρατας ακομα???δεν ηρθε???κατι μου θυμιζει αυτο.....νινακι μου μπραβο κ παλι....εμεις καλα μουνταδα

Ναι σαμμερακι μου, μονο ροζ υγρα... αφου παω συνεχως τουαλετα  να δω τι γινεται... tYHNp2.png

Βεβαια σκεψου οτι ειμαι 2ημερες πριν την αναμενομενη περιοδο οποτε πολυ φοβαμαι οτι ειναι προεορτια περιοδου... παλι απογοητευση δηλ. :-(tYHNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 17/2/2017 at 9:49 ΜΜ, nini84 είπε:

Γεια σας και πάλι κορίτσια μου!!!!

Σας διαβασα!!!! 

Ιοιο τι ωραία;;; Μακαρι να εχουμε ευχαριστα!!

Νοκ νοκ ποιο τεστ ωορρηξιας χρησιμοποιησες;;;;

Οι εγκυουλες μας ειναι καλα;;;; Σας φιλω ολες!!!

Εγώ κορίτσια μου λεω να προχωρησω αμεσα στις επεμβασεις. Ενταξει ηρεμησα καπως γιατι ο γιατρος με καθησυχασε αλλα εγω ως ανησυχο πνευμα δεν ησυχαζω ευκολα. Θα ησυχασω οταν πρωτα ο Θεος τελειωσει η λαπαροσκοπηση και μου τι ειδε. Πιστευω θα πανε ολα καλα. Θα το περασουμε κι αυτο και μετα θα βαραμε κι εμεις!!!!

 

Πρώτη φορα χρησιμοποίησα τεστ ωορρηξίας και πήρα το ''one step'' τα γνωστά καρτελάκια που πουλάνε στο διαδίκτυο 

κορίτσια καλησπέρα!!! Οι συμβουλές σας για μένα ήταν πολύτιμες ( να περιμένω δηλαδή περίοδο μέχρι Τετάρτη και τότε και μόνο τότε να κάνω το πρώτο τέστ ) ελα όμως που είμαι ανυπόμονη και έχω και καμια 10αρια τεστακια σπίτι . Το σχέδιο ήταν να κάνω τεστ το πρωι να βγεί αρνητικό..να μου φύγει η ανυπομονησία και να πώ στον εαυτο μου..ελα μην αγχώνεσαι νωρίς είναι ακόμη.Όμως το σχέδιο παρέκκλινε λίγο της πορείας του...εκανα το τεστ και φάνηκε μια πολυ πολυ πολυ πολυ αχνή δεύτερη γραμμη και μπερδεύτικα εντελώς!!! εχει απο το πρωί που δεν ξέρω τι να πιστέψω μιας και η γραμμη ήταν τοσο ξεθωριασμένη  ..τι λετε εσεις ;???

2017-02-19 19.43.39.jpg

  • Μου αρέσει 6

6bZGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 minutes ago, vikib είπε:

Νοκ νοκ επανελαβε το τεστ το πρωι η πανε για μια χοριακουλα

Αμποτακι μακαρι να ναι σπορακι κ οχι προεορτια

Ναι..αυτο θα κάνω..θα επαναλάβω το τέστ το πρωι...

 

Just now, sangreluna είπε:

Νοκ μετα απο ποση ωρα εμφανιστηκε αυτο;αν ηταν κατευθειαν τοτε κοπελια ειναι θετικο...

 

 

Το πρωί επειδη δεν ήμουν συνέχεια απο πάνω του το άφησα και το κοίταξα ξανα στα 5=10 λεπτα..το απόγευμα που το ξαναέκανα..σχεδόν κατευθείαν με το που εμφανίστηκε η κατακκόκινη γραμμή εμφανίστηκε και η εντελώς αχνη... είναι τόσο αχνη που πιστεύω πως δεν βλεπω καλά  :)

  • Μου αρέσει 1

6bZGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου....  τι μου κάνετε; 

Καταρχήν νοκ νοκ είδα το τεστ κ ανατριχιασα καλό μου... σκέψου φαίνεται ακόμα κ στη φωτο...καλε τι αχνο;;; χαχα είμαι σίγουρη ότι είσαι εγκυουλα!!! Καντο πρωί πρωί αύριο κ μη μας αφήσεις με αγωνία ε;;;;

Αμποτακι μου τελικά αδιαθετησες κανονικά;;;;; αχ πόσο νιώθω τι λαχτάρα σου για αυτό το πλασματακι....

Σαγκρεε έλιωσα με το ντελιβερι π είπες... αχ καλό μου λογικό είναι να νιώθεις έτσι.. είναι κ 3 τα μ....ζωή να χουν!! 

Τονακι μου πως εισαι; ξεκουραστηκες για τη βδομάδα που έρχεται;

Νινακι μου; ιοιο μου αχ να έρθει κ θα σας αποβουρλισω μετά.... εσύ μου στενοχωριεσαι... ελπίζουμε  ..

Ζαμιακι μου... Τζο... χαρούμενη μανούλα μου... σιτακι; μαμυ; μαρακι; π ειστε;

Οι υπολοιπες τά λέμε ολημερις βμρ

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο νοκ νοκ . Μάλλον κάτι γίνεται εκεί μέσα! 

Αμποτακι όσο δεν έρχεται ελπίζουμε!  Το ίδιο και για εσένα Ioio μου!! 

Ρενακι μου δεν ξεκουραστηκα όσο έπρεπε. Αλλά τώρα ήρθα σπίτι και έκατσα να ξεκουραστώ. 

Καλέ εγώ τώρα είδα τη φώτο! ! Φαίνεται καλό μου κορίτσι! ! Αύριο θα είναι πιο έντονο! !! 

Συγχαρητήρια! !!!!!!!'':)

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Σαμμερ είπε:

Εχεις συνεχεια ροζ ή μονο μια φορα????

Οχι συνεχεια σαμμερακι! Δυο φορες στο σκουπισμα κ λιγο στο σερβιετακι. tYHNp2.pngο

Νοκ νοκ μου συγχαρητηρια!!! Στη θεση σου θα πηγαινα κατευθειαν το πρωι για χοριακη. Σε ποια ημερα του κυκλου εισαι? Ειχες καθυστερηση?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω φωτο δεν βλεπω απο το κινητο αλλα για να το λενε ολες...μπραβο νοκ!!!!συγχαρητηρια....με το καλο κοριτσακι...αμποτ αντε να δουμε...να μην σε ξεσηκωνω αλλα καλο μου ακουγεται που δεν εχεις συνεχεια

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...