Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 minutes ago, nini84 είπε:

Συμφωνό Τόνια μου.Και δεν μπορώ να το ερμηνεύσω κιόλας αυτό.

Κάθε χρόνο και χειρότερα είμαστε.ΆΣτα. Και αυτη η θερμανση δεν παλευεται....

Ακριβώς έτσι όπως το λες. Αναρωτιομαστε με τον άντρα μου τι κάνουμε διαφορετικά και έχει γίνει τόσο δύσκολο.  Τι να πω?  Έχουν γίνει τρομερά δύσκολα τα πράγματα.  


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονι@ είπε:

Ακριβώς έτσι όπως το λες. Αναρωτιομαστε με τον άντρα μου τι κάνουμε διαφορετικά και έχει γίνει τόσο δύσκολο.  Τι να πω?  Έχουν γίνει τρομερά δύσκολα τα πράγματα.  

εμεις τιποτα διαφορετικο δεν κανουμε κοριτσια!οταν ολα ακριβαινουν γυρω και οι μισθοι πεφτουν....δυσκολος χειμωνας και δεν ξερω κ τι μας περιμενει!αλλα δεν πεφτουμεεεεεε!!!αισιοδοξια!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

μουτζοριτσα μου... ξερω οτι δενεσαι με τα αντικειμενα ψυχικα!!!! δεστο ομως απο την καλη του πλευρα!!! αρχιστε να το λετε παντου μηπως βρειτε οπως το θελετε....... απο στομα σε στομα.... μπορει να βρεις φτηνοτερο και καλυτερο γιατι οχι!!!

αυτος ο χειμω ας μας ξεφραγκιασε ολους ...... κι εγω νομιζω λογω παραμενων ημερων και πολλες φορες που εκανε κρυο!!!! ουφ

γι αυτο σας λεω αντε να ερθει ο μαρτης να δουμε μια ασπρη μερα!!!!! χαχα

  • Μου αρέσει 1

pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, 17μαρτη2015 είπε:

μουτζοριτσα μου... ξερω οτι δενεσαι με τα αντικειμενα ψυχικα!!!! δεστο ομως απο την καλη του πλευρα!!! αρχιστε να το λετε παντου μηπως βρειτε οπως το θελετε....... απο στομα σε στομα.... μπορει να βρεις φτηνοτερο και καλυτερο γιατι οχι!!!

αυτος ο χειμω ας μας ξεφραγκιασε ολους ...... κι εγω νομιζω λογω παραμενων ημερων και πολλες φορες που εκανε κρυο!!!! ουφ

γι αυτο σας λεω αντε να ερθει ο μαρτης να δουμε μια ασπρη μερα!!!!! χαχα

Εγώ πάντως Μάρτη μου με το που έρθει ο Μάρτης σίγουρα θα δω γιατί έχω ραντεβού με το βατραχάκι μου!

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ ειναι οπως το θελω Μαρτακοοοοο!!!αλλα αν χρειαστει θα βρεθει αλλο!τι να κανουμε?θα ξεδεθω θελω δεν θελω!χαχαχα!

οπως και να εχει ο Μαρτης σαν ερθει οοοοοολα θα ναι αλλιως!!!!:)

  • Μου αρέσει 3

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

ασε μαρτη μου ασπρη μερα ειδαμε οταν χιονιζε χιχι οντως καθ για ακεψου να χεις και μια γεννα οπως εμεις:shock: μας ηρθε το αεριο νταξει δε λεω εχουμε λασκαρει λιγο αλλιως θα ζαμε πουληθει αν ηταν πετρελαιο... Αλλα οχι οτι ειναι λιγο τωρα λεγαμε να νοικιασουμε στην αθηνα ειναι απογοητευτηκα σκεφτομαστε επαρχεια κι εγω που λες μουτζουρα θα πρεπει να αφησω τη πολη μου που ζω κατι δεκαετιες που με ξερουν κι οι πετρες και να παω επαρχια σκεφτομαι καλυτερα για τα παιδια αλλα και το νοικι ειναι μεγαλη υποθεση...τωρα μενω στο πατεικο μου του 80 με δυουπνοδωματια τσαλαπατιομαστε αλλα θα δουμε...για το μονο που αισιοδοξω ειναι για τις ελαφρυνσεις λογω τριτεκνιας....

θα ρθει βρε κοριτσια 54μερες ως το πασχα παει ο παλιο χειμωνας....

τελικα βουρισμενο το πηρες το κινητο μου απο τη μαρτη; θα περιμενω τηλ να ακουσω τη φωνουλα σου. Η τζο που χαθηκε παλι...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

αχ βρε Σανγκρε μου....υπερβαση θα ναι για σενα αυτο!εχεις πολλα να υπολογισεις και πολλα να  βαλεις κατω!αλλα ολα για το καλο των Μ θα τα κανει η μανουλα!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πολλα γραψατε....λοιπον νοκ εισαι εγκυος..πηγαινε για χοριακη..αμποτττττττ θα σκασω ειμαι πολλλληηηηηη αισοδοξη.σιτυ παλι εκδρομουλα ξηγηθηκες???!αυτα ειναι....νινακι μου πολυ χαιρομαι που σε νιωθω καλα.μαιρουλη καλο ραντεβου αυριο κ σε λιγες μερες το τονακι μας.σαγκρε εγω ακομα το εχω το clear blue στο συρταρι....μαρτακο μου πλησιαζει ο μαρτης κ τον περιμενουμε πως κ πως.... με τις αλλες τα λεμε κ αλλου.σας φιλω ολες ταιζω τον εμινεμ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Σαμμερ said:

Πολλα γραψατε....λοιπον νοκ εισαι εγκυος..πηγαινε για χοριακη..αμποτττττττ θα σκασω ειμαι πολλλληηηηηη αισοδοξη.σιτυ παλι εκδρομουλα ξηγηθηκες???!αυτα ειναι....νινακι μου πολυ χαιρομαι που σε νιωθω καλα.μαιρουλη καλο ραντεβου αυριο κ σε λιγες μερες το τονακι μας.σαγκρε εγω ακομα το εχω το clear blue στο συρταρι....μαρτακο μου πλησιαζει ο μαρτης κ τον περιμενουμε πως κ πως.... με τις αλλες τα λεμε κ αλλου.σας φιλω ολες ταιζω τον εμινεμ

Σαμμερἀκι μου εσύ αδιαθέτησες ή έχουμε ακόμη ελπίδες;;;Δεν θυμάμαι...


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γλυκα με πείσατε και πήγα για χοριακή(ακόμα δεν έχω λάβει αποτελέσματα)! Αν δεν ήσασταν εσεις τόσο σίγουρες μάλλον δεν θα πήγαινα γιατι φοβάμαι μην απογοητευτώ...εμπιστεύομαι όμως την διατριβή σας:) . Μου έχει καρφωθεί στο μυαλό οτι αυτα τα τεστακια της οne step δεν είναι και τόσο αξιοπηστα ...τα έχεται μήπως χρησιμοποιήσει ; Επίσης ολο το πρωι ενιωθα πως θα μου έρθει περίοδος απο στιγμή σε στιγμή..τώρα είμαι κάπως καλύτερα ..


6bZGp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Knock Knock είπε:

Κορίτσια μου γλυκα με πείσατε και πήγα για χοριακή(ακόμα δεν έχω λάβει αποτελέσματα)! Αν δεν ήσασταν εσεις τόσο σίγουρες μάλλον δεν θα πήγαινα γιατι φοβάμαι μην απογοητευτώ...εμπιστεύομαι όμως την διατριβή σας:) . Μου έχει καρφωθεί στο μυαλό οτι αυτα τα τεστακια της οne step δεν είναι και τόσο αξιοπηστα ...τα έχεται μήπως χρησιμοποιήσει ; Επίσης ολο το πρωι ενιωθα πως θα μου έρθει περίοδος απο στιγμή σε στιγμή..τώρα είμαι κάπως καλύτερα ..

Ωωω, τί ωραία! Τί ώρα περιμένεις αποτέλεσμα; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...