Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου!!

Ρενακι καλή βόλτα. 

Μαρτακι μου άσε μεγάλη πίκρα. Εσύ πως πας με τους Μεσσι? 

Ioio μου έχουμε μερούλες ακόμα . Ελπίζω να μην εμφανιστεί η κακούργα! 

Αμποτ μου πολύ θετικό μου ακούγεται ότι δεν έχει έρθει τίποτα. Έχε το νου σου! 

Νοκ νοκ πήγαινε για χοριακη και άσε τα τεστ!  Μάλλον θα έχουμε γιορτές! !

Μουτζουριτσα, Βικακι,Σανγκρε, Σιττυ, Νινι και σε όλα τα άλλα κοριτσάκια μεγάλη αγκαλιά! !

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 minutes ago, Τονι@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!

Ρενακι καλή βόλτα. 

Μαρτακι μου άσε μεγάλη πίκρα. Εσύ πως πας με τους Μεσσι? 

Ioio μου έχουμε μερούλες ακόμα . Ελπίζω να μην εμφανιστεί η κακούργα! 

Αμποτ μου πολύ θετικό μου ακούγεται ότι δεν έχει έρθει τίποτα. Έχε το νου σου! 

Νοκ νοκ πήγαινε για χοριακη και άσε τα τεστ!  Μάλλον θα έχουμε γιορτές! !

Μουτζουριτσα, Βικακι,Σανγκρε, Σιττυ, Νινι και σε όλα τα άλλα κοριτσάκια μεγάλη αγκαλιά! !

καλημερα κοιλιτσα μας ομορφη!!!να εχεις μια ομορφη εβδομαδα!αντε να μετραμε αντιστροφα για ντοκ και ραντεβου με το μωροοοοο!!!

1 hour ago, nini84 είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου!!! 

καλημερα Νινακι μου γλυκο!!!!

  • Μου αρέσει 1

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, moutzoura2016 είπε:

καλημερα κοιλιτσα μας ομορφη!!!να εχεις μια ομορφη εβδομαδα!αντε να μετραμε αντιστροφα για ντοκ και ραντεβου με το μωροοοοο!!!

Καλή εβδομάδα και σε εσένα αγάπη μου.  Μετράμε μετράμε και τελειωμό δεν έχουν! ! Πολλές και βαριές μου έπεσαν οι 5 βδομάδες ανάμεσα στο προηγούμενο και το επόμενο ραντεβού.  Δεν νιώθω πολύ έτοιμη για την καινούρια εβδομάδα.  Ίσως επειδή η προηγούμενη ήταν πολύ δύσκολη.  Εσύ πως είσαι? 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, moutzoura2016 είπε:

καλημερα Μαιρουλι!να μας να δεις το σπορακι σου να ηρεμησεις!!!με το καλο αυριο να μας πεις τα νεακια σας!απο συμπτωματα πας καλα?

ωραια Σιτακι μου!!!!σε φαση βαρεματος και εσυ εεε?εγω απο σημερα ξανα προς την δοξα τραβωωωω χαχαχα!

καλημερα μουτζούρα μου... μονο απεχθεια στο κρέας εχω... κατα τα αλλα τιποτα.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονι@ είπε:

Καλή εβδομάδα και σε εσένα αγάπη μου.  Μετράμε μετράμε και τελειωμό δεν έχουν! ! Πολλές και βαριές μου έπεσαν οι 5 βδομάδες ανάμεσα στο προηγούμενο και το επόμενο ραντεβού.  Δεν νιώθω πολύ έτοιμη για την καινούρια εβδομάδα.  Ίσως επειδή η προηγούμενη ήταν πολύ δύσκολη.  Εσύ πως είσαι? 

ναι ρε καρδουλα μου ηταν μεγαλο το διαστημα αλλα τωρα κοντευεις!και εγω οχι στα καλυτερα μου αλλα προσπαθω να τα δω αισιοδοξα!ο σπιτονοικυρης μου χθες μας ζητησε αυξηση ενοικιου!!!

δλδ ελεος κ ημαρτον σε τετοιες εποχες και δινουμε ηδη αρκετα!και ουτε θελω να φυγω απο το σπιτι μου τωρα...ουτε να ψαχνω ...γενικα δεν θα ηθελα ....αλλα και να δωσουμε παραπανω ειναι απαγορευτικο!δινουμε ηδη αρκετα!τεσπα θα δουμε τι θα γινει.....

κα πανω που λεω να ηρεμησω να βαλω μια σειρα ...να χαλαρωσω ...εκει κατι στραβωνει ΠΑΝΤΑ!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου καλά!!!

Μάρτη μου!!!Υπομονή!!! Είναι πολύ δύσκολο που είσαι μόνη σου!!! Μακάρι να μπορούσα να έρθω να αλλάξω και γω κανέναν από τους μεσι σου ή και τους δύο!!!!Μάρτη μου στο γήπεδο εμείς δεν προλάβαμε καμία φασαρία... Τώρα για τη λαπαροσκόπηση νομίζω μόλις αδιαθετήσω θα πάρω τηλέφωνο για να κανονίσουμε την ημερομηνία. Θέλω να τις βγάλω από πάνω μου τις άτιμες...Και μετά τη θεραπεία αν χρειαστει να γινει, φουλ βαρεμα....

Τονάκι μου τι κάνεις;;;τι κάνει το μπεμπε;;;Υπομονή και θα φτάσουν οι μέρες!!!!Να προσέχεις!!!

Μουτζουρίτσα μου καλή!!! Σε φιλ΄ώ πολύ γλυκά!!!!

Νοκ νοκ περιμένουμε τα νέα σου!!!! Μίλησες με τον γιατρό σου;;

Αμποτάκι μου και ιοιο εύχομαι ++++++++++++!!!!!

Σαμμεράκι μου...τι κάνεις;;;;

Πολλές ξεχνάω πάλι αλλά σας φιλώ!!!!

 

  • Μου αρέσει 1

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

ναι ρε καρδουλα μου ηταν μεγαλο το διαστημα αλλα τωρα κοντευεις!και εγω οχι στα καλυτερα μου αλλα προσπαθω να τα δω αισιοδοξα!ο σπιτονοικυρης μου χθες μας ζητησε αυξηση ενοικιου!!!

δλδ ελεος κ ημαρτον σε τετοιες εποχες και δινουμε ηδη αρκετα!και ουτε θελω να φυγω απο το σπιτι μου τωρα...ουτε να ψαχνω ...γενικα δεν θα ηθελα ....αλλα και να δωσουμε παραπανω ειναι απαγορευτικο!δινουμε ηδη αρκετα!τεσπα θα δουμε τι θα γινει.....

κα πανω που λεω να ηρεμησω να βαλω μια σειρα ...να χαλαρωσω ...εκει κατι στραβωνει ΠΑΝΤΑ!

Είμαι όντως μεγάλο θέμα.  Μην αγχώνεσαι.  Βάλε κάτω τα δεδομένα και δες τι σε συμφέρει.  Εμείς πριν κάνουμε το γάμο το καλοκαίρι του είπαμε ότι έχουμε σκοπό να μείνουμε αρκετά χρόνια ακόμα με την προϋπόθεση ότι θα μας το ρίξει λίγο και ότι δεν θα μας διώξει μέσα στα επόμενα χρόνια.  Συμφώνησε.  Σε άλλη περίπτωση θα φευγαμε παρόλο που μας αρέσει πάρα πολύ αυτό το σπίτι.  Κάνε κι εσύ μια ανάλογη κουβέντα.  Ότι θες να μείνεις πολλά χρόνια και πάντα θα έχει το ενοίκιο στην ώρα του κλπ αλλά αν σας πιέζει με αυξήσεις κλπ θα πρέπει να φύγετε. 

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, moutzoura2016 said:

ναι ρε καρδουλα μου ηταν μεγαλο το διαστημα αλλα τωρα κοντευεις!και εγω οχι στα καλυτερα μου αλλα προσπαθω να τα δω αισιοδοξα!ο σπιτονοικυρης μου χθες μας ζητησε αυξηση ενοικιου!!!

δλδ ελεος κ ημαρτον σε τετοιες εποχες και δινουμε ηδη αρκετα!και ουτε θελω να φυγω απο το σπιτι μου τωρα...ουτε να ψαχνω ...γενικα δεν θα ηθελα ....αλλα και να δωσουμε παραπανω ειναι απαγορευτικο!δινουμε ηδη αρκετα!τεσπα θα δουμε τι θα γινει.....

κα πανω που λεω να ηρεμησω να βαλω μια σειρα ...να χαλαρωσω ...εκει κατι στραβωνει ΠΑΝΤΑ!

Ώχου ρε μουτζουρίτσα!!!! Πόσο σε καταλαβαίνω κι εμείς πρόσφατα μετακομίσαμε στα μέσα του 16...Ηταν πολύ δύσκολο να βρούμε κάτι όπως το θέλαμε...2 χρόνια ψαχναμε... Τελικά το βρήκαμε... Τουλάχιστον σε ότι αφορά τους χώρους, γιατί κατά τα άλλα δεν είναι και τέλειο αλλά τι να κάνουμε...Και ο οικονομικός παράγοντας είναι πολύ σημαντικός. Αν είναι δυνατόν!!!!Τι ανθρωποι είναι αυτοι που ζητάνε αυξήσεις τέτοιες εποχές;;;Καλά λέει εμένα ο ἀντρας μου ότι παίρνουν θάρρος όταν βλέπουν καλοπληρωτές ενοικιαστές... Ενώ λεει αν τους καθυστερείς καμιά φορα είναι καλύτερα. Γιατί αλλιώς μυρίζονται ότι έχεις χρήματα και ζητάνε και αύξηση. Τέλος πάντων. Δεν θα κερδισουμε κανένα λαχείο να παρουμε ένα σπιτάκι;;;;

  • Μου αρέσει 2

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Τονι@ είπε:

Είμαι όντως μεγάλο θέμα.  Μην αγχώνεσαι.  Βάλε κάτω τα δεδομένα και δες τι σε συμφέρει.  Εμείς πριν κάνουμε το γάμο το καλοκαίρι του είπαμε ότι έχουμε σκοπό να μείνουμε αρκετά χρόνια ακόμα με την προϋπόθεση ότι θα μας το ρίξει λίγο και ότι δεν θα μας διώξει μέσα στα επόμενα χρόνια.  Συμφώνησε.  Σε άλλη περίπτωση θα φευγαμε παρόλο που μας αρέσει πάρα πολύ αυτό το σπίτι.  Κάνε κι εσύ μια ανάλογη κουβέντα.  Ότι θες να μείνεις πολλά χρόνια και πάντα θα έχει το ενοίκιο στην ώρα του κλπ αλλά αν σας πιέζει με αυξήσεις κλπ θα πρέπει να φύγετε. 

μα ξερει πως το θελουμε και μας αρεσει και σαφως θελουμε να μεινουμε χρονια...δεν εχει αναγκη απο χρηματα αυτο ειναι που με τρελαινει...και στις πληρωμες ειμαστε συνεπεις!τι να πω?ελπιζω να μην χρειαστει!θα δουμε........

  • Μου αρέσει 3

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τέλος! !δεν έχει τέτοια πλέον!  Όπως σου βάζουν το μαχαίρι στο λαιμό και απαιτούν έτσι πρέπει κι εμείς.  Τόσα δίνω κι αν θες αλλιώς κρατα  το άδειο.  

1 minute ago, moutzoura2016 είπε:

μα ξερει πως το θελουμε και μας αρεσει και σαφως θελουμε να μεινουμε χρονια...δεν εχει αναγκη απο χρηματα αυτο ειναι που με τρελαινει...και στις πληρωμες ειμαστε συνεπεις!τι να πω?ελπιζω να μην χρειαστει!θα δουμε........

Αγάπη μην στεναχωριεσαι.  Είναι δύσκολο να βρεις ανθρώπο με κατανόηση.  Αλλά μην υποκύψεις γιατί αργά ή γρήγορα το οικονομικό θα σας αναγκασει να φύγετε. 

  • Μου αρέσει 3

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 minutes ago, nini84 είπε:

Ώχου ρε μουτζουρίτσα!!!! Πόσο σε καταλαβαίνω κι εμείς πρόσφατα μετακομίσαμε στα μέσα του 16...Ηταν πολύ δύσκολο να βρούμε κάτι όπως το θέλαμε...2 χρόνια ψαχναμε... Τελικά το βρήκαμε... Τουλάχιστον σε ότι αφορά τους χώρους, γιατί κατά τα άλλα δεν είναι και τέλειο αλλά τι να κάνουμε...Και ο οικονομικός παράγοντας είναι πολύ σημαντικός. Αν είναι δυνατόν!!!!Τι ανθρωποι είναι αυτοι που ζητάνε αυξήσεις τέτοιες εποχές;;;Καλά λέει εμένα ο ἀντρας μου ότι παίρνουν θάρρος όταν βλέπουν καλοπληρωτές ενοικιαστές... Ενώ λεει αν τους καθυστερείς καμιά φορα είναι καλύτερα. Γιατί αλλιώς μυρίζονται ότι έχεις χρήματα και ζητάνε και αύξηση. Τέλος πάντων. Δεν θα κερδισουμε κανένα λαχείο να παρουμε ένα σπιτάκι;;;;

ελα ντε βρε Νινι!το τελευταιο που θελω τωρα ειναι να μετακομισω!!!!φφφ ελπιζω να αλλαξει μυαλα!

δικιο εχει ο αντρας σου...νομιζω τελικα πως οταν χρωστας σε σεβονται κ οχι το αντιθετο!

  • Μου αρέσει 2

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Τονάκι μου έχεις απόλυτο δίκιο!!! Όμως εξαρτάται και από την πόλη/περιοχή που μένεις.

Σε εμάς εδώ δεν υπάρχουν πολλά καινούρια μεγάλα σπίτια... Γίνεται χαμός... Με το που αδειάσει ένα αμέσως ενοικιαζεται....ΔΕν βρίσκεις εύκολα. Τα περισσότερα μεγάλα σπίτια που είναι άδεια, και εννοώ σπίτια με 2 ή 3 υπνοδωμάτια, είναι σε πολύ παλιές πολύκατοικίες. Όπως είπα και πριν εμείς δύο χρόνια ψάχναμε να βρούμε ένα σπίτι με τρία υπνοδωμάτια και δεν βρίσκαμε. Αυτά που βλέπαμε δεν μας ικανοποιοπύσαν για σημαντικούς λόγους.

  • Μου αρέσει 1

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Τονι@ είπε:

Κορίτσια τέλος! !δεν έχει τέτοια πλέον!  Όπως σου βάζουν το μαχαίρι στο λαιμό και απαιτούν έτσι πρέπει κι εμείς.  Τόσα δίνω κι αν θες αλλιώς κρατα  το άδειο.  

Αγάπη μην στεναχωριεσαι.  Είναι δύσκολο να βρεις ανθρώπο με κατανόηση.  Αλλά μην υποκύψεις γιατί αργά ή γρήγορα το οικονομικό θα σας αναγκασει να φύγετε. 

μα το κακο ειναι εχει τοοοοοσα λεφτα που κ αδεια να το εχει λιγο τον απασχολει!αχαχαχα!θα δουμε.....

δεν θελω να φυγω ομως...γενικα με ειμαι ανθρωπος που "ξεβολευεται" ευκολα...ειμαι δυσκολη σε αυτο....και επισης χαζοδενομαι με σπιτια με αντικειμενα...θα μου στοιχισει κ ψυχολογικα!θα δουμε τι εκπληξη μας περιμενει παλι!!!

1 minute ago, nini84 είπε:

Τονάκι μου έχεις απόλυτο δίκιο!!! Όμως εξαρτάται και από την πόλη/περιοχή που μένεις.

Σε εμάς εδώ δεν υπάρχουν πολλά καινούρια μεγάλα σπίτια... Γίνεται χαμός... Με το που αδειάσει ένα αμέσως ενοικιαζεται....ΔΕν βρίσκεις εύκολα. Τα περισσότερα μεγάλα σπίτια που είναι άδεια, και εννοώ σπίτια με 2 ή 3 υπνοδωμάτια, είναι σε πολύ παλιές πολύκατοικίες. Όπως είπα και πριν εμείς δύο χρόνια ψάχναμε να βρούμε ένα σπίτι με τρία υπνοδωμάτια και δεν βρίσκαμε. Αυτά που βλέπαμε δεν μας ικανοποιοπύσαν για σημαντικούς λόγους.

ακριβως το ιδιο προβλημα κ εδω...η παλια η γεματα μουχλα!αθλια!οταν ψαχναμε κ εμεις ειχαμε τρελαθει να βρουμε!τα καλα αν ξενοικιαστουν πανε απο στομα σε στομα και δεν τα παιρνεις χαμπαρι!θα δουμε ομως!εχω χρονο να ψαξω!ειχαμε δωσει δυο εγγυησεις αρα εχω καιρο ακομα!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, moutzoura2016 said:

ελα ντε βρε Νινι!το τελευταιο που θελω τωρα ειναι να μετακομισω!!!!φφφ ελπιζω να αλλαξει μυαλα!

δικιο εχει ο αντρας σου...νομιζω τελικα πως οταν χρωστας σε σεβονται κ οχι το αντιθετο!

Μουτζουράκι μου μου το έλεγε εμένα ο άντρας μου και τον έλεγα υπερβολικό.... Αλλά νομίζω ότι α πέσεις σε τέτοια περίπτωση ιδιοκ΄τητη ισχύει απόλυτα αυτό που λέει.

Εμείς τα 5 χρόνια που μέναμε στο προηγούμενο μία του μηνός τα χρηματα του ενοικιου η΄ταν πάντα στην τράπεζα. Μ΄νο όταν έπεφταν αργίες τα καταθέταμε 2 ή 3 του μήνα. Αλλά τελικά τους κακομαθαίνουμε έτσι μερικούς.

Φυσικά υπάρχουν και κάποιοι ιδιοκ΄τητες που είναι άνθρωποι. Δεν τους βάζουμε όλους στο ίδιο τσουβάλι., Αλλά μερικώ τα θέλει από απαυτός τους...

  • Μου αρέσει 2

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντως γενικά από όσα έχω δει τα ενοίκια έχουν αρχίσει πάλι και παίρνουν τον ανήφορο.  Μάλλον από αυτό ξεθαρρευουν κι οι άλλοι και ζητάνε.  Και δεν ξέρω για εσάς βρε κορίτσια αλλά για εμάς ο φετινός χειμώνας έχει βγει ο πιο δύσκολος από όλους τους προηγούμενους οικονομικά. 

  • Μου αρέσει 4

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...