Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Τόνια μου υπομονή και να κάνεις μόνο τα απαραίτητα!! Ξέρω ότι οπι υποχρεώσεις δεν τελειώνουν και πρέπει κάποια πράγμαα να γίνονται αλλά όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι...Λογικό είναι ότι τώρα με τη ζέστη θα αισθάνεσαι περισσότερη κούραση. Φιλάκαι πολλα!!!

Μυρτουλίτα μου!!! Χαίρομαι που είσαι καλά!!Μπράβο!!!

Ε΄γω δεν ξεκίνησα βάρεμα. Σήμερα είμαι στην έβδομη ημέρα. Αύριο στη 13:00 έχω ραντεβού με την ντοκ για να της δείξω τα αποτελέσματα των ορμονικών τα οποία θα περάσω να πάρω απο το μικροβιολογικό πριν πάω σε αυτήν. Θα κάνουμε και υπέρηχο να δούμε αν εφυγε το κυστικό ωοθηλακιο που είδαμε τον προηγούμενο μήνα.

Βάρεμα θα ξεκινήσουμε αύριο ή μεθαύριο!!!!

Σας φιλώ όλες!!!!

  • Μου αρέσει 2

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Υπομονη Τονια μου!!! Να ξεκουραζεσαι οπως λεει και το Νινακι!!! Εγω κοριτσια σημερα ξεκινησα σιδηρο!!! Κατα τα αλλα ολα καλα!!! Κι εγω νιωθω κουραση κ θελω να κοιμαμαι περισσοτερο αλλα ειναι κι αυτη η δουλεια στη μεση!!! Εγω αν δω μεσα στο καλοκαιρι οτι δεν την παλευω μπορει να παρω για λιγες μερες αδεια!!! Σας φιλω ολες...να περνατε ομορφα!!! Νινακι μου καλα αποτελεσματα απο την γιατρο σου, να μπεις να μας πεις και με το καλο το βαρεμα!!! Να βαρας μερα παρα μερα σε ολο τον κυκλο, αυτο συνηθως πιανει!!!

  • Μου αρέσει 2

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια μου τι κάνετε;;;Εγώ επέστρεψα από τη γιατρό. Οι ορμονικές πολύ καλές μου είπε. Το κυστικό ωοθηλάκιο έφυγε από μόνο του ευτυχώς. Οπότε συνεχίζουμε κανονικά τις προσπάθειες!!

Σας φιλώ όλες!!! Ελπίζω να είστε καλά!!!

 

  • Μου αρέσει 4

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια από εμένα. Θέλω να πω τον "πόνο" μου γιατί είμαι έτοιμη να εκραγώ!!! Λοιπόν σπουδάζω σε πόλη διαφορετική από εκεί που μένω. Οπότε ο γιατρός μου είναι στο hometown μου και όχι εδώ που σπουδάζω. Και αυτό έχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ σημασία, γιατί ως φοιτήτρια δε μου τρέχουν και από τα παντζάκια για να σκάω 50άρια σε άλλους γιατρούς, ενώ στον δικό μου (επειδή αυτός ξεγέννησε και τη μαμά μου) έχω το θάρρος να του πω ξέρετε κάτι δεν έχω σήμερα να σας δώσω λεφτά και θα σας τα φέρω άλλη φορά. Σε δημόσιο δεν μπορώ να πάω εδώ, γιατί είναι πολύ έξω από την πόλη και επειδή ο δρόμος προς τα εκεί είναι όλο λακούβες και γκουπ γκουπ το αποφεύγω. Και αυτό γιατί για να πάω στη σχολή μου πέρναγα από αυτόν τον παλιόδρομο με αποτέλεσμα να έχω κάτι καφετιά στην 8η εβδομάδα και να πρέπει να είμαι ξάπλα. Με βρίσκετε υπερβολική; δίκιο έχετε είμαι. Και είμαι γιατί φοβάμαι. Και φοβάμαι γιατί είμαι μόνη μου και δεν έχω ούτε την ψυχολογική ούτε και την οικονομική δύναμη να ανταπεξέλθω αν κάτι πάει στραβά. Γιατί δεν έχω πει τίποτα στους γονείς μου για την εγκυμοσίνη μου 1ον) για να μην τους πνίξω οικονομικά και 2ον) γιατί θα το πουν δεξια και αριστερα και θα το γρουσουζέψουν. Αφού ούτε εδώ δεν ήθελα να το πω για τον ίδιο λόγο.

Ένιγουέι όλο αυτόν τον πρόλογο τον έκανα γιατί είμαι 4μιση μηνών και φοβάμαι πάρα πολύ. Όσο δεν πάει!!! Φοβάμαι πως κάτι δεν παει καλά.. Και νομίζω ότι πάντα θα φοβάμαι, απλά τώρα είναι αλλιώς. Τις τελευταίες 3 μέρες έχω λίγα παραπάνω υγρά από το κανονικό. Κάθε πρωί μόλις σηκωνόμουν και άρχιζα τη μέρα μου είχα γενικά απλά τώρα έχω λίγο πιο συχνά. Υπάρχει περίπτωση να έχει τρυπήσει ο σάκος και να τρέχουν από εκεί;;; ή μήπως είναι επειδή πίνω πολύ περισσότερο νερό απ' ό,τι έπινα;;; γενικά μέχρι τώρα όλα πήγαιναν πολύ καλά μου είπε ο γιατρος και ούτε έχω πόνους.. Το μωρό γενικά κλωτσάει αλλά δεν τρελαίνεται κι όλας. Αλλά έτσι ήταν και πριν μόνο που πριν αρχίσω να νιώθω κλωτσιές το ένιωθα να μαζεύεται σε μια μεριά και να έχω τραβήγματα. Και τώρα το νιώθω αλλά όχι το ίδιο έντονα.. 

Απλά ζητάω βοήθεια κορίτσια φοβάμαι πάρα πολύ :-(:-(:-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 57 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Γεια σας κορίτσια από εμένα. Θέλω να πω τον "πόνο" μου γιατί είμαι έτοιμη να εκραγώ!!! Λοιπόν σπουδάζω σε πόλη διαφορετική από εκεί που μένω. Οπότε ο γιατρός μου είναι στο hometown μου και όχι εδώ που σπουδάζω. Και αυτό έχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ σημασία, γιατί ως φοιτήτρια δε μου τρέχουν και από τα παντζάκια για να σκάω 50άρια σε άλλους γιατρούς, ενώ στον δικό μου (επειδή αυτός ξεγέννησε και τη μαμά μου) έχω το θάρρος να του πω ξέρετε κάτι δεν έχω σήμερα να σας δώσω λεφτά και θα σας τα φέρω άλλη φορά. Σε δημόσιο δεν μπορώ να πάω εδώ, γιατί είναι πολύ έξω από την πόλη και επειδή ο δρόμος προς τα εκεί είναι όλο λακούβες και γκουπ γκουπ το αποφεύγω. Και αυτό γιατί για να πάω στη σχολή μου πέρναγα από αυτόν τον παλιόδρομο με αποτέλεσμα να έχω κάτι καφετιά στην 8η εβδομάδα και να πρέπει να είμαι ξάπλα. Με βρίσκετε υπερβολική; δίκιο έχετε είμαι. Και είμαι γιατί φοβάμαι. Και φοβάμαι γιατί είμαι μόνη μου και δεν έχω ούτε την ψυχολογική ούτε και την οικονομική δύναμη να ανταπεξέλθω αν κάτι πάει στραβά. Γιατί δεν έχω πει τίποτα στους γονείς μου για την εγκυμοσίνη μου 1ον) για να μην τους πνίξω οικονομικά και 2ον) γιατί θα το πουν δεξια και αριστερα και θα το γρουσουζέψουν. Αφού ούτε εδώ δεν ήθελα να το πω για τον ίδιο λόγο.

Ένιγουέι όλο αυτόν τον πρόλογο τον έκανα γιατί είμαι 4μιση μηνών και φοβάμαι πάρα πολύ. Όσο δεν πάει!!! Φοβάμαι πως κάτι δεν παει καλά.. Και νομίζω ότι πάντα θα φοβάμαι, απλά τώρα είναι αλλιώς. Τις τελευταίες 3 μέρες έχω λίγα παραπάνω υγρά από το κανονικό. Κάθε πρωί μόλις σηκωνόμουν και άρχιζα τη μέρα μου είχα γενικά απλά τώρα έχω λίγο πιο συχνά. Υπάρχει περίπτωση να έχει τρυπήσει ο σάκος και να τρέχουν από εκεί;;; ή μήπως είναι επειδή πίνω πολύ περισσότερο νερό απ' ό,τι έπινα;;; γενικά μέχρι τώρα όλα πήγαιναν πολύ καλά μου είπε ο γιατρος και ούτε έχω πόνους.. Το μωρό γενικά κλωτσάει αλλά δεν τρελαίνεται κι όλας. Αλλά έτσι ήταν και πριν μόνο που πριν αρχίσω να νιώθω κλωτσιές το ένιωθα να μαζεύεται σε μια μεριά και να έχω τραβήγματα. Και τώρα το νιώθω αλλά όχι το ίδιο έντονα.. 

Απλά ζητάω βοήθεια κορίτσια φοβάμαι πάρα πολύ :-(:-(:-(:-(:-(

Καλησπερα κ με το καλο το μωρακι σου

Λογικο να φοβασαι ειναι η πρωτη εγκυμοσυνη κ λογικα εισαι μικρη

Τα υγρα λογικα ειναι φυσιολογικα.κ με τη ζεστη ειδικα

Κ αυτο με το δρομο το καταλαβαινω.κ γω ελεγα στον αντρα μου να αποφευγει συγκεκριμενο δρομο στο πρωτο τριμηνο λογω πονων που ειχα.ετσι κ αλλιως ημουν ξαπλα κ εβγαινα σπανια

Πλεον η εγκυμοσυνη σου ειναι αρκετα προχωρημενη για να σε απασχολουν οι λακουβες

Πιο οικονομικος γιατρος δ υπαρχει;που θα γεννησεις;γενικα μετα τον 6ο ανοιξε μια καρτελα στο νοσοκομειο

Αν παρολα αυτα φοβασαι ενας υπερηχος κ καλλιεργεια κολπικου θα σε καθυσηχασουν.ο γιατρος μπορει να ελεγξει κ αν εχεις διαρροη αμνιακου

Κτ προσωπικο τωρα.βαλε ενα ματακι κ πες το στους γονεις σου.θα πληγωθουν πολυ αφου εχει προχωρησει τοσο πολυ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , vikib είπε:

Καλησπερα κ με το καλο το μωρακι σου

Λογικο να φοβασαι ειναι η πρωτη εγκυμοσυνη κ λογικα εισαι μικρη

Τα υγρα λογικα ειναι φυσιολογικα.κ με τη ζεστη ειδικα

Κ αυτο με το δρομο το καταλαβαινω.κ γω ελεγα στον αντρα μου να αποφευγει συγκεκριμενο δρομο στο πρωτο τριμηνο λογω πονων που ειχα.ετσι κ αλλιως ημουν ξαπλα κ εβγαινα σπανια

Πλεον η εγκυμοσυνη σου ειναι αρκετα προχωρημενη για να σε απασχολουν οι λακουβες

Πιο οικονομικος γιατρος δ υπαρχει;που θα γεννησεις;γενικα μετα τον 6ο ανοιξε μια καρτελα στο νοσοκομειο

Αν παρολα αυτα φοβασαι ενας υπερηχος κ καλλιεργεια κολπικου θα σε καθυσηχασουν.ο γιατρος μπορει να ελεγξει κ αν εχεις διαρροη αμνιακου

Κτ προσωπικο τωρα.βαλε ενα ματακι κ πες το στους γονεις σου.θα πληγωθουν πολυ αφου εχει προχωρησει τοσο πολυ

Πρώτα ο Θεός και αν όλα πάνε καλά θα στο μητέρα Αθήνας θα πάω, εκεί είναι ο γιατρος μου. Επειδή εδω είναι επαρχιακή πόλη είναι όλα αυτά ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ.. Αφού η πιο φθηνή αυχενική με παπέι ήταν 180€!! Και στο γιατρό αν δεν ζητήσεις απόδειξη για απλή εξεταση (που δεν ζητάω γενικά και για πιο φθηνά) πάλι 50€ μου παίρνει.. Στην Αθήνα η αυχενική με παπέι στο μητέρα είχε 120€.

Ακόμα χειρότερα, είναι η δεύτερη εγκυμοσίνη μου.. Η πρώτη ήταν τον Σεπτέμβρη και τον Δεκέμβρη παλλινδρόμησε.. Πέρασα πολύ άσχημες μέρες τότε.... Ελπίζω και εύχομαι να μην το έχεις περάσει και ούτε να το περάσεις.... Εεε και έκτοτε είπα πως αν δεν το πιάσω στα χέρια μου να ξέρω ότι είναι καλά δεν θα ηρεμήσω.. Έχω διαβάσει και ένα σωρό ιστορίες εδώ για γυναίκες που χάσανε τα μωρά τους ή αναγκάστηκαν λόγω κάποιας δυσμορφίας τους να τα ρίξουν σε πολυ πιο προχωρημένη εγκυμοσίνη από τη δική μου... Οπότε...

Όπως και να έχει σε ευχαριστώ άπειρα πολύ για την απάντησή σου!!! Να είσαθ καλά

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΧρυσαΜ είπε:

Πρώτα ο Θεός και αν όλα πάνε καλά θα στο μητέρα Αθήνας θα πάω, εκεί είναι ο γιατρος μου. Επειδή εδω είναι επαρχιακή πόλη είναι όλα αυτά ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ.. Αφού η πιο φθηνή αυχενική με παπέι ήταν 180€!! Και στο γιατρό αν δεν ζητήσεις απόδειξη για απλή εξεταση (που δεν ζητάω γενικά και για πιο φθηνά) πάλι 50€ μου παίρνει.. Στην Αθήνα η αυχενική με παπέι στο μητέρα είχε 120€.

Ακόμα χειρότερα, είναι η δεύτερη εγκυμοσίνη μου.. Η πρώτη ήταν τον Σεπτέμβρη και τον Δεκέμβρη παλλινδρόμησε.. Πέρασα πολύ άσχημες μέρες τότε.... Ελπίζω και εύχομαι να μην το έχεις περάσει και ούτε να το περάσεις.... Εεε και έκτοτε είπα πως αν δεν το πιάσω στα χέρια μου να ξέρω ότι είναι καλά δεν θα ηρεμήσω.. Έχω διαβάσει και ένα σωρό ιστορίες εδώ για γυναίκες που χάσανε τα μωρά τους ή αναγκάστηκαν λόγω κάποιας δυσμορφίας τους να τα ρίξουν σε πολυ πιο προχωρημένη εγκυμοσίνη από τη δική μου... Οπότε...

Όπως και να έχει σε ευχαριστώ άπειρα πολύ για την απάντησή σου!!! Να είσαθ καλά

Καλου κακου τριτο τριμηνο αν εισαι ακομη εκει ανοιξε μια καρτελα στο νοσοκομειο

Πραγματι πολυ ακριβα.επαρχια μενω κ μεγαλους υπερηχους εδωσα 100-150.κ ο υπερηχος ουτε 30

Για οικονομια πανε στο νοσοκομειο κ μη φοβασαι τις λακουβες

Εγω γεννησα στο δημοσιο της επαρχιας

Λυπαμαι πολυ για την παλινδρομη.πλεον εισαι δευτερο τριμηνο θα εισαι πιο ηρεμη.ειδικα μετα τη β επ

Ευτυχως ειχα δυο τελειομηνες κυησεις με υγιεστατα παιδακια.η πρωτη εγκυμοσυνη λιγο δυσκολη.απο τη στιγμη της συλληψης εισαι μαμα κ το αγχος δ σταματαει ποτε

Μη διαβαζεις ασχημες ιστοριες.σιγα σιγα θα ξεκινησεις ετοιμασιες για το μωρακι σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , vikib είπε:

Καλου κακου τριτο τριμηνο αν εισαι ακομη εκει ανοιξε μια καρτελα στο νοσοκομειο

Πραγματι πολυ ακριβα.επαρχια μενω κ μεγαλους υπερηχους εδωσα 100-150.κ ο υπερηχος ουτε 30

Για οικονομια πανε στο νοσοκομειο κ μη φοβασαι τις λακουβες

Εγω γεννησα στο δημοσιο της επαρχιας

Λυπαμαι πολυ για την παλινδρομη.πλεον εισαι δευτερο τριμηνο θα εισαι πιο ηρεμη.ειδικα μετα τη β επ

Ευτυχως ειχα δυο τελειομηνες κυησεις με υγιεστατα παιδακια.η πρωτη εγκυμοσυνη λιγο δυσκολη.απο τη στιγμη της συλληψης εισαι μαμα κ το αγχος δ σταματαει ποτε

Μη διαβαζεις ασχημες ιστοριες.σιγα σιγα θα ξεκινησεις ετοιμασιες για το μωρακι σου

Από το στόμα σου και στου Θεού το αφτί... Και να χαίρεσαι τα παιδιά σου, να τα καμαρώνεις όπως ποθεις! Τι εννοείς όταν λες να ανοίξω καρτέλα;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ

Απλα θα κλεισεις ενα ραντεβου.οταν πας θα καταχωρησουν τα στοιχεια σου κ το ιστορικο σου

Ετσι αν χρειαστει να πας να σε "ξερουν"

 

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...