Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

22 ώρες πρίν, vikib είπε:

Τι κανετε κοριτσια;

Τονια τι ωραιες ετοιμασιες.να ξεκουραστεις κ λιγο.μετα ποσο θα κατσεις;με τη γεννα τι σκεφτεσαι;

Σημερα βαφτισαμε το αγορι μας!ηταν πολυ καλος.δ εκλαψε πολυ.ημουν αρκετα χαλαρη κ το ευχαριστηθηκα

Η κορη μου περναει μια ουρολοιμωξη αλλα το καλο ειναι οτι δ ποναει κ εβγαλε το παμπερς!!

Βικακι μου να σας ζήσει και καλοφωτιστο να είναι.  Με τη γέννα θα ασχοληθούμε από βδομάδα.  Θα πάω στο μαιευτήριο να δω τι παίζει και θα το συζητήσω με τη γιατρό στο επόμενο ραντεβού 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On ‎19‎/‎5‎/‎2017 at 0:06 ΜΜ, 17μαρτη2015 είπε:

γεια σας κοριτσιαμου!!!! τονιαμου χαιρομαι παρα πολυ που οολα προχωρανε καλα!!!! βαραινεις κουκλαμου ε?????

το πουλακι μας γεννησε????

μαριγια καλως ηρθες!!!!! ξεχνα τις ασχημες μερες και επικεντρωσου σε αυτες που προσπαθεις και καρτερας!!!!!!! καλη επιτυχια κοριτσι μου!!!!!

εμεις καλα!!! τα αγορια μας εκλεισαν τον πρωτο χρονο ζωης τους... ειναι ζωηρυλια... και εξυπνα..... γεμιζουν γελια την ζωη μας!!! πρσπαθουν να σκαρφαλωσουν οπου μπορουν να πιαστουν!!! και κοντευουμε να περπατησουμε!!! απο την αλλη η κορη...... κοντευει να τελειωσει με τις ενδοσχολικες για να επικεντρωθει στις πανελληνιες.........αντενα δωσει.... να ηρεμησουμε.... οοοολοι!!!!!! σας φιλω γλυκα μια μια!!!

Καλησπέρα Μαρτάκο μου :):):) 

Να σου ζήσουν τα αγοράκια σου να τα δεις όπως επιθυμείς!!! Φυσικά να καμαρώνεις και την κοράκλα  σου!!!

Εγώ στην αναμονή για το μεγάλος γεγονός :) Ο μπεμπάκος μεγαλώνει...3.200 φτάσαμε αισίως αλλά δεν θέλουμε να βγούμε ακόμα!!!

Περιμένουμε!!! Σε φιλώ και σε σκέφτομαι συνέχεια !!!

Φιλιά πολλά σε όλα τα κορίτσια μου!!!

 

  • Μου αρέσει 3

rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 21/5/2017 at 9:30 ΠΜ, Marile είπε:

Gia sas koritsia,

na sas po kai gw ligo tin diki mou empiria, me 16 meres kathisterisi telika apofasisa na kanw to test, meta apo 16 giati ixa

apogoitefti ton teleftaio kairo me ta arnitika test. Telika neee ne ne ine thetiko! Aperigrapti i xara mou, afou prospathume edw kai ena xrono me tn sintrofo mou! 

Apo simptomata ixa prismenos stithos, ligo aima liges meres prin tn periodo ponakia kato xamila sinithos tin nixtkai apexthia gia kapia fagita! 

Simera ine ta genethlia tou sintofou mou kai tha pari gia doro ena thetiko test! 

Eyxome se oles oses epithimun ena moraki na min ts erthi ksana i akatanomasti ! 

Filia polla

μαρια!!!!!! συγχαρητηρια!!!!!!! καλη εγκυμοσυνη να εχεις !!!!!!!! καλο ταξιδι ωσπου να το αρεις αγκαλιτσα!!!!!!

 

On 21/5/2017 at 6:14 ΜΜ, Τονι@ είπε:

Βικακι μου να σας ζήσει και καλοφωτιστο να είναι.  Με τη γέννα θα ασχοληθούμε από βδομάδα.  Θα πάω στο μαιευτήριο να δω τι παίζει και θα το συζητήσω με τη γιατρό στο επόμενο ραντεβού 

τονακι μου!!!!!! λιιιιγο εμεινε ακομα..... γιανα δεις την πιο αγαπημενη υπαρξη της ζωης σου!!!

καλη αποφαση γατο τι θακανεις!!!!!!

On 24/5/2017 at 3:54 ΜΜ, Lover bird είπε:

Καλησπέρα Μαρτάκο μου :):):) 

Να σου ζήσουν τα αγοράκια σου να τα δεις όπως επιθυμείς!!! Φυσικά να καμαρώνεις και την κοράκλα  σου!!!

Εγώ στην αναμονή για το μεγάλος γεγονός :) Ο μπεμπάκος μεγαλώνει...3.200 φτάσαμε αισίως αλλά δεν θέλουμε να βγούμε ακόμα!!!

Περιμένουμε!!! Σε φιλώ και σε σκέφτομαι συνέχεια !!!

Φιλιά πολλά σε όλα τα κορίτσια μου!!!

 

αγαπημενο μου πουλακι!!!!!!!! καλη λευτεριανα δεις τον ερωτα της ζως σου!!!!!!!! κιεγω σε σκεφτομαι!!!!!!!!! φιλακια πολλκα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

  • Μου αρέσει 2

pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Καλή εβδομάδα! Πως είστε?  

Μάρτη μου πόσο χαίρομαι να μπαίνεις και να μας λες τα νέα σας!

Πουλάκι θηρίο έγινε ο μπέμπης σου! Με το καλό να τον κρατήσεις στην αγκαλιά σου! 

Ρενακι μου πλησιάζει το ραντεβού με το μικρούλι σου. Περιμένω νέα! ! 

Εγώ μπήκα στον 8ο κορίτσια.  Δεν το πιστεύω. Ακόμα δεν έχουμε καταφέρει να κάνουμε καμία προετοιμασία για το μωρό δυστυχώς γιατί μας συμβαίνουν διάφορα τελευταία.  Και αυτό με αγχώνει λίγο.  Αλλά και έχω αρχίσει να κουράζομαι πλέον από τις εκατοντάδες συμβουλές που πρέπει να ακούω καθημερινά και που φυσικά όλοι ξέρουν καλύτερα από εμένα τι πρέπει και τι δεν πρέπει να κάνω για το μωρό μου. Ουφ. .

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Καλή εβδομάδα! Πως είστε?  

Μάρτη μου πόσο χαίρομαι να μπαίνεις και να μας λες τα νέα σας!

Πουλάκι θηρίο έγινε ο μπέμπης σου! Με το καλό να τον κρατήσεις στην αγκαλιά σου! 

Ρενακι μου πλησιάζει το ραντεβού με το μικρούλι σου. Περιμένω νέα! ! 

Εγώ μπήκα στον 8ο κορίτσια.  Δεν το πιστεύω. Ακόμα δεν έχουμε καταφέρει να κάνουμε καμία προετοιμασία για το μωρό δυστυχώς γιατί μας συμβαίνουν διάφορα τελευταία.  Και αυτό με αγχώνει λίγο.  Αλλά και έχω αρχίσει να κουράζομαι πλέον από τις εκατοντάδες συμβουλές που πρέπει να ακούω καθημερινά και που φυσικά όλοι ξέρουν καλύτερα από εμένα τι πρέπει και τι δεν πρέπει να κάνω για το μωρό μου. Ουφ. .

Tονάκι μου έφτασες στον όγδοο!!! Μπράβο με το καλό!!! Σιγά σιγά θα τα ετοιμάστε όλα!!!Να μην αγχώνεσαι. Και φυσικά εσύ ξέρεις καλύτερα από τους υπόλοιπους τι πρέπει να κάνεισ. Δεν χρειάζεται να επηρεάζεσαι.

Φιλάκια πολλά!!!

Μυρτουλίτα εσύ τι κάνεις;;;

 

  • Μου αρέσει 1

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια μου τονια μου με το καλο λιγο εμεινε ακομα...!!!!!!! και εννοειτε πως μονο το ενστικτο σου θα ακους για το τι ειναι καλυτερο η οχι για το μωρακι σου...!!!!!! αχ να σας πω και απο εδω οτι το πρωι ειχα θετικο τεστ εγκυμοσυνης........!!!!!!!!!!!!!!!! δε μπορω ακομα να το πιστεψω το κοιταω συνεχεια και ευχομαι να πανε ολα καλα... και σε λιγους μηνες να αποκτησει ο γιος μου αδερφακι...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 3

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , xaroumenh mama είπε:

γεια σας κοριτσια μου τονια μου με το καλο λιγο εμεινε ακομα...!!!!!!! και εννοειτε πως μονο το ενστικτο σου θα ακους για το τι ειναι καλυτερο η οχι για το μωρακι σου...!!!!!! αχ να σας πω και απο εδω οτι το πρωι ειχα θετικο τεστ εγκυμοσυνης........!!!!!!!!!!!!!!!! δε μπορω ακομα να το πιστεψω το κοιταω συνεχεια και ευχομαι να πανε ολα καλα... και σε λιγους μηνες να αποκτησει ο γιος μου αδερφακι...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συγχαρητήριαααα!!!Να χεισ μια όμορφη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, xaroumenh mama είπε:

γεια σας κοριτσια μου τονια μου με το καλο λιγο εμεινε ακομα...!!!!!!! και εννοειτε πως μονο το ενστικτο σου θα ακους για το τι ειναι καλυτερο η οχι για το μωρακι σου...!!!!!! αχ να σας πω και απο εδω οτι το πρωι ειχα θετικο τεστ εγκυμοσυνης........!!!!!!!!!!!!!!!! δε μπορω ακομα να το πιστεψω το κοιταω συνεχεια και ευχομαι να πανε ολα καλα... και σε λιγους μηνες να αποκτησει ο γιος μου αδερφακι...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συγχαρητήρια Χαρούμενη μαμά! !!! Τι όμορφα νέα! !! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη! !

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σαε κοριτσια μου!! Τι κανετε;; Χαρουμενη μαμα τι υπεροχα νεα ειναι αυτα;; μπραβοοοο!!! με το καλο!!! ολα καλα θα πανε!!! πηρες γιατρο να κλεισεις ραντεβου;;

Τονακι μπηκες στην τελικη ευθεια ε;;; πως περναει ο καιρος!!! με το καλο και μην αγχωνεσαι θα ετοιμαστει και το δωματιο του μωρου!!!

Νινακι μου γλυκο εσυ τι κανεις;; ποτε δεν περιμενεις την ακατανομαστη;; αντε μακαρι να μας πεις κι εσυ τα ευχαριστα!!!

Εγω κοριτσια την τεταρτη εχω ραντεβου με τον ντοκ κι εχω αγωνια να δω αν θα μου πει φυλο!!! Κατα τα αλλα ειμαι πολυ καλα, η κοιλιτσα  φουσκωνει σιγα σιγα!! Αυτα!!

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Myrtoulita είπε:

Γεια σαε κοριτσια μου!! Τι κανετε;; Χαρουμενη μαμα τι υπεροχα νεα ειναι αυτα;; μπραβοοοο!!! με το καλο!!! ολα καλα θα πανε!!! πηρες γιατρο να κλεισεις ραντεβου;;

Τονακι μπηκες στην τελικη ευθεια ε;;; πως περναει ο καιρος!!! με το καλο και μην αγχωνεσαι θα ετοιμαστει και το δωματιο του μωρου!!!

Νινακι μου γλυκο εσυ τι κανεις;; ποτε δεν περιμενεις την ακατανομαστη;; αντε μακαρι να μας πεις κι εσυ τα ευχαριστα!!!

Εγω κοριτσια την τεταρτη εχω ραντεβου με τον ντοκ κι εχω αγωνια να δω αν θα μου πει φυλο!!! Κατα τα αλλα ειμαι πολυ καλα, η κοιλιτσα  φουσκωνει σιγα σιγα!! Αυτα!!

Γεια σου Μυρτουλίτα μου!!! Με το καλό την Τετάρτη να δείτε το μωράκι σας!!! Αντε, θα περιμένουμε τα νέα!!!Χαίρομαι που είσαι καλά!!!

Εγώ αδιαθέτησα το Σάββατο.


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια! Θα ήθελα την γνώμη σας για κάτι ψιλοπεριεργο που έγινε χθες... Λοιπόν σε κύκλο 31-33 ημερών, επαφή 17η ημέρα κ ωορρηξία (σύμφωνα με τις εκκρίσεις) 16η-18η ημέρα. Χθες λοιπόν, 21η ημέρα του κύκλου, μετά την γυμναστική ξεντυθηκα για να κάνω ντουζ κ είδα στο εσώρουχο λίγες θολές εκκρίσεις με μία υποψία ροζ, έκανα λοιπόν επίτηδες ζεστό μπάνιο για να δω αν θα κατέβει κ άλλο κ μετά από περίπου μία ώρα που πήγα τουαλέτα είδα ανοιχτό καφέ στο εσώρουχο (ψιλοαρκετο)... Πριν λίγα χρόνια είχα 2 φορές λίγο αίμα μετά από έντονη γυμναστική κ μου είχε πει η γιατρός ότι δεν είναι τπτ απλά θα έσπασαν κάποια αγγειακια αλλά αυτή την φορά ούτε καθαρό αίμα ήταν ούτε πολύ έντονη γυμναστική έκανα....Τι μπορεί να είναι πάλι αυτό; 


Link to comment
Share on other sites

On 31/5/2017 at 0:43 ΜΜ, KarMar84 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Θα ήθελα την γνώμη σας για κάτι ψιλοπεριεργο που έγινε χθες... Λοιπόν σε κύκλο 31-33 ημερών, επαφή 17η ημέρα κ ωορρηξία (σύμφωνα με τις εκκρίσεις) 16η-18η ημέρα. Χθες λοιπόν, 21η ημέρα του κύκλου, μετά την γυμναστική ξεντυθηκα για να κάνω ντουζ κ είδα στο εσώρουχο λίγες θολές εκκρίσεις με μία υποψία ροζ, έκανα λοιπόν επίτηδες ζεστό μπάνιο για να δω αν θα κατέβει κ άλλο κ μετά από περίπου μία ώρα που πήγα τουαλέτα είδα ανοιχτό καφέ στο εσώρουχο (ψιλοαρκετο)... Πριν λίγα χρόνια είχα 2 φορές λίγο αίμα μετά από έντονη γυμναστική κ μου είχε πει η γιατρός ότι δεν είναι τπτ απλά θα έσπασαν κάποια αγγειακια αλλά αυτή την φορά ούτε καθαρό αίμα ήταν ούτε πολύ έντονη γυμναστική έκανα....Τι μπορεί να είναι πάλι αυτό; 

Μήπως τελικά ήταν η 21 μέρα η ωορρηξία?Και γω 2 φορές το χρόνο στην ωορρηξία έχω καφέ.Εκτός αν ήταν εμφύτευσης.Θα φανεί αυτό βέβαια απο το πότε θα αδιαθετήσεισ αν και εύχομαι να είναι ο μήνας σου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , marillia είπε:

Μήπως τελικά ήταν η 21 μέρα η ωορρηξία?Και γω 2 φορές το χρόνο στην ωορρηξία έχω καφέ.Εκτός αν ήταν εμφύτευσης.Θα φανεί αυτό βέβαια απο το πότε θα αδιαθετήσεισ αν και εύχομαι να είναι ο μήνας σου.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση κ για τις ευχές σου!! Το σκέφτηκα κ εγώ για την ωορρηξία αλλά δεν ήταν σαν τα υγρά της ωορρηξίας, ήταν λίγα κ θολά... Για εμφύτευση απ ότι έχω διαβάσει εδώ είναι κόκκινο ή ροζ... Όπως σωστά είπες θα δείξει σε λίγες μέρες αν ηταν κάτι...


Link to comment
Share on other sites

H εμφύτευση γίνεται 5-12 μέρες μετά τη γονιμοποίηση άρα σου βγαίνουν σαν μέρες.Επίσης και τα καφέ της ωορρηξίας σε μένα είναι σαν της περιόδου η υφή αλλά λίγο σαν ποσότητα.Πάντως τυχαίο δεν μπορεί να είναι.Μακάρι να προσπαθείσατε αρκετά.Εγώ το Μάιο είχα 6 μέρες γόνιμες πρώτη φορά και η τρελή δεν προσπαθήσαμε καλά.Ηρθαμε σε επαφή μόνο τις πρώτες μέρες.Μου λέει ο άντρας μου μη μου ξαναπείς ότι κατάλαβες γόνιμες χαχαχαχα!!!Με το καλόοοοο και να μακάρι να έχεις μείνει εγκυούλα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , marillia είπε:

H εμφύτευση γίνεται 5-12 μέρες μετά τη γονιμοποίηση άρα σου βγαίνουν σαν μέρες.Επίσης και τα καφέ της ωορρηξίας σε μένα είναι σαν της περιόδου η υφή αλλά λίγο σαν ποσότητα.Πάντως τυχαίο δεν μπορεί να είναι.Μακάρι να προσπαθείσατε αρκετά.Εγώ το Μάιο είχα 6 μέρες γόνιμες πρώτη φορά και η τρελή δεν προσπαθήσαμε καλά.Ηρθαμε σε επαφή μόνο τις πρώτες μέρες.Μου λέει ο άντρας μου μη μου ξαναπείς ότι κατάλαβες γόνιμες χαχαχαχα!!!Με το καλόοοοο και να μακάρι να έχεις μείνει εγκυούλα!!!

Δεν προσπαθήσαμε αρκετά αυτόν τον μήνα είναι η αλήθεια, μόνο μία μέρα από τις γόνιμες είχαμε επαφή... Υπομονή 1 εβδομάδα ακόμη κ θα δείξει αν ήταν εμφύτευσης (που χλωμό μου φαίνεται) ή από την γυμναστική...

Εσύ είσαι σε φάση προσπάθειας ή εγκυμοσύνης;;


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...