Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , NikolitsaVe87 είπε:

@giota@ λεω να αφησω μεχρι Κυριακη Δευτερα να χω 5 -6 μερες καθυστερηση γιατι παιζει να μου αλλαξε ο κυκλος. Εξου και τα καφετια.. Να κανα δλδ οωρηξια την 21-22η μερα.  Για να δουμε.παντως ρε Γιωτα νιωθω θα μου ρθει γιατι νιωθω σαν καψιμο δεξια και στηθος λιγο πρησμενο και το χειροτερο;;απο χτες απογευμα νιωθω πως αδιεθετω καθε πεντε λεπτα. Αρα ετοιμαζεται η αντε μην πω. Εσυ πως εισαι; το μπουμπουκακι σου το μικιο τι κανει;; θηλαζεις; @aggeliki_l μακαριιιιι!!!! Με τιμες αρχηγου κρατους θα την υποδεχτω παντως!χαχαχα

sorry μάλλον εγώ δεν το διευκρίνισα καλά........ είναι 11 χρονών γλυκιά μου....... άστα......

λοιπόν να σου πω αυτό το θέμα με τα συμπτώματα εγώ δεν θα το χωνέψω ποτέ...... κοίτα τώρα πέρυσι τον Αύγουστο ήμουν με 5 ημέρες καθυστέρηση (πρωτοφανές για εμένα γιατί συνήθως αδιαθετώ και πριν την ώρα μου πάντα.....) και μιλάμε τρελά συμπτώματα....ζαλάδα, τάση για εμετό, ναυτία και ούτε κατά διάνοια βέβαια το επιθυμητό.... και γενικώς τώρα τελευταία έχω συμπτώματα κατά την ωορρηξία και πριν την περίοδο που παλιά δεν τα είχα....... οπότε φαντάσου τώρα που το σκέφτομαι είμαι σίγουρη πως από εδώ και πέρα το μόνο που μπορώ να θεωρήσω έγκυρο είναι η καθυστέρηση γιατί όλα τα άλλα εμφανίζονται γενικά......... τι να πεις;;;;;;;;

Εύχομαι εσύ να μας πεις ευχάριστα πάντως........:wink:

@Vila ναι συμφωνώ και εγώ διατήρησε τις επαφές σου σε κανονικό επίπεδο κορίτσι μήπως και τελικά από μέρα σε μέρα συμβεί..... μήπως κατά τύχει έκανες νωρίτερα;;;;;;;;;:?

@NikolitsaVe87 από τα λίγα που ξέρω για τα θέματα αυτά όταν δεν κάνεις ωορρηξία δεν υπάρχει ωάριο άρα δεν μπορεί να υπάρξει γονιμοποίηση....... όμως ωστόσο είναι σίγουρα αξιόπιστα αυτά τα τεστ;;;;;;; λογικά θα πρέπει βέβαια αλλά...........


8JPrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

αχ βρε κοριτσια μακαρι να εχουμε πολλα ευχαριστα νεα!!!!!να ανεβει η ψυχολογια μας!!!να παρουμε θετικη ενεργει!!!!εμενα μου έστειλε τις εξετασεις σμρ...η αμη δε γραφεται κ ειναι ακριβη..θα δω μηπως μου την κανουν στο νοσοκομειο...

6 ώρες πρίν, aggeliki_l είπε:

κανονικά η γιατρός μου μου είπε να κάνω χοριακή σήμερα αλλά δεν θέλω να πάω...δεν θέλω να μου πεί πάλι οτι είναι αρνητική.....θέλω πάααααααααααρα πολύ ένα μωράκι και μάλλον γι αυτό το είδα και στου ύπνο μου.........και ήταν τόσο όμορφο αγοράκι....

εγω παλι βλεπω ολο κοριτσια...κ χθες παλι κατι ειδα με κοριτσι...μην δινεις ομως σημασια...επειδη το θελουμε τα βλεπουμε αυτα...


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Από την 14η μερα του κύκλου μου λοβακι :mad: σχεδόν κάθε 2-3 μέρες!

Αλλά επειδή είναι η πρώτη φορά που τα χρησιμοποιώ τα τέστ περίμενα πως και πως να δω θετικό!

Λέω δεν βλέπω που δεν βλέπω 2 γραμμουλες στο τέστ εγκυμοσύνης ας δω στο ωορρηξίας τουλάχιστον! Χιχιχι

Χωρίς ωορρηξία δεν υπάρχει ωάριο για να γίνει η γονιμοποίηση.. καμία φορά συμβαίνει να υπάρχει διπλή ωορρηξία ή αλλαγή κύκλου και ίσως γι αυτό να άκουσες κάτι τέτοιο.. Δεν ξέρω βρε παιδιά.. περίεργα πράγματα χαχαχαχα

@elenakii22 τι είναι η αμη??

Εγώ έχω τον γιατρό μου στο δημόσιο και άρχισα να σκέφτομαι μήπως βρω και έναν ιδιώτη τώρα. Επίσης ενδοκρινολόγο πρώτα να επισκεφθώ ή γυναικολόγο?


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Vila Και εγω ειναι να ξεκινησω τεστ ωορρηξια . θα κανω πιο μετα ενα!με την αμη βλεπεις τα αποθεματα ωαριων..οσο πιο πολυ μεγαλωνεις τοσο μικραινει αυτη...εμενα λογικα η κανονικη θα ειναι η παραπανω αυξημενη λογω πολυκυστικων...εγω παω σε ενδοκρινολόγο γτ πιστευω οτι εχει περισσοτερες γνώσεις στο τι πρεπει να κοιταξω κ πως επηερεαζει το καθε ενα...εχω κ τον γυναικολογο αλλα δεν τα ξερει τοσο οσο ο ενδοκρινολογος μου..δλδ ο ενδ μου ειπε οτι η βιταμινη d για οσες έχουν πολυκυστικες πρεπει να την φτασουν πιο ψηλα απο οτι αν δεν ειχες.. ο γυναικολογος μου αυτο δε το ηξερε...τωρα βεβαια θα δουμε!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

εκανα τεστ!βγηκε αρνητικοτατο!ελεγα μιας κ ειμαι 14η οτι ισως αχνοφαινεται ωστε στις επομενες να σκουρυνει...τπτ ομως...δεν ειναι καν αχνη η 2η γραμμη..οποτε πιθανον ο κυκλος μου να ειναι παλι μεγαλος!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , elenakii22 είπε:

εκανα τεστ!βγηκε αρνητικοτατο!ελεγα μιας κ ειμαι 14η οτι ισως αχνοφαινεται ωστε στις επομενες να σκουρυνει...τπτ ομως...δεν ειναι καν αχνη η 2η γραμμη..οποτε πιθανον ο κυκλος μου να ειναι παλι μεγαλος!!

Ίσως σε κανένα δύο μερούλες να είναι έτοιμο........ εσύ σίγουρα καλά κάνεις και το ξεκίνησες...... θέλω να πιστεύω πως δεν θα πάει τόσο μακριά όσο την προηγούμενη φορά..........:-P


8JPrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, giota@ είπε:

Ίσως σε κανένα δύο μερούλες να είναι έτοιμο........ εσύ σίγουρα καλά κάνεις και το ξεκίνησες...... θέλω να πιστεύω πως δεν θα πάει τόσο μακριά όσο την προηγούμενη φορά..........:-P

την προηγουμενη φορα δε πηγε καθολου αφου δεν εκανα ωορρηξια!χαχαχα!!!για να δουμε αυτη τη φορα...εσυ σε ποια μερα εισαι ειπαμε?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , elenakii22 είπε:

την προηγουμενη φορα δε πηγε καθολου αφου δεν εκανα ωορρηξια!χαχαχα!!!για να δουμε αυτη τη φορα...εσυ σε ποια μερα εισαι ειπαμε?

Ναι το θυμάμαι....... τρομερό και αυτό.........:shock:

Εγώ είμαι στην 9η μέρα........ άντε να δούμε........αν και δεν μπορώ άλλο το άγχος...... με κούρασε λίγο......

  • Μου αρέσει 1

8JPrp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, NikolitsaVe87 είπε:

Καλημερααααα κοριτσια !!!τι κανετε πως ειστε;;; @aggeliki_l θα συμφωνησω με τα υπολοιπα κοριτσια αγαπη μου..αν αντεχεις περιμενε.. !! Αχ αυτα τα ονειρα να γινουν πραγματικοτητα!! Στο ευχομαι..ισως να το δες επειδη ειναι υποσυνειδητο σου!! Ισως να ναι και ενα φιλινγκ που γινει πραγματικοτητα σε λιγους μηνες και το εζησες για πρωτη φορα ετσι. Για να δουμε!!!Αντε να ακουσουμε θετικα νεακια Αγγελικουλα μου!!!   Εγω και σημερα ξυπνησα καθαρη.. Απο χτες το απογευμα νιωθω λες και μου ρχεται..και οτι εχω λερωθει κιολας ..αλλα τιποτα.σερβιετακι μεχρι στιγμης καθαρο.για να δουμε. Αν ειναι να ερθει η βλαμενη να ρθει σημερα τουλαχιστον.απο προχτες απογευμα την περιμενα (βαση των 4 τελευταιων κυκλων).ειδωμεν. Τα υπολοιπα κοριτσιαααα;;γλυκια @caramel_83;; @stalitsa82 @Μαρθα Κ  @andrianni @Wannabemommy 27 @elenakii22@giota@ @λουπιτα τι κανετε; @Alekagala να σου πω την αληθεια το μονο που δεν θα θελα στην εγκυμοσυνη ειναι η αναγουλα.δεν το πολυ εχω με τον εμετο και με αυτα. Χαρα στην υπομονη σου!

Χαίρεται!χαίρεται!εγώ μια χαρά! Ανυπομονώ να μάθω τα νέα σας!κ ελπίζω να έχουμε τα θετικά! Πάντως η παρέα μας μου έκανε πολύ καλό στο να καταλάβω πως όλες περνάμε περίπου την ίδια αγωνία κ δε με πειράζει πια τι θα μου πουν ούτε κ πόσες εγκυμονούν γύρω μου!Εννοώ να κάθομαι να σκάω!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@andrianni και την καλύτερη δουλειά που έχεις να κάνεις είναι αυτή κορίτσι......... γιατί αν θέλουν σίγουρα αρχικά πριν από οτιδήποτε άλλο μπορούμε να....... εγκυμονούμε και εμείς..........:mad::mad:   πολλούς κινδύνους........

Γιατί αυτοί οι άνθρωποι που πραγματικά ενδιαφέρονται δεν θα σε φέρουν ποτέ σε δύσκολη θέση για ένα τόσο ευαίσθητο θέμα.............. και θα ρωτήσουν με τέτοιο τρόπο ώστε να μην προκαλούν με τη συμπεριφορά τους.......

Τώρα όσον αφορά το συναίσθημα το δικό μας όταν ακούμε ή μαθαίνουμε κάτι......... :oops::oops::oops:  κατά τη γνώμη μου είναι ανάλογα σε τι φάση θα πετύχει την καθεμιά μας αλλά για αυτό είμαστε η καλύτερη παρέα εδώ..........:-):-) ή μάλλον και για αυτό.........:wub::wub::wub:

 

  • Μου αρέσει 3

8JPrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ κορίτσια μου είναι να αδιαφετισω σε έντεκα μέρες με κύκλο 30 μερες και έχω πονάκια περιόδου και έχω βγάλει στο σαγόνι μου τα σπυράκια που βγάζω πριν Ααδιαφετισω… δεν ξέρω μπας και έρθει νωρίτερα αλλά δεν θα στεναχωρηθώ γιατί θα χαρώ να φτιάξει πάλι ο κύκλος μου…  περιμένω νέα θετικά από τα κορίτσια που περιμένουμε ως τέλος του μηνα να χαρούμε !!!!"

πρίν από 22 λεπτά , andrianni είπε:

Χαίρεται!χαίρεται!εγώ μια χαρά! Ανυπομονώ να μάθω τα νέα σας!κ ελπίζω να έχουμε τα θετικά! Πάντως η παρέα μας μου έκανε πολύ καλό στο να καταλάβω πως όλες περνάμε περίπου την ίδια αγωνία κ δε με πειράζει πια τι θα μου πουν ούτε κ πόσες εγκυμονούν γύρω μου!Εννοώ να κάθομαι να σκάω!!!

Μακάρι αγάπη μου να μην σου έρθει στο εύχομαι!! 

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι κοριτσια!!! Η αληθεια ειναι πως η παρειτσα μας μας κανει πολυ καλα ψυχολογικα!!! Τα συζηταμε και η αγωνια αυτη να μαθεις αν καποια κοπελα εχει θετικο τεστακι,που χαιρομαστε και μας δινει ελπιδες!!! Ειναι πολυ ομορφα.σας νιωθω φιλεναδες κ ας μην σας εχω δει ποτε. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , elenakii22 είπε:

την προηγουμενη φορα δε πηγε καθολου αφου δεν εκανα ωορρηξια!χαχαχα!!!για να δουμε αυτη τη φορα...εσυ σε ποια μερα εισαι ειπαμε?

Αγάπη μου και εγώ τον προηγούμενο μήνα έκανα ουριξια στις 35 μέρες και ήρθε η μαλακισμένη μετά από 15 μέρες πφφφφφ

πρίν από 3 λεπτά , NikolitsaVe87 είπε:

Ετσι ειναι κοριτσια!!! Η αληθεια ειναι πως η παρειτσα μας μας κανει πολυ καλα ψυχολογικα!!! Τα συζηταμε και η αγωνια αυτη να μαθεις αν καποια κοπελα εχει θετικο τεστακι,που χαιρομαστε και μας δινει ελπιδες!!! Ειναι πολυ ομορφα.σας νιωθω φιλεναδες κ ας μην σας εχω δει ποτε. 

Το ίδιο όλες νιώθουμε κοριτσάκι μου ❤❤ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, NikolitsaVe87 είπε:

 

@Vila μου μην σκας..καμε επαφουλα με αντρουλη και αστα τα υπολοιπα!!!ρε κοριτσια να ρωτησω κατι χαζο;; δλδ αν αν δεν κανουμε οωρηξια δεν μπορει να γινει συλληψη;;; γιατι ξερω κοριτσια που και στην 4η μερα του κυκλου εγινε συλληψη.. Πως γινεται;;

Χωρίς ωορηξια δε γινεται συλληψη.Γίνεται να γίνει πολύ νωρίς η ωορηξία κ σπάνια μπορείς να κάνεις κ 2 φορές ωορηξία μέσα στον κύκλο. Μια φίλη μου σε κύκλο 28 ημερών έμεινε την 8η μέρα νομίζοντας οτι είναι εκτός γόνιμων.αλλά όπως της είπε ο γιατρος πρέπει να έκανε ωορηξία τη 12η μέρα κ να έχει ωχρινική φάση 16 ημερών.δηλαδή 12 κ 16, 28 μέρες. Η ωχρινική είναι οι μέρες μετά την ωορηξία κ ειναι 14 με 16 μέρες σε κάποιες γυναίκες.

Λοιπόν εγώ εκανα τεστ ωορηξίας σε κάποιους κύκλους αλλά τίποτα.Μια φορά ήταν θετικό στις 30 μέρες! Πόναγα υπερβολικά κ πήρα τηλ.το γιατρό γιατί σκεφτόμουν να παω στο νοσοκομείο επειδή είχα κάνει κ μπάνιο σε παγωμένα νερά κ φοβόμουν. Του είπα για το θετικό τεστ κ μου είπε οτι μπορει απ τις ορμόνες να μην είναι αξιόπιστο κ να ξεκουραστώ κ χωρίς επαφές.Τελικά όμως πιστεύω πως ήταν ωορηξία.πάει κ αυτή. Μια άλλη φορά είχα πάει στις 35 μέρες για υπέρηχο γιατί ενώ πόναγα δεν είχα αδιαθετήσει κ είδαμε 2 ωάρια που είχαν σπάσει.ένα σε κάθε ωοθήκη! Καθυστερημένη διπλή ωορηξία που πήγε κ αυτή ανεκμετάλευτη λόγω πόνων!τότε βέβαια χάρηκα γιατί δεν ήθελα δίδυμα.ντροπήηηη!Αυτά ξέρω από πείρας για ωορηξία...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω στο ντουλαπακι ενα τεστακι εγκυμοσυνης iq..λεω με το που ερθει πιπί, να το κανω να δω το αρνητικο για να μου κατεβει και ευκολα πια και να μην την εχω στο μυαλο μου. η αληθεια ειναι πως ξερω πως θα δω αρνητικο και ειναι θεμα του κυκλου μου αλλα επειδη ειμαι αγχωδης τυπος εγω το καθυστερω και απο μονο του..έχω και απο χτες ολα τα συμπτωματα της μαλακισμενης με ενα σπυρακι που ξεφυτρωσε κατω απο το φρυδιιιι.... για να το παρω χαμπαρι ρε αδελφε που λεει ο λογος . Οταν το κανω θα σας στειλω τι εγινε αλλα ηδη ξερουμε την απαντηση. :-D 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...