Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

νομιζω 6-12 μερες μετα γινεται η εμφυτευση κ απο τοτε ξεκιναει να ανεβαινει... Αλλα δεν παιρνω κ ορκο......

μαλιστα....οποτε αν ειναι ετσι οπως τα λες μπορεις να ματηεισ και παραπολυ νωρις αν εισαι εγκυος... γιαυτο λενε και μερικες κοπελες οτι ειχαν συμπτωματα απο παρα πολυ νωρις και το καταλαβαν πριν καν φτασουν στη καθυστερηση....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Just now, Δήμητρα1988 είπε:

μαλιστα....οποτε αν ειναι ετσι οπως τα λες μπορεις να ματηεισ και παραπολυ νωρις αν εισαι εγκυος... γιαυτο λενε και μερικες κοπελες οτι ειχαν συμπτωματα απο παρα πολυ νωρις και το καταλαβαν πριν καν φτασουν στη καθυστερηση....

Δεν ξερω ακριβως νομιζω η @alina80 το εξηγησε πολυ καλα....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , alina80 είπε:

Η γονιμοποίηση του ωαρίου από το σπερματοζωάριο, συμβαίνει τη μέρα της ωορρηξίας. Από εκεί και πέρα ακολουθεί η εμφύτευση, η οποία συνήθως συμβαίνει από την 6η έως τη 12η μέρα μετά την ωορρηξία -με πιο συνηθισμένη την 8η-9η. Και εφόσον γίνει η εμφύτευση συνήθως μετά από δύο μέρες ανεβαίνει αρκετά η χοριακή ορμόνη ώστε να δείξει το τεστ. Εξαρτάται λοιπόν από το πότε θα γίνει η εμφύτευση. Αν γίνει την 6η-7η μέρα μπορεί το τεστ να δείξει και τη 10η. Αν όμως γίνει τη 12η, θα αρχίσει να δείχνει κατά την 15η. Το πότε γίνεται η εμφύτευση δεν υπάρχει τρόπος να το καταλάβουμε. Υπάρχουν κάποια συμπτώματα, αλλά όχι σε όλες τις γυναίκες και σίγουρα δεν μπορούν με σιγουριά να ερμηνευτούν ως εμφύτευση. 

τι ωραια που τα λες βρε αλινα! εκπαιδευτικος επρεπε να γινεισ! δε ξερω κιολας τη δουλεια κανεις αλλα πιστευω θα σου πηγαινε πολυ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Δήμητρα1988 είπε:

μαλιστα....οποτε αν ειναι ετσι οπως τα λες μπορεις να ματηεισ και παραπολυ νωρις αν εισαι εγκυος... γιαυτο λενε και μερικες κοπελες οτι ειχαν συμπτωματα απο παρα πολυ νωρις και το καταλαβαν πριν καν φτασουν στη καθυστερηση....

ναι ετσι οπως τα λεει η νονι ειναι σηνηθως η χοριακη αν ξερεις ωορηξια ξεκιναει να ανεβαινει εκει 3-4 μερες πριν την περιοδο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πως φαινεται οτι εχετε γνωσεις πανω σ αυτα τα θεματα ρε κοριτσια μπραβο σας!

εγω ακομη προσπαθω να μαθω τα βασικα και το σωμα μου ακομη.... με εσας ομως εδω μεσα στο φορουμ εχω μαθει παρα πολλα!!! μεγαλο σχολειο!!

σας ευχαριστω!!! :oops:

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Ungry girl αν δεν σου ερθει κ σημερα κανε παλι ενα τεστακι αυριο. δε ξερω εγω τα παλια hometest που ειχαν βγει θετικα φαινοταν μετα η μια μωβ γραμμουλα συνεχεια. στα αρνητικα δεν εμφανιστηκε ποτε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

@Ungry girl αν δεν σου ερθει κ σημερα κανε παλι ενα τεστακι αυριο. δε ξερω εγω τα παλια hometest που ειχαν βγει θετικα φαινοταν μετα η μια μωβ γραμμουλα συνεχεια. στα αρνητικα δεν εμφανιστηκε ποτε τιποτα.

λινακι ναι αυτο θα κανω ομολογω και εγω πως κανα 2 παλια αρνητικα που ειχα δεν βγαλαν ποτε κατι..γι αυτο εχω δυχαστει τωρα λιγο!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ungry girl είπε:

λινακι ναι αυτο θα κανω ομολογω και εγω πως κανα 2 παλια αρνητικα που ειχα δεν βγαλαν ποτε κατι..γι αυτο εχω δυχαστει τωρα λιγο!

τι να πω ναι ειναι μπερδεμα γενικα τα hometest αργουν να δειξουν εγω τα αφηνα ενα 15 λεπτο . το λενε κ οι οδηγιες μην τα πεταξετε πριν το 10λεπτο

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

τι να πω ναι ειναι μπερδεμα γενικα τα hometest αργουν να δειξουν εγω τα αφηνα ενα 15 λεπτο . το λενε κ οι οδηγιες μην τα πεταξετε πριν το 10λεπτο

απλα εγω προβληματιστικα γιατι εκανα και ενα ακομα μαρκας iq  το οποιο ηταν αναμφισβητιτα αρνητικο! δεν ξερω αμα πρεπεινα χαρω η να αρχισω να σκευτωμαι πως θα ερθει η συχαμενη! αλλα το δευτερο που εκανα σημεερα τις hometest  δεν ξερω μετα αποο πωση ωρα βγικε γιατι ελειπα αν και φενωταν ξεκαθαρα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ungry girl είπε:

απλα εγω προβληματιστικα γιατι εκανα και ενα ακομα μαρκας iq  το οποιο ηταν αναμφισβητιτα αρνητικο! δεν ξερω αμα πρεπεινα χαρω η να αρχισω να σκευτωμαι πως θα ερθει η συχαμενη! αλλα το δευτερο που εκανα σημεερα τις hometest  δεν ξερω μετα αποο πωση ωρα βγικε γιατι ελειπα αν και φενωταν ξεκαθαρα!

τι να πω τα iq ηταν ευαισθητο? δεν τα εχω δοκιμασει νομιζω αυτα τα clear blue ειναι τα καλητερα. δεν εχεις φωτο? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, linaa είπε:

τι να πω τα iq ηταν ευαισθητο? δεν τα εχω δοκιμασει νομιζω αυτα τα clear blue ειναι τα καλητερα. δεν εχεις φωτο? 

δεν ξερω να στελω φωτο αν και τα πεταξα γιατι πηγενα συνεχεια και το κοιτουσα υποτιθεται οτι ανιχνευουν απο 10mul δεν ειχε αλλο στο φαρμακειο που πηγα γι αυτο πηρα αυτο αλλιως δεν θα επερνα τετοιο!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

δεν ξερω να στελω φωτο αν και τα πεταξα γιατι πηγενα συνεχεια και το κοιτουσα υποτιθεται οτι ανιχνευουν απο 10mul δεν ειχε αλλο στο φαρμακειο που πηγα γι αυτο πηρα αυτο αλλιως δεν θα επερνα τετοιο!

ναι υποτιθετε ειναι πιο ευαισθητο απο το hometest υπομονη μεχρι αυριο λοιπον 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

ναι υποτιθετε ειναι πιο ευαισθητο απο το hometest υπομονη μεχρι αυριο λοιπον 

ναι ετσι υποτιθετε υπομονη δεν υπαρχει καποια αλλη λυση ουτος η αλλος μακαρι να μαθενα τωρα τι παιζει αλλα αδυνατον χαχχαχα οπωτε υπομονη! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ungry girl είπε:

δεν ξερω να στελω φωτο αν και τα πεταξα γιατι πηγενα συνεχεια και το κοιτουσα υποτιθεται οτι ανιχνευουν απο 10mul δεν ειχε αλλο στο φαρμακειο που πηγα γι αυτο πηρα αυτο αλλιως δεν θα επερνα τετοιο!

Όσο δεν βλέπεις περίοδο  δεν μας νοιάζει τι λένε τα τεστ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...