Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , Ungry girl είπε:

ΝΑΙ  εεε καπου στα 15 δευτερόλεπτα οχι και με χρονομετρο ομως χαχαχα.. επισης προχθες το βραδυ στο σκουπισμα εχω την εντύπωση πως ειδα κατι σαν ροζ χωρις μεγαλη σιγουρια Όμως και νομιζα πως μου ηρθε αλλα τελεικα απο τοτε τιποτα δεν ειμαι ομως 1000% σίγουρη ισως αυτο μου φάνηκε!

Αυτά τα ροζ μας αρέσουν. Θα μπορούσε να είναι και εμφύτευση. Αλλά να μην σε ξεσηκώνουμε. Κάνε άλλο ένα τεστ αύριο το πρωί και βλέπουμε. Όσο δεν βλέπεις περίοδο είμαστε μέσα στο παιχνίδι - λες να ήταν τόσο θαυματουργή η σαλπιγγογραφεια;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 7 λεπτά , alina80 είπε:

Αυτά τα ροζ μας αρέσουν. Θα μπορούσε να είναι και εμφύτευση. Αλλά να μην σε ξεσηκώνουμε. Κάνε άλλο ένα τεστ αύριο το πρωί και βλέπουμε. Όσο δεν βλέπεις περίοδο είμαστε μέσα στο παιχνίδι - λες να ήταν τόσο θαυματουργή η σαλπιγγογραφεια;

χααχαχαχαχχα θα μπορουσε αλλα ηταν μια ιδεα απο ροζ επισης μετα το βραδυ ποναγα και πιρα τα χαπια διπλα στο κρεβατι σιγουρα πως θα μου ερθει απο τοτε τιποτα τωρα δεν ποναω καθολου!

και αν εγυνε το θαυμα αλλος το εκανε οχι η σαλπιγγογραφια!!!!

λες να εχω καμια πιθανοτιτα??????????????

γιατι αν αδιαθετησω θα ειναι η πρωτη φορα που θα απογοητευτω τοσο πολυ οσο ποτε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Ungry girl είπε:

χααχαχαχαχχα θα μπορουσε αλλα ηταν μια ιδεα απο ροζ επισης μετα το βραδυ ποναγα και πιρα τα χαπια διπλα στο κρεβατι σιγουρα πως θα μου ερθει απο τοτε τιποτα τωρα δεν ποναω καθολου!

και αν εγυνε το θαυμα αλλος το εκανε οχι η σαλπιγγογραφια!!!!

λες να εχω καμια πιθανοτιτα??????????????

γιατι αν αδιαθετησω θα ειναι η πρωτη φορα που θα απογοητευτω τοσο πολυ οσο ποτε!!!

Ποτε ειναι να αδιαθετησεις??

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, linaa said:

τι να πω εγω πηγαινα μερα παρα μερα για χοριακη κ επρεπε να πεφτει περιπου 50% καθε φορα. στο τελος μηδενισε μετα απο ενα 10ημερο κ μου ηρθε περιοδος. ο γιατρος δεν μου ειπε τιποτα για χαπι ουτε στο νοσοκομειο που ημουν γιατι επεφτε μονη η χοριακη οποτε καθαρισα μονη μου. ο γιατρος σου ειναι μεγαλος? 

οχι και πολυ μεγαλος ...γυρω στ 45-50..μου ειπε οτι επρεπε να πιω γιατι υπηρχε περιπτωση να ειχα εσωτερικη αιμοραγια !! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimitr@17 είπε:

Επισης και σε σενα καλη επιτυχια...εγω δεν πιστευω να ειμαι γτ ειμαι κ μετα απο παλινδρομη..οποτε δεν ξερω αν θα εχω καταφερει κατι..παντως επααφες ειχαμε..και ο μονος λογος π το σκςφτομαι ειναι που ειχα δει λιγο ροζ

Δες το θετικα! Τουλάχιστον έχεις καταφέρει σύλληψη! Εγώ ούτε αυτο! Και επίσης αν κ ειχαμε επαφες ξερω πως παλι δεν πετυχαμε κατι! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , ellilaw είπε:

οχι και πολυ μεγαλος ...γυρω στ 45-50..μου ειπε οτι επρεπε να πιω γιατι υπηρχε περιπτωση να ειχα εσωτερικη αιμοραγια !! 

Καλησπέρα σε όλες! Μιλάμε έχασα 20 σελίδες!! χαχα

Κορίτσι μου, περίεργα σου τα είπε ο γιατρός σου... Αυτό με την εσωτερική αιμορραγία μου ακούστηκε τελείως άκυρο, άλλωστε είπαμε ότι έπεφτε η χοριακή σου, και ήταν και χαμηλή, άρα έπρεπε να σε αφήσει να καθαρίσεις μόνη σου.. Αυτός είναι ο γυναικολόγος σου ή πήγες τυχαία; Μην ανησυχείς με το χάπι, δε θα σε εμποδίσει να μείνεις έγκυος! Άλλωστε δεν προσπαθείς καθόλου μεγάλο διάστημα :). Θα ξαναέρθει πολύ γρήγορα, θα το δεις! Εγώ στην παλίνδρομη, που είχαμε σάκο και έμβρυο μέσα, είχα ρωτήσει η ίδια τον γιατρό αν μπορεί να μου δώσει χάπι για αποβολή γιατί φοβόμουν την απόξεση, αλλά μου είπε ότι θα πονέσω πάρα πολύ και μπορεί να μείνουν και υπολείμματα και να χρειαστώ απόξεση ούτως ή άλλως. Αλλά δε μου είπε κάτι κακό για το χάπι. Σκέψου μηπως δοκιμάσεις κι άλλο γιατρό όταν μείνεις πάλι έγκυος!

@Ungry girl καταλαβαίνω την αγωνία σου βρε κορίτσι!! Μακάρι να συνεχιστεί η καθυστέρηση για τουλάχιστον 9 μήνες ;);) Εχω αγωνία να μάθω νέα σου! Καθόλου απίθανο, ειδικά μετά τη σαλπιγγογραφίαααα!

  • Μου αρέσει 1

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Antila είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Μιλάμε έχασα 20 σελίδες!! χαχα

Κορίτσι μου, περίεργα σου τα είπε ο γιατρός σου... Αυτό με την εσωτερική αιμορραγία μου ακούστηκε τελείως άκυρο, άλλωστε είπαμε ότι έπεφτε η χοριακή σου, και ήταν και χαμηλή, άρα έπρεπε να σε αφήσει να καθαρίσεις μόνη σου.. Αυτός είναι ο γυναικολόγος σου ή πήγες τυχαία; Μην ανησυχείς με το χάπι, δε θα σε εμποδίσει να μείνεις έγκυος! Άλλωστε δεν προσπαθείς καθόλου μεγάλο διάστημα :). Θα ξαναέρθει πολύ γρήγορα, θα το δεις! Εγώ στην παλίνδρομη, που είχαμε σάκο και έμβρυο μέσα, είχα ρωτήσει η ίδια τον γιατρό αν μπορεί να μου δώσει χάπι για αποβολή γιατί φοβόμουν την απόξεση, αλλά μου είπε ότι θα πονέσω πάρα πολύ και μπορεί να μείνουν και υπολείμματα και να χρειαστώ απόξεση ούτως ή άλλως. Αλλά δε μου είπε κάτι κακό για το χάπι. Σκέψου μηπως δοκιμάσεις κι άλλο γιατρό όταν μείνεις πάλι έγκυος!

@Ungry girl καταλαβαίνω την αγωνία σου βρε κορίτσι!! Μακάρι να συνεχιστεί η καθυστέρηση για τουλάχιστον 9 μήνες ;);) Εχω αγωνία να μάθω νέα σου! Καθόλου απίθανο, ειδικά μετά τη σαλπιγγογραφίαααα!

Ευχαριστώ!! Μακαρι! Εύχομαι να μη δω αιμα!

πρίν από 4 λεπτά , elenakii22 είπε:

@Ungry girl σε βλεπω να κανεις κ αυριο τεστ!

Στανταρ θα κανω χαχαχα! Το πρωι όμως και τέλος εκτός αν εχω νυχτερινές επισκέψεις που το απ εύχομαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , elenakii22 είπε:

@Ungry girl πρωι εννοειται!!!!

Ναι πρω πρωί παντος αν δεν βγει κ αυριο γρήγορα θα το παρω για αρνητικό και θα το πευαξω δεν θα με τρελανει μια γραμμή φάντασμα χαχαχα!!!,

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Να σας ζησει το μωρακι σας! ευτυχως ολα καλα στο τελος , ησουν πολυ τυχερη!  να σε ρωτησω κατι αν δεν ειναι αδιακριτη ερωτηση , ποσα κιλα εισαι κ σου ειπε ο γιατρος οτι πρεπει να χασεις για να μην κινδυνεψεις?

Ξεκίνησα την εγκυμοσύνη μ με 78 κιλά περίπου μ είχαν μείνει απο την προηγούμενη. Έφτασα στα 87 σε αυτήν την εγκυμοσύνη..Αλλά σκέψου Είμαι και 1.53-ύψος..οπότε.. Τώρα μετά τη γέννα Είμαι 78.. σήμερα το πρωί μετρήθηκα

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, oneira_glyka είπε:

Ξεκίνησα την εγκυμοσύνη μ με 78 κιλά περίπου μ είχαν μείνει απο την προηγούμενη. Έφτασα στα 87 σε αυτήν την εγκυμοσύνη..Αλλά σκέψου Είμαι και 1.53-ύψος..οπότε.. Τώρα μετά τη γέννα Είμαι 78.. σήμερα το πρωί μετρήθηκα

Κατάλαβα . το καλό είναι ότι δεν έβαλες παραπάνω κιλά στην εγκυμοσύνη σου ...

2 ώρες πρίν, Ungry girl είπε:

Ναι πρω πρωί παντος αν δεν βγει κ αυριο γρήγορα θα το παρω για αρνητικό και θα το πευαξω δεν θα με τρελανει μια γραμμή φάντασμα χαχαχα!!!,

Κορίτσι Τώρα θυμήθηκα ότι εκανες κ σαλπιγγογραφια εσύ! Αυτή συνήθως βοηθάει .. Μακαρι μακαρι...


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια μόλις εκανα το τεστ..εχουν περασει 10 λεπτα και παλυ αχνοφαίνεται μια δεύτερη γραμμη αλλα με το φακο απο.το κινιτο!

Μάλλον αρνητικό θεωρείτε !?

Πιθανότατα να ειναι καπια ανωμαλία του κύκλου μου! Αν ημουν θα εβγενε με τη μια! Τι να πω τωρα εκτος πως δεν με ποναει η κοιλιά μου νομιζω σταματησε να με ποναει παρα πολυ και το στηθος μου ποναει αλλα οχι πολυ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...