Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

Recommended Posts

Just now, vikib είπε:

Ναι μπορει για 10μερες να μην ηταν ευχαριστημένος γι αυτό ρωτησαμε κιολας. Αλλα μπορει να ειναι καθυστερημένη συλληψη

Τι κύκλο έχεις; ξέρεις περίπου γονιμες; επαφές; 

Η προγεστερονη σου ειναι καλη; 

Πάντως εφόσον η χοριακη έχει καλή αύξηση, κ πλέον φαίνεται στον υπερηχο οι χοριακες μόνο αγχος θα σου φερουν

Πρέπει να είσαι 5εβδ κ 6ημ

Μετα την αποξεση ο κυκλος ειχε χαλασει. Αλλα πανω κατω ηξερα γονιμες. Επαφες ειχα εκτος των γονιμων ημερων. Μετα την ωορρηξια δηλαδη ειχα επαφες. Προγεστςρονη ειναι πολυ χαμηλη αλλα το ξερω απο την προηγουμενη και με την 1η μερα καθυστερησης εκανα τεστ το.οποιο βγηκε θετικο και ξεκινησα αμεσως φουλ utrogecstan. Η προγεστερονη ανεβαινει ικανοποιητικα!!!! 

Στην προηγουμενη εγκυμοσυνη ο γιατρος με εστειλε για εξετασεις στην 8η εβδομαδα και ανακαλυψαμε την προγεστερονη 4. Οπως κατελαβαινετε μια εβδομαδα μετα παλινδρομησε. Αλλαξα γιατρο φυσικα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 931
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Καντι είπε:

Βρε κοριτσια σας γραφει η @dim_mary οτι εχει 955 χοριακη με δέκα μερες καθυστέρηση, πως να ειναι ευχαριστημένος ο γιατρος;

 Κοπελα μου η περίοδος σου ειναι σταθερή ανα 28 μερες ή εχει σκαμπανεβάσματα; Γιατι εκεί πρεπει να εστιάσεις.

Ναι και? Έχει απόλυτο διπλασιασμό Στην φυσική σύλληψη δεν μπορείς να ξέρεις ποτέ πότε ακριβώς έχει γίνει η εμφύτευση αλλά και καθυστερημένη σύλληψη σου λέω ότι είναι δεν υπάρχει κάτι που να δείχνει ότι δεν πάει καλά!!! Δεν μας ενδιαφέρει η τιμή της χοριακης αν είναι υψηλή η χαμηλή μας ενδιαφέρει ΞΕΚΑΘΑΡΑ ο διπλασιασμός της!!! Έχουν ξεκινήσει χοριακες με 6 και έχουν γίνει τελειομηνα μωράκια τι να λέμε τώρα? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , vikib είπε:

Ναι μπορει για 10μερες να μην ηταν ευχαριστημένος γι αυτό ρωτησαμε κιολας. Αλλα μπορει να ειναι καθυστερημένη συλληψη

Τι κύκλο έχεις; ξέρεις περίπου γονιμες; επαφές; 

Η προγεστερονη σου ειναι καλη; 

Πάντως εφόσον η χοριακη έχει καλή αύξηση, κ πλέον φαίνεται στον υπερηχο οι χοριακες μόνο αγχος θα σου φερουν

Πρέπει να είσαι 5εβδ κ 6ημ

Μετα την αποξεση ο κυκλος ειχε χαλασει. Αλλα πανω κατω ηξερα γονιμες. Επαφες ειχα εκτος των γονιμων ημερων. Μετα την ωορρηξια δηλαδη ειχα επαφες. Προγεστςρονη ειναι πολυ χαμηλη αλλα το ξερω απο την προηγουμενη και με την 1η μερα καθυστερησης εκανα τεστ το.οποιο βγηκε θετικο και ξεκινησα αμεσως φουλ utrogecstan. Η προγεστερονη ανεβαινει ικανοποιητικα!!!! 

Στην προηγουμενη εγκυμοσυνη ο γιατρος με εστειλε για εξετασεις στην 8η εβδομαδα και ανακαλυψαμε την προγεστερονη 4. Οπως κατελαβαινετε μια εβδομαδα μετα παλινδρομησε. Αλλαξα γιατρο φυσικα. 

Καλησπερα σε ολες!!! Πηρα και δευτερη γνωμη ο οποιος μου ειπε οτι απο 38 που ξεκινησαμε και σε μια βδομαδα σχεδον πηγε 955 ειναι μια χαρα !!! Προφανως η συλληψη εγινε προς το τελος του μηνα. Αλλα μεχρι στηγμης οτι αυξανεται με ανωδικη πορεια ειναι καλο σημαδι. Πηρα κουραγιο!!!! Αυριο θσ ξανακανω, για να δουμε!!! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, dim_mary είπε:

Ο κυκλος μου ειναι σταθερος 31 ημερων. Αλλα τον Αυγουστο ειχα μεσα στο μηνα δυο φορες ροη. Οχι πολυ, για λιγες ωρες. Και μαλιστα ειχα μια μερα ροη μια βδομαδα πριν την περιοδο οποτε δεν περιμενα να ειμι εγκυος. Αλλα κ ο γιατρος μου ειπε οτι δεν παιζει ρολο το αιμα μπορει να ηταν απο τον.τραχηλο καμια σχεση δηλαδη με τη μητρα. Για τη χαμηλη χοριακη για τις μερες που ειμαι , απλα μου ειπε οτι ισως εχει καθυστερημενη συλληψη. Σακο παντως ειδαμε !!! 

Αυτο σημαίνει οτι μπορει να εκανες και διπλή ωορρηξία και η συλληψη να εγινε στην δεύτερη φαση. Οπως το περιγράφεις υπήρξε ανωμαλία στον κύκλο επομενως μπορει ολα να ειναι τελεια!

πρίν από 43 λεπτά , Owl-1 είπε:

Ναι και? Έχει απόλυτο διπλασιασμό Στην φυσική σύλληψη δεν μπορείς να ξέρεις ποτέ πότε ακριβώς έχει γίνει η εμφύτευση αλλά και καθυστερημένη σύλληψη σου λέω ότι είναι δεν υπάρχει κάτι που να δείχνει ότι δεν πάει καλά!!! Δεν μας ενδιαφέρει η τιμή της χοριακης αν είναι υψηλή η χαμηλή μας ενδιαφέρει ΞΕΚΑΘΑΡΑ ο διπλασιασμός της!!! Έχουν ξεκινήσει χοριακες με 6 και έχουν γίνει τελειομηνα μωράκια τι να λέμε τώρα? 

Εντάξει μια κοπελα που εχει σταθερό κύκλο ρολόι 28 ημερών  και εχει 10 μερες καθυστέρηση το 995 δεν ανταποκρίνεται στην εβδομαδα της, αντικειμενικά. Η @dim_mary μετα την περιγραφή που έκανε ομως δεν ανήκει σ αυτην την κατηγορία.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, dim_mary είπε:

Καλησπερα σε ολες!!! 4η χοριακη σημερα 1798!! Ο γιατρος ειπε ημαστε καλα!! Ευτυχως!! 

Καλησπερα κοριτσι μου.Μπραβο,τελεια η χοριακη σου.Μια τελειομηνη ηρεμη εγκυμοσυνη ευχομαι.

Εμεις βρηκαμε την ωορηξια με τα ψηφιακα τεστ,αυτα με το χαμογελο,τα αλλα ολο αχνα εβγαιναν και ειχαμε τις επαφες μας το ΣΚ.Τωρα αναμονη να δουμε τι πετυχαμε.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tzeni82 είπε:

Μια χαρα ειναι..

Ποτε σου προγραμματισε ραντςβου?

Αυριο απογευμα !!! 

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου.Μπραβο,τελεια η χοριακη σου.Μια τελειομηνη ηρεμη εγκυμοσυνη ευχομαι.

Εμεις βρηκαμε την ωορηξια με τα ψηφιακα τεστ,αυτα με το χαμογελο,τα αλλα ολο αχνα εβγαιναν και ειχαμε τις επαφες μας το ΣΚ.Τωρα αναμονη να δουμε τι πετυχαμε.

Να σαι καλα κοριτσι μου!! Ευχομαι απο τη καρδια μου να πετυχατε κ να δημιουργειται ηδη το σπορακι σας !!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, dim_mary είπε:

Αυριο απογευμα !!! 

Να σαι καλα κοριτσι μου!! Ευχομαι απο τη καρδια μου να πετυχατε κ να δημιουργειται ηδη το σπορακι σας !!! 

Να σαι καλα κοριτσι μου.Πρωτος υπερηχος!!!Τι ωραια...με το καλο!


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
On 1/5/2017 at 10:44 ΜΜ, CoffeeMaker είπε:

Γειά σας !

κάνατε το τέστ χοριακής και έχετε τιμές, που δεν ξέρετε εάν είναι στο πλαίσιο της φυσιολογικής εγκυμοσύνης, ή έχετε αμφιβολίες για την ορθότητα της πληροφορίας που έχετε ; 

Αυτό είναι το θέμα ακριβώς για αυτό το σκοπό! 

Καλή επιτυχία σε όλες/όλους! 

Πληροφορίες σχετικά με τις τιμές χοριακής γοναδοτροπίνης

 Εάν θέλετε να ξέρετε εάν η εγκυμοσύνη σας εξελίσσεται φυσιολογικά, τότε το πιο σημαντικό θα είναι να βρείτε αν η χοριακή στο αίμα σας αυξάνεται φυσιολογικά  - με επαναλαμβανόμενες χοριακές, εάν το κρίνει απαραίτητο ο γιατρός σας. 

Δεν είναι μία μόνο συγκεκριμένη τιμή η σωστή, περισσότερη σημασία έχει η αύξησή της.!

times_xoriakis.png.05fe96319a71efe2703c74d63cb2ef76.png

Δηλαδή την 26η μέρα μπορεί να είναι και μηδέν;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/9/2019 at 11:46 ΜΜ, dim_mary είπε:

Αυριο απογευμα !!! 

Να σαι καλα κοριτσι μου!! Ευχομαι απο τη καρδια μου να πετυχατε κ να δημιουργειται ηδη το σπορακι σας !!! 

Καλησπερα, πως εισαι;Πανε ολα καλα;Εμεις πετυχαμε και ειμαι 5 βδομαδων,αυριο εχουμε τον πρωτο υπερηχο


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...