Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Recommended Posts

Just now, Vaou είπε:

0,1 χοριακη την 11η.μερα από εμβρυομεταφορα;μπορεί να έχω ελπίδες;;

Μακαρι κορίτσι μου ,δεν γνωρίζω πολλά ούτε και εγώ !αποσο διαβάζω ,σημασια έχει να διπλασιάζεται η χοριακη κάθε δυο μέρες !


i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 934
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια!

 

Είμαι καινούργια εδώ και θα ήθελα τη βοήθειά σας καθώς κοντεύω να τρελαθώ...

TEP 3/9. Χθες 2/10 με 1 ημέρα καθυστέρηση έκανα τεστ και βγήκε αχνο θετικό. Πηγαίνω κατ' ευθείαν για Β χοριακή βγαίνει 40,9.

Ο γιατρός μου είπε πως είναι χαμηλή και να την επαναλάβω την Δευτέρα (5 ημέρες μετά την πρώτη).

Είχα μία παλίνδρομη τον Ιούνιο και τρέμω από τον φόβο μου... Φοβάμαι τόσο πολύ που δεν κοιμάμαι το βράδυ...

Ποια είναι η γνώμη σας; Μήπως να πάω και την Παρασκευή (2 ημέρες μετά την πρώτη εξέταση) να δω τις τιμές;

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων...


GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, didi2 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

 

Είμαι καινούργια εδώ και θα ήθελα τη βοήθειά σας καθώς κοντεύω να τρελαθώ...

TEP 3/9. Χθες 2/10 με 1 ημέρα καθυστέρηση έκανα τεστ και βγήκε αχνο θετικό. Πηγαίνω κατ' ευθείαν για Β χοριακή βγαίνει 40,9.

Ο γιατρός μου είπε πως είναι χαμηλή και να την επαναλάβω την Δευτέρα (5 ημέρες μετά την πρώτη).

Είχα μία παλίνδρομη τον Ιούνιο και τρέμω από τον φόβο μου... Φοβάμαι τόσο πολύ που δεν κοιμάμαι το βράδυ...

Ποια είναι η γνώμη σας; Μήπως να πάω και την Παρασκευή (2 ημέρες μετά την πρώτη εξέταση) να δω τις τιμές;

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων...

συγχαρητήρια κορίτσι μου. εύχομαι μια όμορφη 9μηνη εγκυμοσύνη!! εμένα μου φαίνεται μια χαρά η τιμή σου, μην ανησυχείς καθόλου. στην θέση σου θα έκανα μια ακόμη εξέταση αύριο ώστε να τσεκάρω την άνοδο. εύχομαι τα καλύτερα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

συγχαρητήρια κορίτσι μου. εύχομαι μια όμορφη 9μηνη εγκυμοσύνη!! εμένα μου φαίνεται μια χαρά η τιμή σου, μην ανησυχείς καθόλου. στην θέση σου θα έκανα μια ακόμη εξέταση αύριο ώστε να τσεκάρω την άνοδο. εύχομαι τα καλύτερα!!!

Αχχχχ πόσο κουράγιο μου δίνεις!!!

Ναι αύριο τελικά θα πάω να ξανακάνω την εξέταση γιατί αλλιώς θα τρελαθώ και μετά πάλι την Δευτέρα όπως μου είπε ο γιατρός!

Ευχαριστώ πολύ!


GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, didi2 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

 

Είμαι καινούργια εδώ και θα ήθελα τη βοήθειά σας καθώς κοντεύω να τρελαθώ...

TEP 3/9. Χθες 2/10 με 1 ημέρα καθυστέρηση έκανα τεστ και βγήκε αχνο θετικό. Πηγαίνω κατ' ευθείαν για Β χοριακή βγαίνει 40,9.

Ο γιατρός μου είπε πως είναι χαμηλή και να την επαναλάβω την Δευτέρα (5 ημέρες μετά την πρώτη).

Είχα μία παλίνδρομη τον Ιούνιο και τρέμω από τον φόβο μου... Φοβάμαι τόσο πολύ που δεν κοιμάμαι το βράδυ...

Ποια είναι η γνώμη σας; Μήπως να πάω και την Παρασκευή (2 ημέρες μετά την πρώτη εξέταση) να δω τις τιμές;

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων...

 Με 1 μερα καθυστερησησ εμενα μου ακουγεται μια χαρα η τιμη..εμενα στην 2η εγκυμοσυνη οπου πηγαν ολα καλα ξεκινησε με 86 νομιζω κ ηταν παραπανω οι μερεσ καθυστερησησ..

Ολοι οι γιατροι ειναι επιφυλακτικοι μεχρι να ακουσουν καρδουλα..γενικα μην ενθουσιαζεσαι ουτε να απογοητευεσαι..

Οι χοριακεσ ειναι πολυ ψυχοφθορεσ..εγω θα προσπαθουσα να κανω υπομονη και να παω απο βδομαδα..κ ετσι ειχα κανει κ εγω τοτε..

προσοχη, στο ιδιο μικροβιολογικπ θα πας..

Εγω παντωσ πιδτευω πωσ ολσ καλα θα σου.πανε!!

Στειλε μας την φουσκωμεμη χοριακη!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, didi2 είπε:

Αχχχχ πόσο κουράγιο μου δίνεις!!!

Ναι αύριο τελικά θα πάω να ξανακάνω την εξέταση γιατί αλλιώς θα τρελαθώ και μετά πάλι την Δευτέρα όπως μου είπε ο γιατρός!

Ευχαριστώ πολύ!

Και εγώ στη θέση σου θα πήγαινα νωρίτερα !αποτι φαίνεται ολα πηγαίνουν καλα !σου ευχομαι τα καλύτερα !

  • Μου αρέσει 1

i8Mup3.png?t=1&0EalCpq6

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

 Με 1 μερα καθυστερησησ εμενα μου ακουγεται μια χαρα η τιμη..εμενα στην 2η εγκυμοσυνη οπου πηγαν ολα καλα ξεκινησε με 86 νομιζω κ ηταν παραπανω οι μερεσ καθυστερησησ..

Ολοι οι γιατροι ειναι επιφυλακτικοι μεχρι να ακουσουν καρδουλα..γενικα μην ενθουσιαζεσαι ουτε να απογοητευεσαι..

Οι χοριακεσ ειναι πολυ ψυχοφθορεσ..εγω θα προσπαθουσα να κανω υπομονη και να παω απο βδομαδα..κ ετσι ειχα κανει κ εγω τοτε..

προσοχη, στο ιδιο μικροβιολογικπ θα πας..

Εγω παντωσ πιδτευω πωσ ολσ καλα θα σου.πανε!!

Στειλε μας την φουσκωμεμη χοριακη!!!

Ευχαριστώ πολύ! Μάλλον θα πάω αύριο για να ηρεμήσω. Ο γιατρός μου είπε πως καλύτερη εικονα θα έχουμε την Δευτέρα αλλά αν θέλω να πάω και αύριο.

Θα σας ενημερώσω αύριο!

Just now, demifilol είπε:

Και εγώ στη θέση σου θα πήγαινα νωρίτερα !αποτι φαίνεται ολα πηγαίνουν καλα !σου ευχομαι τα καλύτερα !

Ναι αύριο θα πάω... Ευχαριστώ!


GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , didi2 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

 

Είμαι καινούργια εδώ και θα ήθελα τη βοήθειά σας καθώς κοντεύω να τρελαθώ...

TEP 3/9. Χθες 2/10 με 1 ημέρα καθυστέρηση έκανα τεστ και βγήκε αχνο θετικό. Πηγαίνω κατ' ευθείαν για Β χοριακή βγαίνει 40,9.

Ο γιατρός μου είπε πως είναι χαμηλή και να την επαναλάβω την Δευτέρα (5 ημέρες μετά την πρώτη).

Είχα μία παλίνδρομη τον Ιούνιο και τρέμω από τον φόβο μου... Φοβάμαι τόσο πολύ που δεν κοιμάμαι το βράδυ...

Ποια είναι η γνώμη σας; Μήπως να πάω και την Παρασκευή (2 ημέρες μετά την πρώτη εξέταση) να δω τις τιμές;

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων...

Μία χαρά ακούγεται η χοριακη σου! Συγχαρητήρια! 

Αν θέλεις να κάνεις κ αλλη χοριακη, απλα να είναι στο ίδιο μικροβιολογικο, θέλουμε διπλασιασμό σε 2-3 24ωρα,η έστω 60% αύξηση σε 48ωρες

Σκεψου οτι δ ειναι τπτ, σε καμια 10αρια μερες, θα μπορείς να δεις στον υπερηχο(βρίσκω πολύ ψυχοφθορες τις χοριακες κ δ θα ηθελα να κάνω πολλές) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Μία χαρά ακούγεται η χοριακη σου! Συγχαρητήρια! 

Αν θέλεις να κάνεις κ αλλη χοριακη, απλα να είναι στο ίδιο μικροβιολογικο, θέλουμε διπλασιασμό σε 2-3 24ωρα,η έστω 60% αύξηση σε 48ωρες

Σκεψου οτι δ ειναι τπτ, σε καμια 10αρια μερες, θα μπορείς να δεις στον υπερηχο(βρίσκω πολύ ψυχοφθορες τις χοριακες κ δ θα ηθελα να κάνω πολλές) 

Ναι στο ίδιο μικροβιολογικό θα πάω.

Μου δίνετε πολύ κουράγιο πραγματικά! :-D

  • Μου αρέσει 2

GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξανά!

Σήμερα έκανα πάλι χοριακή και δυστυχώς η τιμή της έπεσε λίγο από 40,9 την Τετάρτη, σήμερα 48 ώρες μετά είναι 38,8.

Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε να μην κάνω άλλη, να πάω την Δευτέρα να με δει...

Δεν πάει καλά και αυτή η εγκυμοσύνη δυστυχώς... ελπίζω να μονο να μην είναι είναι εξωμήτριος κύηση.

:(

 


GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, didi2 είπε:

Καλησπέρα ξανά!

Σήμερα έκανα πάλι χοριακή και δυστυχώς η τιμή της έπεσε λίγο από 40,9 την Τετάρτη, σήμερα 48 ώρες μετά είναι 38,8.

Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε να μην κάνω άλλη, να πάω την Δευτέρα να με δει...

Δεν πάει καλά και αυτή η εγκυμοσύνη δυστυχώς... ελπίζω να μονο να μην είναι είναι εξωμήτριος κύηση.

:(

 

Ντιντι μου στην ίδια φάση είμαστε! Δυστυχώς τα πράγματα δεν πάνε καλά αλλά να σκέφτεσαι θετικά! Ας ελπίσουμε ότι είναι απλά μια βιοχημική και θα αποφύγουμε το εξωμήτριο!

Μην απογοητεύεσαι θα τα καταφέρουμε κι εμείς!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Ντιντι μου στην ίδια φάση είμαστε! Δυστυχώς τα πράγματα δεν πάνε καλά αλλά να σκέφτεσαι θετικά! Ας ελπίσουμε ότι είναι απλά μια βιοχημική και θα αποφύγουμε το εξωμήτριο!

Μην απογοητεύεσαι θα τα καταφέρουμε κι εμείς!

Λυπάμαι.... Κι εσύ περιμένεις να δεις πως θα εξελιχθεί; 


GcVIp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, didi2 είπε:

Λυπάμαι.... Κι εσύ περιμένεις να δεις πως θα εξελιχθεί; 

 

Just now, didi2 είπε:

Λυπάμαι.... Κι εσύ περιμένεις να δεις πως θα εξελιχθεί; 

εγώ έχω αιμα σήμερα, όχι πολύ...ελπίζω να γίνει κανονικά η αποβολή!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, didi2 είπε:

Καλησπέρα ξανά!

Σήμερα έκανα πάλι χοριακή και δυστυχώς η τιμή της έπεσε λίγο από 40,9 την Τετάρτη, σήμερα 48 ώρες μετά είναι 38,8.

Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε να μην κάνω άλλη, να πάω την Δευτέρα να με δει...

Δεν πάει καλά και αυτή η εγκυμοσύνη δυστυχώς... ελπίζω να μονο να μην είναι είναι εξωμήτριος κύηση.

:(

 

Λυπαμαι πολυ..

Τουλαχιστον η χοριακη πεφτει κ δεν ανεβαινει.

Εγω που ειχα εξωμητριο ανεβαινε μονο με πολυ αργουσ ρυθμουσ..

@Sofoulis μακαρι βρε κοριτσια να μην εχετε αλλη ταλαιπωρια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...