Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Έχω ιστορικό τριών πάλλινδρομων κυήσεων και έχω ένα παιδάκι. Τελευταία περίοδος στις 26/9. Κύκλος 32 ημερών και τελευταία επαφή 12/10. Έκανα τεστ ούρησης στις 22/10 και βγήκε αρνητικό. Έκανα ξανά στις 28/10 και βγήκε θετικό. Χοριακη 29/8 αρκετά χαμηλή 47. Επανάληψη στις 31/10 147. Βέβαια σε διαφορετικό μικροβιολογικό . Να ελπίζω ? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 931
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Madam είπε:

Καλησπέρα σας. Έχω ιστορικό τριών πάλλινδρομων κυήσεων και έχω ένα παιδάκι. Τελευταία περίοδος στις 26/9. Κύκλος 32 ημερών και τελευταία επαφή 12/10. Έκανα τεστ ούρησης στις 22/10 και βγήκε αρνητικό. Έκανα ξανά στις 28/10 και βγήκε θετικό. Χοριακη 29/8 αρκετά χαμηλή 47. Επανάληψη στις 31/10 147. Βέβαια σε διαφορετικό μικροβιολογικό . Να ελπίζω ? 

Μία χαρά μου φαίνεται!!! εμένα τερ 4/10 η πρώτη μου χοριακή ήταν 9 η δεύτερη 40 κ η τρίτη μετά από τριήμερο (λόγω 28 Οκτωβρίου) 446 κ εγώ είμαι μετά από παλίνδρομη τώρα.εχω κ δυο παιδάκια.κοιτα κ σε εμένα είναι φόβος τώρα γιατί μέχρι την έκτη εβδομάδα είχα μια χαρά χοριακή κ μετά παλινδρομησε.μην κολλάς πολύ στη χοριακή αλλά στον συνδυασμό της με τον υπέρηχο.εκανες ακόμα υπέρηχο?

Just now, Madam είπε:

Καλησπέρα σας. Έχω ιστορικό τριών πάλλινδρομων κυήσεων και έχω ένα παιδάκι. Τελευταία περίοδος στις 26/9. Κύκλος 32 ημερών και τελευταία επαφή 12/10. Έκανα τεστ ούρησης στις 22/10 και βγήκε αρνητικό. Έκανα ξανά στις 28/10 και βγήκε θετικό. Χοριακη 29/8 αρκετά χαμηλή 47. Επανάληψη στις 31/10 147. Βέβαια σε διαφορετικό μικροβιολογικό . Να ελπίζω ? 

Επίσης καλό είναι να τα κάνεις στο ίδιο εργαστήριο.δεν δουλεύουν όλα με το ίδιο αντιδραστήριο.για έχεις μια 'σωστη' εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ! Θα ήθελα την βοήθεια σας γιατί τα έχω χάσει σε αυτόν το κύκλο . Τελευταία επαφή είχαμε 23/10 με ωορρυξια επιβεβαιωμένη με υπέρηχο στις 21/10 πήγα σήμερα για χοριακή και βγήκε 1.20 αλλά ο μικροβιολόγος είπε ότι ίσως να βιάστηκα λίγο . Περίοδο περιμένω την άλλη Τρίτη /Τετάρτη . Θεωρείτε ότι την έκανα νωρίς ; Και εάν όχι γιατί 1.20

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mummyofanangel είπε:

Καλησπέρα ! Θα ήθελα την βοήθεια σας γιατί τα έχω χάσει σε αυτόν το κύκλο . Τελευταία επαφή είχαμε 23/10 με ωορρυξια επιβεβαιωμένη με υπέρηχο στις 21/10 πήγα σήμερα για χοριακή και βγήκε 1.20 αλλά ο μικροβιολόγος είπε ότι ίσως να βιάστηκα λίγο . Περίοδο περιμένω την άλλη Τρίτη /Τετάρτη . Θεωρείτε ότι την έκανα νωρίς ; Και εάν όχι γιατί 1.20

Εγώ νομίζω ότι κανονικά έπρεπε να είχε δείξει στη θέση σου θα ξανά έκανα σε 3 μέρες χοριακή..1.20 είναι αρνητικό.πριν την ωορρηξία σου είχες ελεύθερη επαφή?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Melody90 είπε:

Εγώ νομίζω ότι κανονικά έπρεπε να είχε δείξει στη θέση σου θα ξανά έκανα σε 3 μέρες χοριακή..1.20 είναι αρνητικό.πριν την ωορρηξία σου είχες ελεύθερη επαφή?

@Melody90 σήμερα θεωρητικά ειμαι 8/9 μέρες μετά την επαφή . Όχι δεν είχαμε επαφές , είχα πει ο γιατρός όχι . Το γνωρίζω ότι είναι αρνητική , αλλά πάντα όταν έκανα χοριακή ήταν 0,1 . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mummyofanangel είπε:

@Melody90 σήμερα θεωρητικά ειμαι 8/9 μέρες μετά την επαφή . Όχι δεν είχαμε επαφές , είχα πει ο γιατρός όχι . Το γνωρίζω ότι είναι αρνητική , αλλά πάντα όταν έκανα χοριακή ήταν 0,1 . 

Καλησπερα.Εγω νομιζω ηταν νωρις Με επιβεβαιωμενη ωορηξια  και επαφη 12 μερες μετα (μια μερα πριν την αναμενομενη περιοδο )ειχα τεστ τελειως αρνητικο.Ουτε καν αχνο.Με μια μερα καθυστερηση εδειξε το τεστ και η χοριακη ηταν 247.Τωρα διανυω τη 10η βδομαδα κυησης.Μπορει να μην εχει γινει ακομη εμφυτευση.Ξανακανε τη Δευτερα..

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα.Εγω νομιζω ηταν νωρις Με επιβεβαιωμενη ωορηξια  και επαφη 12 μερες μετα (μια μερα πριν την αναμενομενη περιοδο )ειχα τεστ τελειως αρνητικο.Ουτε καν αχνο.Με μια μερα καθυστερηση εδειξε το τεστ και η χοριακη ηταν 247.Τωρα διανυω τη 10η βδομαδα κυησης.Μπορει να μην εχει γινει ακομη εμφυτευση.Ξανακανε τη Δευτερα..

@Comet σε ευχαριστώ πολύ . Καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mummyofanangel είπε:

Καλησπέρα ! Θα ήθελα την βοήθεια σας γιατί τα έχω χάσει σε αυτόν το κύκλο . Τελευταία επαφή είχαμε 23/10 με ωορρυξια επιβεβαιωμένη με υπέρηχο στις 21/10 πήγα σήμερα για χοριακή και βγήκε 1.20 αλλά ο μικροβιολόγος είπε ότι ίσως να βιάστηκα λίγο . Περίοδο περιμένω την άλλη Τρίτη /Τετάρτη . Θεωρείτε ότι την έκανα νωρίς ; Και εάν όχι γιατί 1.20

αν οντως η ωορηξια σου ηταν.21 πως θα μεινεις εγκυος αφου ειχες επαφη μετα απο δυο.μερες? παντως η χοριακη δεν δειχνει τοσο νωρις . το 1.20 ειναι απο.το μηχανημα που βγαζει τα αποτελεσματα δεν βγαζει παντα το απολυτο 0

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

αν οντως η ωορηξια σου ηταν.21 πως θα μεινεις εγκυος αφου ειχες επαφη μετα απο δυο.μερες? παντως η χοριακη δεν δειχνει τοσο νωρις . το 1.20 ειναι απο.το μηχανημα που βγαζει τα αποτελεσματα δεν βγαζει παντα το απολυτο 0

@linaa κορίτσι μου είχαμε επαφές και την ημέρα της ωορρυξιας εννοείτε αυτό .

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mummyofanangel είπε:

@linaa κορίτσι μου είχαμε επαφές και την ημέρα της ωορρυξιας εννοείτε αυτό .

ααα οκ το γραφεις μπερδεμενα! τοτε ειναι νωρις για χοριακη δεν υπαρχει περιπτωση να δειξει τοσο νωρις με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, linaa είπε:

ααα οκ το γραφεις μπερδεμενα! τοτε ειναι νωρις για χοριακη δεν υπαρχει περιπτωση να δειξει τοσο νωρις με τιποτα.

@linaa υπομονή που θα πάει . Ευχαριστώ για την απάντηση 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Mummyofanangel είπε:

@Melody90 σήμερα θεωρητικά ειμαι 8/9 μέρες μετά την επαφή . Όχι δεν είχαμε επαφές , είχα πει ο γιατρός όχι . Το γνωρίζω ότι είναι αρνητική , αλλά πάντα όταν έκανα χοριακή ήταν 0,1 . 

Κοίτα αν έχεις αυτό το 'προαίσθημα'να ξανά κάνεις β χοριακή! Κ εγώ με αυτό το προαίσθημα ξανα πήγα κ έκανα κ τελικά ήταν θετική.γιατι στο εργαστήριο που πήγα το αντιδραστήριο που είχαν έδειχνε θετικό από 10 mIU και πάνω όπως στα  ευαίσθητα τεστ εγκυμοσύνης και η πρώτη ήταν 9 αρνητικό δλδ κ μετά από 2 μέρες 40.εγώ ένα τριήμερο θα το περίμενα για να προλάβει να ανέβει λίγο...δεν ανεβαίνει στην κάθε γυναίκα με τον ίδιο Ρυθμό.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Mummyofanangel είπε:

Καλησπέρα ! Θα ήθελα την βοήθεια σας γιατί τα έχω χάσει σε αυτόν το κύκλο . Τελευταία επαφή είχαμε 23/10 με ωορρυξια επιβεβαιωμένη με υπέρηχο στις 21/10 πήγα σήμερα για χοριακή και βγήκε 1.20 αλλά ο μικροβιολόγος είπε ότι ίσως να βιάστηκα λίγο . Περίοδο περιμένω την άλλη Τρίτη /Τετάρτη . Θεωρείτε ότι την έκανα νωρίς ; Και εάν όχι γιατί 1.20

Καλημέρα.....ουυυυ την έκανες υπερβολικά νωρίς θεωρώ,  περίμενε μέχρι την άλλη Τρίτη που περιμένεις περίοδο. Εγώ πέντε μέρες πριν αδιαθετησω έκανα δύο τεστ και μου βγήκαν αρνητικά και μετά από τρεις μέρες καθυστέρηση έκανα τεστ βγήκε θετικό και η χοριακη 186 και τώρα είμαι 12,5 εβδομάδων. 

Υπομονή κάνε....Και θα έρθει στο εύχομαι!!!


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Melody90 είπε:

Κοίτα αν έχεις αυτό το 'προαίσθημα'να ξανά κάνεις β χοριακή! Κ εγώ με αυτό το προαίσθημα ξανα πήγα κ έκανα κ τελικά ήταν θετική.γιατι στο εργαστήριο που πήγα το αντιδραστήριο που είχαν έδειχνε θετικό από 10 mIU και πάνω όπως στα  ευαίσθητα τεστ εγκυμοσύνης και η πρώτη ήταν 9 αρνητικό δλδ κ μετά από 2 μέρες 40.εγώ ένα τριήμερο θα το περίμενα για να προλάβει να ανέβει λίγο...δεν ανεβαίνει στην κάθε γυναίκα με τον ίδιο Ρυθμό.

@Melody90 Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου . Θα περιμένω μέχρι την Δευτέρα Τρίτη . Απλά αγχώνομαι λίγο γιατί είχα στο παρελθόν 1παλινδρομη στον 4προς5 μήνα και δυο βιοχημικές , ανακαλύψαμε ότι έχω θρομβοφιλια και καλό θα ήταν να εντοπίσω εγκυμοσύνη όσο πιο νωρίς γίνεται . Αλλά θα περιμένω . Καλή εγκυμοσύνη και σε εσένα. 

@Ξένη Όπως βλέπω μάλλον ναι . Και εγώ μπερδεύτηκα αυτό τον μήνα . Πάντα έχω 14η μέρα ωορρυξια και 28αρη κύκλο , αυτό τον μήνα έκανα την 16η/17η ωορρυξια και με μπέρδεψε λίγο . Ελπίζω να πάνε όλα καλά , καλή εγκυμοσύνη και σε εσένα κορίτσι μου .

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...