Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Mummyofanangel είπε:

Καλησπέρα ! Θα ήθελα την βοήθεια σας γιατί τα έχω χάσει σε αυτόν το κύκλο . Τελευταία επαφή είχαμε 23/10 με ωορρυξια επιβεβαιωμένη με υπέρηχο στις 21/10 πήγα σήμερα για χοριακή και βγήκε 1.20 αλλά ο μικροβιολόγος είπε ότι ίσως να βιάστηκα λίγο . Περίοδο περιμένω την άλλη Τρίτη /Τετάρτη . Θεωρείτε ότι την έκανα νωρίς ; Και εάν όχι γιατί 1.20

Την έκανες πολύ νωρίς, μόλις 10μερες μετά την ωορρηξια. Η εμφύτευση γίνεται 5-12μερες μετά την συλληψη

Το 1,2ειναι αρνητικό, θετικο πάνω από 5,δ εχει διαφορα αν έβγαζε 0 η 3

Αν δ έρθει περιοδος, που το ευχομαι, επανέλαβε από δευτερα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 931
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, vikib είπε:

Την έκανες πολύ νωρίς, μόλις 10μερες μετά την ωορρηξια. Η εμφύτευση γίνεται 5-12μερες μετά την συλληψη

Το 1,2ειναι αρνητικό, θετικο πάνω από 5,δ εχει διαφορα αν έβγαζε 0 η 3

Αν δ έρθει περιοδος, που το ευχομαι, επανέλαβε από δευτερα

@vikib Σε ευχαριστώ πολύ . Το αντιλαμβάνομαι ότι είναι αρνητική , απλά μπερδεύομαι , γιατί έχω κάνει πολλές φορές χοριακή και η αρνητική μου πάντα ήταν 0,1 . Αλλά θα δείξει από Δευτέρα . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα! Θα ήθελα τη βοήθεια σας... έχω ένα αγοράκι 11 μηνών το οποίο παλέψαμε πολύ να αποκτήσουμε. Τώρα είμαι πάλι έγκυος, όμως με πολύ χαμηλή χοριακη... συγκεκριμένα με κύκλο 31 ημερών μετά τη γεννά ( 18 η μέρα ωορρηξία) την 28η μέρα του κύκλου μου έχω χοριακη 27,19. Η αλήθεια είναι πως δε το περιμέναμε καθώς δεν προγραμματίσαμε εγκυμοσύνη τόσο σύντομα αλλά είναι καλοδεχτο.. προβληματίστηκα γιατί είχα έντονους πόνους όπως και στο γιο μου και για αυτό έκανα την εξέταση. φοβάμαι όμως ότι η τιμή είναι πολύ χαμηλή... αύριο (30η μέρα κύκλου) έχω επανάληψη χοριακης αλλά με έχει φάει το άγχος.. τι λέτε; Έχουμε ελπίδες να μεγαλώσει η οικογένεια μας;

Link to comment
Share on other sites

Just now, noni90 είπε:

Καλησπερα! Θα ήθελα τη βοήθεια σας... έχω ένα αγοράκι 11 μηνών το οποίο παλέψαμε πολύ να αποκτήσουμε. Τώρα είμαι πάλι έγκυος, όμως με πολύ χαμηλή χοριακη... συγκεκριμένα με κύκλο 31 ημερών μετά τη γεννά ( 18 η μέρα ωορρηξία) την 28η μέρα του κύκλου μου έχω χοριακη 27,19. Η αλήθεια είναι πως δε το περιμέναμε καθώς δεν προγραμματίσαμε εγκυμοσύνη τόσο σύντομα αλλά είναι καλοδεχτο.. προβληματίστηκα γιατί είχα έντονους πόνους όπως και στο γιο μου και για αυτό έκανα την εξέταση. φοβάμαι όμως ότι η τιμή είναι πολύ χαμηλή... αύριο (30η μέρα κύκλου) έχω επανάληψη χοριακης αλλά με έχει φάει το άγχος.. τι λέτε; Έχουμε ελπίδες να μεγαλώσει η οικογένεια μας;

Νομίζω ότι είσαι εξαιρετικα... Να χαρείτε την εγκυμοσύνη σου.... Με το καλό εύχομαι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Taggeris είπε:

Νομίζω ότι είσαι εξαιρετικα... Να χαρείτε την εγκυμοσύνη σου.... Με το καλό εύχομαι

Σε ευχαριστώ πολύ.. η γιατρός μου είπε είναι χαμηλή η τιμή αλλά ήμουν κ 4 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Στο πρώτο πηγα με 2 μέρες καθυστέρηση και είχα 483..για αυτό Αγχώθηκα με το νούμερο αλλά ίσως είναι νωρίς... Μακαρι να πάνε όλα καλά για όλες μας :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα,μετά από εξωμητριο κ πολλές χοριακες έχω ν πω ότι από τη πρώτη στιγμή να παρακολουθείτε τη χοριακη..Κ εμένα στ αρχή ανέβηκε αλλά είχα πόνο και καφε..υπάρχει καμία π ν πέρασε τ ιδιο;;

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Despoina Mar είπε:

Καλησπέρα,μετά από εξωμητριο κ πολλές χοριακες έχω ν πω ότι από τη πρώτη στιγμή να παρακολουθείτε τη χοριακη..Κ εμένα στ αρχή ανέβηκε αλλά είχα πόνο και καφε..υπάρχει καμία π ν πέρασε τ ιδιο;;

Δε ξέρω αν σε βοηθάω, στο γιο μου είχα παρά πολύ πόνο απ την αρχή. Χωρίς καφέ όμως, έπαιρνα utrogestan κ κάπως παλεύονται. Τελικά η εγκυμοσύνη εξελίχθηκε καλά, παρά τις δυσκολίες της. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, noni90 είπε:

Καλησπερα! Θα ήθελα τη βοήθεια σας... έχω ένα αγοράκι 11 μηνών το οποίο παλέψαμε πολύ να αποκτήσουμε. Τώρα είμαι πάλι έγκυος, όμως με πολύ χαμηλή χοριακη... συγκεκριμένα με κύκλο 31 ημερών μετά τη γεννά ( 18 η μέρα ωορρηξία) την 28η μέρα του κύκλου μου έχω χοριακη 27,19. Η αλήθεια είναι πως δε το περιμέναμε καθώς δεν προγραμματίσαμε εγκυμοσύνη τόσο σύντομα αλλά είναι καλοδεχτο.. προβληματίστηκα γιατί είχα έντονους πόνους όπως και στο γιο μου και για αυτό έκανα την εξέταση. φοβάμαι όμως ότι η τιμή είναι πολύ χαμηλή... αύριο (30η μέρα κύκλου) έχω επανάληψη χοριακης αλλά με έχει φάει το άγχος.. τι λέτε; Έχουμε ελπίδες να μεγαλώσει η οικογένεια μας;

11η προς 12η μετά την ωορρηξία είχα 29. Όλα καλά. Είναι φυσιολογική η τιμή σου. Με το καλό! :)

  • Μου αρέσει 1

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Νονι τόσο νωρίς πολύ λογικό να είναι χαμηλή. Ευχομαι να διπλασιαστεί κ να πανε ολα καλα. Καλή κ τελειομηνη εγκυμοσυνη εύχομαι! 

Δέσποινα κ εγω στην πρώτη μου εγκυμοσυνη είχα πολύ έντονους πονους κ.ειχα δει δύο φορές καφέ, πριν την χοριακη, επαιρνα Ουτρο μετά, αλλά η εγκυμοσύνη εξελίχθηκε μια χαρα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, vikib είπε:

Νονι τόσο νωρίς πολύ λογικό να είναι χαμηλή. Ευχομαι να διπλασιαστεί κ να πανε ολα καλα. Καλή κ τελειομηνη εγκυμοσυνη εύχομαι! 

Δέσποινα κ εγω στην πρώτη μου εγκυμοσυνη είχα πολύ έντονους πονους κ.ειχα δει δύο φορές καφέ, πριν την χοριακη, επαιρνα Ουτρο μετά, αλλά η εγκυμοσύνη εξελίχθηκε μια χαρα

Σημερα πηγα κ επανελαβα χοριακη, θα εχω τα αποτελεσματα κατα τις 11.30..Εχεις δικιο ειναι νωρις, απλα μου ειπε κ αυτο η γυναικολογος κ επεσα λιγο... βεβαια κ στη προηγουμενη εγκυμοσυνη μεχρι τη 10η βδομαδα μου ελεγε να ειμαι συγκρατημενα αισιοδοξη...  Ελπιζω κ εγω να πανε ολα καλα! 

 

8 ώρες πρίν, λουκουμαδακι είπε:

11η προς 12η μετά την ωορρηξία είχα 29. Όλα καλά. Είναι φυσιολογική η τιμή σου. Με το καλό! :)

Κ εσυ νωρις το καταλαβες οποτε... κ μετα πως διαχειριστηκες την αναμονη? Εγω δυστυχως εχω αγχωθει πολυ, περιμενω τοσο πολυ να δω εναν καλο διπλασιασμο να παρω μια ανασα που δε ξερω πως θα περασουν οι ωρες!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, noni90 είπε:

Καλησπερα! Θα ήθελα τη βοήθεια σας... έχω ένα αγοράκι 11 μηνών το οποίο παλέψαμε πολύ να αποκτήσουμε. Τώρα είμαι πάλι έγκυος, όμως με πολύ χαμηλή χοριακη... συγκεκριμένα με κύκλο 31 ημερών μετά τη γεννά ( 18 η μέρα ωορρηξία) την 28η μέρα του κύκλου μου έχω χοριακη 27,19. Η αλήθεια είναι πως δε το περιμέναμε καθώς δεν προγραμματίσαμε εγκυμοσύνη τόσο σύντομα αλλά είναι καλοδεχτο.. προβληματίστηκα γιατί είχα έντονους πόνους όπως και στο γιο μου και για αυτό έκανα την εξέταση. φοβάμαι όμως ότι η τιμή είναι πολύ χαμηλή... αύριο (30η μέρα κύκλου) έχω επανάληψη χοριακης αλλά με έχει φάει το άγχος.. τι λέτε; Έχουμε ελπίδες να μεγαλώσει η οικογένεια μας;

Κορίτσι μου με το καλό.με θυμάσαι?μανούλες Δεκέμβρη.εγω πέρισυ στο μπέμπη είχα 250 στη μια βδομάδα καθυστέρησης.αρα πιστεύω μια χαρά χπριακη έχεις.καξ μια άλλη κοπέλα από το φόρουμ θυμάμαι είχε ξεκινήσει με χπριακη 6.σκέψου θετικά.σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, noni90 είπε:

Κοριτσια 75.06 η χοριακη λογικα παμε καλα. αν κ ακομα ειμαι πριν την καθυστερηση :) 

Με το καλό σου εύχομαι!!! Εγώ με τρεις μέρες καθυστέρηση είχα 186 και τώρα είμαι 16η εβδομάδα...Μια χαρά είναι η τιμή!!!!

  • Ευχαριστώ 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, loyloy είπε:

Κορίτσι μου με το καλό.με θυμάσαι?μανούλες Δεκέμβρη.εγω πέρισυ στο μπέμπη είχα 250 στη μια βδομάδα καθυστέρησης.αρα πιστεύω μια χαρά χπριακη έχεις.καξ μια άλλη κοπέλα από το φόρουμ θυμάμαι είχε ξεκινήσει με χπριακη 6.σκέψου θετικά.σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!!!

Πως δε σε θυμαμαι ειμαστε κ οι 2 μανουλες Δεκεμβρη!!! πωπω ενταξει με ενθαρρυνες παρα πολυ! Ευχομαι να πανε ολα καλα η γιατρος ειπε να μην επαναλαβω χοριακη ειμαστε οκ σε 2 βδομαδες περιπου να παω απο εκει να με δει κ υπερηχογραφικα...

Just now, Ξένη είπε:

Με το καλό σου εύχομαι!!! Εγώ με τρεις μέρες καθυστέρηση είχα 186 και τώρα είμαι 16η εβδομάδα...Μια χαρά είναι η τιμή!!!!

Ηρθε τοσο ξαφνικα α΄λλα πραγματικα με ενθαρρυνετε παρα πολυ εχω αρκετο αγχος για τη συνεχεια!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, noni90 είπε:

Καλησπερα! Θα ήθελα τη βοήθεια σας... έχω ένα αγοράκι 11 μηνών το οποίο παλέψαμε πολύ να αποκτήσουμε. Τώρα είμαι πάλι έγκυος, όμως με πολύ χαμηλή χοριακη... συγκεκριμένα με κύκλο 31 ημερών μετά τη γεννά ( 18 η μέρα ωορρηξία) την 28η μέρα του κύκλου μου έχω χοριακη 27,19. Η αλήθεια είναι πως δε το περιμέναμε καθώς δεν προγραμματίσαμε εγκυμοσύνη τόσο σύντομα αλλά είναι καλοδεχτο.. προβληματίστηκα γιατί είχα έντονους πόνους όπως και στο γιο μου και για αυτό έκανα την εξέταση. φοβάμαι όμως ότι η τιμή είναι πολύ χαμηλή... αύριο (30η μέρα κύκλου) έχω επανάληψη χοριακης αλλά με έχει φάει το άγχος.. τι λέτε; Έχουμε ελπίδες να μεγαλώσει η οικογένεια μας;

Μανουλα δεκεμβρη εδω ειμασταν μαζι! Η χοριακη σου ειναι μια χαρα ειναι νωρις ακομαα! Αχ ποσο χαρηκα με το καλο να μεγαλωσει η οικογενεια σας! Θελω κ εγω δευτερο αλλα ο αντρας μ ανενδωτος!!!:lol:

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...