Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Recommended Posts

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Μανουλα δεκεμβρη εδω ειμασταν μαζι! Η χοριακη σου ειναι μια χαρα ειναι νωρις ακομαα! Αχ ποσο χαρηκα με το καλο να μεγαλωσει η οικογενεια σας! Θελω κ εγω δευτερο αλλα ο αντρας μ ανενδωτος!!!:lol:

Κ εμείς είχαμε σκεφτεί για αργότερα, αυτό εδώ ήρθε τυχαία.. αλλά φυσικά κ είναι καλοδεχτο!! Ελπίζω να συνεχίσει να πηγαίνει καλά... αν τα υπολογίζω καλά σε 2βδομαδες θα πάμε να με δει κ με υπέρηχο. Άντε βάλτε μπρος να γεννήσουμε μαζί πάλι :)

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 934
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, noni90 είπε:

Κ εμείς είχαμε σκεφτεί για αργότερα, αυτό εδώ ήρθε τυχαία.. αλλά φυσικά κ είναι καλοδεχτο!! Ελπίζω να συνεχίσει να πηγαίνει καλά... αν τα υπολογίζω καλά σε 2βδομαδες θα πάμε να με δει κ με υπέρηχο. Άντε βάλτε μπρος να γεννήσουμε μαζί πάλι :)

Χαχαχαχχα μπαααααα με τον νεο χρονο κ βλεπουμε!!!! Ολα καλα να πανε ευχομαι τι καλα θα ειναι κοντα κοντα τα ζουζουνακια!!!!

  • Μου αρέσει 2

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Χαχαχαχχα μπαααααα με τον νεο χρονο κ βλεπουμε!!!! Ολα καλα να πανε ευχομαι τι καλα θα ειναι κοντα κοντα τα ζουζουνακια!!!!

Πολύ κοντά ακόμα δε χρονισε το μικράκι μου! Μακαρι να πάει καλά κ αυτή η εγκυμοσύνη :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, noni90 είπε:

Πολύ κοντά ακόμα δε χρονισε το μικράκι μου! Μακαρι να πάει καλά κ αυτή η εγκυμοσύνη :)

Ναι ναι 14 δεν εχετε γενεθλια;;;; ειστε 5μερες μεγαλυτεροι!!!

  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , noni90 είπε:

Πως δε σε θυμαμαι ειμαστε κ οι 2 μανουλες Δεκεμβρη!!! πωπω ενταξει με ενθαρρυνες παρα πολυ! Ευχομαι να πανε ολα καλα η γιατρος ειπε να μην επαναλαβω χοριακη ειμαστε οκ σε 2 βδομαδες περιπου να παω απο εκει να με δει κ υπερηχογραφικα...

Ηρθε τοσο ξαφνικα α΄λλα πραγματικα με ενθαρρυνετε παρα πολυ εχω αρκετο αγχος για τη συνεχεια!

Να μας κρατάς ενημερες!!!!!χάρηκα πάρα πολύ που μεγαλώνετε την οικογένειά σας!!!!!κι άλλο μπεμπακι και σε λίγο έρχονται και τα πρώτα γενέθλια!!!!!!!

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ναι ναι 14 δεν εχετε γενεθλια;;;; ειστε 5μερες μεγαλυτεροι!!!

Απ'έξω θυμάσαι το πινακακι καλέ?

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, loyloy είπε:

Να μας κρατάς ενημερες!!!!!χάρηκα πάρα πολύ που μεγαλώνετε την οικογένειά σας!!!!!κι άλλο μπεμπακι και σε λίγο έρχονται και τα πρώτα γενέθλια!!!!!!!

Απ'έξω θυμάσαι το πινακακι καλέ?

Χαχαχαχχα εχω καλο μνημονικο παναθεμα με!!!!:lol:

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μένα! Την Δευτέρα  στην 1η ημερα καθυστέρησης, έκανα την πρώτη μου χοριακή και βγήκε 500. Σήμερα Πέμπτη, η δεύτερη χοριακή έδωσε 2500. Σε κάποιους πίνακες που βρισκω στο web δείχνει να είναι φυσιολογική τιμή, όμως σε κάποια άλλα δείχνει πως είναι πολύ πιο ανεβασμένη απο τα όρια.Τελικά τι να πιστέψω; Ξέρετε αν είναι ανησυχητικό να είναι ανεβασμένη; Μήπως το να είσαι 4 εβδομάδων και 1 ημέρας θεωρείσαι ήδη 5 εβδομάδων;;;; Μήπως φταίει το οτι έχω κύκλο 26άρη; Μήπως φταίει η ηλικία μου; (38) Εχω καταμπερδευτεί!!!


dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι ειδήμων, υψηλή χοριακή μπορεί να σημαίνει δίδυμα! Όπως και να έχει είσαι έγκυος. Συγχαρητήρια! Με το καλό, να έχεις μια ομαλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, angel23 είπε:

Χωρίς να είμαι ειδήμων, υψηλή χοριακή μπορεί να σημαίνει δίδυμα! Όπως και να έχει είσαι έγκυος. Συγχαρητήρια! Με το καλό, να έχεις μια ομαλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Σ'ευχαριστώ angel! Να σου πω την αλήθεια με αυτα που διαβάζω μου φύτρωσαν την υποψία για δίδυμα αλλα είναι λιγάκι νωρίς για να πουμε κατι τέτοιο, δεν είναι; Άρα την θεωρείς κι εσύ υψηλή;


dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ελλάκι, αν επιθυμείς διδυμάκια στο εύχομαι από καρδιάς. Δεν μπορώ να σου πω σίγουρα γιατί σε αρκετές από εμάς εδώ που ήταν η περίπτωση, είμαστε από εξωσωματική και εκεί είναι ελεγχόμενη η κατάσταση σε ότι αφορά τις μέρες. Στην περίπτωση μου, χοριακή 10η μέρα μετά την ετ βλαστοκύστεων 5ης μέρας. ήταν 267 και μου είπαν αμέσως ότι η τιμή δείχνει δίδυμη κύηση. Σου εύχομαι πραγματικά το καλύτερο!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, angel23 είπε:

Ελλάκι, αν επιθυμείς διδυμάκια στο εύχομαι από καρδιάς. Δεν μπορώ να σου πω σίγουρα γιατί σε αρκετές από εμάς εδώ που ήταν η περίπτωση, είμαστε από εξωσωματική και εκεί είναι ελεγχόμενη η κατάσταση σε ότι αφορά τις μέρες. Στην περίπτωση μου, χοριακή 10η μέρα μετά την ετ βλαστοκύστεων 5ης μέρας. ήταν 267 και μου είπαν αμέσως ότι η τιμή δείχνει δίδυμη κύηση. Σου εύχομαι πραγματικά το καλύτερο!!!

Σ'ευχαριστώ και πάλι! Αυτό που θέλω μετά απο τόσο καιρό προσπάθειας, είναι σίγουρα ένα υγιές μπεμπόνι !❤

  • Μου αρέσει 1

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

On 25/11/2019 at 3:15 ΜΜ, noni90 είπε:

Κοριτσια 75.06 η χοριακη λογικα παμε καλα. αν κ ακομα ειμαι πριν την καθυστερηση :) 

Με καθυστερηση 3ων ημερω ισωσ κ λιγο παραπανω μερεσ..ειχα 80 χοριακη..τωρα ειναι 2χρ..

Κ στη 2η εγκυμοσυνη με χαμηλεσ τιμεσ ξεκινησα κ τωρα ειναι 30ημερων..

Θελουμε να διπλασιαζεται ανα 2 μερεσ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Ελλάκι είπε:

Καλησπέρα κι απο μένα! Την Δευτέρα  στην 1η ημερα καθυστέρησης, έκανα την πρώτη μου χοριακή και βγήκε 500. Σήμερα Πέμπτη, η δεύτερη χοριακή έδωσε 2500. Σε κάποιους πίνακες που βρισκω στο web δείχνει να είναι φυσιολογική τιμή, όμως σε κάποια άλλα δείχνει πως είναι πολύ πιο ανεβασμένη απο τα όρια.Τελικά τι να πιστέψω; Ξέρετε αν είναι ανησυχητικό να είναι ανεβασμένη; Μήπως το να είσαι 4 εβδομάδων και 1 ημέρας θεωρείσαι ήδη 5 εβδομάδων;;;; Μήπως φταίει το οτι έχω κύκλο 26άρη; Μήπως φταίει η ηλικία μου; (38) Εχω καταμπερδευτεί!!!

Καλησπερα και με το καλο το η τα μωρακια σου.Ναι 4+1 σημαινει 5 εβδομαδων και επισης η χοριακη σου ανεβηκε πολυ καλα αλλα οχι υπερβολικα.Δεν υπαρχει λογος να αγχωνεσαι .Μπορει να ειναι διδυμα μπορει και οχι.Αν το θελεις στο ευχομαι.Ολα να πανε καλα.Η ηλικια δεν εχει καμια σχεση..

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα και με το καλο το η τα μωρακια σου.Ναι 4+1 σημαινει 5 εβδομαδων και επισης η χοριακη σου ανεβηκε πολυ καλα αλλα οχι υπερβολικα.Δεν υπαρχει λογος να αγχωνεσαι .Μπορει να ειναι διδυμα μπορει και οχι.Αν το θελεις στο ευχομαι.Ολα να πανε καλα.Η ηλικια δεν εχει καμια σχεση..

Σ'ευχαριστώ πολύ.Τώρα εξηγείται!Εφόσον είμαι στην 5η εβδομάδα τότε όντως η χοριακή είναι μέσα στα φυσιολογικα πλαίσια! Ανέφερα την ηλικία επειδή διαβάζω πως οι κοντά στα 40 (και άνω) έχουν δώσει στατιστικά περισσότερες πιθανότητες για πολύδυμη κύηση.Καλοδεχούμενα, όμως όπως ξαναέγραψα,  ας είναι ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΝΑ κι όλα τα άλλα τα βρίσκουμε στην πορεία!❤

  • Μου αρέσει 1

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...