Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Recommended Posts

Καλησπέρα , ειμαι νέα στο φορουμ και πολυ αγχωμένη !! Είμαι 23 χρονών και με τον σύζυγο μου καταφέραμε πολυ γρήγορα την σύλληψη ομως οι τιμες τις χοριακης μας τα λενε καπως περιεργα δηλαδη 

Τελευταία περίοδος : 22/11/2022 

Διαρκεια : 5 ημέρες / κύκλος σταθερος καθε 26 μέρες 

Ωορρηξία : 5/12/2022 

Αναμενόμενη περίοδος : 18/12/2022 

1ή χοριακή : 17/12/2022 = 15,33 

2ή χοριακή: 19/12/2022 = 31,8 

3ή χοριακή: 23/12/2022 = 208,54 

4ή χοριακή: 27/12/2022 = 693,76 

•1ος Υπέρηχος: 28/12/2022 ( φανηκε μια ιδέα σάκου) 

5ή χοριακή: 29/12/2022 = 966,63 

Τι γνωμη εχετε ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 931
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , Margafes είπε:

Καλησπέρα , ειμαι νέα στο φορουμ και πολυ αγχωμένη !! Είμαι 23 χρονών και με τον σύζυγο μου καταφέραμε πολυ γρήγορα την σύλληψη ομως οι τιμες τις χοριακης μας τα λενε καπως περιεργα δηλαδη 

Τελευταία περίοδος : 22/11/2022 

Διαρκεια : 5 ημέρες / κύκλος σταθερος καθε 26 μέρες 

Ωορρηξία : 5/12/2022 

Αναμενόμενη περίοδος : 18/12/2022 

1ή χοριακή : 17/12/2022 = 15,33 

2ή χοριακή: 19/12/2022 = 31,8 

3ή χοριακή: 23/12/2022 = 208,54 

4ή χοριακή: 27/12/2022 = 693,76 

•1ος Υπέρηχος: 28/12/2022 ( φανηκε μια ιδέα σάκου) 

5ή χοριακή: 29/12/2022 = 966,63 

Τι γνωμη εχετε ; 

Φαινετε να μην πάει πολύ καλά. Επανελαβε χοριακη σε 48 ωρες κ μετα τις γιορτές ξανακάνει υπερυχο . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Margafes είπε:

Πολυ φοβόμουν τετοια απαντηση θα επαναλάβω ναι και θα παω και για υπερηχο ξανα την ιδια μέρα , ευχαριστω πολύ 

Καλησπέρα κορίτσι μου η τελευταία χοριακη δεν είναι πολύ καλή. αλλά υπέρηχο γιατί κάνατε; για να φανεί κάτι θέλουμε πάνω από 1500 - 2000 χοριακη. νομίζω ότι πολύ νωρίς κάνατε και αγχώνεσαι. κάνε πάλι σε δύο μέρες χοριακη. πολλές κοπέλες ξεκίνησαν με πάρα πολύ χαμηλές χοριακες και όμως η εγκυμοσύνη προχώρησε μια χαρά. εύχομαι και σε σένα το ίδιο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Ελισάβετ καπ 2 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου η τελευταία χοριακη δεν είναι πολύ καλή. αλλά υπέρηχο γιατί κάνατε; για να φανεί κάτι θέλουμε πάνω από 1500 - 2000 χοριακη. νομίζω ότι πολύ νωρίς κάνατε και αγχώνεσαι. κάνε πάλι σε δύο μέρες χοριακη. πολλές κοπέλες ξεκίνησαν με πάρα πολύ χαμηλές χοριακες και όμως η εγκυμοσύνη προχώρησε μια χαρά. εύχομαι και σε σένα το ίδιο. 

Ευχαριστω για τη θετικη ενεργεια !!! Μακαρι να πανε ολα καλα , καναμε υπερηχο διοτι το πρότεινε ο γιατρος … τι να πω … μακαρι να παει καλά ! Μου εχει δωσει και αρκετη προγεστερονη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Margafes είπε:

Ευχαριστω για τη θετικη ενεργεια !!! Μακαρι να πανε ολα καλα , καναμε υπερηχο διοτι το πρότεινε ο γιατρος … τι να πω … μακαρι να παει καλά ! Μου εχει δωσει και αρκετη προγεστερονη 

Απλά με τον υπέρηχο σου φόρτωσε ένα άγχος παρά πάνω. βέβαια ίσως ήθελε να δει ότι είναι ενδομητρια κύηση. πάντως μην αγχώνεσαι που δεν είδατε πολλά πράγματα. είδατε το πιο βασικό ότι ο σάκος είναι εκεί που πρέπει. Αυτό κράτα λοιπόν ως θετικό. λίγο υπομ τώρα δύο μέρες. οι χοριακες είναι όλες στο ίδιο εργαστήριο έτσι; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Ελισάβετ καπ 2 είπε:

Απλά με τον υπέρηχο σου φόρτωσε ένα άγχος παρά πάνω. βέβαια ίσως ήθελε να δει ότι είναι ενδομητρια κύηση. πάντως μην αγχώνεσαι που δεν είδατε πολλά πράγματα. είδατε το πιο βασικό ότι ο σάκος είναι εκεί που πρέπει. Αυτό κράτα λοιπόν ως θετικό. λίγο υπομ τώρα δύο μέρες. οι χοριακες είναι όλες στο ίδιο εργαστήριο έτσι; 

Ναι ειναι απο το ιδιο , δεν ξερω τι να πω μακαρι να πανε ολα καλα κατα τα άλλα εχω πρισμενο στήθος και καμια αλλη ενόχληση 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Margafes είπε:

Ναι ειναι απο το ιδιο , δεν ξερω τι να πω μακαρι να πανε ολα καλα κατα τα άλλα εχω πρισμενο στήθος και καμια αλλη ενόχληση 

στο εύχομαι κορίτσια μου του χρόνου τέτοια εποχή να είναι γεμάτη η αγκαλιά σου 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κορίτσια καλησπέρα 21/1 έκανα εμβρυομεταφορα με δύο βλαστοκυστες 4ΑΑ και στις 31/1 η πρώτη χοριακη μου έδειξε 53,7 επανέλαβα μόλις σήμερα και βγήκε 88,9. εγώ έχω αρχίσει ήδη και ανησυχώ γιατί δεν ήρθε ο πολυποθητος διπλασιασμος ενω  ο γιατρός μου είπε να επαναλάβω τη Δευτέρα.. και ότι δεν χρειάζεται να ανησυχώ απο τη στιγμή που δείχνει ότι προχωράει ..ειλικρινά θα τρελαθώ από την αγωνία μου και το φόβο μου ως τη Δευτέρα..είχε κάποια κοπέλα κάτι παρόμοιο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 2/2/2023 at 4:50 ΜΜ, Maria 80 A είπε:

κορίτσια καλησπέρα 21/1 έκανα εμβρυομεταφορα με δύο βλαστοκυστες 4ΑΑ και στις 31/1 η πρώτη χοριακη μου έδειξε 53,7 επανέλαβα μόλις σήμερα και βγήκε 88,9. εγώ έχω αρχίσει ήδη και ανησυχώ γιατί δεν ήρθε ο πολυποθητος διπλασιασμος ενω  ο γιατρός μου είπε να επαναλάβω τη Δευτέρα.. και ότι δεν χρειάζεται να ανησυχώ απο τη στιγμή που δείχνει ότι προχωράει ..ειλικρινά θα τρελαθώ από την αγωνία μου και το φόβο μου ως τη Δευτέρα..είχε κάποια κοπέλα κάτι παρόμοιο?

Καλησπέρα Μαρία, τελικά έκανες σήμερα την χοριακή; Βγήκαν τα αποτελέσματα;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, EvgeniaCher είπε:

Καλησπέρα Μαρία, τελικά έκανες σήμερα την χοριακή; Βγήκαν τα αποτελέσματα;

ναι κορίτσι μου γλυκό...420 όλα καλά...δόξα το θεό.. τώρα βουρ για τον υπέρηχο.. σε ευχαριστώ πολύ που με σκέφτηκες.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

On 6/2/2023 at 6:46 ΜΜ, Maria 80 A είπε:

ναι κορίτσι μου γλυκό...420 όλα καλά...δόξα το θεό.. τώρα βουρ για τον υπέρηχο.. σε ευχαριστώ πολύ που με σκέφτηκες.

Συγχαρητήρια!!! Άντε η άτιμη σε ταλαιπώρησε στην αρχή αλλά αυξήθηκε για τα καλά!! Με το καλό σου εύχομαι :) Και εγώ σε παρόμοια κατάσταση βρίσκομαι :) είναι τρέλα αυτή η εναλλαγή των συναισθημάτων. Εύχομαι να πάνε όλα καλά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, EvgeniaCher είπε:

Συγχαρητήρια!!! Άντε η άτιμη σε ταλαιπώρησε στην αρχή αλλά αυξήθηκε για τα καλά!! Με το καλό σου εύχομαι :) Και εγώ σε παρόμοια κατάσταση βρίσκομαι :) είναι τρέλα αυτή η εναλλαγή των συναισθημάτων. Εύχομαι να πάνε όλα καλά. 

ότι καλύτερο σου εύχομαι και σένα κορίτσι μου...εσύ σε τι φάση ακριβώς βρίσκεσαι?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maria 80 A είπε:

ότι καλύτερο σου εύχομαι και σένα κορίτσι μου...εσύ σε τι φάση ακριβώς βρίσκεσαι?

Σ' ευχαριστώ πολύ!! Μέσα στην εβδομάδα έχω να κάνω τον πρώτο υπέρηχο. Η χοριακή μου σε διαδοχικές μετρήσεις τις προηγούμενες μέρες αυξανόταν ικανοποιητικά και έχω προγραμματίσει το υπέρηχο, βέβαια είναι πολύ νωρίς θαρρώ, δεν γνωρίζω τι θα μπορέσουμε να δούμε🙂

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...