Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 934
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Elsa2006 είπε:

6200 η χοριακη . Περιμένω τηλέφωνο από το γιατρό μου . 🙏🏻Την Τετάρτη είχα 4200 

Δεν κάνω άλλη χοριακη . Περιμένω να κάνω τον υπέρηχο να δούμε πως είναι το έμβρυο . 
Απλα η χοριακη μου ξεκινησε πολύ ανεβασμένη σαν να έχω δίδυμα και τώρα δεν ανεβαίνει το ίδιο . Μπορεί να είχε χωριστεί για δίδυμα και το ένα να μην προχώρησε μας είπε . Θέλουν να δουν μόνο υπέρηχο για να δούμε σάκος κ να ακούσουμε καρδιά . 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elsa2006 είπε:

Δεν κάνω άλλη χοριακη . Περιμένω να κάνω τον υπέρηχο να δούμε πως είναι το έμβρυο . 
Απλα η χοριακη μου ξεκινησε πολύ ανεβασμένη σαν να έχω δίδυμα και τώρα δεν ανεβαίνει το ίδιο . Μπορεί να είχε χωριστεί για δίδυμα και το ένα να μην προχώρησε μας είπε . Θέλουν να δουν μόνο υπέρηχο για να δούμε σάκος κ να ακούσουμε καρδιά . 

υπεροχα νεα!με το καλο!!ευχομαι ολα να πανε καλα στην εγκυμοσυνη σου κ να κρατησεις γερο το μωρακι σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα κορίτσια . Πήγα στο γιατρό σήμερα όλα καλά . Είμαι 6 εβδομάδων και 3 ημέρες . Ακούσαμε λίγο την καρδιά του να χτυπάει και θα πάω πάλι την Δευτέρα να το δούμε . Εκανα πάλι χοριακη σήμερα κ θα κάνω πάλι την Τετάρτη . Να δούμε αν ανεβαίνει φυσιολογικά . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Elsa2006 είπε:

Καλησπερα κορίτσια . Πήγα στο γιατρό σήμερα όλα καλά . Είμαι 6 εβδομάδων και 3 ημέρες . Ακούσαμε λίγο την καρδιά του να χτυπάει και θα πάω πάλι την Δευτέρα να το δούμε . Εκανα πάλι χοριακη σήμερα κ θα κάνω πάλι την Τετάρτη . Να δούμε αν ανεβαίνει φυσιολογικά . 

Πλέον η χοριακη δεν διπλασιάζεται όπως στην αρχή  . Γιατί να κάνεις χοριακη αφού ακούσατε καρδιά? Τώρα πλέον μόνο υπέρηχο να μετράτε το έμβρυο αν αναπτύσσετε κάνεις 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , linaa είπε:

Πλέον η χοριακη δεν διπλασιάζεται όπως στην αρχή  . Γιατί να κάνεις χοριακη αφού ακούσατε καρδιά? Τώρα πλέον μόνο υπέρηχο να μετράτε το έμβρυο αν αναπτύσσετε κάνεις 

Θέλει να δει αν διπλασιάζετε μου είπε .Ακούσαμε την καρδιά κ μας είπε ότι τώρα έχει αρχίσει να χτυπάει κ να πάμε τη Δευτέρα να δούμε ότι μεγάλωσε. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Elsa2006 είπε:

Θέλει να δει αν διπλασιάζετε μου είπε .Ακούσαμε την καρδιά κ μας είπε ότι τώρα έχει αρχίσει να χτυπάει κ να πάμε τη Δευτέρα να δούμε ότι μεγάλωσε. 

Βλέπει κάτι περίεργο? Από την στιγμή που χτυπάει καρδιά δεν αξιολογητέ η χοριακη... Εξάλλου η χοριακη μετά τις 6 εβδομάδες ξεκινάει να μην διπλασιάζεται Κ να μένει σταθερή... 

Δηλαδή ακόμα Κ να μην διπλασιαστεί η χοριακη Κ χτυπάει η καρδιά δεν υπάρχει εύρημα δεν υπάρχει αξιολόγηση 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , linaa είπε:

Βλέπει κάτι περίεργο? Από την στιγμή που χτυπάει καρδιά δεν αξιολογητέ η χοριακη... Εξάλλου η χοριακη μετά τις 6 εβδομάδες ξεκινάει να μην διπλασιάζεται Κ να μένει σταθερή... 

Δηλαδή ακόμα Κ να μην διπλασιαστεί η χοριακη Κ χτυπάει η καρδιά δεν υπάρχει εύρημα δεν υπάρχει αξιολόγηση 

Στην αρχή που το ειδε μου λέει δεν βλέπω παλμό κ θα κάνουμε β χοριακη κ λέω να δοκιμάσουμε μήπως ακούσουμε ; Και δοκίμασε μια Ακουγόταν πολύ βαθιά μετά ξανά προσπάθησε κ ακουστικέ κανονικά αλλά λίγο . Πριν το ακούσει μας λέει κάποιες φορές το έμβρυο μεγαλώνει μέχρι την 6 εβδομάδα κ δεν συνεχίζει μετά που το άκουσε μας λέει πιστεύω ότι είναι μια χαρά . Δεν ξέρω με έχει μπερδέψει πολύ 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Elsa2006 είπε:

Στην αρχή που το ειδε μου λέει δεν βλέπω παλμό κ θα κάνουμε β χοριακη κ λέω να δοκιμάσουμε μήπως ακούσουμε ; Και δοκίμασε μια Ακουγόταν πολύ βαθιά μετά ξανά προσπάθησε κ ακουστικέ κανονικά αλλά λίγο . Πριν το ακούσει μας λέει κάποιες φορές το έμβρυο μεγαλώνει μέχρι την 6 εβδομάδα κ δεν συνεχίζει μετά που το άκουσε μας λέει πιστεύω ότι είναι μια χαρά . Δεν ξέρω με έχει μπερδέψει πολύ 

Το πιο πιθανό να μην έχει καλό υπέρηχο . Αν θες μπορείς χωρίς ραντεβού να πας σε ένα μαιευτήριο Κ να κάνετε υπέρηχο που είναι πιο εξελιγμένοι εκεί 

Στις αρχές αν δεν έχει ο γιατρός καλό υπέρηχο αργεί να ακούσει το έμβρυο . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Elsa2006 είπε:

Θέλει να δει αν διπλασιάζετε μου είπε .Ακούσαμε την καρδιά κ μας είπε ότι τώρα έχει αρχίσει να χτυπάει κ να πάμε τη Δευτέρα να δούμε ότι μεγάλωσε. 

αν δ σε αγχωνει,οκ

προσωπικα λογω των δικων μου εμπειριων το βρισκω τρομερα ψυχοφθορο

ακουσατε καρδια,βλεπετε ο,τι χρειαζεται στον υπερηχο,η χοριακη ειναι κτ παραπανω απο περιττη,κ δ ειναι απαραιτητο να διπλασιαζεται πλεον καν

1 ώρα πρίν, Elsa2006 είπε:

Στην αρχή που το ειδε μου λέει δεν βλέπω παλμό κ θα κάνουμε β χοριακη κ λέω να δοκιμάσουμε μήπως ακούσουμε ; Και δοκίμασε μια Ακουγόταν πολύ βαθιά μετά ξανά προσπάθησε κ ακουστικέ κανονικά αλλά λίγο . Πριν το ακούσει μας λέει κάποιες φορές το έμβρυο μεγαλώνει μέχρι την 6 εβδομάδα κ δεν συνεχίζει μετά που το άκουσε μας λέει πιστεύω ότι είναι μια χαρά . Δεν ξέρω με έχει μπερδέψει πολύ 

πιθανον να μην εχει καλο υπερηχο,η απλα να ξεκινησε μολις να ακουγεται.παντως ετσι οπως μας το μεταφερεις,εμενα θα με αγχωνε κ θα με εριχνε ψυχολογικα

γνωμη μου τωρα που ειναι νωρις να πας σε καποιον αλλον γυναικολογο γενικα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, vikib είπε:

αν δ σε αγχωνει,οκ

προσωπικα λογω των δικων μου εμπειριων το βρισκω τρομερα ψυχοφθορο

ακουσατε καρδια,βλεπετε ο,τι χρειαζεται στον υπερηχο,η χοριακη ειναι κτ παραπανω απο περιττη,κ δ ειναι απαραιτητο να διπλασιαζεται πλεον καν

πιθανον να μην εχει καλο υπερηχο,η απλα να ξεκινησε μολις να ακουγεται.παντως ετσι οπως μας το μεταφερεις,εμενα θα με αγχωνε κ θα με εριχνε ψυχολογικα

γνωμη μου τωρα που ειναι νωρις να πας σε καποιον αλλον γυναικολογο γενικα

Είναι πραγματικά ψυχοφθόρο γτ ένα να κάνω μια εβδομάδα χοριακη κ είναι τόσο μεγάλο το εύρος της χοριακης . Εδώ για την εβδομάδα λένε και είναι είχα χάος . Δλδ εγώ βάσει τελευταίας περιόδου είμαι 8 εβδομάδων αλλά αφαιρούν μια κ λένε 7 εβδομάδων αλλά ο υπέρηχος δείχνει 6 εβδομάδων και 3 ημερών . Τι να καταλάβω ; 🤷🏻‍♀️

ευτυχως το άκουσα λίγο και νιώθω ήρεμη και μουδιασμένη . Δεν ξέρω να χαρώ ή να φοβηθώ ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Elsa2006 είπε:

Είναι πραγματικά ψυχοφθόρο γτ ένα να κάνω μια εβδομάδα χοριακη κ είναι τόσο μεγάλο το εύρος της χοριακης . Εδώ για την εβδομάδα λένε και είναι είχα χάος . Δλδ εγώ βάσει τελευταίας περιόδου είμαι 8 εβδομάδων αλλά αφαιρούν μια κ λένε 7 εβδομάδων αλλά ο υπέρηχος δείχνει 6 εβδομάδων και 3 ημερών . Τι να καταλάβω ; 🤷🏻‍♀️

ευτυχως το άκουσα λίγο και νιώθω ήρεμη και μουδιασμένη . Δεν ξέρω να χαρώ ή να φοβηθώ ; 

Κοίτα ο υπέρηχος είναι η ανάπτυξη του μωρού Κ μπορεί να είναι πίσω ή μπροστά έως 2 εβδομάδες +- δηλαδή. Ποτέ ένα μωρό δεν είναι ακριβώς βάση περιόδου πάντα υπάρχει μια απόκλιση. +- μέχρι 2 εβδομάδες είναι φυσιολογικό . Το ότι το ακούσατε είναι ενθαρρυντικό αλλά μέχρι την αυχενική ένα έμβρυο σαφέστατα μπορεί να σταματήσει λόγω ανωμαλιών οπότε μέχρι την αυχενική δεν ξέρεις αν το έμβρυο θα προχωρήσει ή θα σταματήσει 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , linaa είπε:

Κοίτα ο υπέρηχος είναι η ανάπτυξη του μωρού Κ μπορεί να είναι πίσω ή μπροστά έως 2 εβδομάδες +- δηλαδή. Ποτέ ένα μωρό δεν είναι ακριβώς βάση περιόδου πάντα υπάρχει μια απόκλιση. +- μέχρι 2 εβδομάδες είναι φυσιολογικό . Το ότι το ακούσατε είναι ενθαρρυντικό αλλά μέχρι την αυχενική ένα έμβρυο σαφέστατα μπορεί να σταματήσει λόγω ανωμαλιών οπότε μέχρι την αυχενική δεν ξέρεις αν το έμβρυο θα προχωρήσει ή θα σταματήσει 

Προς το παρών περιμένω μέχρι τη Δευτέρα . Προσπαθώ να ακούω τν άντρα μου που λέει βήμα βήμα καο όλα θα πάνε καλά ❤️🤞🏻

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Elsa2006 είπε:

Προς το παρών περιμένω μέχρι τη Δευτέρα . Προσπαθώ να ακούω τν άντρα μου που λέει βήμα βήμα καο όλα θα πάνε καλά ❤️🤞🏻

αυτο ακριβως

να εισαι συγκρατημενα αισιοδοξη

το οτι ακουσατε καρδια ειναι μια πρωτη ανακουφιση!

εισαι εγκυος,να το χαρεις!κ με την ευχη μου να πανε ολα καλα μεχρι τελους!

κ μενα ηταν πισω στην αρχη το πρωτο,καρδια ακουσαμε διανυοντας την 8η εβδ,ηταν πισω καμια 5-6μερες,λογω μεγαλων κυκλων,αν κ με πολυ συγκεκριμενες μερες πιθανης συλληψης.μετα αναπτυχθηκε κ με το παραπανω κ εβγαινε μεγαλυτερη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια . Σήμερα με πήρε η γυναικολόγος κ μου είπε ότι ανέβηκε η χοριακη κ είναι πολύ καλό ! ότι με περιμένει την Δευτέρα ν ακούσουμε την καρδούλα του ❤️

ανυπομονο να ακούσω δυνατά την καρδούλα του ❤️

  • Μου αρέσει 1
  • Καλή τύχη! 2
  • Λουλούδια 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...