Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Recommended Posts

Ευχαριστω βρε κοριτσια. Πραγματικα απο την αρχη μου ειχε φανει τοσο αποστευτο που εμεινα εγκυος που δεν μπορουσα να το πιστεψω με τιποτα. Πρωτη φορα στη ζωη μου να μεινω εγκυος φυσιολογικα στα 44 ενω προσπαθουσα δυο χρονια οταν ημουν 38-39 και τιποτα. Μετα ειδα που οι τιμες της χοριακης  ηταν τοσο χαμηλες σε σχεση με το πινακακι εδω. Εχω διαβασει και τοσες ιστοριες που οταν η χοριακη δεν ανεβαινει καλα στο 99% παλλινδρομει οποτε ηθελα να ειμαι ρεαλιστρια. Απο την αλλη σιγουρα ο γιατρος μου που ειναι και πολυ γνωστος εξωσωματικος και εχει δει απειρες περιπτωσεις ξερει καλυτερα. Αλλα πως να περιμενω μεχρι τη Δευτερα; Μηπως να παω αυριο να κανω μια χοριακη να δω αν επεσε; Νομιζω οτι ζω ενα θαυμα αλλα φοβαμαι κιολας να το πιστεψω!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 874
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Domna78 είπε:

Ευχαριστω βρε κοριτσια. Πραγματικα απο την αρχη μου ειχε φανει τοσο αποστευτο που εμεινα εγκυος που δεν μπορουσα να το πιστεψω με τιποτα. Πρωτη φορα στη ζωη μου να μεινω εγκυος φυσιολογικα στα 44 ενω προσπαθουσα δυο χρονια οταν ημουν 38-39 και τιποτα. Μετα ειδα που οι τιμες της χοριακης  ηταν τοσο χαμηλες σε σχεση με το πινακακι εδω. Εχω διαβασει και τοσες ιστοριες που οταν η χοριακη δεν ανεβαινει καλα στο 99% παλλινδρομει οποτε ηθελα να ειμαι ρεαλιστρια. Απο την αλλη σιγουρα ο γιατρος μου που ειναι και πολυ γνωστος εξωσωματικος και εχει δει απειρες περιπτωσεις ξερει καλυτερα. Αλλα πως να περιμενω μεχρι τη Δευτερα; Μηπως να παω αυριο να κανω μια χοριακη να δω αν επεσε; Νομιζω οτι ζω ενα θαυμα αλλα φοβαμαι κιολας να το πιστεψω!

Η χοριακη διπλασιάστηκε  σωστα νομίζω. Επίσης ο καθαρός διπλασιασμός είναι κυρίως για χαμηλότερες τιμές, εκεί κοντά στο 1000, όποτε να είσαι λιγακι προετοιμασμένη. Αύξηση  65% σε 48 ώρες ειναι το ελάχιστο.

Να πας αν αισθανθείς καλύτερα.

Και σου εύχομαι ολόψυχα τη Δευτέρα να το δεις το σπατάλη σου! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Domna78 είπε:

Ευχαριστω βρε κοριτσια. Πραγματικα απο την αρχη μου ειχε φανει τοσο αποστευτο που εμεινα εγκυος που δεν μπορουσα να το πιστεψω με τιποτα. Πρωτη φορα στη ζωη μου να μεινω εγκυος φυσιολογικα στα 44 ενω προσπαθουσα δυο χρονια οταν ημουν 38-39 και τιποτα. Μετα ειδα που οι τιμες της χοριακης  ηταν τοσο χαμηλες σε σχεση με το πινακακι εδω. Εχω διαβασει και τοσες ιστοριες που οταν η χοριακη δεν ανεβαινει καλα στο 99% παλλινδρομει οποτε ηθελα να ειμαι ρεαλιστρια. Απο την αλλη σιγουρα ο γιατρος μου που ειναι και πολυ γνωστος εξωσωματικος και εχει δει απειρες περιπτωσεις ξερει καλυτερα. Αλλα πως να περιμενω μεχρι τη Δευτερα; Μηπως να παω αυριο να κανω μια χοριακη να δω αν επεσε; Νομιζω οτι ζω ενα θαυμα αλλα φοβαμαι κιολας να το πιστεψω!

Παρτο χαλαρα. Εσυ δεν μπορεις να κανεις κατι εκτος απο το να προσεχεις. Κανε υπομονη μεχρι τη Δευτερα οπως σου ειπε ο γιατρος σου. Δεν μπορεις να αλλαξεις το αποτελεσμα οποιο κι αν ειναι αυτο. Και σου ευχομαι να πανε τελεια. Ακομα ομως κ να μη παει, μονο και μονο που εμεινες εγκυος ειναι θαυμα ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Domna78 είπε:

Ευχαριστω βρε κοριτσια. Πραγματικα απο την αρχη μου ειχε φανει τοσο αποστευτο που εμεινα εγκυος που δεν μπορουσα να το πιστεψω με τιποτα. Πρωτη φορα στη ζωη μου να μεινω εγκυος φυσιολογικα στα 44 ενω προσπαθουσα δυο χρονια οταν ημουν 38-39 και τιποτα. Μετα ειδα που οι τιμες της χοριακης  ηταν τοσο χαμηλες σε σχεση με το πινακακι εδω. Εχω διαβασει και τοσες ιστοριες που οταν η χοριακη δεν ανεβαινει καλα στο 99% παλλινδρομει οποτε ηθελα να ειμαι ρεαλιστρια. Απο την αλλη σιγουρα ο γιατρος μου που ειναι και πολυ γνωστος εξωσωματικος και εχει δει απειρες περιπτωσεις ξερει καλυτερα. Αλλα πως να περιμενω μεχρι τη Δευτερα; Μηπως να παω αυριο να κανω μια χοριακη να δω αν επεσε; Νομιζω οτι ζω ενα θαυμα αλλα φοβαμαι κιολας να το πιστεψω!

 Καλημέρα!!!! Λοιπόν γνώμη μου είναι σαν συνομιλικη να με ακούς ε??? Πλάκα κάνω...γνώμη μου λοιπόν είναι αν αγχώνεσαι να πας για χοριακη ...όπως και να έχει σίγουρα θα πάρεις μια ιδέα...από το να αγχώνεσαι..σίγουρα καλύτερα.αν πάλι το ελέγχεις...Δευτέρα γιατρός να δείτε μπεμπέ...γιουπι!!!έχω χαρεί να ξέρεις...μοιράζεις ελπίδες όποτε πίστεψε το κι εσύ γιατί εγώ το έχω!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Γεια σας κορίτσια. 
ηθελα τη βοήθεια σας . Εκανα εμβρυομεταφορα 13/10 ένα έμβρυο  στις 23/10 η χοριακη μου ήταν 493 στις 27/10 1900 και 1/11 4200 .  ο γιατρός μου είπε να κάνω και μια αύριο για είμαστε σίγουροι . Μετά το χθεσινό τηλέφωνο έκλαψα πολύ και μου ήρθε λίγο αίμα στο σκούπισμα . Έχει σταματήσει τώρα . Φοβάμαι παρά πολύ μην έχει  παλινδρόμηση . Ο γιατρός μου λέει ψυχραιμία και θα δούμε τι θα κάνουμε μετά τη χοριακη . Κορίτσια τα εχω χάσει . 
σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων .. 

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Elsa2006 είπε:

Γεια σας κορίτσια. 
ηθελα τη βοήθεια σας . Εκανα εμβρυομεταφορα 13/10 ένα έμβρυο  στις 23/10 η χοριακη μου ήταν 493 στις 27/10 1900 και 1/11 4200 . Μου γιατρός μου μου είπε να κάνω και μια αύριο για είμαστε σίγουροι . Μετά το χθεσινό τηλέφωνο έκλαψα πολύ και μου ήρθε λίγο αίμα στο σκούπισμα . Έχει σταματήσει τώρα . Φοβάμαι παρά πολύ μην έχει  παλινδρόμηση . Ο γιατρός μου λέει ψυχραιμία και θα δούμε τι θα κάνουμε μετά τη χοριακη . Κορίτσια τα εχω χάσει . 
σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων .. 

Οι τιμές σου είναι πολυ καλές..εχεις πολυ καλη αυξηση..εγω 3η χοριακη ειχα 3800,ρωτησα για 4η και άκουσα ένα ωραιότατο ΟΧΙ.. Για το τυπικό νομίζω σε έβαλε για 4η..εκτος αν έχεις κάποιο ιστορικό με χοριακες που έπεφταν κ θέλει να'ναι σίγουρος.. Πάντως αυτές οι τιμές σου είναι σουπερ

Το αίμα αφου ήταν μόνο στο χαρτί και σταμάτησε ήδη, μου φαίνεται οκ..

 


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Elsa2006 είπε:

Γεια σας κορίτσια. 
ηθελα τη βοήθεια σας . Εκανα εμβρυομεταφορα 13/10 ένα έμβρυο  στις 23/10 η χοριακη μου ήταν 493 στις 27/10 1900 και 1/11 4200 .  ο γιατρός μου είπε να κάνω και μια αύριο για είμαστε σίγουροι . Μετά το χθεσινό τηλέφωνο έκλαψα πολύ και μου ήρθε λίγο αίμα στο σκούπισμα . Έχει σταματήσει τώρα . Φοβάμαι παρά πολύ μην έχει  παλινδρόμηση . Ο γιατρός μου λέει ψυχραιμία και θα δούμε τι θα κάνουμε μετά τη χοριακη . Κορίτσια τα εχω χάσει . 
σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων .. 

Κάνε την χοριακη σου αύριο Κ πήγαινε από εβδομάδα για υπέρηχο. Ότι Κ να έχει γίνει δεν είναι στο χέρι σου είναι καθαρά θέμα αν το έμβρυο είναι υγιές ή όχι . Οπότε λίγη υπομονή . Ότι Κ να έχει γίνει το θετικό είναι ότι έμεινες έγκυος αυτό από μόνο του είναι το πιο δύσκολο κομμάτι στην εξωσωματική να ξέρεις ότι μένεις έγκυος .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Kathrin17 είπε:

Οι τιμές σου είναι πολυ καλές..εχεις πολυ καλη αυξηση..εγω 3η χοριακη ειχα 3800,ρωτησα για 4η και άκουσα ένα ωραιότατο ΟΧΙ.. Για το τυπικό νομίζω σε έβαλε για 4η..εκτος αν έχεις κάποιο ιστορικό με χοριακες που έπεφταν κ θέλει να'ναι σίγουρος.. Πάντως αυτές οι τιμές σου είναι σουπερ

Το αίμα αφου ήταν μόνο στο χαρτί και σταμάτησε ήδη, μου φαίνεται οκ..

 

 

πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

Κάνε την χοριακη σου αύριο Κ πήγαινε από εβδομάδα για υπέρηχο. Ότι Κ να έχει γίνει δεν είναι στο χέρι σου είναι καθαρά θέμα αν το έμβρυο είναι υγιές ή όχι . Οπότε λίγη υπομονή . Ότι Κ να έχει γίνει το θετικό είναι ότι έμεινες έγκυος αυτό από μόνο του είναι το πιο δύσκολο κομμάτι στην εξωσωματική να ξέρεις ότι μένεις έγκυος .

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Πραγματικά δεν είναι στο χέρι μου . Ανυπομονώ να δω την αυριανή χοριακη . ❤️

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elsa2006 είπε:

Γεια σας κορίτσια. 
ηθελα τη βοήθεια σας . Εκανα εμβρυομεταφορα 13/10 ένα έμβρυο  στις 23/10 η χοριακη μου ήταν 493 στις 27/10 1900 και 1/11 4200 .  ο γιατρός μου είπε να κάνω και μια αύριο για είμαστε σίγουροι . Μετά το χθεσινό τηλέφωνο έκλαψα πολύ και μου ήρθε λίγο αίμα στο σκούπισμα . Έχει σταματήσει τώρα . Φοβάμαι παρά πολύ μην έχει  παλινδρόμηση . Ο γιατρός μου λέει ψυχραιμία και θα δούμε τι θα κάνουμε μετά τη χοριακη . Κορίτσια τα εχω χάσει . 
σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων .. 

δ ξερω γτ σε εβαλε να κανεις τριτη χοριακη,μπορουσες μετα τη δευτερη να κανεις υπερηχο,να δειτε αν ειναι ενδομητριο κ σακο

δ ξερω αν δευτερη προς τριτη επρεπε να εχει αλλη αυξηση,καποια στιγμη σταματαει να διπλασιαζεται

αναγκαστικα τωρα θα κανεις κ την αυριανη,αλλα μετα φανταζομαι θα σε δει υπερηχογραφικα

προσπαθησε να εισαι ηρεμη.ειναι θετικο που δ εχεις αιμα

λιγο ακομη υπομονη,καλα αποτελεσματα!

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , vikib είπε:

δ ξερω γτ σε εβαλε να κανεις τριτη χοριακη,μπορουσες μετα τη δευτερη να κανεις υπερηχο,να δειτε αν ειναι ενδομητριο κ σακο

δ ξερω αν δευτερη προς τριτη επρεπε να εχει αλλη αυξηση,καποια στιγμη σταματαει να διπλασιαζεται

αναγκαστικα τωρα θα κανεις κ την αυριανη,αλλα μετα φανταζομαι θα σε δει υπερηχογραφικα

προσπαθησε να εισαι ηρεμη.ειναι θετικο που δ εχεις αιμα

λιγο ακομη υπομονη,καλα αποτελεσματα!

 

Βρίσκομαι στο εξωτερικό . Μίλησα εδώ με τη γιατρό μου κ μου έκλεισε για 13/11 για να ακούσουμε σίγουρα καρδιά . Περιμένω να δω τι θα γίνει αύριο για να την πάρω πάλι αν μπορούμε να κάνουμε μέσα στη βδομάδα . 
 Σε ευχαριστώ πολύ ❤️

Αυτή η αναμονή είναι ψυχοφθόρα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Elsa2006 είπε:

Βρίσκομαι στο εξωτερικό . Μίλησα εδώ με τη γιατρό μου κ μου έκλεισε για 13/11 για να ακούσουμε σίγουρα καρδιά . Περιμένω να δω τι θα γίνει αύριο για να την πάρω πάλι αν μπορούμε να κάνουμε μέσα στη βδομάδα . 
 Σε ευχαριστώ πολύ ❤️

Αυτή η αναμονή είναι ψυχοφθόρα 

καταλαβα

ξερω οτι δ κανουν πολλους υπερηχους,κ εχει καποια θετικα αυτο

οποτε υπομονη,ξερω ποσο ψυχοφθορο ειναι,αλλα μην μενεις στις απολυτες τιμες,καθε γυναικα κ εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη

στην πρωτη εγκυμοσυνη το εζησα.εκανα χοριακη με μια βδομαδα καθυστερηση,παρολα αυτα η εικονα στον υπερηχο δ ηταν αυτη που περιμενε να δει η γιατρος κ εκανα πολλες χοριακες μεχρι να ακουσουμε καρδια,κ ηταν πολυ ψυχοφθορο.μετα στην δευτερη εκανα μια,κ μετα πηγα απο μονη μου για καρδια

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , vikib είπε:

καταλαβα

ξερω οτι δ κανουν πολλους υπερηχους,κ εχει καποια θετικα αυτο

οποτε υπομονη,ξερω ποσο ψυχοφθορο ειναι,αλλα μην μενεις στις απολυτες τιμες,καθε γυναικα κ εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη

στην πρωτη εγκυμοσυνη το εζησα.εκανα χοριακη με μια βδομαδα καθυστερηση,παρολα αυτα η εικονα στον υπερηχο δ ηταν αυτη που περιμενε να δει η γιατρος κ εκανα πολλες χοριακες μεχρι να ακουσουμε καρδια,κ ηταν πολυ ψυχοφθορο.μετα στην δευτερη εκανα μια,κ μετα πηγα απο μονη μου για καρδια

Είναι το ότι θέλω τόσο πολύ αυτό το μωρακι . Είναι αυτό το άγνωστο που με τρομάζει . 
Να σου ζήσουν κοριτσάκι μου τα παιδακια σου 💗

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Elsa2006 είπε:

Είναι το ότι θέλω τόσο πολύ αυτό το μωρακι . Είναι αυτό το άγνωστο που με τρομάζει . 
Να σου ζήσουν κοριτσάκι μου τα παιδακια σου 💗

σε νιωθω.μανουλα θα γινεις,αυτο να εχεις στο μυαλο σου

απλα για καποιες ειναι πιο δυσκολος ο δρομος,θα δεις οτι εχεις την δυναμη

θελει πολυ υπομονη,δ μπορεις να κανεις κ τπτ αλλο.ετσι ειναι ολη η εγκυμοσυνη κ η μητροτητα

σ'ευχαριστω

εκανες χοριακη;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , vikib είπε:

σε νιωθω.μανουλα θα γινεις,αυτο να εχεις στο μυαλο σου

απλα για καποιες ειναι πιο δυσκολος ο δρομος,θα δεις οτι εχεις την δυναμη

θελει πολυ υπομονη,δ μπορεις να κανεις κ τπτ αλλο.ετσι ειναι ολη η εγκυμοσυνη κ η μητροτητα

σ'ευχαριστω

εκανες χοριακη;

Ναι εκανα και περιμένω τα αποτελέσματα μετά τις 5 το απόγευμα θα είναι έτοιμα🙏🏻

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...