Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , EvgeniaCher είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ!! Μέσα στην εβδομάδα έχω να κάνω τον πρώτο υπέρηχο. Η χοριακή μου σε διαδοχικές μετρήσεις τις προηγούμενες μέρες αυξανόταν ικανοποιητικά και έχω προγραμματίσει το υπέρηχο, βέβαια είναι πολύ νωρίς θαρρώ, δεν γνωρίζω τι θα μπορέσουμε να δούμε🙂

και εγώ τον πρώτο υπέρηχο τον έχω στις 15 του μηνός.. και έχω ένα άγχος άστα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 934
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα! Εχω ενα παιδακι 3 χρονων μετα απο εξωσωματικες. Ειμαι πλεον 44 χρονων και οταν αυτον τον μηνα ειχα καθυστερηση δεν εδωσα σημασια θεωρουσα θα ειναι προεμμηνοπαυση. Τελικα εκανα ενα τεστ εγκυμοσυνης θετικο και χοριακη 32 μερες μετα την τελευταια περιοδο 290. Απο τις τιμες που βλεπω στο ιντερνετ αλλα και την προηγουμενη εμπειρια μου καταλαβαινω πως προκειται για βιοχημικη αφου η τιμη ειναι πολυ χαμηλη για πεμπτη βδομαδα. Θεωρω οτι ηταν ενα θαυμα και μονο που εμεινα εγκυος. Τωρα απλα θα ελπιζω να μην χρειαστει αποξεση η ειναι εξωμητρια κυηση. Η αληθεια ειναι οτι το ειχα αποκλεισει στο μυαλο μου το ενδεχομενο δευτερου παιδιου αλλα τωρα μου δημιουργηθηκε μια μικρη ελπιδα… εχει καμια αντιστοιχες εμπειριες. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Domna78 είπε:

Καλησπερα! Εχω ενα παιδακι 3 χρονων μετα απο εξωσωματικες. Ειμαι πλεον 44 χρονων και οταν αυτον τον μηνα ειχα καθυστερηση δεν εδωσα σημασια θεωρουσα θα ειναι προεμμηνοπαυση. Τελικα εκανα ενα τεστ εγκυμοσυνης θετικο και χοριακη 32 μερες μετα την τελευταια περιοδο 290. Απο τις τιμες που βλεπω στο ιντερνετ αλλα και την προηγουμενη εμπειρια μου καταλαβαινω πως προκειται για βιοχημικη αφου η τιμη ειναι πολυ χαμηλη για πεμπτη βδομαδα. Θεωρω οτι ηταν ενα θαυμα και μονο που εμεινα εγκυος. Τωρα απλα θα ελπιζω να μην χρειαστει αποξεση η ειναι εξωμητρια κυηση. Η αληθεια ειναι οτι το ειχα αποκλεισει στο μυαλο μου το ενδεχομενο δευτερου παιδιου αλλα τωρα μου δημιουργηθηκε μια μικρη ελπιδα… εχει καμια αντιστοιχες εμπειριες. 

Μια χαρα ειναι η χοριακη. Δεν εχει σημασια το νουμερο αλλα η αυξηση. 32η μερα του κυκλου ειχα χοριακη 11.4! Αλλα στις 2 μερες πηγε 88, μετα απο αλλες 2 πηγε 150 κτλ κτλ. Να επαναλαβεις κ να δεις πως θα παει! Καλα αποτελεσματα!!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Domna78 είπε:

Καλησπερα! Εχω ενα παιδακι 3 χρονων μετα απο εξωσωματικες. Ειμαι πλεον 44 χρονων και οταν αυτον τον μηνα ειχα καθυστερηση δεν εδωσα σημασια θεωρουσα θα ειναι προεμμηνοπαυση. Τελικα εκανα ενα τεστ εγκυμοσυνης θετικο και χοριακη 32 μερες μετα την τελευταια περιοδο 290. Απο τις τιμες που βλεπω στο ιντερνετ αλλα και την προηγουμενη εμπειρια μου καταλαβαινω πως προκειται για βιοχημικη αφου η τιμη ειναι πολυ χαμηλη για πεμπτη βδομαδα. Θεωρω οτι ηταν ενα θαυμα και μονο που εμεινα εγκυος. Τωρα απλα θα ελπιζω να μην χρειαστει αποξεση η ειναι εξωμητρια κυηση. Η αληθεια ειναι οτι το ειχα αποκλεισει στο μυαλο μου το ενδεχομενο δευτερου παιδιου αλλα τωρα μου δημιουργηθηκε μια μικρη ελπιδα… εχει καμια αντιστοιχες εμπειριες. 

Καλησπερα ,μια χαρά είναι η χοριακη σου.εγω στον γιο μου ξεκίνησα με χαμηλότερη χοριακη κ πήγε σούπερ. Ο διπλασιασμός σε ενδιαφέρει. Επανέλαβε σε δύο μέρες κ καλούς διπλασιασμους εύχομαι. Πάντως κ προεμμηνοπαυση να είσαι ,ένα καλό ωάριο χρειάζεσαι. Με το καλό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Καλησπερα ,μια χαρά είναι η χοριακη σου.εγω στον γιο μου ξεκίνησα με χαμηλότερη χοριακη κ πήγε σούπερ. Ο διπλασιασμός σε ενδιαφέρει. Επανέλαβε σε δύο μέρες κ καλούς διπλασιασμους εύχομαι. Πάντως κ προεμμηνοπαυση να είσαι ,ένα καλό ωάριο χρειάζεσαι. Με το καλό!

Ευχαριστω πολυ! Εκανα μετα δυο μερες και βγηκε 560. Μου φαινεται πολυ χαμηλο για 5η βδομαδα… Στην προηγουμενη εγκυμοσυνη στην 5η βδομαδα ακουσα και καρδια. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Domna78 είπε:

Ευχαριστω πολυ! Εκανα μετα δυο μερες και βγηκε 560. Μου φαινεται πολυ χαμηλο για 5η βδομαδα… Στην προηγουμενη εγκυμοσυνη στην 5η βδομαδα ακουσα και καρδια. 

5η εβδομαδα καρδια ειναι απειρως σπανιο. Συνηθως 7η με 9η ακους. Μη συγκρινεις καθολου τη μια με την αλλη. Μπορει να ειχες καθυστερημενη εμφυτευση. Προς το παρον εισαι εγκυος και συγχαρητηρια. Προφανως κανεις δε ξερει πως θα εξελιχθει. Εχεις διπλασιασμο στις 50 ωρες που ειναι οριακα νορμαλ. Στην 5η εβδομαδα η χοριακη ειναι απο 18 μεχρι 7.300. Εισαι μεσα. Επανελαβε σε 2 μερες και μετα μιλα με τον γιατρο σου.

Εγω ειχα κατεβασει το hcg levels calculator και εβλεπα αν αυξανεται ικανοποιητικα..

Οπως κ ν εχει καλη επιτυχια και ευχομαι να πανε ολα καλα!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Domna78 είπε:

Ευχαριστω πολυ! Εκανα μετα δυο μερες και βγηκε 560. Μου φαινεται πολυ χαμηλο για 5η βδομαδα… Στην προηγουμενη εγκυμοσυνη στην 5η βδομαδα ακουσα και καρδια. 

Και στις 4 εγκυμοσύνες μου άκουσα καρδιά την 6η προς 7η εβδομάδα (είχα και δύο παλινδρομες και δύο εγκυμοσύνες που ολοκληρώθηκαν). Συνεχίζω να πιστεύω ότι μετά από δύο μέρες είναι μια χαρά η χοριακη σου. Ιδανικά θα ήταν 580 ο απόλυτος διπλασιασμός ,αλλά κ το 560 μου φαίνεται οκ. Επανέλαβε κ καλή επιτυχία. Σε μια εβδομάδα θα έκανα υπέρηχο,φτάνοντας θεωρητικα στην χοριακη τα 1500+. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/2/2023 at 11:28 ΠΜ, Domna78 είπε:

Ευχαριστω πολυ! Εκανα μετα δυο μερες και βγηκε 560. Μου φαινεται πολυ χαμηλο για 5η βδομαδα… Στην προηγουμενη εγκυμοσυνη στην 5η βδομαδα ακουσα και καρδια. 

Καλημέρα!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!! Ενημέρωνε μας να περνούμε δύναμη εμείς η γενιά του 78

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, 

θα θέλαμε να δοκιμάσουμε την αυτόματη λειτουργία του συστήματος spammer που ενεργοποιήσαμε πρόσφατα. 

έχουμε ήδη δύο αναφορές με την επιλογή spammer  για αυτό το post,

 θα θέλατε να μας βοηθήσετε και να κάνετε επίσης αναφορά σε αυτό και άλλες φορές (άλλα 3 μέλη από μια φορά) 

για να δούμε αν λειτουργεί; Ευχαριστούμε 

Πατήστε εδώ και θα σας εμφανιστεί το post του μέλους που έχει κάνει το spam. 

 

 

περισσότερες πληροφορίες για την αυτόματη απόκρυψη δημοσιεύσεων spammers εδώ: 

 


Ακολουθήστε μας και στο Instagram!

follow_cafe.jpgfollow_insta.png

 💗LIFE, needs to be full of FUN. Η ζωή πρέπει να είναι γεμάτη από χαρά.💗

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν προχωραει γιατι απο 560 σε 4 μερες πηγε μονο 1800 και κανονικα τψρα ειναι 6η βδομαδα επρεπε να ειναι πολυ παραπανω. Ξερετε αν χρειαζεται να γινει αποξεση η θα καθαρισει με την περιοδο επειδη ειναι χαμηλη η χοριακη;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , Domna78 είπε:

Τελικα δεν προχωραει γιατι απο 560 σε 4 μερες πηγε μονο 1800 και κανονικα τψρα ειναι 6η βδομαδα επρεπε να ειναι πολυ παραπανω. Ξερετε αν χρειαζεται να γινει αποξεση η θα καθαρισει με την περιοδο επειδη ειναι χαμηλη η χοριακη;

Αυτο θα στο πει μονο ο γιατρος σου. Πρεπει να επικοινωνησεις με τα αποτελεσματα και θα σε καθοδηγησει.. ευχομαι τα καλυτερα οπως και να εχει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Domna78 είπε:

Τελικα δεν προχωραει γιατι απο 560 σε 4 μερες πηγε μονο 1800 και κανονικα τψρα ειναι 6η βδομαδα επρεπε να ειναι πολυ παραπανω. Ξερετε αν χρειαζεται να γινει αποξεση η θα καθαρισει με την περιοδο επειδη ειναι χαμηλη η χοριακη;

Κοριτσι μου έχεις μιλήσει με το γιατρό σου. Η χοριακη διπλασιάζεται κάθε 48-72 ώρες, Εμενα δε μου φαινεται άσχημο το νουμερο σου. 
επισης λογικά πλέον θα φαινεται και υπερηχοφραφικα.
Ειχες πόνους, υγρά πολλά σαν νερά ή αίμα;

Μίλησε με το γιατρό σου, να σε εξετάσει και ενημέρωσε μας. 
Ευχομαι μόνο τα καλύτερα 

πρίν από 12 λεπτά , Chris_V είπε:

Κοριτσι μου έχεις μιλήσει με το γιατρό σου. Η χοριακη διπλασιάζεται κάθε 48-72 ώρες, Εμενα δε μου φαινεται άσχημο το νουμερο σου. 
επισης λογικά πλέον θα φαινεται και υπερηχοφραφικα.
Ειχες πόνους, υγρά πολλά σαν νερά ή αίμα;

Μίλησε με το γιατρό σου, να σε εξετάσει και ενημέρωσε μας. 
Ευχομαι μόνο τα καλύτερα 

Το μικροβιολογικό μου δίνει εύρος για 6η εβδομάδα 1080-56000.

Νομιζω είσαι καλά!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Chris_V είπε:

Κοριτσι μου έχεις μιλήσει με το γιατρό σου. Η χοριακη διπλασιάζεται κάθε 48-72 ώρες, Εμενα δε μου φαινεται άσχημο το νουμερο σου. 
επισης λογικά πλέον θα φαινεται και υπερηχοφραφικα.
Ειχες πόνους, υγρά πολλά σαν νερά ή αίμα;

Μίλησε με το γιατρό σου, να σε εξετάσει και ενημέρωσε μας. 
Ευχομαι μόνο τα καλύτερα 

Το μικροβιολογικό μου δίνει εύρος για 6η εβδομάδα 1080-56000.

Νομιζω είσαι καλά!

Εγω το ειχα τοσο σιγουρο οτι δεν προχωρησε που χτες σταματησα και την προγεστερονη και το cyclacur που μου ειχε δωσει. Σημερα πηρα τον γιατρο να ενημερωσω και μου ειπε να ξεκινησω και prolutex και να κανω παλι χοριακη την Δευτερα! Δεν ξερω τι να πω. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Domna78 είπε:

Εγω το ειχα τοσο σιγουρο οτι δεν προχωρησε που χτες σταματησα και την προγεστερονη και το cyclacur που μου ειχε δωσει. Σημερα πηρα τον γιατρο να ενημερωσω και μου ειπε να ξεκινησω και prolutex και να κανω παλι χοριακη την Δευτερα! Δεν ξερω τι να πω. 

Μια χαρα στα λεει ο γιατρος σου. Δε ξερω γιατι εισαι τοσο μα τοσο αρνητικη. Εισαι πολυ αρχη. Μπορει να εγινε καθυστερημενη συλληψη, να ανεβαινει πιο αργα, να εκανες λαθος τις γονιμες.. χιλιαδυο. Παρε τα φαρμακα σου και βλεποντας και κανοντας!!! Μακαρι να πανε ολα καλα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Domna78 είπε:

Εγω το ειχα τοσο σιγουρο οτι δεν προχωρησε που χτες σταματησα και την προγεστερονη και το cyclacur που μου ειχε δωσει. Σημερα πηρα τον γιατρο να ενημερωσω και μου ειπε να ξεκινησω και prolutex και να κανω παλι χοριακη την Δευτερα! Δεν ξερω τι να πω. 

Κορίτσι μου αυτά που σου λέει ο γιατρός θα σου έλεγα να κάνεις. Μην προδικάζει τπτ. Πίστεψε στο μωράκι σου κι εύχομαι ότι καλύτερο. Δεν σου είπε να σε δει ο γιατρός? Το prolutex τι είναι?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...