Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, marmaki είπε:

      Καλημέρα! Μπορώ να προτείνω τον δικό μου, Γ. Παπαγ..ιου, πηγαίνω χρονια και τον εμπιστεύομαι! Φτηνός δεν είναι βέβαια κι είναι στην Αθήνα, στο Μέγαρο μουσικής

      Σε ευχαριστώ πολύ θες να μου πεις το όνομα σε μήνυμα;; 

      Εμείς τόσες μέρες καλά εχτές το βράδυ πόνοι περιόδου σήμερα το πρωί ροζ δεν ξέρουμε τ να κάνουμε να πάμε ξανά για υπέρηχο η μήπως δεν κάνει και συχνά να το ενοχλούμε και να πάμε 30 του μήνα. Μασ κάνει καψονια η μικρή μας 😅😅😅

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 24 λεπτά , ZinaLove είπε:

@CME2205 το αγορασα καινουργιο απο το φατμακειο κ οι μετρησεις εγιναν με αυτες που εδινε δωρο στο κουτι...πως γινεται το καλιμπραρισμα ?

Κάθε φορά που αγοράζεις καινούριο κουτί έχει μία ειδική ταινία μέσα που τη βάζεις στο μηχάνημα για κάποια δευτερόλεπτα , σου βγάζει οκ και μετά την πετάς και το χρησιμοποιείς κανονικά. Αυτό που λέω μπορεί να μην ισχύει για όλα τα μηχανήματα και στα πιο καινούρια να μη χρειάζεται να το κάνεις. Τις προηγούμενες μετρήσεις με τι μηχάνημα τις έκανες; Τι σε ανησυχεί;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα ξανακανει...το πηρα προληπτικα απο μονη μου...με ανησυχει μηπως χανει το μηχανημα γιατι μου φαινεται κουλο ο αντρας μου ενω φαγαμε το ιδιο φαγητο την ιδια ωρα μαζι μετρηθηκαμε και ειχε 1ωρα μετα ειχε 78 μου φανηκε λιγο...ετσι δεν ειναι;;;εμενα  1 ωρα μετα 93...μηπως εχει καμια αποκλιση στο -20..;κ 1 βδομαδα τωρα μετραω ο,τι να ναι...εχω αγχωθει καπως.... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ZinaLove είπε:

Δεν ειχα ξανακανει...το πηρα προληπτικα απο μονη μου...με ανησυχει μηπως χανει το μηχανημα γιατι μου φαινεται κουλο ο αντρας μου ενω φαγαμε το ιδιο φαγητο την ιδια ωρα μαζι μετρηθηκαμε και ειχε 1ωρα μετα ειχε 78 μου φανηκε λιγο...ετσι δεν ειναι;;;εμενα  1 ωρα μετα 93...μηπως εχει καμια αποκλιση στο -20..;κ 1 βδομαδα τωρα μετραω ο,τι να ναι...εχω αγχωθει καπως.... 

Όχι καλέ! Είστε 2 διαφορετικοί άνθρωποι με διαφορετικό μεταβολισμό! Το περίεργο θα ήταν να έδειχνε το ίδιο! Καμπύλη έχεις κάνει;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν μου εκανε...ειπε οτι δεν χρειαζεται σε μενα...φοβαμαι για προωρο λογω τραχηλου κ δεν μετακινουμαι οποτε το ζυγισε κ ειπε καλυτερα να μην την κανω.η γλυκοζη νηστειας απο το εργαστηριο ηταν 80 πριν 1 μηνα κ αρνητικο στα ουρα...με βλεπει ανα  2 εβδομάδες κ στον υπερηχο ολα λεει φαινονται οκ..ωστοσσο εγω το σκαλισα κ πηρα τον μετρητη κ χαιρομουν  με τις μετρησεις μεχρι χτες που μετρηθηκε ο αντρας μου....ουφ!!!να παρω το κοριτσακι μου στα χερια μου κ τι στον κοσμο!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γυρίσαμε από την γιατρό. Ο μπέμπης είναι 2167 . Έχει πάρει θέση. Όλα είναι φυσιολογικά κ η γιατρός πολύ ευχαριστημένη . Επόμενο ραντεβού 14/12 όπου θα κάνουμε κ καρδιοτοκογραφο μου είπε . 

  • Μου αρέσει 4

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

σημερα συνειδητοποιησα ποσοι μηνες περασαν...κ ενω στην αρχη λεγαμε ποτε θα περασει ο καιρος τωρα δεν εμεινε τιποτα..! Φοβαμαι οτι ετσι γρηγορα θα περασουν κ οταν γεννησουμε κ δεν θα καταλαβουμε ποτε θα μεγαλωσουν..με επιασε μια μελαγχολια...

ασχετο...χθες μιλουσα με τη μαμα μου για τις μαιες που σε βοηθαν με το θηλασμο...η απαντηση της θεικη. "σιγα μου λεει τα γραμματα θελει " και σκεφτομουν αυτες οι γυναικες που γινοντουσαν μανες απο τα 20 χωρις να τους δειξει καποιος κ χωρις την τεχνολογια και τα εκαναν ολα τοσο φυσικα και εμας μας εχει φαει το αγχος και πως θα τα καταφερουμε κ αλλα τετοια..

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Επιτέλους ξεκίνησε η άδεια!! Να προλάβω να κοιμηθώ λιγάκι πριν έρθει το βασανάκι μου και με ξενυχτάει!!

@rainbow κι εγώ πολλές φορές σκέφτομαι τις γύφτισες, μένουν έγκυες για πλάκα, θηλάζουν χωρίς πρόβλημα και κανένα άγχος!! Εμείς τα ψάχνουμε όλα και μας τρώει το άγχος αν θα τα καταφέρουμε!!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, CME2205 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Επιτέλους ξεκίνησε η άδεια!! Να προλάβω να κοιμηθώ λιγάκι πριν έρθει το βασανάκι μου και με ξενυχτάει!!

@rainbow κι εγώ πολλές φορές σκέφτομαι τις γύφτισες, μένουν έγκυες για πλάκα, θηλάζουν χωρίς πρόβλημα και κανένα άγχος!! Εμείς τα ψάχνουμε όλα και μας τρώει το άγχος αν θα τα καταφέρουμε!!

Οι αθίγγανοι έχουν τα χαμηλότερα ποσοστά θηλασμού . 

Οι μάνες μας πριν 20 -30 χρόνια δεν θήλασαν(0.9% ο θηλασμός του πρώτου 6μήνου έως την περασμένη δεκαετία ). Δεν βλάπτει η ενημέρωση... κάποιοι για να προχωρήσουν τη χρειάζονται κάποιοι όχι...

  • Μου αρέσει 1

zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, SFSI81 είπε:

Οι αθίγγανοι έχουν τα χαμηλότερα ποσοστά θηλασμού . 

Οι μάνες μας πριν 20 -30 χρόνια δεν θήλασαν(0.9% ο θηλασμός του πρώτου 6μήνου έως την περασμένη δεκαετία ). Δεν βλάπτει η ενημέρωση... κάποιοι για να προχωρήσουν τη χρειάζονται κάποιοι όχι...

Για τους αθιγγανους δεν το ηξερα. Ειχα την εντυπωση, πιο πολυ την εικονα οτι θηλαζουν! Για τις μητερες μας το ξερω, εκεινη την εποχη ειχαν βγει οι πρωτες συγχρονες φορμουλες και ειχε γινει "μοδα". Πάντως σε χωρες με καλα οργανωμενα προγραμματα ενημερωσης για το θηλασμο τα ποσοστα ανεβαινουν θεαματικα! Ο γιατρος μου ελεγε πως στη σουηδια, οπου υπαρχει κρατικο προγραμμα, οι γυναικες θηλαζουν σε ποσοστο 97%!!!!

  • Μου αρέσει 2

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

και στην ελλαδα του σημερα εχει μεγαλη αυξηση ο θηλασμος (ειχαμε πιασει κατι θλιβερα ποσοστα της ταξεως του....0,8 στον εκτο μηνα)

ειναι αρκετα ενθαρρυντικό πάντως την τελευταια δεκαετια μετα απο στοχευμένες κινησεις  (οπως το προγραμμα Αλκυόνη) ειμαστε και εμεις πολυ κοντα στο 35% που ισχυει παγκοσμίως 


tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Οντετ είπε:

και στην ελλαδα του σημερα εχει μεγαλη αυξηση ο θηλασμος (ειχαμε πιασει κατι θλιβερα ποσοστα της ταξεως του....0,8 στον εκτο μηνα)

ειναι αρκετα ενθαρρυντικό πάντως την τελευταια δεκαετια μετα απο στοχευμένες κινησεις  (οπως το προγραμμα Αλκυόνη) ειμαστε και εμεις πολυ κοντα στο 35% που ισχυει παγκοσμίως 

Το 35% είναι πραγματι αθλος για την ελληνίδα που ακόμη παίρνει χάπι για να της κοπεί το γάλα :confused:

Έχω την αίσθηση όμως ότι δεν αφορα στο πρώτο 6μηνο(ακόμη) αλλά νωρίτερα.

Προσωπικά μιλώντας ευτυχώς είχα μαία και κατάφερα να θηλάσω γτ τον πρώτο μήνα τα βρήκα πολύ σκούρα. Δεν είναι τόσο εύκολο όσο ακούγεται θέλει εκπαίδευση...


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...