Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!!! Πολύ βροχή σήμερα! Έκανα 1 ώρα και 15 λεπτά να φτάσω στη δουλειά!!!

@ZinaLove εγώ στη μικρή χρησιμοποιώ τη σειρά lipikar της laroche-posay που είναι για ευαίσθητα δέρματα γιατί μας έχει κάνει πολλές αλλεργίες. Πολύ καλή είναι και η frezyderm. Μακριά από chicco, το χρησιμοποιούσα στην αρχή αλλά κάνει φοβερή ξηροδερμία!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου, όντως σήμερα πολλή βροχή οι δρόμοι όλο λακούβες θέλει πολλή προσοχή κι εγώ έκανα το διπλάσιο χρόνο για το γραφείο.

@ZinaLove εγώ έχω πάρει όλη τη σειρά της frezyderm για αρχή , γιατί οι φίλες μου που είναι ήδη μανούλες μου είπαν πως είναι πολύ καλά τα προϊόντα. Για τα υπόλοιπα chicco, fissan κτλ έχω ακούσει κι εγώ ότι κάνουν ξηροδερμίες, βέβαια τι να πω εξαρτάται και από το δερματάκι του μωρού!!

Εμείς είμαστε στο πόδι σήμερα από τις 5, ο κύριος έχει αϋπνίες!! Τελευταία εβδομάδα στην δουλειά μακάρι να περάσουν γρήγορα οι μέρες.!!

  • Μου αρέσει 3

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα όμορφες εγκυούλες!

 

Ο καιρός πάλι μας τα χάλασε...πάλι καλά είχα τελειώσει με το πλύσιμο των βρεφικών! :) Είναι όλα έτοιμα! 

On 26/11/2017 at 12:16 ΜΜ, dimitroula30 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου , μολις γυρισαμε απο τον υπερηχο το μωρακι μας ειναι 2κιλα και εχει παρει την θεση του. Ολες οι μετρησεις πολυ καλες και ολα πηγαινουν καλα μεχρι στιγμης . Τι εμεινε βρε κοριτσια ουτε δυο μηνες!!  

Μπράβο δημητρούλα για τον παίδαρο!!! Φτάνει η ώρα που θα τα πάρουμε αγκαλίτσα τα ζουζούνια μας! :) 

@Mariachi πώς είναι το δόντι σου? 

 

Σχεδόν κάθε μέρα βρε παιδιά νιώθω ότι έχει λόξυγγα ο μικρούλης...κι αυτή τη στιγμή που σας γράφω.. αυτό το ρυθμικό τουκου τουκου....δεν πιστεύω να είναι ανησυχητικό, ε ?

 

Κορίτσια από προϊόντα που λέτε έχω πάρει βρεφικό σαμπουάν/ αφρόλουτρο και κρέμα συγκάματος. Τι άλλο θα χρειαστώ άμεσα? Πρέπει να βάζουμε και κάποια κρεμούλα ή λαδάκι στο μωρό? ή μόνο αν χρειαστεί? 

Επίσης τι μάρκα πάνες θα προτιμήσετε ή προτιμάτε οι ήδη μανούλες? Να πάρω το Νο1? 

Το ξέρω ότι είναι νωρίς ακόμα αλλά με έχει πιάσει μανία να τα έχω όλα έτοιμα στο σπίτι, δεν ξέρω γιατί...

  • Μου αρέσει 1

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@elenakith πολυ οργανωμενη σε βρισκω!!! Εγω δεν εχω κανει απολυτως τιποτα!! Περιμενω να σταματησω τη δουλεια και μετα! 

Καλο ειναι να του βαζεις καμια κρεμουλα ή ακομα καλυτερα αμυγδαλελαιο μετα το μπανακι. Ενα μασαζακι τα χαλαρωνει και τους αρεσει πολυ! Επισης με το λαδακι μπορεις να του κανεις μασαζ στην κοιλιτσα αν εχει κολικους. Επισης παρε οινοπνευμα καθαρο και γαζες για να καθαριζεις τον αφαλο του τις πρωτες μερες, βουρτσα για μωρα κι ενα ψαλιδακι για τα νυχια! Απο πανες εγω προτιμω pampers με διαφορα απο τις υπολοιπες. Το 1 θα σε βολεψει τον πρωτο καιρο, ειναι για 3-5 κιλα, εκτος αν γεννηθει πολυ μικρο οποτε υπαρχει και νουμερο 0.

Για το λοξυγγα μην αγχωνεσαι! Ειναι απολυτως φυσιολογικο και πολυ καλο! Το μωρακι σου "γυμναζει" το αναπνευστικο του και το ετοιμαζει για οταν θα γεννηθει.

@Mariachi ευτυχως ξεμπερδεψες με το δοντι!

  • Μου αρέσει 2

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 26/11/2017 at 7:10 ΜΜ, ZinaLove είπε:

Κοριτσια μου ειναι νωρις ξερω...αλλα προβληματίζομαι...ειδικα οι μανουλες που εχουν ήδη  παιδακια τι προιοντα χρησιμοποιουσατε για το μπανιο τους;;;

Εγώ χρησιμοποίησα στο παρελθόν της frezyderm ένα μπλε με άσπρο μπουκάλι, και τώρα θα ξεκινήσω έτσι και μετά από κάνα δίμηνο θα χρησιμοποιήσω της tol velvet χωρίς parabens που είναι αφρολουτρο και σαμπουάν μαζί., και πιο οικονομικό βέβαια..

8 ώρες πρίν, elenakith είπε:

Καλησπέρα όμορφες εγκυούλες!

 

Ο καιρός πάλι μας τα χάλασε...πάλι καλά είχα τελειώσει με το πλύσιμο των βρεφικών! :) Είναι όλα έτοιμα! 

Μπράβο δημητρούλα για τον παίδαρο!!! Φτάνει η ώρα που θα τα πάρουμε αγκαλίτσα τα ζουζούνια μας! :) 

@Mariachi πώς είναι το δόντι σου? 

 

Σχεδόν κάθε μέρα βρε παιδιά νιώθω ότι έχει λόξυγγα ο μικρούλης...κι αυτή τη στιγμή που σας γράφω.. αυτό το ρυθμικό τουκου τουκου....δεν πιστεύω να είναι ανησυχητικό, ε ?

 

Κορίτσια από προϊόντα που λέτε έχω πάρει βρεφικό σαμπουάν/ αφρόλουτρο και κρέμα συγκάματος. Τι άλλο θα χρειαστώ άμεσα? Πρέπει να βάζουμε και κάποια κρεμούλα ή λαδάκι στο μωρό? ή μόνο αν χρειαστεί? 

Επίσης τι μάρκα πάνες θα προτιμήσετε ή προτιμάτε οι ήδη μανούλες? Να πάρω το Νο1? 

Το ξέρω ότι είναι νωρίς ακόμα αλλά με έχει πιάσει μανία να τα έχω όλα έτοιμα στο σπίτι, δεν ξέρω γιατί...

Εγώ ενυδάτωση σπάνια έκανα στα παιδιά.. μόνο αν έβλεπα κάποια ξηροδερμια ή αν καμιά φορά είχα κέφια καθόμουνα μετά το μπάνιο και τα ετριβα... λίγες φορές όμως.. προτιμούσα να μυρίζουν την φυσική μυρωδιά που βγάζει το δερματακι τους το καθαρό και το αμόλυντο, αυτή τη μωρουδιλα δεν την αλλάζω με τίποτα, γι'αυτό δεν ήθελα κρέμες ενυδάτωσης.. όσο για τις πάνες εγώ ξεκίναγα με αυτές που είχανε ένδειξη πάνω από 3-4 κιλά, άρα νομίζω το νούμερο 2... μεγάλη κοιλιά είχα πάντα, άρα φανταζομουν ότι κάτω από 3κιλα δεν θα είναι το μωρό...

Mariachi περαστικά σου κορίτσι μου με τον πονόδοντο, όλα τα χει η Μαριορι το δόντι σου έλειπε τώρα...

Κορίτσια καλησπέρα και ευχαριστώ για τις ευχές σας όσον αφορά τα γενέθλια των παιδιών.καλα πέρασαν όλοι και κυρίως τα μικρά, δόξα τον Θεό έγινε κιαυτο.εγω ρούχα του μωρού ακόμα δεν έχω πλύνει ούτε καν ξεκαθαρίσει, το φέρνω βαρέως, αφου χρόνο δεν έχω καθόλου... λέω από βδομάδα να μπει ο Δεκέμβρης και να ξεκινήσω σιγά σιγά σιγά τα πρωινά που θα λείπουν τα παιδιά... γιατί όταν κλείσουν τα σχολεία για τίς γιορτές θέλω να έχω τελειώσει μ'αύτα.

Σκέφτεστε να πάτε πουθενά Χριστούγεννα έστω μονοήμερη εκδρομή για απόδραση; Εγώ λέω ή Δράμα στην ονείρουπόλη ή Τρίκαλα στο χωριό των ξωτικών... έχει πάει καμιά σας εκεί; Βασικά για τα παιδιά θέλω να πάω, διαφορετικά δεν είχα σκοπό να ταξιδέψω τόσο μακριά στον 8ο μήνα

  • Μου αρέσει 2

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι τα πηρα ολα αρκετα νωρις αλλα δεν ξερωβποτε θα τα πλυνω..περιμενω την συρταριερα αλλα επειδη μπορει να αργησει λεω εκει κατα τις 12 δεκ να ξεκινησω.για ταξιδακι δεν το σκεφτομαι καθολου γιατι φοβαμαι μη γινει και τιποτα ειναι και χειμωνας οποτε σπιτι ασε που με τις χαζοεργασιες ουτε χριστουγεννα δεν θα χαρω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια μας!

15 ώρες πρίν, CME2205 είπε:

@elenakith πολυ οργανωμενη σε βρισκω!!! Εγω δεν εχω κανει απολυτως τιποτα!! Περιμενω να σταματησω τη δουλεια και μετα! 

Καλο ειναι να του βαζεις καμια κρεμουλα ή ακομα καλυτερα αμυγδαλελαιο μετα το μπανακι. Ενα μασαζακι τα χαλαρωνει και τους αρεσει πολυ! Επισης με το λαδακι μπορεις να του κανεις μασαζ στην κοιλιτσα αν εχει κολικους. Επισης παρε οινοπνευμα καθαρο και γαζες για να καθαριζεις τον αφαλο του τις πρωτες μερες, βουρτσα για μωρα κι ενα ψαλιδακι για τα νυχια! Απο πανες εγω προτιμω pampers με διαφορα απο τις υπολοιπες. Το 1 θα σε βολεψει τον πρωτο καιρο, ειναι για 3-5 κιλα, εκτος αν γεννηθει πολυ μικρο οποτε υπαρχει και νουμερο 0.

Για το λοξυγγα μην αγχωνεσαι! Ειναι απολυτως φυσιολογικο και πολυ καλο! Το μωρακι σου "γυμναζει" το αναπνευστικο του και το ετοιμαζει για οταν θα γεννηθει.

@Mariachi ευτυχως ξεμπερδεψες με το δοντι!

Εσύ αγάπη έχεις κι άλλο μωράκι και ξέρεις πώς είναι τα πράγματα, άσε που δουλεύεις και σκέφτεσαι κι άλλα πράγματα.. εγώ αγωνιώ για το παραμικρό (μια μικρή παράνοια την έχω), οπότε μάλλον η δική σου στάση είναι πιο φυσιολογική! Η πεθερά μου λέει ότι κάνω σαν να έρχεται πόλεμος και πρέπει να έχω μαζεμένα πράγματα εδώ χαχαχα

Αλήθεια πώς πάει το θέμα με το στομάχι και τη μέση?

12 ώρες πρίν, november rain είπε:

Εγώ χρησιμοποίησα στο παρελθόν της frezyderm ένα μπλε με άσπρο μπουκάλι, και τώρα θα ξεκινήσω έτσι και μετά από κάνα δίμηνο θα χρησιμοποιήσω της tol velvet χωρίς parabens που είναι αφρολουτρο και σαμπουάν μαζί., και πιο οικονομικό βέβαια..

Εγώ ενυδάτωση σπάνια έκανα στα παιδιά.. μόνο αν έβλεπα κάποια ξηροδερμια ή αν καμιά φορά είχα κέφια καθόμουνα μετά το μπάνιο και τα ετριβα... λίγες φορές όμως.. προτιμούσα να μυρίζουν την φυσική μυρωδιά που βγάζει το δερματακι τους το καθαρό και το αμόλυντο, αυτή τη μωρουδιλα δεν την αλλάζω με τίποτα, γι'αυτό δεν ήθελα κρέμες ενυδάτωσης.. όσο για τις πάνες εγώ ξεκίναγα με αυτές που είχανε ένδειξη πάνω από 3-4 κιλά, άρα νομίζω το νούμερο 2... μεγάλη κοιλιά είχα πάντα, άρα φανταζομουν ότι κάτω από 3κιλα δεν θα είναι το μωρό..

Σκέφτεστε να πάτε πουθενά Χριστούγεννα έστω μονοήμερη εκδρομή για απόδραση; Εγώ λέω ή Δράμα στην ονείρουπόλη ή Τρίκαλα στο χωριό των ξωτικών... έχει πάει καμιά σας εκεί; Βασικά για τα παιδιά θέλω να πάω, διαφορετικά δεν είχα σκοπό να ταξιδέψω τόσο μακριά στον 8ο μήνα

Το tol velvet δεν είναι για νεογέννητα? γιατί μια γνωστή μου είπε ότι αυτό χρησιμοποιεί και πήγα και το πήρα..αν είναι να πάρω άλλο για τον πρώτο καιρό...

Πωπω Τρίκαλα δεν είναι πολύ μακριά από σας? Αλεξανδρούπολη δεν μένεις αν θυμάμαι καλά? Θα είναι πάντως πολύ ωραία για τα παιδιά!!!

εγώ αν πήγαινα εκδρομή θα πήγαινα Θεσσαλονίκη, αλλά μου πέφτει μακριά και αποκλείεται να αντέξω τόσες ώρες στο αυτοκίνητο...

@rainbow κι εγώ τα έπλυνα αφού πήρα τη συρταριέρα, γιατί αλλιώς που να τα ακουμπήσεις...


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

Παντως και εγώ τα έχω όλα έτοιμα . Σιδερωμένα , τακτοποιημένα μέχρι και τα είδη φροντίδας αγορασμένα . Μόνο το καροτσι δεν έχουμε αγοράσει . Μήπως βιάζομαι ; Μπορεί , αλλά το δικαιολογώ γτ είναι το πρώτο κ δεν δουλεύω κιόλας , όποτε καταλαβαίνετε . Ανυπομονώ 

  • Μου αρέσει 3

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, elenakith είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια μας!

Εσύ αγάπη έχεις κι άλλο μωράκι και ξέρεις πώς είναι τα πράγματα, άσε που δουλεύεις και σκέφτεσαι κι άλλα πράγματα.. εγώ αγωνιώ για το παραμικρό (μια μικρή παράνοια την έχω), οπότε μάλλον η δική σου στάση είναι πιο φυσιολογική! Η πεθερά μου λέει ότι κάνω σαν να έρχεται πόλεμος και πρέπει να έχω μαζεμένα πράγματα εδώ χαχαχα

Αλήθεια πώς πάει το θέμα με το στομάχι και τη μέση?

Το tol velvet δεν είναι για νεογέννητα? γιατί μια γνωστή μου είπε ότι αυτό χρησιμοποιεί και πήγα και το πήρα..αν είναι να πάρω άλλο για τον πρώτο καιρό...

Πωπω Τρίκαλα δεν είναι πολύ μακριά από σας? Αλεξανδρούπολη δεν μένεις αν θυμάμαι καλά? Θα είναι πάντως πολύ ωραία για τα παιδιά!!!

εγώ αν πήγαινα εκδρομή θα πήγαινα Θεσσαλονίκη, αλλά μου πέφτει μακριά και αποκλείεται να αντέξω τόσες ώρες στο αυτοκίνητο...

@rainbow κι εγώ τα έπλυνα αφού πήρα τη συρταριέρα, γιατί αλλιώς που να τα ακουμπήσεις...

Καλησπέρα! Ναι το tol velvet είναι για βρέφη, και γω θα το χρησιμοποιήσω, απλά λέω το πρώτο δίμηνο να πάρω αυτό της frezyderm .

Θεσσαλονίκη είχαμε πάει πέρσυ δεν είχα ενθουσιαστεί, δεν είχε και τίποτα ιδιαίτερο να δούμε, η Δράμα είναι 1,5-2 ώρες μακριά από εμάς, παλεύεται η απόσταση νομίζω...

πρίν από 39 λεπτά , Mariachi είπε:

Παντως και εγώ τα έχω όλα έτοιμα . Σιδερωμένα , τακτοποιημένα μέχρι και τα είδη φροντίδας αγορασμένα . Μόνο το καροτσι δεν έχουμε αγοράσει . Μήπως βιάζομαι ; Μπορεί , αλλά το δικαιολογώ γτ είναι το πρώτο κ δεν δουλεύω κιόλας , όποτε καταλαβαίνετε . Ανυπομονώ 

Καλά κάνεις κορίτσι μου, να το χαρείς όπως θέλεις, το δικαιουσαι εξάλλου,η μάνα του παιδιού είσαι, λίγες αγωνίες και ταλαιπωρίες έχεις περάσει; Ότι θέλει η κάθε μία μαμά έχει δικαίωμα να κάνει.. και γω στο πρώτο δύο μήνες πριν τα είχα όλα έτοιμα, τώρα δεν προλαβαίνω να ετοιμαστώ από τώρα, διαφορετικά θα τα είχα όλα έτοιμα.

Καμιά άλλη κοπέλα που να έχει πάει Τρίκαλα τα Χριστούγεννα;;


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

@november rain πήγα εγώ πέρυσι . Πολύ περπάτημα , δεν ξέρω αν θα αντέξεις και αυτο που δεν μ άρεσε είναι που το έχουν εμπορευματοποιησει τόσο πολύ, μέχρι και το πιστοποιητικό ξωτικών (ότι πηγές δλδ ) στο τέλος το πλήρωνες  . Τα παιδιά όμως θα το ευχαριστηθούν πολύ. Έχει σπιτάκι για να γράψουν γράμμα στον αη- Βασίλη και μετά σπιτάκι για να βγουν φωτογραφία . Έχει καρουζέλ και κάθε χρόνο αναλόγως τι θέμα διαλέγουν στήνουν κ αντίστοιχα παιχνίδια . Φυσικά και λούνα πάρκ. Αλλά για ημερήσια και η Θεσσαλονίκη έχει το πάρκο των χρωμάτων με είσοδο αυτή την φορά , εμένα απ´εξω μου φαίνεται ωραίο . 


S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα παει δυο χρονια στα τρικαλα.το ιδιο με τη δραμα μου φανηκε απλα δεν εχουν κουνιες και τετοιου ηδους παιχνιδια για τα παιδια.καλα ειναι αλλα αν μενεις κοντα κ δεν βρεχει..

οσο για τα πραγματα νομιζω εκει στις 33 βδομαδες ειναι καλα γιατι ποτε δεν ξερεις τι γινεται.κ βαραινουμε αλλα κ αν στραβωσει κατι νωριτερα τελευταια στιγμη θα πλενεις..

Link to comment
Share on other sites

@rainbow εχεις δικιο, κι εγω θελω να οργανωθω σιγα σιγα γιατι εχω ενα προαισθημα πως ο μπεμπης θα μας κανει καμια εκπληξη νωριτερα!

Τι ωραια που κανονιζετε εκδρομουλα τα Χριστουγεννα!! Ειναι πολυ ωραια ιδεα, ευκαιρια με τις γιορτες να φορτισουμε μπαταριες!!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, november rain είπε:

Καλησπέρα! Ναι το tol velvet είναι για βρέφη, και γω θα το χρησιμοποιήσω, απλά λέω το πρώτο δίμηνο να πάρω αυτό της frezyderm .

Θεσσαλονίκη είχαμε πάει πέρσυ δεν είχα ενθουσιαστεί, δεν είχε και τίποτα ιδιαίτερο να δούμε, η Δράμα είναι 1,5-2 ώρες μακριά από εμάς, παλεύεται η απόσταση νομίζω...

Εγώ είμαι από Θεσσαλονίκη και μου έχει λείψει πολύ γι αυτό λέω αν πήγαινα κάπου θα πήγαινα εκεί...αλλά δεν έχω αντοχή 5-6 ώρες στο αυτοκίνητο με τίποτα! Η Δράμα είναι κοντά σας, μια χαρά είναι 1,5-2 ώρες :) 

 

Κορίτσια τελευταία νιώθω στη βάση του θώρακα, εκεί που ενώνονται τα πλευρά στο διάφραγμα, σαν να είναι μουδιασμένο το δέρμα και τσούξιμο και δυσφορία όταν ξαπλώνω στο πλάι ειδικά όταν φοράω σουτιέν...το μούδιασμα και το τσούξιμο είναι μόνιμα βέβαια. και δεν έχω συγκαεί ή κάτι τέτοιο, είναι πολύ παράξενη αίσθηση...το έχει καμία αυτό το σύμπτωμα?

Επίσης, έχω κάτι ελαφρά πονάκια περιόδου, πιο ελαφριά από αυτά που είχαμε στο 1ο τρίμηνο βέβαια..λέτε να πρέπει να πάρω τηλ το γιατρό?


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...