Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

@elenakith όσον αφορά το μούδιασμα στο θώρακα - τσούξιμο - πόνο , εάν μου πεις ότι είναι κυρίως και από την δεξιά πλευρά θα είναι σαν να περιγράφεις εμένα .δεν ειναι κακό πάντως να τον πάρεις ένα τηλέφωνο για να ηρεμήσεις , αλλά δεν είναι Τπτ.


S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 44 λεπτά , Mariachi είπε:

@elenakith όσον αφορά το μούδιασμα στο θώρακα - τσούξιμο - πόνο , εάν μου πεις ότι είναι κυρίως και από την δεξιά πλευρά θα είναι σαν να περιγράφεις εμένα .δεν ειναι κακό πάντως να τον πάρεις ένα τηλέφωνο για να ηρεμήσεις , αλλά δεν είναι Τπτ.

εμένα είναι ακριβώς στο κέντρο εκεί που ενώνονται τα κόκαλα - πλευρά, στη βάσητου στήθους...αφού το χεις κι εσύ, δεν ανησυχώ, φυσιολογικό θα είναι ;) 

  • Μου αρέσει 1

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , elenakith είπε:

εμένα είναι ακριβώς στο κέντρο εκεί που ενώνονται τα κόκαλα - πλευρά, στη βάσητου στήθους...αφού το χεις κι εσύ, δεν ανησυχώ, φυσιολογικό θα είναι ;) 

Το νιωθεις επιφανειακα ή εσωτερικα; αν ειναι επιφανειακα τοτε ειναι στο δερμα απο κατι που σε εχει ερεθισει, μαλλον καποιο σουτιεν. Αν παλι ειναι εσωτερικα τοτε σιγουρα ειναι το στομαχι σου οποτε...join the club!! Δεν νομιζω να ειναι τιποτα ανησυχητικο ομως!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω τωρα τελευταια αισθανομαι μια δυσφορια οταν ειμαι ορθια αλλα πιο πολυ νιωθω σαν να βαραινει το κεφαλι μου,σαν να μην αιματωνεται..πολυ περιεργη αισθηση..αφου σημερα σιδερωσα λιγα ρουχα και απο το ζορι που ενιωθα με επιασε πονοκεφαλος..

εμενα με επιασαν αλλες σκεψεις..νομιζω οτι η κοιλια μου ειναι μικρη για τις βδομαδες(32)περιμενω πως κ πως την παρασκευη να παω στο γιατρο!

Link to comment
Share on other sites

@elenakith κ εγω νιωθω το θωρακα ετσι κ επιπλεον κ με τον οισοφαγο με ενοχλει...νιωθω να μου ανεβαίνει εμετος...sorry...κ με καιει μερικες φορες..στην κοιλιτσα τα ειχα την προηγουμενη βδομαδα κ υπέθεσα οτι ανοιγε κ αλλο η λεκανη....

@rainbow το σκεφτομουν κ εγω αυτο με την κοιλια...κ ο αντρας με τη μανα μου με κοροιδευανε.....ολες τα ιδια τραβαμε..χαχαχα...η ιδεα σου ειναι.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@rainbow και @ZinaLove δεν σχετίζεται το μέγεθος της κοιλιάς με το μωρό, πιο πολύ με το σωματότυπο. Η συνυφάδα μου στο πρώτο της παιδί έφευγε για άδεια στις αρχές του 8ου μήνα (δουλεύει σε τράπεζα) και οι πελάτες τις έλεγαν "γιατί φεύγεις; έχεις κάτι;". Ούτε φαινόταν ότι είναι έγκυος!! Και όλα μια χαρά με το μωρό!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!μια απο τα ίδια κι εγώ με τον οισοφάγο και μου έρχεται ανακάτεμα και τάση μερικές φορές! Επίσης το μικρούλι εχει πολύ συχνά λόξιγγα! Η κοιλιά εχει αρχίσει να χαμηλώνει σιγα σιγά και φαίνεται! Αυτά απο εμάς! Εχει αρχίσει το final countdown!!!!

  • Μου αρέσει 2

gLKFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!! Βλέπω όλες λίγο πολύ έχουμε τα προβλήματά μας!! χιχι!! κι εγώ νιώθω αυτό στον οισοφάγο όταν καταναλώνω συγκεκριμένες τροφές. πχ. κεφτεδάκια τηγανητά , γεμιστά ότι περιέχει μέσα κάτι τηγανητό επί το πλείστον. πίνω όμως ένα ποτήρι γάλα το βράδυ και κοιμάμαι καλά δεν έχω δηλαδή αυτή την παλινδρόμηση αν μου επιτρέπεται να το πω έτσι.

Ο μικρούλης μου όλη την ώρα κάνει δουλειές μέσα στην κοιλιά μου πάντως κορίτσια. Έχει πολύ πλάκα. Ωστόσο με έχει πιάσει μια λαιμαργία ειδικά τα πρωινά , και φοβάμαι να μην βάλω και κιλά μέχρι τέλος του 8ου που είναι ο γάμος του κουνιάδου μου, γιατί δεν θα με χωράει και το φόρεμα!! πόσα κιλά βάλατε συνολικά μέχρι στιγμής? Εγώ είμαι στα +10 με 11. Για να δούμε που θα φτάσουμε!!!

Επίσης δεν ξέρω για εσάς εμένα πάντως ένα άγχος με έχει πιάσει για τον τοκετό. Πρωτόγνωρη εμπειρία και δεν ξέρω τι θα συναντήσω. Θα αντέξω τους πόνους? Πόσο δυνατοί μπορεί να είναι? Βέβαια θα κάνω επισκληρίδιο αλλά μέχρι τότε?

  • Μου αρέσει 2

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ σπο μας.εγω ειμαι στα συν  11 κιλα.

Κ γω εχω πονο αναμεσα στο στηθος,ειδικα οταν τροω κ μετα,αν ξαπλωσω με πιεζει πολυ.εμεις αυριο πεμπτη  εχουμε ραντεβου με το γιατρο,για να δουμε!!!!

  • Μου αρέσει 1

EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα!! Κι εγω εχω μια δυσφορια στα πλευρα μου..πιστευω οτι εχει να κανει και με τη σταση του σωματος και με το οτι πιεζονται ολα εκει..ειδικα οσο ειμαι στο γραφειο εχω εντονη δυσφορια.. 

Το προηγουμενο Σαββατο ειχα παει σε σεμιναριο τοκετου και θηλασμου, αν και συντομο, πολυ κατατοπιστικο. Εσεις οταν με το καλο ερθουν τα μωρακια σας, σκεφτεστε να τα θηλασετε αποκλειστικα? Εμεις μακαρι να τα καταφερουμε, θα το ηθελα πολυ. Δεν θυμαμαι αν το εχετε ξανασυζητησει..αλλα υπαρχει μεγαλη παραπληροφορηση στο θεμα του θηλασμου..

Βγαινω σε αδεια την αλλη εβδομαδα και θα ασχοληθω εντατικα με ολα τα πραγματα. Να ρωτησω οσες αγορασατε νυχτικακι πηρατε με κοντο μανικι? Η μακρυ? Ρομπακι λεπτο η πιο χοντρο τυπου fleece? 


ufTXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Rosa Maria καλησπέρα . Μακάρι να μπορέσω να το θηλασω κ εγώ τον μπέμπη μου. Τουλάχιστον για τον πρώτο καιρό θέλω αποκλειστικά . Για το νοσοκομείο πήρα μακρυμανικη νυχτικια κ μακρυμανικες πυζαμες κ η ρόμπα όντως είναι fleece . Το πολύ πολύ να σκάσω , Χαχαχαχα 


S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Mariachi εχω ηδη ενα σετ μακρυμανικες πυτζαμες με κουμπακια και θα τις παρω μαζι μου..με εχει προβληματισει λιγο το νυχτικορομπακι, αν ηταβ καλοκαιρι θα φορουσα το ρομπακι του γαμου.. Παντως κι εγω για fleece σκεφτομουν ;)

Παρεπιπτοντως κι εγω ειμαι στα +12 κιλα..


ufTXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μετρησαμε το σακχαρο με μ μετρητη one touch verio flex ..102 εγω...84 ο αντρας μου...2ωρες παρα μετα και μια ωρα μετα η μετρηση ηταν 93 εγω και 78 ο αντρας μου....εχω πανικοβληθει.....λετε τοσο καιρο να μετραω βλακειες;;;;φταιει το μηχανημα;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! @Rosa Maria μην πάρεις fleece ρομπάκι!! Μέσα στο μαιευτήριο κάνει πάρα πολύ ζέστη! Έτσι κι αλλιώς το ρομπάκι το θες να σε καλύπτει όταν έρχονται επισκέψεις, οπότε διάλεξε κάτι σκούρο και βαμβακερό καλύτερα.

@ZinaLove τα μηχανήματα του σακχάρου θέλουν καλιμπράρισμα συνήθως κάθε φορά που παίρνεις καινούριες ταινίες. Μήπως είναι αυτό το θέμα; αλλιώς οι μάρκες δεν διαφέρουν ιδιαίτερα μεταξύ τους. Επίσης το σάκχαρο αλλάζει πολύ γρήγορα και εύκολα, μπορεί να έχει σχέση με κάτι που έφαγες όλη μέρα ή με την ώρα που έκανες τη μέτρηση και όχι με το μηχάνημα.

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα, εγώ πήρα κοντομάνικα νυχτικάκια, ένα ζευγάρι πυτζάμες με κοντό μανίκι και ρομπάκι και ένα ζευγάρι μακρυμάνικες με κουμπιά. Ξέρω ότι κάνει ζέστη στα μαιευτήρια οπότε μην παίρνετε πολύ χοντρά ρομπάκια και πυτζάμες!! Μη σας πάρω και στο λαιμό μου βέβαια και είστε κρυουλιάρες και πάτε εκεί και τουρτουρίζετε!! χι χι


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...