Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

Μίλησα κορίτσια κ με την γιατρό μου. Χθες πήρα τλκ μισό panadol ίσα ίσα μου έφυγε ο πονοκέφαλος , ο πονόδοντο απλά μειώθηκε . Πήρα κ τον οδοντίατρο , έκλεισα ραντεβού για σήμερα . Κατα τις 7 . Αντε να δούμε. @dimitroula30 το θυμάμαι με την απονεύρωση. Εμένα μόνο μου ματώνουν . Τώρα θα δούμε τι θα βγάλουν . @elenakith εγώ πάντα είχα παναδες, απλά το καλοκαίρι γινόντουσαν πιο έντονες. Αυτο που παρατήρησα είναι πως με την εγκυμοσυνη είχα στα χέρια μεν , απλά άρχισαν να μου βγαίνουν πολλές περισσότερες . 


S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@CME2205 πριν την ρωτήσω πήρα τόσο. Κανονικά με άφησε . Κορίτσια γύρισα από τον γιατρό . Μου το σφράγισε , αλλά κάτι μου λέει πως θέλει απονεύρωση ... θα δούμε αύριο . Σας ευχαριστώ για την συμπαράσταση . 


S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mariachi είπε:

@CME2205 πριν την ρωτήσω πήρα τόσο. Κανονικά με άφησε . Κορίτσια γύρισα από τον γιατρό . Μου το σφράγισε , αλλά κάτι μου λέει πως θέλει απονεύρωση ... θα δούμε αύριο . Σας ευχαριστώ για την συμπαράσταση . 

Αχ βρε κοριτσακι μου σε καταλαβαινω. Αν σε ποναει μαλλον χρειαζεται απονευρωση αλλα δεν ειναι τιποτα . δεν ξερω βεβαια αν μπορεις να την κανεις τωραη καλυτερα αν δεν ειναι τοαο επιγον κανε υπομονη δυο μηνες. :) ευχομαι οτι κι αν κανεις παντως να μην πονας!! 


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια και απο μενα! Ελπιζω να ειστε καλα!! Πλησιαζει ο καιρος! Ουτε δυο μηνες δεν μεινανε! Ειναι και οι γιορτες στη μεση.. και ουτε που θα το καταλαβουμε!

Τα δικα μου τα νεα..σημερα καναμε ντοπλερ! Ολες οι μετρησεις πολυ καλες..Το μωρο ειναι 1800 gr και ειναι σε ισχιακη προβολη.. βασικα αισθανομαι τα ποδαρακια της πολυ χαμηλα κοντα στην κυστη .. μου ειπε ο γιατρος οτι ειναι νωρις, μπορει να γυρισει! Εχω ακουσει για μωρα που γυρνανε και την τελευταια βδομαδα οποτε προς το παρον δεν αγχωνομαι. Οσες εχετε κανει ντοπλερ, το μωρο ειναι κεφαλικο?

Αυριο θα παρακολουθησω ενα σεμιναριο μητρικου θηλασμου και ανυπομονω. Εχει ξεκινησει καμια μαθηματα τοκετου? Για τις Αθηναιες στο ελενα ειναι δωρεαν, αλλα δεν εχω παρει τηλ για λεπτομερειες..περιμενω να βγω σε αδεια και να το οργανωσω. 

Τον οδοντριατρο κι εγω πρεπει να τον επισκεφτω αμεσα..αρκετα τον εχω αμελησει..ματωνουν συνεχεια τα ουλα μου. Περαστικα @Mariachi και θα συμφωνησω να κανεις λιγο υπομονη τωρα! Εχω ταλαιπωρηθει κι εγω πολυ με τα δοντια μου και σε νιωθω.. 

Οφθαλμιατρο αληθεια ποτε πρεπει να παμε??

Φιλια σε ολες τις κοιλιτσες!

 

 


ufTXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

@Rosa Maria εμεις ντοπλερ θα κανουμε αρκετα αργοτερα για να βγουν τα ραντεβου με τον γυναικολογο λογω γιορτων. Εχει ομως αρκετο χρονο να γυρισει το μωρακι σου! Σεμιναρια θηλασμου και τοκετου σκεφτομαι να παρακολουθησω στο κεντρο μητρικου θηλασμου που ειναι δωρεαν, απο την αλλα βδομαδα ομως που θα σταματησω τη δουλεια.

@Mariachi περαστικα για το δοντι και υπομονη!!

Πρεπει να παμε και στον οφθαλμιατρο;;;;γιατι;;;;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@CME2205 και @Rosa Maria σας ευχαριστώ . Όσον αφορά τον οφθαλμίατρο ξέρω ότι άμα στο ζητήσει ο γιατρός πας κ συνήθως όταν φοράς γυαλιά στο ζητάει για να δει ο οφθαλμίατρος την πίεση ματιού . Σεμινάρια ανώδυνου θα κάνω στην κλινική που θα γεννήσω μαζί με τον άντρα μου . Αρχίζουμε την άλλη εβδομάδα 

  • Μου αρέσει 2

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σα1 κορίτσια μου!!! Καλό σαββατοκύριακο!!* Έκανα τελικά συνάντηση με τον γιατρο που θα με παρακολουθεί στην Αθήνα! Ευτυχώς όλα καλά και μου εφυγε το άγχος που στον 8ο αλλαξα γιατρό.. αχ πλησιάζει η ώρα !!!! Μόλις την αντικρύσω θα της φάω τα ποδαράκια που με κλωτσαααανε!!!*

  • Μου αρέσει 1

gLKFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια κ απο μας!!!κ μας στο ντοπλερ ηταν υσχιακο,ευελπιστω να γυρισει ομως αργοτερα!μαθηματα ανωδυνου τοκετου παρακολουθησα κ γω απο τον 7 μηνα,στο τελος ομως μας ελεγαν οτι στην πραξη,ξερει η καθε μια τι πρεπει να κανει ενστικτοδος.


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια μου , μολις γυρισαμε απο τον υπερηχο το μωρακι μας ειναι 2κιλα και εχει παρει την θεση του. Ολες οι μετρησεις πολυ καλες και ολα πηγαινουν καλα μεχρι στιγμης . Τι εμεινε βρε κοριτσια ουτε δυο μηνες!!  

  • Μου αρέσει 2

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!κ μεις  την πεμπτη εχουμε ραντεβου!!!

Εγω λεω συνεχεια οτι εχω μονο 2 βδομαδες μπρωστα μου,γιατι απτην στιγμη που θα μπω στο μηνα μου,δηλαδη στις 36 εβδομαδες,τοτε ανα πασα στιγμη μπορει να γεννησω!ετσι δεν ειναι κοριτσια,οτι με το που μπενουμε στο μηνα μας,μπορει κ να γεννησουμε?

  • Μου αρέσει 3

EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Faith 30 θεωρητικα ετσι ειναι, για οσες ομως περιμενουν το πρωτο παιδακι λιγο απιθανο να γεννησουν τοσο νωρις!! Οσες ειναι βετερανοι ομως πρεπει να ειναι σε ετοιμοτητα!!

@dimitroula30 τελειος ο μπεμπης!! Μεγαλωσε πολυ!!!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...