Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • καλημεραα κορίτσια ! μ κάνανε πάλι ντοπλερ , άψογο ήταν! αύριο μπαίνω 33 εβδομάδων και το μωράκι είναι σχεδόν 2 κιλά! ο τράχηλος σταθερός στα 1.9-2 απλώς είπε ο γιατρός αν βγάλω τον όρο θα γεννήσω ! ο εμβρυολογος είπε αν αντέξω 10 ημέρες θα είναι το ιδανικό ! τι λύσεις εχω δεν ξέρω γιατί για μ@@@ 10 ημέρες παραπάει. 

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

Θυμάμαι πως ήταν στην πρώτη κόρη μ που ετρεχα συνεχεια κ αναρωτιέμαι πως θα τα καταφέρω με την μεγάλη μαζι....μήπως δεν έχω αρκετό χρόνο κ παραπονιέται ή αν θα πάραμελώ το μωρο.....αυτές που έχουν κι άλλα παιδάκια τι έκαναν? Πως τα καταφεραν?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 52 λεπτά , Katerinakiii είπε:

Τι κανετε κοριτσια??δν σας γραφω αλλα διαβαζω τα νεα σας!!!τελικα εγω θα γεννησω 3/1.. ((με καισαρικη))..ευχομαι να πανε ολα καλα σε ολες μας!!!!

Πωπω σε λιγότερο από ένα μήνα! Με το καλό! :) Μην μας ξεχάσεις, να μας πεις εντυπώσεις!

πρίν από 11 λεπτά , Μανιταρι Μαγικο είπε:

Πριν μια εβδομαδα ηταν 2220.αλλα αφου κ ο γιατρος δεν ανησυχει δεν ανησυχω ουτε κ εγω.θα δουμε σε μια βδομαδα εχω παλι ντοπλερ.

Γιατί πας κάθε βδομάδα στο γιατρό? υπάρχει λόγος πιο στενής παρακολούθησης? ή μήπως έτσι πρέπει? εμένα δεν με βλέπει τόσο συχνά..

  • Μου αρέσει 1

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , elenakith είπε:

Πωπω σε λιγότερο από ένα μήνα! Με το καλό! :) Μην μας ξεχάσεις, να μας πεις εντυπώσεις!

Γιατί πας κάθε βδομάδα στο γιατρό? υπάρχει λόγος πιο στενής παρακολούθησης? ή μήπως έτσι πρέπει? εμένα δεν με βλέπει τόσο συχνά..

Παω μια βδομαδα για ντοπλερ κ μετα την αλλη γυναικολογο.εχω κανει 2 ντοπλερ μεχρι στιγμης κ εχω αλλο ενα ακομα.ναι εχω ωριμο πλακουντα κ με εχουν σε στενη παρακολουθηση.την προηγουμενη φορα στο ντοπλερ ειχα κ αμνιακο στα κατωτερα φυσιολογικα ορια αλλα αυτο δεν τον ανυσηχει.

Link to comment
Share on other sites

@Μανιταρι Μαγικομάλιστα, κατάλαβα... σε ποια εβδομάδα είσαι? λίγη υπομονή ακόμα...όλα καλά θα πάνε! 

πρίν από 14 λεπτά , Faith 30 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!!!μας εκλεισε ο γιατρος 22 του μηνος για καισαρικη!τους λογους δεν θα τους αναλυσω,ετσι πρεπει να γινει!με το καλο ολες μας!!!

Με το καλό!!!!!! :) Μα πότε έφτασε ο καιρός??? απίστευτο μου φαίνεται! τόσο συγκινητικό...αχχχχχχ

  • Μου αρέσει 1

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@rita# δεν έχω άλλο παιδάκι ,αλλά θα τα καταφέρεις .λογικο το άγχος .

@Μανιταρι Μαγικο 200 γρ φυσιολογικό βάρος πήρε .μν ανησυχείς 

@Faith 30 εσύ και εάν εχεις φτάσει στο τέλος . Τι ωραία .

οριστε κ το πινακακι μας ανανεωμένο 

Faith 30......................ΠΗΤ 22/12/2017- πρίγκιπας 

Biscottinomum............ΠΗΤ 03/01/2018 -πριγκίπισσα 

Katerinakiii.................ΠΗΤ 03/01/2018- πρίγκιπας 

Μανιτάρι μαγικό .........ΠΗΤ 06/01/2018 - πρίγκιπας 

Lina!!!.........................ΠΗΤ 11/01/2018 πρίγκιπας 

Katja..........................ΠΗΤ 14/01/2018 -πριγκίπισσα 

Mariachi.....................ΠΗΤ 15/01/2018-πρίγκιπας 

Dimitroula30 ..............ΠΗΤ 17/01/2018-πρίγκιπας 

Panagiotamk...............ΠΗΤ 18/01/2018 -πρίγκιπας 

Μαιρουλι....................ΠΗΤ 19/01/2018

Synnefaki...................ΠΗΤ 20/01/2018

D_Nasia......................ΠΗΤ 23/01/2018-πριγκίπισσα 

Rosa Maria..................ΠΗΤ 27/01/2018 - πριγκίπισσα 

Pontiagr......................ΠΗΤ 28/01/2018

CME2205....................ΠΗΤ 28/01/2018 -πρίγκιπας 

Rainbow.....................ΠΗΤ 29/01/2018- πριγκίπισσα 

November rain............ΠΗΤ 30/01/2018- πριγκίπισσα 

elenakith....................ΠΗΤ 30/01/2018- πρίγκιπας 

Ekrs...........................ΠΗΤ 31/01/2018- πρίγκιπας 

ZinaLove....................ΠΗΤ 31/01/2018 - πριγκίπισσα 

Kalfeli........................ΠΗΤ 03/02/2018- πριγκίπισσα 

Οντετ ........................ΠΗΤ  06/02/2018- πρίγκιπας 

Rita#..........................ΠΗΤ 06/02/2018 - πριγκίπισσα 

Katerina29..................ΠΗΤ 16/02/2018-πρίγκιπας 

 

  • Μου αρέσει 2

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! Αχ κι εμένα με έχει πιάσει ανυπομονησία να περάσει ο καιρός! Βέβαι τώρα που είμαι σε άδεια και κάνει και καλό καιρό το απολαμβάνω να είμαι με τη μικρή μου, μετά θα αρχίσουν τα δύσκολα!

@Faith 30 πω πω πρώτη πρώτη!!! Με το καλό να κάνεις την αρχή για όλες μας!! 

Εγώ μίλησα σήμερα με τη μαία και μου είπε πως ο γιατρός θα λείπει τα Χριστούγεννα και θα είναι πίσω 8/1. Βέβαια έχω ΠΗΤ 28/1, όμως θα πρέπει να σφιχτώ μη γεννήσω νωρίτερα!!! Πέμπτη έχουμε ραντεβού για υπέρηχο οπότε θα αρχίσουμε να συζητούμε νομίζω πιο συγκεκριμένα για τον τοκετό!

@rita# σήμερα είχα αυτή τη συζήτηση με μία φίλη μου που έχει 2 κοριτσάκια, γιατί κι εγώ έχω αυτό το άγχος! Μου έλεγε πως όλα τα παιδιά είναι λογικό να αντιδράσουν όταν έρθει ένα νέο μέλος στην οικογένεια, όμως το πως θα το χειριστείς έρχεται τόσο φυσικά, που τα πράγματα μπαίνουν στη θέση τους από μόνα τους! Η κόρη σου πόσο είναι; Τι λέει για το αδερφάκι που περιμένει;

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, elenakith είπε:

@Μανιταρι Μαγικομάλιστα, κατάλαβα... σε ποια εβδομάδα είσαι? λίγη υπομονή ακόμα...όλα καλά θα πάνε! 

Με το καλό!!!!!! :) Μα πότε έφτασε ο καιρός??? απίστευτο μου φαίνεται! τόσο συγκινητικό...αχχχχχχ

35w +3d ειμαι.

Link to comment
Share on other sites

@CME2205 η μεγαλη είναι 4.ανυπομονεί για την μπεμπα αρκεί  όπως λέει να έχει τα δικά της παιχνίδια και να μην πειράζει τα δικά της. ...:-D:-D υποθέτω πως κάπως τα καταφέρνουν ολες...θα το βρω κ γω..

@Faith 30με το καλο!!Χριστουγεννιατικο μωρακι!!τα πιο όμορφα Χριστούγεννα!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

@Faith 30 θα είσαι το ποδαρικό μας; Με το καλό κορίτσι μου...

@Katerinakiii εσύ θα πάρεις δωράρα από τον άγιο βασίλη ε; με το καλό...

@elenakith φυσιομέρ βάζω και καλύτερα είμαι,  ευχαριστώ! Όσο για τα σεντονάκια παίζει να πήρα και 15 σεντονάκια δώρο σε γεννα-βάπτιση, όλα τ άλλαξα σχεδόν γιατί είχα ήδη 4-5. Τα 2 είναι οριακά καν' τα 3 για σίγουρα. Προστατευτικά 2 φθάνουν. Έχει κ προστατευτικά μίας χρήσης(νομίζω η libero) 

Βρε κορίτσια νιώθετε κι εσείς πλέον βάρος πολύ χαμηλά; 

  • Μου αρέσει 3

zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλες . Τι κάνετε; 

Χθες πήγαμε για Doppler κ εμείς . 2400 ο μικρός . Τρέφεται κ οξυγωνονεται μια χαρά , βέβαια κ εγώ γερασμένο πλακούντα(grade 2) , αλλά εφόσον μεγαλώνει φυσιολογικά δεν μας επηρεάζει μου είπε. Αντε τώρα την Πέμπτη στην γιατρό.

  • Μου αρέσει 3

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Mariachi είπε:

Καλημέρα σε όλες . Τι κάνετε; 

Χθες πήγαμε για Doppler κ εμείς . 2400 ο μικρός . Τρέφεται κ οξυγωνονεται μια χαρά , βέβαια κ εγώ γερασμένο πλακούντα(grade 2) , αλλά εφόσον μεγαλώνει φυσιολογικά δεν μας επηρεάζει μου είπε. Αντε τώρα την Πέμπτη στην γιατρό.

Καλημερα κοριτσακι μια χαρα ο μπεμπης σου.κ εμενα τοσο ηταν χτες 35w κ 3d.κ εγω εχω ωριμο πλακουντα..πιο ωριμο απο τον δικο σου.μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...