Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , rainbow είπε:

CME2205: Οχι δεν κανω ινσουλινη εκανα 2 δοσεις και τελος .πιστευω σε 3-4 μερες θα ρυθμιστει παλι .

το aerolin φερνει ταχυκαρδιες παντως...

οσο για τη δυσπνοια και εγω εχω και συνηθως με πιανει στις 7 το πρωι..για κανενα δυορο μετα μου περναει..αλλα ειναι πολυ σπαστικο να θες να κοιμηθεις και μην μπορεις

Και μετά θα μπορείς και κάποιο ζουζούνι δεν θα σε αφήνει!!! :wub:

  • Μου αρέσει 3

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου μόλις παρατήρησα στον καθρέφτη ότι έχω βγάλει πανάδες (σαν μεγαλούτσικες φακίδες)! Δεν με έχει δει ο ήλιος ιδιαίτερα βρε κορίτσια, γιατί να έχει συμβεί αυτό? Και συνέβη τώρα, όχι το καλοκαίρι...λέτε να μου μείνουν ή θα φύγουν??? έχω αγχωθεί πολύ, δεν μου αρέσουν καθόλου...


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έλα κορίτσια βαστάτε τ άλογα γερά... 2 μήνες μείνανε-κι αν. :-D

Εγώ όταν κάθομαι δεν μπορώ να σηκωθώ με τη μία. Το αριστερό μου κολομέρι μοιάζει βαλσαμωμένο. Πρέπει να του κάνω αυστηρό κήρυγμα για να συνεργαστεί. 

Το ανάσκελα πάει περίπατο αφού το διάφραγμα χτυπάει σαγόνι.

@CME2205 σε ζορίζει ο παίδαρος για τα καλά ε;

Κορίτσια η αιφνίδια δύσπνοια-όχι δυσφορία είναι ακόμη κι ένδειξη θρόμβωσης γι αυτό μην κάνετε υπομονή. Αν νιώσετε περίεργα κατευθειαν γιατρό.

@november rain να τα χαίρεσαι..να περασετε υπέροχα στο πάρτυ!

Στολίσατε κορίτσια; Εγώ εδώ και μία εβδομάδα γιατί ο μικρός μου χε φάει τ αυτιά. Από τώρα σκέφτομαι το ξεστόλισμα :confused:

 


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

@SFSI81 εγώ μπορώ να κοιμηθώ μόνο πλαγιά κ μόνο στα αριστερά κ με μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια. Όταν ξαπλωνω ανάσκελα είμαι σε ημικαθιστη θεςη .

Και μέσα σε όλα σήμερα από το πρωί έχω έναν τρελό πονόδοντο που μου δημιουργεί κ πονοκέφαλο . Αχ δεν αντέχεται 


S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

elenakith:μαλλον λογω εγκυμοσυνης ειναι οι παναδες πιστευω μετα θα φυγουν .

εγω ευτυχως δεν εκανα μεγαλη κοιλια προς το παρον και κοιμαμαι σχετικα καλα και ανασκελα που κ που.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Mariachi είπε:

@SFSI81 εγώ μπορώ να κοιμηθώ μόνο πλαγιά κ μόνο στα αριστερά κ με μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια. Όταν ξαπλωνω ανάσκελα είμαι σε ημικαθιστη θεςη .

Και μέσα σε όλα σήμερα από το πρωί έχω έναν τρελό πονόδοντο που μου δημιουργεί κ πονοκέφαλο . Αχ δεν αντέχεται 

Στην καλύτερη θέση κοιμάσαι. Εγώ δυστυχώς μόνο στην δεξιά μπορώ...

Τι έπαθε το δόντι σου; Περαστικά.

@elenakith  το χω ξανακούσει αυτό με τις πανάδες στην εγκυμοσύνη. Συνήθως μετά φεύγουν.

Ποιά ρώτησε για βιβλίο; Το "τι να περιμένετε όσο είστε είστε έγκυος" είναι κλασσικό best seller...

 

  • Μου αρέσει 1

zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Mariachi είπε:

@SFSI81 δεν ξέρω γαμωτο. Αύριο θα πάρω τηλέφωνο οδοντίατρο . Ευχαριστώ . Όσο για την θέση μόνο έτσι βολεύομαι , εφόσον δεν μπορώ μπρούμυτα 

Ελπίζω να μην είναι σοβαρό και να ξεμπερδέψεις εύκολα. Η αριστερή θέση βοηθά την καλύτερη αιμάτωση του πλακούντα αλλά εμένα με πιάνει δυσφορία και γυρίζω γρήγορα δεξιά


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ποτε με βολευει το αριστερα ποτε το δεξια....Το μεγαλο στριφογυρισμα πεφτει τη νυχτα...αφου ο αντρας μου κοιμαται στο παιδικο...ΔΕΝ ΧΩΡΑΜΕ του λεω!!!και η αυπνια βαραει κοκκινο...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, SFSI81 είπε:

Στην καλύτερη θέση κοιμάσαι. Εγώ δυστυχώς μόνο στην δεξιά μπορώ...

Τι έπαθε το δόντι σου; Περαστικά.

@elenakith  το χω ξανακούσει αυτό με τις πανάδες στην εγκυμοσύνη. Συνήθως μετά φεύγουν.

Ποιά ρώτησε για βιβλίο; Το "τι να περιμένετε όσο είστε είστε έγκυος" είναι κλασσικό best seller...

 

Εγώ είχα ρωτήσει!! Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! :) 

 

Εγώ κορίτσια κοιμάμαι και από αριστερά και από δεξιά με προτίμηση στην δεξιά πλευρά (από εκεί κοιμόμουν και πριν)...ανάσκελα δεν μπορώ να ξαπλώσω απότην αρχή της εγκυμοσύνης, για κάποιο λόγο νιώθω τα πόδια μου να μουδιάζουν όταν είμαι ανάσκελα... 

 

Εύχομαι να έχετε δίκιο και να φύγουν οι πανάδες..ο άντρας  μου λέει ότι μοιάζω με ξένη (αυτές που είναι πολύ άσπρες με φακίδες)...χαχαχα 

 

@Mariachi περαστικά σου...κανένα depon έχεις πάρει? 


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!! @CME2205 ίσως δεν το διατύπωσα σωστά! Η δύσπνοια εμφανίζεται στην εγκυμοσύνη λόγω του διαφράγματος κυρίως που ζορίζεται όταν καθόμαστε ανάσκελα. Αν υπάρχει άσθμα επιδεινώνεται- όπως στην περίπτωσή μου όπου εγώ κάθε φθινόπωρο κάνω μάσκες κορτιζόνης και παίρνω singulair. Για το λόγο λοιπόν αυτό κι επειδή δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω λήψη κορτιζόνης τώρα χρησιμοποιώ aerolin το οποίο δεν είναι κορτιζονούχο. Η γιατρός μου η οποία θεωρείται από τις καλύτερες λόγω του ότι έχει διακριθεί όχι μόνο σε πανελλήνιο αλλά και σε πανευρωπαϊκό επίπεδο, μου είπε να παίρνω το aerolin άφοβα δυο φορες την ημέρα διότι η δύσπνοια οποιασδήποτε μορφής μπορεί να προκαλέσει κακό στο έμβρυο και είναι χειρότερη από το ίδιο το aerolin.

@Mariachi μου εγώ μέχρι πριν την εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα πρόβλημα με τα δόντια μου. Τώρα έχω κάνει απονεύρωση , σφράγισμα  χρειάζομαι κι άλλο σφράγισμα, ματώνουν τα ούλα μου κτλ..... Βέβαια τελευταίο ραντεβού είχα τότε που έκλεισα τον 7ο . Τα υπόλοιπα θα τα αφήσω για μετά. Μπορείς να πάρεις depon μέχρι και 4 την ημέρα -σύμφωνα με την γιατρό μου πάντα.

  • Μου αρέσει 1

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!! 

@dimitroula30 πολυ σωστα τα λεει η γιατρος σου! Εφοσον εχεις ηδη ασθμα πρεπει να το προσεχεις! Σε περιοδους εξαρσης ομως μπορεις να παιρνεις και καποιο κορτιζονουχο εισνεομενο, με τη συμβουλη της γιατρου σου παντα.

@elenakith περαστικα για το δοντι! Εγω ειχα βγαλει μια παναδα στο μαγουλο στην πρωτη εγκυμοσυνη και δεν μου εφυγε... θελει παντα αντηλιακο οταν βγαινεις εξω παρολο που δεν ειναι καλοκαιρι, αφου εχεις ταση να κανεις!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , CME2205 είπε:

Καλημερα κοριτσια!! 

@dimitroula30 πολυ σωστα τα λεει η γιατρος σου! Εφοσον εχεις ηδη ασθμα πρεπει να το προσεχεις! Σε περιοδους εξαρσης ομως μπορεις να παιρνεις και καποιο κορτιζονουχο εισνεομενο, με τη συμβουλη της γιατρου σου παντα.

@elenakith περαστικα για το δοντι! Εγω ειχα βγαλει μια παναδα στο μαγουλο στην πρωτη εγκυμοσυνη και δεν μου εφυγε... θελει παντα αντηλιακο οταν βγαινεις εξω παρολο που δεν ειναι καλοκαιρι, αφου εχεις ταση να κανεις!

Δεν υποφέρεται πάντως και σε πιάνει κυρίως το βράδυ!! Κορτιζονούχο μου το έχει απαγορεύσει δια ροπάλου αυτή την περίοδο. Πάντως το aerolin ευτυχώς μου είναι αρκετό φέτος.


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στρογγυλές κοιλίτσες!!! :) 

Πώς είστε σήμερα? 

11 ώρες πρίν, Mariachi είπε:

@elenakith ευχαριστώ. Δυστυχώς δεν έχω . Έχω μόνο panadol και ponstan . Δεν ξέρω κάνει να πάρω κάτι από αυτά; 

Ο γιατρός μου μου είχε πει ότι μπορώ να πάρω ντεπόν με μέτρο βέβαια, και όταν δεν αντέχω πια...λογικά ανά 8 ώρες μπορείς να πάρεις ένα..ponstan δεν νομίζω να κάνει να πάρεις, αλλά το panadol είναι σαν το depon..

πρίν από 57 λεπτά , CME2205 είπε:

Καλημερα κοριτσια!! 

@dimitroula30 πολυ σωστα τα λεει η γιατρος σου! Εφοσον εχεις ηδη ασθμα πρεπει να το προσεχεις! Σε περιοδους εξαρσης ομως μπορεις να παιρνεις και καποιο κορτιζονουχο εισνεομενο, με τη συμβουλη της γιατρου σου παντα.

@elenakith περαστικα για το δοντι! Εγω ειχα βγαλει μια παναδα στο μαγουλο στην πρωτη εγκυμοσυνη και δεν μου εφυγε... θελει παντα αντηλιακο οταν βγαινεις εξω παρολο που δεν ειναι καλοκαιρι, αφου εχεις ταση να κανεις!

πωπω, λες να μου μείνουν??? και να φανταστείς δεν θυμάμαι πότε με είδε τελευταία φορά ο ήλιος...σήμερα που πήγα σούπερ μάρκετ έβαλα αντηλιακή...αλλά γενικά, επειδή δεν δουλεύω, σπάνια βγαίνω μέρα έξω... τι να κάνουμε όμως? χαλάλι του του μπέμπη :) 


302qp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...