Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Moana είπε:

Στον σφακιαν... ειμαι, στο γενεσις. Με δικα μου ωαρια η 4! Πως κ έβαλες 3ης ημέρας κ οχι βλαστοκυστες;

Ειμαι 40+...αδυνατον πιστευω σε αυτη την ηλικία να φτάσουν εκει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 37 λεπτά , Balloo είπε:

Αύριο στις 11:30 και με έχει φάει η αγωνία.. Απαπα.. Την περίοδο της αναμονής ήμουν πιο κουλ σε σχέση με την "χοριακή περίοδο", (ειδικά από τη δεύτερη μέτρηση που είχε πέσει), ούτε οι μέρες περνούσαν, ούτε τα λεπτά και ήμουν συνέχεια μέσα στο άγχος. Να σκεφτείς κάθε βράδυ βλέπω ότι έχω αίμα. Πέρασα μια εβδομάδα εφιαλτική. Χθες πήρα μια μικρή ανάσα κι ελπίζω αύριο να ηρεμήσουμε λιγάκι. Τις μίσησα τις χοριακές, δεν τις θέλω καθόλου. Για μένα ίσως η πιο ψυχοφθόρα φάση μέχρι στιγμής.

Στα χνάρια σου κοριτσι!!!

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με το γιατρό κ μου είπε γι αυτό δε θέλω εγώ επαναληπτικές χοριακες, γιατί μπορεί να γίνουν λάθη κ μετά η κακη ψυχολογία να κάνει κακό. Φυσικά μου λεει θέλουμε υπερδιπλασιασμο. Και  μου είπε αύριο,όπως ήταν προγραμματισμένο, να πάω για υπερηχο. Υπομονή ως αύριο λοιπόν....

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Στα χνάρια σου κοριτσι!!!

Πλάκα κάνεις!!!!! Ααααααα τελειααααααααα!!!! Πόσο πόσο??? Αχ για ξύλο είσαι ❤️ 

Just now, lizard12 είπε:

Μίλησα με το γιατρό κ μου είπε γι αυτό δε θέλω εγώ επαναληπτικές χοριακες, γιατί μπορεί να γίνουν λάθη κ μετά η κακη ψυχολογία να κάνει κακό. Φυσικά μου λεει θέλουμε υπερδιπλασιασμο. Και  μου είπε αύριο,όπως ήταν προγραμματισμένο, να πάω για υπερηχο. Υπομονή ως αύριο λοιπόν....

Κορίτσι μου είμαι σίγουρη ότι αύριο θα κάνετε τον υπέρηχο κι όλα θα είναι όπως πρέπει! Θα δεις!

  • Ευχαριστώ 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια αντι για δανεικα εχετε ακούσει τη μεθοδο πού κανει το ιασω οπου χοντρικα το DNA ειναι δικο μας κ απλα απο την δοτρια παίρνουμε μονο το περίβλημα του ωαριου;;; απο πέρυσι εφαρμόζεται αλλά σίγουρα θα θελει πολλες χιλιαδες ευρω!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

sorry νόμιζα ήσουν με δωρεά ωαριων γι αυτο. Κ εγω 42!

Λοιπον πεταγομαι ξανά και εγω 42  @geozak γιατί λες αδυνατο; Δεν ειχες ουτε εσυ ποτε; μη μου λετε τετοια τωρα γιατί με βλαστοκυστες θα με παει για πρωτη φορα.. θα ξεπαγωσει τα 2 που ειναι 3ης λεει και θα τα αφησει για βλαστοκυστες και αυτο το φρεσκο ή τα φρεσκα(αν βγει δευτερο)επισης θα το/τα αφησει για βλαστοκυστη ΣΟΚ οταν το ακουςα ετρεμα,λετε να μη μεινει κανενα στο τελος και να ακυρωθει η ετ; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Λοιπον πεταγομαι ξανά και εγω 42  @geozak γιατί λες αδυνατο; Δεν ειχες ουτε εσυ ποτε; μη μου λετε τετοια τωρα γιατί με βλαστοκυστες θα με παει για πρωτη φορα.. θα ξεπαγωσει τα 2 που ειναι 3ης λεει και θα τα αφησει για βλαστοκυστες και αυτο το φρεσκο ή τα φρεσκα(αν βγει δευτερο)επισης θα το/τα αφησει για βλαστοκυστη ΣΟΚ οταν το ακουςα ετρεμα,λετε να μη μεινει κανενα στο τελος και να ακυρωθει η ετ; 

Το θεωρώ αδυνατο!!! Εγω περυσι ειχα 8 ωαρια κ κατέληξα σε 7 εμβρυα...ΔΕν τα άφησαν βλαστοκυστες.....

Κ φέτος κατεληξα σε 2 εμβρυα 

Αλλη φορα με 11ωαρια κατεληξα σε μια παθολογική βλαστοκυστη!!

Βεβαίως και είναι το καλύτερο αλλά στην ηλικια μου σίγουρα θα με κοροϊδεύουν οι γιατροι. Με τοσα λιγα εμβρυα που μου λες δε θα ρισκαρα βλαστοκυστες 

κ παλι συγνωμη...τη γνωμη μου λέω....

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, geozak είπε:

Το θεωρώ αδυνατο!!! Εγω περυσι ειχα 8 ωαρια κ κατέληξα σε 7 εμβρυα...ΔΕν τα άφησαν βλαστοκυστες.....

Κ φέτος κατεληξα σε 2 εμβρυα 

Αλλη φορα με 11ωαρια κατεληξα σε μια παθολογική βλαστοκυστη!!

Βεβαίως και είναι το καλύτερο αλλά στην ηλικια μου σίγουρα θα με κοροϊδεύουν οι γιατροι

Ποσο εχεις fsh ;εχει να κανει με αυτο μηπως;; εχω 14,5 σε αυτο το κυκλο(κανονικα ειναι 17) και αμη πολυ χαμηλη δε θυμαμαι καν..εγω με διεγερση δε βγαζω.με φυσικους τα μαζεψα αυτα τα 2.ειχες 11 ωαρια και εμεινε 1 ; Σοκ!δηλαδή με παει για ρισκο κανονικα.πρεπει να μεταφερουμε 5 μερα για αυτο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nephelie είπε:

Ποσο εχεις fsh ;εχει να κανει με αυτο μηπως;; εχω 14,5 σε αυτο το κυκλο(κανονικα ειναι 17) και αμη πολυ χαμηλη δε θυμαμαι καν..εγω με διεγερση δε βγαζω.με φυσικους τα μαζεψα αυτα τα 2.ειχες 11 ωαρια και εμεινε 1 ; Σοκ!δηλαδή με παει για ρισκο κανονικα.πρεπει να μεταφερουμε 5 μερα για αυτο.

Αμη 1.5  fsh lh 8

Εγω ΔΕ καταλαβαίνω γιατί δεν τα άφησε βλαστοκυστες ο γιατρός σου απο την αρχη...δηλ  αν δεν φτάσουν τωρα τσαμπα σε εβαλε σε ελπιδα κ σε καταψυξη με χρηματα;;;παντα ξερω πως τα αφηνουν να εξελιχθούν μετα απο ωοληψια...ισως έχουν αλλη πολιτικη...σε ποιο κέντρο είσαι;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, geozak είπε:

Αμη 1.5  fsh lh 8

Εγω ΔΕ καταλαβαίνω γιατί δεν τα άφησε βλαστοκυστες ο γιατρός σου απο την αρχη...δηλ  αν δεν φτάσουν τωρα τσαμπα σε εβαλε σε ελπιδα κ σε καταψυξη με χρηματα;;;παντα ξερω πως τα αφηνουν να εξελιχθούν μετα απο ωοληψια...ισως έχουν αλλη πολιτικη...σε ποιο κέντρο είσαι;;;

Η καταψυξη ειναι δωρεαν.απλα ειναι καλυτερα να μεταφερω τη 5 μερα και τωρα το μαθαμε ..Στο γενες .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Η καταψυξη ειναι δωρεαν.απλα ειναι καλυτερα να μεταφερω τη 5 μερα και τωρα το μαθαμε ..Στο γενες .

Κ εμενα εκει μου ειπαν βλαστοκυστες μονο...ηξερα οτι με δουλευαν..ειμαι 44...τσαμπα διεγερση θα εκανα κ έτσι εφυγα... κ στο ιασω σε φυσικο κυκλο σε δυο μηνες δυο αριστα τα αφησαν 2ης μερας

εσένα μπορεί να ειναι η τυχερή σου!!!!! Να εχεις θετικη διαθεση...με το καλο 

Link to comment
Share on other sites

καλέ γιατί να σε δουλεύανε; Εχει καλο εργαστηριο και ισως μπορει να υποστηριξει για αυτο.τι να πω θα δειξει σε λιγες μερες.Εχω κανει 2 ετ η μια με 2 κατεψυγμεν3ης μερας και μετα αλλη με φρεσκο ενα μοριδιο 4ης..Ουδεποτε μου ειπε μονο βλαστοκυστες απλα τωρα εκανα το ερα τεστ με δικη μου επιμονη και συμφωνα με αυτο πρεπει να μεταφερω 5η μερα να παρω πιο πολυ προγεστερονη κατι τετοιο.Ευχαριστώ!!:-)

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Joka είπε:

Στα χνάρια σου κοριτσι!!!

Ο,τι χειρότερο έχουμε περάσει μέχρι στιγμής....Εύχομαι το καλύτερο και να τουρμπώσει να ανέβει στο Φούλ!!!

1 hour ago, geozak είπε:

Ειναι κακο οταν δεν έχουμε συμπτώματα;;;; έχουμε ελπιδα;;; ειχα πόνους την 4 ημερα αλλά σημερα που είναι μια εβδομάδα απο την ετ τίποτα...ποτε να παω για χοριακη....δευτερα τριτη;; 3ης μέρας εβαλα

Η ελπίδα πάντα υπάρχει, τα συμπτώματα ποτέ! Είναι τα φάρμακα και ο κάθε οργανισμός διαφορετικός, εγώ για 3 ημέρες είχα πόνους, μετά νέκρα, ο πσνικός και το άγχος με τρέλανε! Τελικά θετική χοριακή! Μην ψάχνεις συμπτώματα! Περίμενε ΜΟΝΟ χοριακή! Εϋχομαι να εϊναι θετική! Φιλιά

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...