Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 54 λεπτά , lizard12 είπε:

Μίλησα με το γιατρό κ μου είπε γι αυτό δε θέλω εγώ επαναληπτικές χοριακες, γιατί μπορεί να γίνουν λάθη κ μετά η κακη ψυχολογία να κάνει κακό. Φυσικά μου λεει θέλουμε υπερδιπλασιασμο. Και  μου είπε αύριο,όπως ήταν προγραμματισμένο, να πάω για υπερηχο. Υπομονή ως αύριο λοιπόν....

Μ αρεσει πολυ ο γιατρος σου!!Μεγαλο μαρτυριο αυτό,εγω δεν το αντεξα και γι αυτό με το ζορι πηγα 12η μερα.Τωρα αλλη μια νομίζω το Σαββατο κι ο Θεος βοηθος!

Υπερηχο ποτε σου λενε να κανεις?

Με το καλο,κοριτσι,να πανε ολα τελεια αυριο!

Just now, Renaki80 είπε:

Ο,τι χειρότερο έχουμε περάσει μέχρι στιγμής....Εύχομαι το καλύτερο και να τουρμπώσει να ανέβει στο Φούλ!!!

Μακάρι,να δω πως θα αντέξω μέχρι Σαββατο μεσημέρι!!!:x

πρίν από 46 λεπτά , Balloo είπε:

Πλάκα κάνεις!!!!! Ααααααα τελειααααααααα!!!! Πόσο πόσο??? Αχ για ξύλο είσαι ❤️ 

Κορίτσι μου είμαι σίγουρη ότι αύριο θα κάνετε τον υπέρηχο κι όλα θα είναι όπως πρέπει! Θα δεις!

Χαχχαχαχαα ευχαριστώ πολύ.

12η μέρα 302.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Nephelie είπε:

Η καταψυξη ειναι δωρεαν.απλα ειναι καλυτερα να μεταφερω τη 5 μερα και τωρα το μαθαμε ..Στο γενες .

Πως και αποφασίσατε για βλαστοκυστες?Ήσουν πιο θετική νομίζω  για 3ημερας?..Μην αγχώνεσαι.Το Γεν έχει καλό εμβρυολογικο

Just now, geozak είπε:

Κ εμενα εκει μου ειπαν βλαστοκυστες μονο...ηξερα οτι με δουλευαν..ειμαι 44...τσαμπα διεγερση θα εκανα κ έτσι εφυγα... κ στο ιασω σε φυσικο κυκλο σε δυο μηνες δυο αριστα τα αφησαν 2ης μερας

εσένα μπορεί να ειναι η τυχερή σου!!!!! Να εχεις θετικη διαθεση...με το καλο 

 Αυτά στο Ιασω τα έβαλες δηλαδή 2-3 ημέρα? Πιστεύεις δηλαδή ότι όταν είναι λίγα  καλύτερα στο περιβάλλον της μήτρας; 

Just now, Nephelie είπε:

καλέ γιατί να σε δουλεύανε; Εχει καλο εργαστηριο και ισως μπορει να υποστηριξει για αυτο.τι να πω θα δειξει σε λιγες μερες.Εχω κανει 2 ετ η μια με 2 κατεψυγμεν3ης μερας και μετα αλλη με φρεσκο ενα μοριδιο 4ης..Ουδεποτε μου ειπε μονο βλαστοκυστες απλα τωρα εκανα το ερα τεστ με δικη μου επιμονη και συμφωνα με αυτο πρεπει να μεταφερω 5η μερα να παρω πιο πολυ προγεστερονη κατι τετοιο.Ευχαριστώ!!:-)

 

Πάντα το ΕΡΑ δίνει και προοπτική με εμβρυα 3ημερας.Σε εσένα δεν έδινε; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , geozak είπε:

Κορίτσια αντι για δανεικα εχετε ακούσει τη μεθοδο πού κανει το ιασω οπου χοντρικα το DNA ειναι δικο μας κ απλα απο την δοτρια παίρνουμε μονο το περίβλημα του ωαριου;;; απο πέρυσι εφαρμόζεται αλλά σίγουρα θα θελει πολλες χιλιαδες ευρω!!!!

ΕΔΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ 

351810/I-gunaika-pou-egine-mitera-me-tin-protoporiaki-elliniki-techniki-mila-sto-APE-MPE-


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Nephelie said:

Λοιπον πεταγομαι ξανά και εγω 42  @geozak γιατί λες αδυνατο; Δεν ειχες ουτε εσυ ποτε; μη μου λετε τετοια τωρα γιατί με βλαστοκυστες θα με παει για πρωτη φορα.. θα ξεπαγωσει τα 2 που ειναι 3ης λεει και θα τα αφησει για βλαστοκυστες και αυτο το φρεσκο ή τα φρεσκα(αν βγει δευτερο)επισης θα το/τα αφησει για βλαστοκυστη ΣΟΚ οταν το ακουςα ετρεμα,λετε να μη μεινει κανενα στο τελος και να ακυρωθει η ετ; 

καλε, 2 φορές εχω βαλει βλαστοκυστες, φυσικά κ γίνονται !!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, anoulious είπε:

Πως και αποφασίσατε για βλαστοκυστες?Ήσουν πιο θετική νομίζω  για 3ημερας?..Μην αγχώνεσαι.Το Γεν έχει καλό εμβρυολογικο

 Αυτά στο Ιασω τα έβαλες δηλαδή 2-3 ημέρα? Πιστεύεις δηλαδή ότι όταν είναι λίγα  καλύτερα στο περιβάλλον της μήτρας; 

Πάντα το ΕΡΑ δίνει και προοπτική με εμβρυα 3ημερας.Σε εσένα δεν έδινε; 

Εγω δεν αποφασισα τιποτα,θα κανω οτι πει εκεινος ξερει καλυτερα..απλα επειδή τη πρωτη ετ βαλαμε 3ης μερας &μετα τα παγωναμε ετσι εγω θεωρουσα οτι δεν φτανουν..στο σημερινο τήλ παλι ακρη δεν εβγαλα απλα μετραγε και μου λεγε κατσε να δω τι γραφει(το τεστ)και ελεγε day 3, day4 και αφου μετραγε 1 λεπτο μου λεει οκ day 5 θα παμε,θα τα ξεπαγωσουμε κ θα βαλουμε βλαστοκυστες.& τα φρεσκα θα ακολουθησουν.απλα αναρωτιεμαι πως ειναι σιγουρος οτι θα αντεξουν 4 στα 4; Η παιρνει ρισκο κ δεν μου το λεει;αυτα τα εμβρυα ρε παιδί μου ποτε δε τα καταλαβα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie said:

Εγω δεν αποφασισα τιποτα,θα κανω οτι πει εκεινος ξερει καλυτερα..απλα επειδή τη πρωτη ετ βαλαμε 3ης μερας &μετα τα παγωναμε ετσι εγω θεωρουσα οτι δεν φτανουν..στο σημερινο τήλ παλι ακρη δεν εβγαλα απλα μετραγε και μου λεγε κατσε να δω τι γραφει(το τεστ)και ελεγε day 3, day4 και αφου μετραγε 1 λεπτο μου λεει οκ day 5 θα παμε,θα τα ξεπαγωσουμε κ θα βαλουμε βλαστοκυστες.& τα φρεσκα θα ακολουθησουν.απλα αναρωτιεμαι πως ειναι σιγουρος οτι θα αντεξουν 4 στα 4; Η παιρνει ρισκο κ δεν μου το λεει;αυτα τα εμβρυα ρε παιδί μου ποτε δε τα καταλαβα..

πάντα ειναι ρίσκο, αλλα εχουν κ μια ιδέα απο την ποιότητα όταν βρίσκονται στην 3η ημέρα, οποτε ίσως να μπορούν να προβλέψουν αν κ  ποια θα εξελιχθούν

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Μ αρεσει πολυ ο γιατρος σου!!Μεγαλο μαρτυριο αυτό,εγω δεν το αντεξα και γι αυτό με το ζορι πηγα 12η μερα.Τωρα αλλη μια νομίζω το Σαββατο κι ο Θεος βοηθος!

Υπερηχο ποτε σου λενε να κανεις?

Με το καλο,κοριτσι,να πανε ολα τελεια αυριο!

Μακάρι,να δω πως θα αντέξω μέχρι Σαββατο μεσημέρι!!!:x

Χαχχαχαχαα ευχαριστώ πολύ.

12η μέρα 302.

Σούπερ ο αριθμός!! Μπράβο ρε κορίτσι μου! Με τα φάρμακα τι έκανες, συνεχίζεις τις ίδιες δοσολογιες ή σου άλλαξε κάτι? Υπέρηχο ΝΟΜΙΖΩ κάνεις την πέμπτη εβδομάδα και η χοριακή να είναι πάνω από 1.000 (αν κάνω λάθος διορθώστε με)

Just now, Moana είπε:

πάντα ειναι ρίσκο, αλλα εχουν κ μια ιδέα απο την ποιότητα όταν βρίσκονται στην 3η ημέρα, οποτε ίσως να μπορούν να προβλέψουν αν κ  ποια θα εξελιχθούν

@Nephelie συμφωνώ με Μοάνα. Επίσης παίζει ρόλο και το εργαστήριο. Είμαι σίγουρη ότι θα τα πας μια χαρά! Κάτι παραπάνω ξέρει ο γιατρός σου από όλες εμάς ;-) 

  • Μου αρέσει 3

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Εγω δεν αποφασισα τιποτα,θα κανω οτι πει εκεινος ξερει καλυτερα..απλα επειδή τη πρωτη ετ βαλαμε 3ης μερας &μετα τα παγωναμε ετσι εγω θεωρουσα οτι δεν φτανουν..στο σημερινο τήλ παλι ακρη δεν εβγαλα απλα μετραγε και μου λεγε κατσε να δω τι γραφει(το τεστ)και ελεγε day 3, day4 και αφου μετραγε 1 λεπτο μου λεει οκ day 5 θα παμε,θα τα ξεπαγωσουμε κ θα βαλουμε βλαστοκυστες.& τα φρεσκα θα ακολουθησουν.απλα αναρωτιεμαι πως ειναι σιγουρος οτι θα αντεξουν 4 στα 4; Η παιρνει ρισκο κ δεν μου το λεει;αυτα τα εμβρυα ρε παιδί μου ποτε δε τα καταλαβα..

Εμπιστευσου το γιατρό σου κ οτι σου λέει...η κάθε κοπέλα είναι διαφορετική....πότε με το καλό η ετ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nephelie είπε:

Εγω δεν αποφασισα τιποτα,θα κανω οτι πει εκεινος ξερει καλυτερα..απλα επειδή τη πρωτη ετ βαλαμε 3ης μερας &μετα τα παγωναμε ετσι εγω θεωρουσα οτι δεν φτανουν..στο σημερινο τήλ παλι ακρη δεν εβγαλα απλα μετραγε και μου λεγε κατσε να δω τι γραφει(το τεστ)και ελεγε day 3, day4 και αφου μετραγε 1 λεπτο μου λεει οκ day 5 θα παμε,θα τα ξεπαγωσουμε κ θα βαλουμε βλαστοκυστες.& τα φρεσκα θα ακολουθησουν.απλα αναρωτιεμαι πως ειναι σιγουρος οτι θα αντεξουν 4 στα 4; Η παιρνει ρισκο κ δεν μου το λεει;αυτα τα εμβρυα ρε παιδί μου ποτε δε τα καταλαβα..

Εννοείται θα τον εμπιστευτείς.. Αλλιώς δε θα τον επέλεγες.Αφου είναι ήδη 3ημερα έχουν ήδη κάποια δυναμική. Για αυτό τα αφήνει για βλαστοκυστες.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, lizard12 said:

Μίλησα με το γιατρό κ μου είπε γι αυτό δε θέλω εγώ επαναληπτικές χοριακες, γιατί μπορεί να γίνουν λάθη κ μετά η κακη ψυχολογία να κάνει κακό. Φυσικά μου λεει θέλουμε υπερδιπλασιασμο. Και  μου είπε αύριο,όπως ήταν προγραμματισμένο, να πάω για υπερηχο. Υπομονή ως αύριο λοιπόν....

Μακάρι να πάρεις χαρα αυριο κ να δει στον υπέρηχο αυτα που πρέπει να δει κ να ειναι παρέλθον οι χοριακες !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Μοαna εσύ πως είσαι? 

ολη μερα ημουν σκατα, μέχρι που βγηκα με τις φίλες μου για ποτα, δε μίλησα για εξωσωματικές κ τα ξέχασα ολα! ελπίζω αυριο να ξυπνήσω με καλη διάθεση. δεν ειμαι σισιοδοξη αλλα δε σκοπεύω κ να τα παρατήσω 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...