Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, anoulious είπε:

Εννοείται θα τον εμπιστευτείς.. Αλλιώς δε θα τον επέλεγες.Αφου είναι ήδη 3ημερα έχουν ήδη κάποια δυναμική. Για αυτό τα αφήνει για βλαστοκυστες.. 

Ακριβως αυτο το πιασες! Τυφλα τον εμπιστευομαι και για αυτο και απο την αρχη πηγα εκει χωρις να ξερω τιποτα ,χωρις συσταση,χωρις να εχω δει αλλον.τον σφακ μου ειχανε προτεινει αλλα εγω ηθελα τον Π δε ξερω γιατί & χωρις να ξερω καποια που να εχει παει

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Nephelie said:

Ακριβως αυτο το πιασες! Τυφλα τον εμπιστευομαι και για αυτο και απο την αρχη πηγα εκει χωρις να ξερω τιποτα ,χωρις συσταση,χωρις να εχω δει αλλον.τον σφακ μου ειχανε προτεινει αλλα εγω ηθελα τον Π δε ξερω γιατί & χωρις να ξερω καποια που να εχει παει

όταν δοκιμάζουν κατι κ δε πιάνει, αλλάζουν τακτική... μην απορείς γι αυτο. έτσι λειτουργούν, οχι μόνο στο γεν.., γενικά! τα 3ης μέρας τα δοκίμασες, τωρα ήρθε η ωρα της 5ης μέρας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

ολη μερα ημουν σκατα, μέχρι που βγηκα με τις φίλες μου για ποτα, δε μίλησα για εξωσωματικές κ τα ξέχασα ολα! ελπίζω αυριο να ξυπνήσω με καλη διάθεση. δεν ειμαι σισιοδοξη αλλα δε σκοπεύω κ να τα παρατήσω 

Είδες τι ωραία που μίλησες για αλλά πράγματα.. Και εγω πολλές φορές  νιώθω τόσο έντονα την ανάγκη να σταματήσω να ασχολούμαι με το θέμα μωρό,εξωσωματικες κλπ.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Είδες τι ωραία που μίλησες για αλλά πράγματα.. Και εγω πολλές φορές  νιώθω τόσο έντονα την ανάγκη να σταματήσω να ασχολούμαι με το θέμα μωρό,εξωσωματικες κλπ.. 

σήμερα είχα άδεια απο τη δουλεια κ το σπιτι με σκοτώνει... γενικά όταν δεν απασχολώ το μυαλό μου με αλλα πράγματα σκέφτομαι ολο αυτα! ειδικά τωρα που περιμένω κ αποτελέσματα. Φρίκη! 

1 hour ago, geozak said:

Κορίτσια αντι για δανεικα εχετε ακούσει τη μεθοδο πού κανει το ιασω οπου χοντρικα το DNA ειναι δικο μας κ απλα απο την δοτρια παίρνουμε μονο το περίβλημα του ωαριου;;; απο πέρυσι εφαρμόζεται αλλά σίγουρα θα θελει πολλες χιλιαδες ευρω!!!!

νόμιζα οτι γίνεται πειραματικά ακομη αυτο... αν ερθει η ωρα των δανεικών, θα το ψάξω 

1 hour ago, geozak said:

Το θεωρώ αδυνατο!!! Εγω περυσι ειχα 8 ωαρια κ κατέληξα σε 7 εμβρυα...ΔΕν τα άφησαν βλαστοκυστες.....

Κ φέτος κατεληξα σε 2 εμβρυα 

Αλλη φορα με 11ωαρια κατεληξα σε μια παθολογική βλαστοκυστη!!

Βεβαίως και είναι το καλύτερο αλλά στην ηλικια μου σίγουρα θα με κοροϊδεύουν οι γιατροι. Με τοσα λιγα εμβρυα που μου λες δε θα ρισκαρα βλαστοκυστες 

κ παλι συγνωμη...τη γνωμη μου λέω....

συγνώμη αλλα τωρα βλεπω τα μηνύματα σου κ παω μπρος πίσω... τα 7 έμβρυα ειναι πολυ καλο σκορ, γιατί να μην τα αφήσουν για βλαστοκυστες; στο γενεσις στο πρότειναν αυτο; εκτος αν υπαρχει ειδικός λόγος, όπως εμενα τωρα που επειδή εχω δοκιμάσει 3 φορές 5ης μέρας μου πρότειναν τα 3ης μέρας μηπως φταίει αυτο. Οτι στην ηλικια μας η ποιότητα δεν ειναι πλέον η καλύτερη, όλες το γνωρίζουμε, κ προσπαθούμε να πετύχουμε το ενα το καλο! τα στατιστικά δυστυχώς ειναι αμίληκτα, αλλα δε θεωρώ οτι κάποιος θα σε κοροϊδέψει αν σου πει οτι θέλει να τα καλλιεργήσει ως το στάδιο της βλαστοκυστης, ουτε κ οτι δε μπορει το μωρο σου να ερθει απο έμβρυο 3ης ημέρας.... θέλει  κ λιγο τύχη πλέον κ τπτ δεν ειναι δεδομένο... εύχομαι κ οι δυο μας να το γιορτάζουμε σε λίγες μέρες κ να αφήσουμε πίσω μας τις υπεραναλυσεις!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Μ αρεσει πολυ ο γιατρος σου!!Μεγαλο μαρτυριο αυτό,εγω δεν το αντεξα και γι αυτό με το ζορι πηγα 12η μερα.Τωρα αλλη μια νομίζω το Σαββατο κι ο Θεος βοηθος!

Υπερηχο ποτε σου λενε να κανεις?

Με το καλο,κοριτσι,να πανε ολα τελεια αυριο!

 

Συγχαρητήρια για τη χοριακη σου αν και μας έσκασες όλες... Χαχαχα.  Με το καλο να το δεις να ανεβαίνει πολύ πολυ. Εμένα από την 1η μέρα που του είπα για το θετικό μπου είπε υπερηχο σε 8 μερες.  Υπολογίζει 8 μερες μετά την μερα που μου ζήτησαν 1η χοριακη.  Η για να το πω αλλιώς 17 μερες μετά την εμβρυομεταφορα βλαστοκυστης.οποτε αύριο μου είπε να πάω αλλά οκ... ξέρω τι θα δω.  Τίποτα. Ελπίζω μόνο μην είναι εξωμητριο. 

Οκ, 2 χρόνια προσπαθώ με 2 διεγερσεις Κ 9 φυσικους κ πρώτη φορά φτάσαμε βλαστοκυστη κ μάλιστα έγινε κ εμφύτευση.  Ε θα ήμουν πολύ τυχερή να προχωρούσε και καλά! Ελπιζω την επόμενη φορά!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, lizard12 said:

Συγχαρητήρια για τη χοριακη σου αν και μας έσκασες όλες... Χαχαχα.  Με το καλο να το δεις να ανεβαίνει πολύ πολυ. Εμένα από την 1η μέρα που του είπα για το θετικό μπου είπε υπερηχο σε 8 μερες.  Υπολογίζει 8 μερες μετά την μερα που μου ζήτησαν 1η χοριακη.  Η για να το πω αλλιώς 17 μερες μετά την εμβρυομεταφορα βλαστοκυστης.οποτε αύριο μου είπε να πάω αλλά οκ... ξέρω τι θα δω.  Τίποτα. Ελπίζω μόνο μην είναι εξωμητριο. 

Οκ, 2 χρόνια προσπαθώ με 2 διεγερσεις Κ 9 φυσικους κ πρώτη φορά φτάσαμε βλαστοκυστη κ μάλιστα έγινε κ εμφύτευση.  Ε θα ήμουν πολύ τυχερή να προχωρούσε και καλά! Ελπιζω την επόμενη φορά!!!

γιατί εχεις απογοητεύει τοσο; άφησε να εννοηθει κατι τετοιο ο γιατρός; περίμενε μέχρι αυριο, μη βάζεις κ εσυ το χειρότερο σενάριο στο μυαλό σου 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Σήμερα πήγα για υπέρηχο. Είδαμε μόνο αμνιακό σάκο 7,8mm κι όχι λεκιθικό και είμαι 5w1d. Η γιατρός μου είπε να μην αγχώνομαι κι ότι είμαστε καλά. Αναμονή μέχρι την άλλη Παρασκευή..ουφ.

  • Μου αρέσει 9

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Γεια σας κορίτσια. Σήμερα πήγα για υπέρηχο. Είδαμε μόνο αμνιακό σάκο 7,8mm κι όχι λεκιθικό και είμαι 5w1d. Η γιατρός μου είπε να μην αγχώνομαι κι ότι είμαστε καλά. Αναμονή μέχρι την άλλη Παρασκευή..ουφ.

 Συγχαρητήρια @Balloo!!! Υπομονή μέχρι την άλλη Παρασκευή ,όλα καλά να πάνε!!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo said:

Γεια σας κορίτσια. Σήμερα πήγα για υπέρηχο. Είδαμε μόνο αμνιακό σάκο 7,8mm κι όχι λεκιθικό και είμαι 5w1d. Η γιατρός μου είπε να μην αγχώνομαι κι ότι είμαστε καλά. Αναμονή μέχρι την άλλη Παρασκευή..ουφ.

Μπραβο κοριτσακι μου! Πού να ησουν Γερμανια, που εκανα μονο δυο χοριακες και μετα ο υπερηχος μια και καλη για καρδουλα 7 βδομαδα! Εκει να δεις αναμονη!!!!!

Ενα ενα βηματακι λοιπον παει καλα! So far so good, ειναι το μοτο μου στην εγκυμοσυνη!!! Ξεκουραση οσο μπορεις και θετικες σκεψεις!!!!

11 hours ago, lizard12 said:

Συγχαρητήρια για τη χοριακη σου αν και μας έσκασες όλες... Χαχαχα.  Με το καλο να το δεις να ανεβαίνει πολύ πολυ. Εμένα από την 1η μέρα που του είπα για το θετικό μπου είπε υπερηχο σε 8 μερες.  Υπολογίζει 8 μερες μετά την μερα που μου ζήτησαν 1η χοριακη.  Η για να το πω αλλιώς 17 μερες μετά την εμβρυομεταφορα βλαστοκυστης.οποτε αύριο μου είπε να πάω αλλά οκ... ξέρω τι θα δω.  Τίποτα. Ελπίζω μόνο μην είναι εξωμητριο. 

Οκ, 2 χρόνια προσπαθώ με 2 διεγερσεις Κ 9 φυσικους κ πρώτη φορά φτάσαμε βλαστοκυστη κ μάλιστα έγινε κ εμφύτευση.  Ε θα ήμουν πολύ τυχερή να προχωρούσε και καλά! Ελπιζω την επόμενη φορά!!!

Κοριτσακι μου τωρα σε διαβασα! Βρε γιατι απογοητευση; Επειδη η χοριακη δεν ανεβηκε τοσο τοις εκατο αλλα τοσο τοις εκατο; Δεν ειναι στανταρ αυτα καθολου κοριτσι μου! Γερμανια οπως εγραψα εκανα μια χοριακη να δουμε εγκυμοσυνη και μια σε 6 μερες! Στο ενδιαμεσο κανενας δεν νοιαστηκε χαχαχα! Ευχομαι να δεις ενα τελειο σακο  στην κοιλιτσα σου με ενα μικρο σπορακι!!!!!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo said:

Γεια σας κορίτσια. Σήμερα πήγα για υπέρηχο. Είδαμε μόνο αμνιακό σάκο 7,8mm κι όχι λεκιθικό και είμαι 5w1d. Η γιατρός μου είπε να μην αγχώνομαι κι ότι είμαστε καλά. Αναμονή μέχρι την άλλη Παρασκευή..ουφ.

Ωραία !! 
Αν η γιατρός λέει όλα οκ τότε ηρέμησε 

Ξερω ότι δεν είναι εύκολο αλλά επειδή από δω και στο εξής έτσι θα είναι πρέπει να το συνηθίσεις 

Τι εννοώ ... την άλλη φορά θα δεις σάκο και μωρό και πιθανόν και καρδούλα να αναβοσβήνει και μετά θα αγχώνεσαι για την επόμενη φορά , για την επόμενη εξέταση κοκ

Και μετά θα αγχώνεσαι για τη γεννά

Και μετά για το θηλασμό και αν παίρνει βάρος κλπ 

και μετά ένα σωρό «όμορφα» άγχη για κάθε διαφορετικό στάδιο ... 

Οσο πιο χαλαρή είσαι τόσο θα το απολαμβάνεις ... όλο το ταξίδι όχι μόνο αυτό της εγκυμοσύνης ... :) 

Όμορφες σκέψεις και όσο μπορείς πιο χαλαρά !! 
 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, chris79 said:

Ωραία !! 
Αν η γιατρός λέει όλα οκ τότε ηρέμησε 

Ξερω ότι δεν είναι εύκολο αλλά επειδή από δω και στο εξής έτσι θα είναι πρέπει να το συνηθίσεις 

Τι εννοώ ... την άλλη φορά θα δεις σάκο και μωρό και πιθανόν και καρδούλα να αναβοσβήνει και μετά θα αγχώνεσαι για την επόμενη φορά , για την επόμενη εξέταση κοκ

Και μετά θα αγχώνεσαι για τη γεννά

Και μετά για το θηλασμό και αν παίρνει βάρος κλπ 

και μετά ένα σωρό «όμορφα» άγχη για κάθε διαφορετικό στάδιο ... 

Οσο πιο χαλαρή είσαι τόσο θα το απολαμβάνεις ... όλο το ταξίδι όχι μόνο αυτό της εγκυμοσύνης ... :) 

Όμορφες σκέψεις και όσο μπορείς πιο χαλαρά !! 
 

Ακριβως ετσι ειναι κοριτσακι μου!!! Μετα αν θα ειναι καλος μαθητης, αν θα βρει να νοικοκυρευτει χαχαχαχα!

Παντως κοριτσια μου θα σας πω κατι που κανουμε με τον αντρα μου και μας βοηθαει πολυ! Καθε φορα που εχουμε υπερηχο, το γιορταζουμε! Κανουμε ενα πιο ομορφο δειπνο πχ ή παμε μια βολτουλα. Ειναι μια μικρη νικη καθε φορα που ολα ειναι καλα! Πρν αγχωθουμε για το επομενο, ας παρουμε λιγο χρονο να απολαυσουμε το σημερα!

  • Μου αρέσει 4

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Μπραβο κοριτσακι μου! Πού να ησουν Γερμανια, που εκανα μονο δυο χοριακες και μετα ο υπερηχος μια και καλη για καρδουλα 7 βδομαδα! Εκει να δεις αναμονη!!!!!

Ενα ενα βηματακι λοιπον παει καλα! So far so good, ειναι το μοτο μου στην εγκυμοσυνη!!! Ξεκουραση οσο μπορεις και θετικες σκεψεις!!!!

Κοριτσακι μου τωρα σε διαβασα! Βρε γιατι απογοητευση; Επειδη η χοριακη δεν ανεβηκε τοσο τοις εκατο αλλα τοσο τοις εκατο; Δεν ειναι στανταρ αυτα καθολου κοριτσι μου! Γερμανια οπως εγραψα εκανα μια χοριακη να δουμε εγκυμοσυνη και μια σε 6 μερες! Στο ενδιαμεσο κανενας δεν νοιαστηκε χαχαχα! Ευχομαι να δεις ενα τελειο σακο  στην κοιλιτσα σου με ενα μικρο σπορακι!!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ αλλά δεν το πιστεύω πια. Ανέβηκε πολύ πολύ λίγο κ έχω χάσει ελπίδες. Σας ευχαριστώ όλες. 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Γεια σας κορίτσια. Σήμερα πήγα για υπέρηχο. Είδαμε μόνο αμνιακό σάκο 7,8mm κι όχι λεκιθικό και είμαι 5w1d. Η γιατρός μου είπε να μην αγχώνομαι κι ότι είμαστε καλά. Αναμονή μέχρι την άλλη Παρασκευή..ουφ.

Δηλαδή τι σημαινει αυτο; Σου εξηγησε; Ειναι απλα νωρις;

Just now, Υβόννη είπε:

Μπραβο κοριτσακι μου! Πού να ησουν Γερμανια, που εκανα μονο δυο χοριακες και μετα ο υπερηχος μια και καλη για καρδουλα 7 βδομαδα! Εκει να δεις αναμονη!!!!!

Ενα ενα βηματακι λοιπον παει καλα! So far so good, ειναι το μοτο μου στην εγκυμοσυνη!!! Ξεκουραση οσο μπορεις και θετικες σκεψεις!!!!

Κοριτσακι μου τωρα σε διαβασα! Βρε γιατι απογοητευση; Επειδη η χοριακη δεν ανεβηκε τοσο τοις εκατο αλλα τοσο τοις εκατο; Δεν ειναι στανταρ αυτα καθολου κοριτσι μου! Γερμανια οπως εγραψα εκανα μια χοριακη να δουμε εγκυμοσυνη και μια σε 6 μερες! Στο ενδιαμεσο κανενας δεν νοιαστηκε χαχαχα! Ευχομαι να δεις ενα τελειο σακο  στην κοιλιτσα σου με ενα μικρο σπορακι!!!!!

Πωπω σκυλια οι Γερμανοι κανονικα.τωρα εχει καραντινα; Εννοώ αν φτανουν στο αεροδρομιο τους πανε για τεστ σε ξενοδοχειο κλπ ή περασανε αυτα; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, lizard12 said:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ αλλά δεν το πιστεύω πια. Ανέβηκε πολύ πολύ λίγο κ έχω χάσει ελπίδες. Σας ευχαριστώ όλες. 

Πιστευουμε εμεις για σενα! Να μας πεις νεα κοριτσι μου μολις εχεις!

Just now, Nephelie said:

Δηλαδή τι σημαινει αυτο; Σου εξηγησε; Ειναι απλα νωρις;

Πωπω σκυλια οι Γερμανοι κανονικα.τωρα εχει καραντινα; Εννοώ αν φτανουν στο αεροδρομιο τους πανε για τεστ σε ξενοδοχειο κλπ ή περασανε αυτα; 

Απο αεροδρομιο δεν εχω ιδεα γιατι 3 μηνες δεν εχουμε κουνηθει εμεις προσωπικα χιχιχι! Εχει προσοχη αλλα εχουν χαλαρωσει γενικως και τα κρουσματα μειωθηκαν.

Κοριτσι μου και τωρα καθε 5 βδομαδες κανω υπερηχο! Ασε σου λεω αλλο συστημα οι τυποι εδω!

  • Ευχαριστώ 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Υβόννη είπε:

Πιστευουμε εμεις για σενα! Να μας πεις νεα κοριτσι μου μολις εχεις!

Απο αεροδρομιο δεν εχω ιδεα γιατι 3 μηνες δεν εχουμε κουνηθει εμεις προσωπικα χιχιχι! Εχει προσοχη αλλα εχουν χαλαρωσει γενικως και τα κρουσματα μειωθηκαν.

Κοριτσι μου και τωρα καθε 5 βδομαδες κανω υπερηχο! Ασε σου λεω αλλο συστημα οι τυποι εδω!

Ααααα καλαααα!Και δεν σου κανουν καν εξ αιματος prg και ε2 να δουνε τι παιζει; Τιποτα;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...