Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Balloo said:

 

Κοριτσάκια μου ❤️ 

Ο γιατρός μου την ημέρα της εμβρυομεταφοράς μου είπε ότι τώρα πια δε μπορώ να κάνω τίποτα για να αλλάξω το αποτέλεσμα. Ο,τι είναι να γίνει θα γίνει.

Η μήτρα πρέπει να αιματώνεται κι έχει λογική, οπότε η μόνιμη ξάπλα δεν βοηθάει. Προσοχή, όχι βάρη, όχι τεντώματα, όχι κούραση, γενικά όχι υπερβολές. Εγώ με το που τελείωσε η εμβρυομεταφορά σηκώθηκα στο λεπτό, στο σπίτι πρόσεχα πολύ και ξεκουράζουν αρκετά, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι ήμουν ξάπλα όλη την ώρα. Απλά έκανα τις εύκολες δουλίτσες (μαγείρευα ας πούμε) και αραζα αρκετή ώρα στον καναπέ. Όταν ξαπλωνα, έβαζα τα πόδια μου για λίγη ώρα λίγο πιο ψηλά για να αιματώνεται η μήτρα. Κι όλα πήγαν καλά! 

Από συμπτώματα, ναι είχα κάτι περίεργο χαμηλά στην κοιλιά, πρήξιμο,τσιμπιματακια και υγρά, αλλά ίσως να τα είχα και λόγω προγεστερονης. Αν παιρνεις φάρμακα είναι δύσκολο να τσεκαρεις για συμπτώματα! Δυστυχώς μόνο υπομονή μπορείτε να κάνετε. Θετικές σκέψεις και ηρεμία, όσο μπορείτε. Εύχομαι από καρδιάς σε λίγες μέρες να ακούσουμε ευχάριστα νέα και από τις δύο!! Θα περιμένουμε!!

 

Ναι έχεις δίκιο αυτό με το μαξιλάρι με βοηθάει και εμένα πολύ. Για να δούμε εγώ ήδη έχω αποφασίσει ότι θα είναι η μια και μοναδική φορά, οπότε ότι γίνει έγινε !!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Balloo είπε:

 

Κοριτσάκια μου ❤️ 

Ο γιατρός μου την ημέρα της εμβρυομεταφοράς μου είπε ότι τώρα πια δε μπορώ να κάνω τίποτα για να αλλάξω το αποτέλεσμα. Ο,τι είναι να γίνει θα γίνει.

Η μήτρα πρέπει να αιματώνεται κι έχει λογική, οπότε η μόνιμη ξάπλα δεν βοηθάει. Προσοχή, όχι βάρη, όχι τεντώματα, όχι κούραση, γενικά όχι υπερβολές. Εγώ με το που τελείωσε η εμβρυομεταφορά σηκώθηκα στο λεπτό, στο σπίτι πρόσεχα πολύ και ξεκουράζουν αρκετά, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι ήμουν ξάπλα όλη την ώρα. Απλά έκανα τις εύκολες δουλίτσες (μαγείρευα ας πούμε) και αραζα αρκετή ώρα στον καναπέ. Όταν ξαπλωνα, έβαζα τα πόδια μου για λίγη ώρα λίγο πιο ψηλά για να αιματώνεται η μήτρα. Κι όλα πήγαν καλά! 

Από συμπτώματα, ναι είχα κάτι περίεργο χαμηλά στην κοιλιά, πρήξιμο,τσιμπιματακια και υγρά, αλλά ίσως να τα είχα και λόγω προγεστερονης. Αν παιρνεις φάρμακα είναι δύσκολο να τσεκαρεις για συμπτώματα! Δυστυχώς μόνο υπομονή μπορείτε να κάνετε. Θετικές σκέψεις και ηρεμία, όσο μπορείτε. Εύχομαι από καρδιάς σε λίγες μέρες να ακούσουμε ευχάριστα νέα και από τις δύο!! Θα περιμένουμε!!

 

Τι γλυκό παιδί που είσαι!!!!όμορφα λόγια...!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Τι γλυκό παιδί που είσαι!!!!όμορφα λόγια...!!

Νατασσάκι μου γλυκό ❤️❤️❤️ Γράφω αυτά που μου γράψατε κι εμένα λίγο καιρό πριν, όταν βρισκόμουν στη θέση τους. Λόγια αληθινά που καθυσηχαζουν τη σκέψη. Το ίδιο που κάνεις κι εσύ :) 

  • Μου αρέσει 4

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Νατασσάκι μου γλυκό ❤️❤️❤️ Γράφω αυτά που μου γράψατε κι εμένα λίγο καιρό πριν, όταν βρισκόμουν στη θέση τους. Λόγια αληθινά που καθυσηχαζουν τη σκέψη. Το ίδιο που κάνεις κι εσύ :) 

Θα γίνεις μια υπέροχη μανούλα!!!!τα φιλιά μου!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Θα γίνεις μια υπέροχη μανούλα!!!!τα φιλιά μου!!!

Κι εσύ κορίτσι μου, θα ΞΑΝΑγίνεις η πιο γλυκιά μανούλα του κοσμού, σύντομα, θα δεις ❤️ Σου στέλνω μεγάαααλη αγκαλιά!

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Balloo είπε:

Κι εσύ κορίτσι μου, θα ΞΑΝΑγίνεις η πιο γλυκιά μανούλα του κοσμού, σύντομα, θα δεις ❤️ Σου στέλνω μεγάαααλη αγκαλιά!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ...με συγκινείς που θυμάσαι ότι έχω ήδη παιδάκι!!!:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo said:

Νατασσάκι μου γλυκό ❤️❤️❤️ Γράφω αυτά που μου γράψατε κι εμένα λίγο καιρό πριν, όταν βρισκόμουν στη θέση τους. Λόγια αληθινά που καθυσηχαζουν τη σκέψη. Το ίδιο που κάνεις κι εσύ :) 

Ευχαριστούμε πολύ, να ρωτήσω τι φάρμακα παίρνεις? ουτρογκεστάν, σικλακουρ και πρεζολον?

Link to comment
Share on other sites

On 12/6/2020 at 7:17 ΜΜ, chris79 είπε:

Αχ τέλεια !! Μπράβο κορίτσι μου !! 
Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη και ένα γερό μωράκι !! 

Εγω έχω την Πέμπτη τον πρώτο υπέρηχο
Γενικα είμαι χαλαρή αλλά έχω και μια αγωνία όσο πλησιάζουν οι μέρες ...

Chris79 έχω κι εγω τον πρωτο μου υπέρηχο την πέμπτη! πότε έκανες εσυ την εμβρυομεταφορά? επίσης πόσες χοριακές έκανες? εγω εκανα 2 την τελευταία στις 9/6 - 357 μονάδες και μέχρι την Πέμπτη στις 18/6 είναι πολλές ημέρες έχω αγωνία αν όλα πάνε καλά... εσυ την παλεύεις?


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papaki@ said:

Chris79 έχω κι εγω τον πρωτο μου υπέρηχο την πέμπτη! πότε έκανες εσυ την εμβρυομεταφορά? επίσης πόσες χοριακές έκανες? εγω εκανα 2 την τελευταία στις 9/6 - 357 μονάδες και μέχρι την Πέμπτη στις 18/6 είναι πολλές ημέρες έχω αγωνία αν όλα πάνε καλά... εσυ την παλεύεις?

Καλημέρα !!

την έκανα 26/5 και έκανα μια χοριακη στις 4/6 (382) και μια στις 6/6 (1033)

Μετα μου έκλεισε για 17/6 τον υπέρηχο που είναι Τετάρτη ... Πέμπτη ειχα γράψει ;; Ούτε που θυμάμαι μάλλον μπερδεύτηκα 

Γενικα την παλεύω και είμαι πολύ ήρεμη αυτή τη φορά (απορώ). Ε όσο πλησιάζουν οι μέρες έχω αγωνία δεν μπορώ να πω αλλά τουλάχιστον το ραντεβού είναι 9 το πρωί  ... :) 

Καλη επιτυχία και σε εσένα για την Πέμπτη ! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Καλημέρα !!

την έκανα 26/5 και έκανα μια χοριακη στις 4/6 (382) και μια στις 6/6 (1033)

Μετα μου έκλεισε για 17/6 τον υπέρηχο που είναι Τετάρτη ... Πέμπτη ειχα γράψει ;; Ούτε που θυμάμαι μάλλον μπερδεύτηκα 

Γενικα την παλεύω και είμαι πολύ ήρεμη αυτή τη φορά (απορώ). Ε όσο πλησιάζουν οι μέρες έχω αγωνία δεν μπορώ να πω αλλά τουλάχιστον το ραντεβού είναι 9 το πρωί  ... :) 

Καλη επιτυχία και σε εσένα για την Πέμπτη ! 

τυχερούλα!! εγω εχω 9:30 το βράδυ!!! ηταν φουλ ο γιατρός!! κι εγω ειχα πει θα ειμαι χαλαρη ως την πεμπτη αλλα το μυαλο μου γυρναει γυρω απο εκει θελω δεν θελω!

μια χαρά ξεκίνησες έχεις μεγάλες χοριακές! περιμένω νέα σου !!!!


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Papaki@ said:

τυχερούλα!! εγω εχω 9:30 το βράδυ!!! ηταν φουλ ο γιατρός!! κι εγω ειχα πει θα ειμαι χαλαρη ως την πεμπτη αλλα το μυαλο μου γυρναει γυρω απο εκει θελω δεν θελω!

μια χαρά ξεκίνησες έχεις μεγάλες χοριακές! περιμένω νέα σου !!!!

Για να δούμε ... έχω καεί και φυσάω και το γιαούρτι ... 

Βεβαια με τόσο μεγάλη χοριακη δεν έχω ξεκινήσει ποτέ αλλά ποτέ δεν ξέρεις. 
Ξέρω ότι σε αυτή τη φάση δεν μπορώ να κάνω και τίποτα ... απλά υπομονή ! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Για να δούμε ... έχω καεί και φυσάω και το γιαούρτι ... 

Βεβαια με τόσο μεγάλη χοριακη δεν έχω ξεκινήσει ποτέ αλλά ποτέ δεν ξέρεις. 
Ξέρω ότι σε αυτή τη φάση δεν μπορώ να κάνω και τίποτα ... απλά υπομονή ! 

εγω απο εμβρυομεταφορά ειναι η 2η φορά που εχω θετική χοριακη  στην πρώτη φορά ειχα 76 και μετά απο 2 μέρες 146 άλλα από την επόμενη ημέρα άρχισα να έχω αίμα οι αλλες 2 εμβρυομεταφορές ειχα 0 χοριακή

τωρα ξεκινησα με 117  και μετα απο 3 ημέρες ειχα 357, και εγω καμμένη ειμαι και φοβαμαι... ας ελπίζω ότι εχει γραπωθεί καλα το εμβρυακι και θα πανε ολα καλα... 

  • Μου αρέσει 3

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!Το περασμένο μήνα είχαμε ξεκινήσει για ακόμη μία προσπάθεια με femara και cetrotide.Τελικά σταματήσαμε επειδή δεν ήταν ικανοποιητικά τα ωοθυλάκια..Σταμάτησα τα πάντα 25/5..Και μέχρι σήμερα δεν έχω αδιαθετήσει..Μου είπε ο γιατρός πως θα έχω μία καθυστέρηση το πολύ 10μέρες..τώρα πάμε για 21..Έχει καμία περάσει κάτι παρόμοιο;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, marina39 είπε:

Ευχαριστούμε πολύ, να ρωτήσω τι φάρμακα παίρνεις? ουτρογκεστάν, σικλακουρ και πρεζολον?

Cyclacur vasclor και salospir!

Just now, bily είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!!Το περασμένο μήνα είχαμε ξεκινήσει για ακόμη μία προσπάθεια με femara και cetrotide.Τελικά σταματήσαμε επειδή δεν ήταν ικανοποιητικά τα ωοθυλάκια..Σταμάτησα τα πάντα 25/5..Και μέχρι σήμερα δεν έχω αδιαθετήσει..Μου είπε ο γιατρός πως θα έχω μία καθυστέρηση το πολύ 10μέρες..τώρα πάμε για 21..Έχει καμία περάσει κάτι παρόμοιο;;

Πάρε ένα τηλέφωνο τον γιατρό σου κοριτσάκι μου!

@Papaki@ @chris79 @Joann  και @Amugdalo έχει γίνει μια ομαδούλα MOMS FEBRUARY 2021, αν θέλετε ελάτε να τα λέμε κι εκεί! Αχ ελπίζω να μη ξέχασα καμία η ανόητη.. Εύχομαι να μπουν και οι υπόλοιπες σε λίγες μέρες ❤️

  • Μου αρέσει 6

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo said:

Cyclacur vasclor και salospir!

Πάρε ένα τηλέφωνο τον γιατρό σου κοριτσάκι μου!

@Papaki@ @chris79 @Joann  και @Amugdalo έχει γίνει μια ομαδούλα MOMS FEBRUARY 2021, αν θέλετε ελάτε να τα λέμε κι εκεί! Αχ ελπίζω να μη ξέχασα καμία η ανόητη.. Εύχομαι να μπουν και οι υπόλοιπες σε λίγες μέρες ❤️

Κάτσε να το δω πρώτα και μετά θα μπω κι εκεί ... αν δε το δω να με χαιρετάει στον υπέρηχο (ή έστω να αναβοσβήνει) δεν κάνω τίποτα 

;) :) 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...