Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Amugdalo said:

Κοριτσια Καλημερα πως είστε ?
ερωτηση .βρισκομαι στην 6η ημέρα εμβρυομεταφορας και ξημερωματα με έπιασαν πολλοί Εντονοι πόνοι στη κοιλιά που τελικά αποδείχτηκε οτι ηταν διάρροια και απο εκείνη την ωρα κατι γίνεται στο έντερο μου .αγχωθηκα οτι δεν απορροφούνται τα χάπια αν συνεχίσω ολη μερα έτσι(Και ο γιατρος μου είπε εστω να περνω προγεστερονη κολπικά αλλα με κορτιζόνη τι να κάνω ??) αλλα επισης αγχώθηκα μήπως ειναι σημάδι οτι μαλλον θα αδιαθέτησω .το εχει περάσει καμια ?

*ισως βεβαια με πείραξε κ αυτο που εφαγα εχθες βραδυ αλλα συνεχίζεται αυτο ειναι το θέμα 

Καλύτερα να επικοινωνήσεις με το γιατρό σου

Αυτος θα ξέρει να σου πει αν επηρεάζεται η απορρόφηση των φαρμάκων 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Papaki@ είπε:

γεια σου ανδριαννή μου σε ευχαρστω πολύ για τα γλυκά σου λόγια !όλες αργά η γρήγορα τα καταφέρνουμε, είναι πολύ δύσκολη αυτή η περίοδος για όλες τις γυναίκες εγώ κατά διαστήματα έκανα αποχή από το θέμα γιατί με ζορίζει πολύ ψυχολογικά, εύχομαι αυτή σου η εμβρυομεταφορά να είναι και η τυχερή σου!

έμενα ο γιατρός μου είπε κανονικά την ζωή μου απλά όχι υπερβολές, έχει τύχει και να κάτσω σπίτι όλες τις ήμερες νομίζω ότι δεν παίζει ρόλο άμα είναι να κάτσει θα κάτσει...

Σε ευχαριστώ κ εγώ για την ευχήη! μακάρι! Για ολες τις γυναίκες είναι δυσκολη αυτή   η φάση. Κ εγω εκανα αποχή   κ εχω πολλες μεταπτώσεις. κ εγω αυτό πιστεύω οτι δεν χρειάζονται υπερβολες. Αλλά θα κανω οτι μου πει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια να σας πω και εσάς γιατί το έγραψα πριν σε αλλο θεμα 

357 η χοριακη μου σήμερα, το Σάββατο ήταν 117! Ο γιατρός μου είπε την άλλη Πέμπτη υπέρηχο 

  • Μου αρέσει 9

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papaki@ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια να σας πω και εσάς γιατί το έγραψα πριν σε αλλο θεμα 

357 η χοριακη μου σήμερα, το Σάββατο ήταν 117! Ο γιατρός μου είπε την άλλη Πέμπτη υπέρηχο 

Μπράβο! :grin: Υπέροχα νέα!

  • Μου αρέσει 2

LhJOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Papaki@ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια να σας πω και εσάς γιατί το έγραψα πριν σε αλλο θεμα 

357 η χοριακη μου σήμερα, το Σάββατο ήταν 117! Ο γιατρός μου είπε την άλλη Πέμπτη υπέρηχο 

Μπράβο ρε παπάκι!!! Μια χαρά!! Άντε με το καλό και ο πρώτος υπέρηχος! Εγώ έχω αυτή τη Παρασκευή τον δεύτερο και δεν περνούν με τίποτα οι ριμάδες οι μέρες..

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Balloo με το καλό! Πόσο είσαι τώρα? Θα ακούσετε καρδούλα? Αχ Κάνε κουράγιο και κοίτα να χαρείς τις ημέρες αυτές επιτρέπεται αγωνία μόνο την Παρασκευή! Εγώ έτσι είπα θα κάνω, θα προσπαθήσω να χαίρομαι κάθε στιγμή που μπορώ

  • Μου αρέσει 1

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Papaki@ έχεις δίκαιο και μπράβο σου που το κάνεις, ή έστω προσπαθείς! Εγώ πήγα στις 5w1d και είδαμε μόνο σάκο.. Αν βλέπαμε κααατι παραπάνω, ένα εμβρυϊκό στοιχείο βρε παιδί μου, ίσως να ήμουν πιο χαλαρή. Βασικά νομίζω ότι αν δε ξεκινούσε τόσο επεισοδιακά η εγκυμοσύνη μου, θα ήμουν πιο ήρεμη.. Σήμερα είμαι 5w5d και την Παρασκευή θα πάω ξανά με την ευχή να δω κάτι παραπάνω.. Αν όλα πάνε καλά, καρδούλα θα ακούσουμε την επόμενη εβδομάδα ❤️

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

@Papaki@ έχεις δίκαιο και μπράβο σου που το κάνεις, ή έστω προσπαθείς! Εγώ πήγα στις 5w1d και είδαμε μόνο σάκο.. Αν βλέπαμε κααατι παραπάνω, ένα εμβρυϊκό στοιχείο βρε παιδί μου, ίσως να ήμουν πιο χαλαρή. Βασικά νομίζω ότι αν δε ξεκινούσε τόσο επεισοδιακά η εγκυμοσύνη μου, θα ήμουν πιο ήρεμη.. Σήμερα είμαι 5w5d και την Παρασκευή θα πάω ξανά με την ευχή να δω κάτι παραπάνω.. Αν όλα πάνε καλά, καρδούλα θα ακούσουμε την επόμενη εβδομάδα ❤️

Όλα καλά θα πάνε !!!! Είπαμε εσύ θα γίνεις μανούλα πολύ σύντομα !!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα φοβερά και δυνατά κορίτσια της ομάδας.. 05.06 έκανα ΕΤ 2 βλαστοκυστες από κατάψυξη και στις 15.06 θα κάνω β χοριακη.. Ακριβώς πριν 2 μήνες είχα μια βιοχημικη... Έχω τόσο άγχος.. Σκέφτομαι να πάρω τεστ εγγυμοσυνης αλλά φαντάζομαι είναι πολύ νωρίς ακόμα σωστά? 

On 8/6/2020 at 3:13 ΠΜ, ΖΖOI είπε:

Καλησπέρα κοριτσια ειναι η πρωτη μου φορα στο φόρουμ και πρωτη μου φορα που κανω εξωσωματική...σημερα εκανα την εμβριομεταφορα...με 1 εμβριο...τα υπόλοιπα 5δεν ηταν καλα...τι πιστεύετε???εχω μεγαλη πιστη...

Ένα και καλό αρκεί.. Έχε πίστη και όλα θα πάνε τέλεια ❤️

Επεξεργάστηκαν by Chara83
  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chara83 said:

Καλησπέρα σε όλα τα φοβερά και δυνατά κορίτσια της ομάδας.. 05.06 έκανα ΕΤ 2 βλαστοκυστες από κατάψυξη και στις 15.06 θα κάνω β χοριακη.. Ακριβώς πριν 2 μήνες είχα μια βιοχημικη... Έχω τόσο άγχος.. Σκέφτομαι να πάρω τεστ εγγυμοσυνης αλλά φαντάζομαι είναι πολύ νωρίς ακόμα σωστά? 

Ένα και καλό αρκεί.. Έχε πίστη και όλα θα πάνε τέλεια ❤️

Καλησπέρα και καλή επιτυχία ! 
Ναι είναι λίγο νωρίς ακόμη, κάνε λίγο ακόμη υπομονή 

Ίσως την προηγούμενη ή της χοριακης να δείξει αλλά και πάλι δεν είναι σίγουρο 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...