Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Balloo είπε:

Ναι απλα αγχωνομαι και τι γινετε με βλενες...γτ; Πφφφ θα σκασω

Just now, Balloo είπε:

Εγώ είχα μια καφέ σταγόνα μόνο στο εσώρουχο το βράδυ πριν από τη θετική χοριακή. Δεν έχω ιδέα που οφειλόταν. Πολύ καλή επιτυχία!!! Θα περιμενουμε νέα!

Γεια σου Αμυγδαλάκι με το ωραίο όνομα!! Πριν από λίγες μέρες ήμασταν πολλές (τρελές) που λέγαμε "μα γιατί δεν έχω κάτι;", "μήπως είναι από την προγεστερόνη;" "μα δεν θα έπρεπε να έχω έστω μια ενόχληση?" κι άλλα τέτοια καλά! Ναι, κάποιες δεν είχαν απολύτως τίποτα και είχαν θετικό! Κάποιες είχαν κάτι ψιλοενοχλησεις και νόμιζαν ότι είναι από τα φάρμακα (και παίζει όντως να ήταν από τα φάρμακα) και είχαν θετικό. Και τέλος, κάποιες δεν είχαν τίποτα και ήταν αρνητικό. Μη ψάχνεις για συμπτώματα καλή μου, μη τρελαίνεις άδικα το μυαλό σου. Σου εύχομαι από καρδιάς αυτή η φορά να είναι η τυχερή σας!! Θα χαρώ πολύ να στείλεις και να μας πεις τα ευχάριστα!!

❤️

Κοριτσάκι μου, εύχομαι να πάνε όλα καλά και την Παρασκευή να πάρεις μια τεράστια χοριακή! Θα σου έγραφα τα ίδια που έγραψα στο αμυγδαλάκι πιο πάνω. Αυτή η περίοδος της αναμονής είναι μια τρέλα. Να την περάσεις όσο πιο ήρεμα μπορείς και θα δεις που όλα θα πάνε καλά ❤️

ειλόταν. Πολύ καλή επιτυχία!!! Θα περιμενουμε νέα!

Γεια σου Αμυγδαλάκι με το ωραίο όνομα!! Πριν από λίγες μέρες ήμασταν πολλές (τρελές) που λέγαμε "μα γιατί δεν έχω κάτι;", "μήπως είναι από την προγεστερόνη;" "μα δεν θα έπρεπε να έχω έστω μια ενόχληση?" κι άλλα τέτοια καλά! Ναι, κάποιες δεν είχαν απολύτως τίποτα και είχαν θετικό! Κάποιες είχαν κάτι ψιλοενοχλησεις και νόμιζαν ότι είναι από τα φάρμακα (και παίζει όντως να ήταν από τα φάρμακα) και είχαν θετικό. Και τέλος, κάποιες δεν είχαν τίποτα και ήταν αρνητικό. Μη ψάχνεις για συμπτώματα καλή μου, μη τρελαίνεις άδικα το μυαλό σου. Σου εύχομαι από καρδιάς αυτή η φορά να είναι η τυχερή σας!! Θα χαρώ πολύ να στείλεις και να μας πεις τα ευχάριστα!!

❤️

Κοριτσάκι μου, εύχομαι να πάνε όλα καλά και την Παρασκευή να πάρεις μια τεράστια χοριακή! Θα σου έγραφα τα ίδια που έγραψα στο αμυγδαλάκι πιο πάνω. Αυτή η περίοδος της αναμονής είναι μια τρέλα. Να την περάσεις όσο πιο ήρεμα μπορείς και θα δεις που όλα θα πάνε καλά ❤️

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Sweety1 η παράθεση της παράθεσης..χαχαχα!

Κοίτα, συνήθως οι καφέ βλέννες είναι καλό σημάδι! Το ότι τις είδες και την πρώτη φορά και δεν πέτυχε δε σημαίνει ότι πρέπει να προδικάσεις το αποτέλεσμα! Θετική σκέψη κι όλα θα πάνε καλά!


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια ειναι η πρωτη μου φορα στο φόρουμ και πρωτη μου φορα που κανω εξωσωματική...σημερα εκανα την εμβριομεταφορα...με 1 εμβριο...τα υπόλοιπα 5δεν ηταν καλα...τι πιστεύετε???εχω μεγαλη πιστη...

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Amugdalo είπε:

Αν σου πω οτι μου είπαν οτι απλα εχω σταθεί άτυχη και οτι η περιπτωση μας ανήκει στο σκοτεινό σημείο της ιατρικής ?? Κατι φορές θελω να κλαιω και να γελάω μαζι .ανατομικα ?? Άψογη !ενδομήτριο παντα υποδεκτικο(εννοειται εχω κανει και το era)3 γραμμών αφου κάθε φορα το λεω εγω πριν το πει ο γιατρος μου.ορμονικα επισης μια χαρά με ελεγχόμενο παντα σε φυσιολογικά όρια θυρεοειδή και ανοσολογικα φαίνομαι καλα αλλα για παν ενδεχόμενο κάνω αντιπηκτικές +salospir

για παν ενδεχόμενο κορτιζόνη μήπως φταιει μια προδιάθεση για κοιλιοκακη η μια χρονια ατροφική γαστρίτιδα 

γενικα ολα φαίνονται τελεια αλλα το αποτέλεσμα δεν έρχεται αν και βάση των λεγόμενων του εξωσωματικού μου και τις 2 φορές θα επρεπε λεει να είχαμε επιτυχία .

τι να πω βρε κοριτσια αναμενω αυτη τη φορα μήπως τα καταφέρουμε και εχουμε κοντά μας τα διδυμάκια μας :)

ψαχνω μια κουβέντα να πιαστώ 

καμια άλλη με κανενα απολυτωσ Σύμπτωμα αλλα με θετική χοριακη ???

Συγχαρητήρια !!! Αντε ολα να σου έρθουν τελεια εφεξης ! 

Καλή επιτυχία κορίτσι!!!! Κι εγώ δεν είχα κανένα απολύτως σύμπτωμα...ούτε καν το στήθος από την προγεστερόνη. όλη μέρα το άγγιζα μήπως δω διαφορά αλλά τελικά διαφορά είδα μέτά τη γέννα. Να είσαι αισιόδοξη και όλα θα πάνε καλά. Σου στέλνω μπόλικη θετική ενέργεια.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αυρα87 είπε:

Χρειάζεται πολύ υπομονή, αλλά από τη στιγμή που το έχουμε πάρει απόφαση κάποια στιγμή όλες θα τα καταφέρουμε! Σου εύχομαι να είναι η τυχερή σου φορά! 

Μακάρι για όλες μας αυτή να είναι η τυχερή προσπάθεια που θα αποφέρει χαρά στη ζωή μας! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Balloo είπε:

@Sweety1 ναι αλλα εχει συμβει κ σε αλλες γυναικες; Επισης το στηθος μου λιγο ποναει δεν ξερω αν πρεπει να ποναει η οχι...βασικα κανεος δε σε προετοιμαζει για τα συμπτωματα...εσυ τι εχεις περασει;

 

Κοίτα, συνήθως οι καφέ βλέννες είναι καλό σημάδι! Το ότι τις είδες και την πρώτη φορά και δεν πέτυχε δε σημαίνει ότι πρέπει να προδικάσεις το αποτέλεσμα! Θετική σκέψη κι όλα θα πάνε καλά!

 

Link to comment
Share on other sites

@Papaki@ Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη! δε φαντάζεσαι ποσο χάρηκα όταν εντελώς τυχαία ψάχνοντας για την εμβρυομεταφορά διάβασα τα ευχαριστα χθες! μιλουσαμε πριν χρόνια σε άλλο θέμα κ ησουν τόσο απογοητευμένη και μετά χάθηκες. Τελικά ομως τα κατάφερες! ολες οι κοπελες πιστεύω που μιλουσαμε τα εχουν καταφερει.Ελπιζω να ερθει κ η σειρά μου. Είχα μια εμβρυομεταφορά σε φυσικό κυκλο που δεν προχωρησε κ σε λίγες μερες θα κάνω εμβρυομεταφορα μετά απο διέγερση με κατεψυγμενες βλαστοκυστες.

 Ήθελα να ρωτήσω ολες τις κοπελες αν τους δοθηκε οδηγια για ξεκουραση κ ποσες μερες. Την προηγουμενη φορά μου είχαν πει να κανω κανονικά οτι κ πριν κ τωρα μου είπαν 4 μερες ξεκουραση κ να παρω αδεια αν κ δουλευω καθιστή   σε γραφείο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Sweety1 είπε:

Μπορω να ρωτησω κ εγω γιατι πρωτη φορα γραφω σε φορουμ. Καλησπερα κοριτσια. Ειναι η δευτερη φορα που κανω εμβρυομεταφορα. Αυτη τη φορα με κατεψυγμενα βλαστοκυταρα. Το στηθος μου ειναι πολυ πρισμενο (οπως ομως ηταν κ στην πρωτη εμβρυομεταφορα που δεν πετυχε) και απο χτες ειμαι στην 6η μερα εχω κατι καφε σκουρες βλενες καμια φορα οταν σκουπιζομαι και επειδη ειχα κ την πρωτη φορα φοβαμαι μηπως δεν πετυχε κ αυτη τη φορα κ στεναχωριεμαι ...μπορειτε να μοιραστειτε τις εμπειριες σας; Την παρασκευη ειναι να κανω την χοριακη αλλα φοβαμαι μην ειναι αρνητικη...

 

ειναι δυσκολη η αναμονη κ δεν ξερω τι να σκεφτω με συμπτωματα...δε θελω να απογοητευτω...ειχατε κ εσεις καφε βλενες; 

Εγω χθες 10η ημερα ειχα καφε υγρα κ λιγους πονους περιοδου....ελπιζω να είναι υπερ μας...κ να έχουμε θετικη χοριακη ++++++++

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, andrianni said:

@Papaki@ Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη! δε φαντάζεσαι ποσο χάρηκα όταν εντελώς τυχαία ψάχνοντας για την εμβρυομεταφορά διάβασα τα ευχαριστα χθες! μιλουσαμε πριν χρόνια σε άλλο θέμα κ ησουν τόσο απογοητευμένη και μετά χάθηκες. Τελικά ομως τα κατάφερες! ολες οι κοπελες πιστεύω που μιλουσαμε τα εχουν καταφερει.Ελπιζω να ερθει κ η σειρά μου. Είχα μια εμβρυομεταφορά σε φυσικό κυκλο που δεν προχωρησε κ σε λίγες μερες θα κάνω εμβρυομεταφορα μετά απο διέγερση με κατεψυγμενες βλαστοκυστες.

 Ήθελα να ρωτήσω ολες τις κοπελες αν τους δοθηκε οδηγια για ξεκουραση κ ποσες μερες. Την προηγουμενη φορά μου είχαν πει να κανω κανονικά οτι κ πριν κ τωρα μου είπαν 4 μερες ξεκουραση κ να παρω αδεια αν κ δουλευω καθιστή   σε γραφείο.

Καταρχην ευχομαι καλή επιτυχία !! 
Εγω σε όλες τις εμβρυομεταφορες που έχω κάνει η οδηγία ήταν 1 η μέρα ξάπλα. 2η μέρα όχι ξάπλα αλλά χαλαρά στο σπίτι χωρίς δουλειές

Μετα πάντα επέστρεφα δουλειά (και εγώ σε γραφείο δουλεύω όποτε καθιστή είμαι όλη μέρα) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, andrianni είπε:

 Ήθελα να ρωτήσω ολες τις κοπελες αν τους δοθηκε οδηγια για ξεκουραση κ ποσες μερες. Την προηγουμενη φορά μου είχαν πει να κανω κανονικά οτι κ πριν κ τωρα μου είπαν 4 μερες ξεκουραση κ να παρω αδεια αν κ δουλευω καθιστή   σε γραφείο.

Καλημέρα και καλή επιτυχία! Να σου πω την αλήθεια μάλλον δεν έχει να κάνει με την εμφύτευση, γιατί κορίτσια που συνέχισαν κανονικότατα τη ζωή τους είχαν θετικές χοριακές. Εμένα μου είχε πει 3 μέρες μέσα στο σπίτι ελαφρά δραστηριότητα και μετά μέχρι τη χοριακή χαλαρά και όχι υπερβολές. Εγώ βέβαια από το φόβο μου, επειδή ήταν η μοναδική μου βλαστοκύστη που μετέφερα έκανα πολλές υποερβολές...έμεινα σπίτι μέχρι τη χοριακή, δεν σήκωνα εννοείται βάρη, δεν μαγείρευα, δεν δεν δεν...αλλά ξανατονίζω ότι τα έκανα από φόβο όχι γιατί ήταν οδηγία γιατρού.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, chris79 είπε:

Καταρχην ευχομαι καλή επιτυχία !! 
Εγω σε όλες τις εμβρυομεταφορες που έχω κάνει η οδηγία ήταν 1 η μέρα ξάπλα. 2η μέρα όχι ξάπλα αλλά χαλαρά στο σπίτι χωρίς δουλειές

Μετα πάντα επέστρεφα δουλειά (και εγώ σε γραφείο δουλεύω όποτε καθιστή είμαι όλη μέρα) 

Σε ευχαριστώ πολυ! Εχω ακουσει οτι καποιοι δίνουν οδηγία 10 μερες ξάπλα αυστηρα. Το 2 μερες λογικο μου φαίνεται κ εννοείται με προσοχη τις επομενες αλλά με απλη δραστηριοτητα.

Just now, Ele@n είπε:

Καλημέρα και καλή επιτυχία! Να σου πω την αλήθεια μάλλον δεν έχει να κάνει με την εμφύτευση, γιατί κορίτσια που συνέχισαν κανονικότατα τη ζωή τους είχαν θετικές χοριακές. Εμένα μου είχε πει 3 μέρες μέσα στο σπίτι ελαφρά δραστηριότητα και μετά μέχρι τη χοριακή χαλαρά και όχι υπερβολές. Εγώ βέβαια από το φόβο μου, επειδή ήταν η μοναδική μου βλαστοκύστη που μετέφερα έκανα πολλές υποερβολές...έμεινα σπίτι μέχρι τη χοριακή, δεν σήκωνα εννοείται βάρη, δεν μαγείρευα, δεν δεν δεν...αλλά ξανατονίζω ότι τα έκανα από φόβο όχι γιατί ήταν οδηγία γιατρού.

Εννοείται οτι κ εγώ θα πεοσεχω αλλά τουλαχιστον να κινουμαι...θα δω τι θα μου πουν κ τη μερα της εμβρυομεταφοράς. Ευχαριστω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/6/2020 at 2:51 ΜΜ, Geo Jo είπε:

Καλημερα κοριτσια μου! Αυριο θα κανω χοριακη μετα απο 12 μερες εμβρυομεταφορας με εμβρυα 3 ημερων. Νωριτερα ειδα στο σκουπισμα ροζ...τι μπορει να ειναι; Υπαρχει περιπτωση να ερχεται περιοδος; Να ειναι εμφυτευση;

Κορίτσι μου τι έγινε τελικά??? Εύχομαι να πήγαν όλα καλά!!

13 ώρες πρίν, ΖΖOI είπε:

Καλησπέρα κοριτσια ειναι η πρωτη μου φορα στο φόρουμ και πρωτη μου φορα που κανω εξωσωματική...σημερα εκανα την εμβριομεταφορα...με 1 εμβριο...τα υπόλοιπα 5δεν ηταν καλα...τι πιστεύετε???εχω μεγαλη πιστη...

Πολύ πολύ καλή επιτυχία κορίτσι μου!! Εύχομαι από καρδιάς να είναι το τυχερό σου!! 

12 ώρες πρίν, Sweety1 είπε:

 

Κοριτσάκι μου μη γράφεις μέσα στη δική μου παράθεση, αλλά ακριβώς από κάτω, διότι αυτά που γράφεις φαίνεται να τα έχω γράψει εγώ και γίνεται μπέρδεμα! Ή ακόμα καλύτερα, μπορείς να μη κάνεις παράθεση και να βάζεις απλά ένα @ μπροστά από το όνομα της κοπέλας που απευθύνεις το μήνυμά σου! 

Λοιπόν, εγώ είχα πόνους στο στήθος στο πλάι (όχι στις θηλές) αλλά θύμιζε πόνο μελανιας κι όχι τον πόνο που έχουν πριν την περίοδο. Και αρκετά υγρά, σαν νερό. Βέβαια, ίσως να ήταν λόγω προγεστερονης..οπότε δε ξέρω αν θεωρούνται συμπτώματα..

2 ώρες πρίν, andrianni είπε:

@Papaki@ 

Ήθελα να ρωτήσω ολες τις κοπελες αν τους δοθηκε οδηγια για ξεκουραση κ ποσες μερες. Την προηγουμενη φορά μου είχαν πει να κανω κανονικά οτι κ πριν κ τωρα μου είπαν 4 μερες ξεκουραση κ να παρω αδεια αν κ δουλευω καθιστή   σε γραφείο.

Εμένα ο γιατρός μου είπε τις 2-3 πρώτες μέρες, που είναι ημερες εμφύτευσης (είχα βάλει 5 ημερών) να προσέχω αρκετά και να μη κουράζομαι, όμως να μη τη βγάλω ξάπλα, διότι η μήτρα πρέπει να αιματώνεται. Τις υπόλοιπες μέρες μου είπε να συνεχίσω την καθημερινότητά μου χωρίς όμως να κάνω υπερβολές. Καλή επιτυχία κορίτσι μου! Όλα να πάνε κατ'ευχην!

1 hour ago, geozak είπε:

Εγω χθες 10η ημερα ειχα καφε υγρα κ λιγους πονους περιοδου....ελπιζω να είναι υπερ μας...κ να έχουμε θετικη χοριακη ++++++++

Εύχομαι τα υγρά αυτά να οφείλονται σε εμφύτευση. Πολύ πολύ καλή επιτυχία!! 

  • Μου αρέσει 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, andrianni είπε:

@Papaki@ Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη! δε φαντάζεσαι ποσο χάρηκα όταν εντελώς τυχαία ψάχνοντας για την εμβρυομεταφορά διάβασα τα ευχαριστα χθες! μιλουσαμε πριν χρόνια σε άλλο θέμα κ ησουν τόσο απογοητευμένη και μετά χάθηκες. Τελικά ομως τα κατάφερες! ολες οι κοπελες πιστεύω που μιλουσαμε τα εχουν καταφερει.Ελπιζω να ερθει κ η σειρά μου. Είχα μια εμβρυομεταφορά σε φυσικό κυκλο που δεν προχωρησε κ σε λίγες μερες θα κάνω εμβρυομεταφορα μετά απο διέγερση με κατεψυγμενες βλαστοκυστες.

 Ήθελα να ρωτήσω ολες τις κοπελες αν τους δοθηκε οδηγια για ξεκουραση κ ποσες μερες. Την προηγουμενη φορά μου είχαν πει να κανω κανονικά οτι κ πριν κ τωρα μου είπαν 4 μερες ξεκουραση κ να παρω αδεια αν κ δουλευω καθιστή   σε γραφείο.

γεια σου ανδριαννή μου σε ευχαρστω πολύ για τα γλυκά σου λόγια !όλες αργά η γρήγορα τα καταφέρνουμε, είναι πολύ δύσκολη αυτή η περίοδος για όλες τις γυναίκες εγώ κατά διαστήματα έκανα αποχή από το θέμα γιατί με ζορίζει πολύ ψυχολογικά, εύχομαι αυτή σου η εμβρυομεταφορά να είναι και η τυχερή σου!

έμενα ο γιατρός μου είπε κανονικά την ζωή μου απλά όχι υπερβολές, έχει τύχει και να κάτσω σπίτι όλες τις ήμερες νομίζω ότι δεν παίζει ρόλο άμα είναι να κάτσει θα κάτσει...


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια Καλημερα πως είστε ?
ερωτηση .βρισκομαι στην 6η ημέρα εμβρυομεταφορας και ξημερωματα με έπιασαν πολλοί Εντονοι πόνοι στη κοιλιά που τελικά αποδείχτηκε οτι ηταν διάρροια και απο εκείνη την ωρα κατι γίνεται στο έντερο μου .αγχωθηκα οτι δεν απορροφούνται τα χάπια αν συνεχίσω ολη μερα έτσι(Και ο γιατρος μου είπε εστω να περνω προγεστερονη κολπικά αλλα με κορτιζόνη τι να κάνω ??) αλλα επισης αγχώθηκα μήπως ειναι σημάδι οτι μαλλον θα αδιαθέτησω .το εχει περάσει καμια ?

*ισως βεβαια με πείραξε κ αυτο που εφαγα εχθες βραδυ αλλα συνεχίζεται αυτο ειναι το θέμα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Amugdalo είπε:

Κοριτσια Καλημερα πως είστε ?
ερωτηση .βρισκομαι στην 6η ημέρα εμβρυομεταφορας και ξημερωματα με έπιασαν πολλοί Εντονοι πόνοι στη κοιλιά που τελικά αποδείχτηκε οτι ηταν διάρροια και απο εκείνη την ωρα κατι γίνεται στο έντερο μου .αγχωθηκα οτι δεν απορροφούνται τα χάπια αν συνεχίσω ολη μερα έτσι(Και ο γιατρος μου είπε εστω να περνω προγεστερονη κολπικά αλλα με κορτιζόνη τι να κάνω ??) αλλα επισης αγχώθηκα μήπως ειναι σημάδι οτι μαλλον θα αδιαθέτησω .το εχει περάσει καμια ?

*ισως βεβαια με πείραξε κ αυτο που εφαγα εχθες βραδυ αλλα συνεχίζεται αυτο ειναι το θέμα 

Νομίζω ότι βοηθάνε να πάρεις προβιοτικα εμένα μου είχαν δώσει αλλά ρώτα καλύτερα τον γιατρό

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...