Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Chara83 είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα φοβερά και δυνατά κορίτσια της ομάδας.. 05.06 έκανα ΕΤ 2 βλαστοκυστες από κατάψυξη και στις 15.06 θα κάνω β χοριακη.. Ακριβώς πριν 2 μήνες είχα μια βιοχημικη... Έχω τόσο άγχος.. Σκέφτομαι να πάρω τεστ εγγυμοσυνης αλλά φαντάζομαι είναι πολύ νωρίς ακόμα σωστά? 

Ένα και καλό αρκεί.. Έχε πίστη και όλα θα πάνε τέλεια ❤️

Καλησπέρα! Και εγώ νομίζω πως είναι νωρίς. Και εγώ έκανα ετ από κατάψυξη και μια μέρα πριν την χοριακη που έκανα το τεστακι σπίτι βγήκε αρνητικό παρόλο που τελικά ήταν θετικό αλλά χαμηλό. Ευτυχώς ανέβηκε κι άλλο! Θα σου πρότεινα να μην κάνεις. Μπορεί να απογοητευτεις χωρίς λόγο. Εύχομαι όλα να πάνε καλά!

  • Ευχαριστώ 1

LhJOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, chris79 είπε:

Καλησπέρα και καλή επιτυχία ! 
Ναι είναι λίγο νωρίς ακόμη, κάνε λίγο ακόμη υπομονή 

Ίσως την προηγούμενη ή της χοριακης να δείξει αλλά και πάλι δεν είναι σίγουρο 

Ευχαριστώ πολύ ❤️

Just now, Αυρα87 είπε:

Καλησπέρα! Και εγώ νομίζω πως είναι νωρίς. Και εγώ έκανα ετ από κατάψυξη και μια μέρα πριν την χοριακη που έκανα το τεστακι σπίτι βγήκε αρνητικό παρόλο που τελικά ήταν θετικό αλλά χαμηλό. Ευτυχώς ανέβηκε κι άλλο! Θα σου πρότεινα να μην κάνεις. Μπορεί να απογοητευτεις χωρίς λόγο. Εύχομαι όλα να πάνε καλά!

Έχεις δίκιο.. Αλλά αυτή η αγωνία είναι απερίγραπτη.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chara83 είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα φοβερά και δυνατά κορίτσια της ομάδας.. 05.06 έκανα ΕΤ 2 βλαστοκυστες από κατάψυξη και στις 15.06 θα κάνω β χοριακη.. Ακριβώς πριν 2 μήνες είχα μια βιοχημικη... Έχω τόσο άγχος.. Σκέφτομαι να πάρω τεστ εγγυμοσυνης αλλά φαντάζομαι είναι πολύ νωρίς ακόμα σωστά? 

Ένα και καλό αρκεί.. Έχε πίστη και όλα θα πάνε τέλεια ❤️

Καλώς την! Το τεστ ίσως δείξει μια μέρα πριν τη χοριακή. Μη το ρισκάρεις νωρίτερα, είναι κρίμα να απογοητευτείς χωρίς λόγο.. Καταλαβαίνω την αγωνία σου, όμως μόνο υπομονή μπορείς να κάνεις στην παρούσα φάση. Εύχομαι από καρδιάς να σου πάνε όλα καλά και να πάρεις μια τεράστια χοριακή! Θα περιμένουμε νέα σου!

❤️

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chara83 είπε:

Ευχαριστώ πολύ ❤️

Έχεις δίκιο.. Αλλά αυτή η αγωνία είναι απερίγραπτη.. 

Σε καταλαβαίνουμε όλες εδώ, κάνε υπομονή! Είναι δύσκολη περίοδος και θέλει γερά νεύρα :wink:

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

LhJOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Καλώς την! Το τεστ ίσως δείξει μια μέρα πριν τη χοριακή. Μη το ρισκάρεις νωρίτερα, είναι κρίμα να απογοητευτείς χωρίς λόγο.. Καταλαβαίνω την αγωνία σου, όμως μόνο υπομονή μπορείς να κάνεις στην παρούσα φάση. Εύχομαι από καρδιάς να σου πάνε όλα καλά και να πάρεις μια τεράστια χοριακή! Θα περιμένουμε νέα σου!

❤️

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.. Ίσως κάνω ένα τεστακι την Κυριακή λοιπόν.. ❤️

Just now, Αυρα87 είπε:

Σε καταλαβαίνουμε όλες εδώ, κάνε υπομονή! Είναι δύσκολη περίοδος και θέλει γερά νεύρα :wink:

Θέλει βέβαια.. Κάνουν και οι ορμόνες πάρτυ από τα φάρμακα.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 6/6/2020 at 11:10 ΜΜ, Renaki80 είπε:

Βρε κορίτσια μου, να κάνω μια ερώτηση; Κάνετε ενέσεις αντιπηκτικές (Ivor); Πονάτε ή μόνο εγώ νιώθω τέτοιο πόνο; Έχετε μελανιές; Πάντα τσούζει το φάρμακο αλλά και το τρύπημα για 1’ αλλά δεν υποφέρεται! Όχι τίποτα άλλο έχω ακόμα 3 κουτιά και ήδη δεν έχω σημείο να τρυπήσω!!! Κάνει στο ίδιο σημείο μετά από καιρό (2εβδομάδες;) Κοντά σε μελανιά τσούζει αφάνταστα! Κάνω κάτι λάθος; Την έχω βάλει και 90 μοίρες και 45, αλλά το ίδιο

 

Papaki καλούς διπλασιασμούς

Κ γω πονουσα στις ιβορ κ μου άφηνα κ μελανιές. Απλά θέλει παααααρα πολύ σιγά να πατας την ένεση!!!

On 7/6/2020 at 7:39 ΜΜ, Amugdalo είπε:

Hello κοριτσια πως είστε ?? Ειμαι καινουρια στο φορούμ αλλα εδω και 2 χρονια που προσπαθούμε για ενα ευτυχές αποτέλεσμα σας παρακολουθώ.εν ταχύ αναφέρω: 3 βιοχημικές + 2 παλλινδρομες (σε διάστημα 16 μηνών )

1η διέγερση—> 2 έμβρυομεταφορες(1 βιοχημική ) άριστες βλαστοκυστες κάθε φορα και με προεμφυτευτικο (λογω robertsonian μετάθεσης στον δικό μου καρυοτυπο)
2η διέγερση  4 άριστες βλαστοκυστες

την πεμπτη έκανα την εμβρυομεταφορα 2 εκ των 4 βλαστοκυστων .

αν και αισιόδοξη κανενα απολύτως σύμπτωμα 3 μέρες μετα περα απο το κλασσικά πλέον ελαφρώς πρησμένο στήθος που και αυτο σχετίζεται με τη προγεστερονη .

ουφ αυτα ! Καιιιιιι μόλις 30 ετών 

 

Εύχομαι καλή επιτυχία να έχεις... Γνωρίζουμε όλες εδώ τι εστί αγωνία κ λαχτάρα να πάρουμε αγκαλιά το μωράκι μας! Εύχομαι όλα καλά να σου πάνε! Εγώ θα προχωρήσω σε 4η εξωσωματική (θα είναι η 3η μου διέγερση με φάρμακα), τώρα τον Ιούλιο με το καλό. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

On 5/6/2020 at 6:55 ΜΜ, Ydroxoos76 είπε:

Κορίτσια μου χαλαρώστε.... Εμένα μου πήρε 10 ωάρια γονιμοποιήθηκαν τα 9 προχώρησαν τα 7 τριτης ημέρας και έβαλα τα 4 άφησα τα άλλα τρία γιατί ήταν πίσω σε διαιρέσεις μου είπανε και από αυτά που δεν τα είχα υπολογίσει καν έγινε ένα βλαστοκύστη. Ετών 44 παρακαλώ. Μην προδικάζεται καμία δεν είναι ίδια με την άλλη. Πήρα θετικό τεστ εγκυμοσύνης αλλά η χοριακή τρελάθηκε λίγο και αναγκαστήκαμε και διακόψαμε στην 8η εβδομάδα. Καμία γυναίκα δεν μπορεί να συγκριθεί με την άλλη επειδή έχει την ίδια ηλικία. Το θέμα είναι πολυπαραγοντικό και θα το αντιμετωπίσει η καθεμία μαζί με τον γιατρό της.

Συμφωνώ απόλυτα.Ετων 42,εβγαλα 14 ωαρια,πηρα 3 βλαστοκυστες,τις εβαλα,πρωτη φορά που εβαλα βλαστοκυστες κι εμεινα εγκυος.Δεν ξερω αν θα προχωρησει αλλα εγω πηρα πολύ θάρρος!

 

  • Μου αρέσει 5

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 6/10/2020 at 10:10 PM, Balloo said:

Καλώς την! Το τεστ ίσως δείξει μια μέρα πριν τη χοριακή. Μη το ρισκάρεις νωρίτερα, είναι κρίμα να απογοητευτείς χωρίς λόγο.. Καταλαβαίνω την αγωνία σου, όμως μόνο υπομονή μπορείς να κάνεις στην παρούσα φάση. Εύχομαι από καρδιάς να σου πάνε όλα καλά και να πάρεις μια τεράστια χοριακή! Θα περιμένουμε νέα σου!

❤️

Balloo σήμερα δεν έχεις τον υπέρηχο ; Περιμένουμε τα νέα σου !! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Balloo σήμερα δεν έχεις τον υπέρηχο ; Περιμένουμε τα νέα σου !! 

Αχ που το θυμόσουν!! ❤️

Πριν από λίγο ήρθαμε σπίτι. Ακούσαμε καρδούλα και η δική μου πήγε στη θέση της ❤️❤️❤️ Επιτέλους νιώθω χαρά και ανακούφιση! Είχα να χαμογελάσω από την πρώτη χοριακή. Εσύ πότε έχεις ραντεβού???

  • Μου αρέσει 9

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo said:

Αχ που το θυμόσουν!! ❤️

Πριν από λίγο ήρθαμε σπίτι. Ακούσαμε καρδούλα και η δική μου πήγε στη θέση της ❤️❤️❤️ Επιτέλους νιώθω χαρά και ανακούφιση! Είχα να χαμογελάσω από την πρώτη χοριακή. Εσύ πότε έχεις ραντεβού???

Αχ τέλεια !! Μπράβο κορίτσι μου !! 
Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη και ένα γερό μωράκι !! 

Εγω έχω την Πέμπτη τον πρώτο υπέρηχο
Γενικα είμαι χαλαρή αλλά έχω και μια αγωνία όσο πλησιάζουν οι μέρες ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, chris79 είπε:

Αχ τέλεια !! Μπράβο κορίτσι μου !! 
Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη και ένα γερό μωράκι !! 

Εγω έχω την Πέμπτη τον πρώτο υπέρηχο
Γενικα είμαι χαλαρή αλλά έχω και μια αγωνία όσο πλησιάζουν οι μέρες ...

Σ'ευχαριστώ καλή μου!! Επίσης!! ❤️

Όσο θα πλησιάζουν οι μέρες τόσο θα μεγαλώνει η αγωνία, αλλά η ανακούφιση που θα νιώσεις την Πέμπτη δε θα μπορεί να συγκριθεί με καμία άλλη που είχες στο παρελθόν! Φοβερό. Νιώθω σαν να έφυγαν 20 κιλά από πάνω μου.. Τελικά θα γίνω μαμά, σήμερα το συνειδητοποίησα.

Θα περιμένω με ανυπομονησία τις εντυπώσεις σου!! Με το καλό!!

  • Μου αρέσει 4

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Balloo είπε:

Αχ που το θυμόσουν!! ❤️

Πριν από λίγο ήρθαμε σπίτι. Ακούσαμε καρδούλα και η δική μου πήγε στη θέση της ❤️❤️❤️ Επιτέλους νιώθω χαρά και ανακούφιση! Είχα να χαμογελάσω από την πρώτη χοριακή. Εσύ πότε έχεις ραντεβού???

Τι ωραια!Νιωθω ακριβως το ιδιο!Αυριο πρωτος υπέρηχος και προσευχομαι να πανε ολα καλα!

  • Μου αρέσει 2

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μετα τη θετικη χοριακη πηγατε αλλες 2 φορες για υπερηχο στον εξωσωματικό σας?Πηγατε και κερασματα???:D

Τι θα κανετε απο κει και περα?Θα συνεχισετε μαζι του ή θα πατε σε άλλο γιατρο?

  • Μπερδεμένη/-ος 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka said:

Κοριτσια μετα τη θετικη χοριακη πηγατε αλλες 2 φορες για υπερηχο στον εξωσωματικό σας?Πηγατε και κερασματα???:D

Τι θα κανετε απο κει και περα?Θα συνεχισετε μαζι του ή θα πατε σε άλλο γιατρο?

Εγώ όπως έχω πει έκανα εξωσωματική με τον κανονικό μου γιατρό όποτε έχω γλιτώσει και το δίλημμα :) 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια, σήμερα έκανα την τρίτη χοριακη μου και βγήκε 850! Την Τετάρτη έχω ραντεβού για υπέρηχο. Και φανταστείτε ότι την μέρα πριν την πρώτη μου χοριακη το τεστ σπίτι βγήκε αρνητικό :!:

Just now, Joka είπε:

Κοριτσια μετα τη θετικη χοριακη πηγατε αλλες 2 φορες για υπερηχο στον εξωσωματικό σας?Πηγατε και κερασματα???:D

Τι θα κανετε απο κει και περα?Θα συνεχισετε μαζι του ή θα πατε σε άλλο γιατρο?

Και εγώ έχω δίλημμα για τον γιατρό. Η αλήθεια είναι ότι είμαι πολύ ευχαριστημένη με τον γιατρό της εξωσωματικής αλλά σκεφτόμουν το δημόσιο νοσοκομείο και τον γιατρό της ξαδέρφης μου (απ' τον οποίο δεν ενθουσιάστηκε κιόλας) :roll: αλλά είναι πολλά τα χρήματα που έχουμε δώσει μέχρι τώρα..

  • Μου αρέσει 3

LhJOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...