Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Joka είπε:

Ευχαριστώ πολυ πολυ!!Με το καλο κι εσυ τώρα να πετύχει η προσπάθεια σου.:x

Γιατί νομίζεις η δική μου πώς ήρθε??:x

Ευχαριστώ κοριτσι μου.Ετσι ενιωθα κι εγω οταν διαβαζα τα ευχαριστα καποιας κοπελας!Γρηγορα και στα δικα σου σου ευχομαι!!!

@Joka μακάρι κορίτσι μου ..από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί ! Και πάλι εύχομαι από δω κι περα οι μέρες σου να είναι γεμάτες ευτυχία !

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας κορίτσια και από εδώ. Εγώ χτες εμβρυομεταφορά και πρέπει τώρα να περιμένω 15 μέρες για χοριακή. Αυτό που λένε μην κάνεις τίποτα και από κρεβάτι σε καναπέ τρεις μέρες λίγο υπερβολή δεν το βρίσκετε?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, marina39 είπε:

γεια σας κορίτσια και από εδώ. Εγώ χτες εμβρυομεταφορά και πρέπει τώρα να περιμένω 15 μέρες για χοριακή. Αυτό που λένε μην κάνεις τίποτα και από κρεβάτι σε καναπέ τρεις μέρες λίγο υπερβολή δεν το βρίσκετε?

Ο δικός μου γιατρός μου το συνέστησε για τις πρώτες 5 μέρες αυτό.. Το βρίσκω πολύ υπερβολή αλλά φοβόμουν να κάνω και κάτι άλλο.. Αύριο πάω και εγώ για χοριακη και έχω σκάσει από το άγχος μου.. Καλή συνέχεια κορίτσι μου.. Δύναμη.. 

On 13/6/2020 at 2:33 ΠΜ, Αυρα87 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια, σήμερα έκανα την τρίτη χοριακη μου και βγήκε 850! Την Τετάρτη έχω ραντεβού για υπέρηχο. Και φανταστείτε ότι την μέρα πριν την πρώτη μου χοριακη το τεστ σπίτι βγήκε αρνητικό :!:

Και εγώ έχω δίλημμα για τον γιατρό. Η αλήθεια είναι ότι είμαι πολύ ευχαριστημένη με τον γιατρό της εξωσωματικής αλλά σκεφτόμουν το δημόσιο νοσοκομείο και τον γιατρό της ξαδέρφης μου (απ' τον οποίο δεν ενθουσιάστηκε κιόλας) :roll: αλλά είναι πολλά τα χρήματα που έχουμε δώσει μέχρι τώρα..

Κοριτσάκι μου συγχαρητήρια! Μου δίνεις δύναμη να ξέρεις.. Πάω αύριο για χοριακη.. Έκανα τεστ χθες και βγήκε αρνητικό..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chara83 είπε:

Ο δικός μου γιατρός μου το συνέστησε για τις πρώτες 5 μέρες αυτό.. Το βρίσκω πολύ υπερβολή αλλά φοβόμουν να κάνω και κάτι άλλο.. Αύριο πάω και εγώ για χοριακη και έχω σκάσει από το άγχος μου.. Καλή συνέχεια κορίτσι μου.. Δύναμη.. 

Κοριτσάκι μου συγχαρητήρια! Μου δίνεις δύναμη να ξέρεις.. Πάω αύριο για χοριακη.. Έκανα τεστ χθες και βγήκε αρνητικό..

Τη μέρα εισσι κορίτσι μου και έκανες τεστ χθες?Τι έβαλες βλαστοκυστες?

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Τη μέρα εισσι κορίτσι μου και έκανες τεστ χθες?Τι έβαλες βλαστοκυστες?

Έβαλα 2 βλαστοκυστες στις 05.06..και μου είπε χοριακη 15.06...πολλοι μου έλεγαν ότι στις βλαστοκυστες φαίνεται νωρίς και την έκανα την πατάτα.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Chara83 είπε:

Έβαλα 2 βλαστοκυστες στις 05.06..και μου είπε χοριακη 15.06...πολλοι μου έλεγαν ότι στις βλαστοκυστες φαίνεται νωρίς και την έκανα την πατάτα.. 

Έχει τύχει εδώ μέσα σε αρκετά κορίτσια την προηγ μέρα να κάνουν τεστ κ να είναι αρνητικό κ την άλλη μέρα να έχουν θετική χοριακη.γτ αν τα εμωρυακια σου αργησαν να εμφυτευτουν  δεν ανιχνεύεται στα ουρα.υπομονη έως αύριο...ξέρω είναι πακέτο.. αλλαγές μπορείς να κάνεις κάτι άλλο!!!περιμένουμε τα νέα σου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Έχει τύχει εδώ μέσα σε αρκετά κορίτσια την προηγ μέρα να κάνουν τεστ κ να είναι αρνητικό κ την άλλη μέρα να έχουν θετική χοριακη.γτ αν τα εμωρυακια σου αργησαν να εμφυτευτουν  δεν ανιχνεύεται στα ουρα.υπομονη έως αύριο...ξέρω είναι πακέτο.. αλλαγές μπορείς να κάνεις κάτι άλλο!!!περιμένουμε τα νέα σου!!

Μακάρι να είμαι και εγώ μια από αυτές τις περιπτώσεις.. Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, marina39 είπε:

γεια σας κορίτσια και από εδώ. Εγώ χτες εμβρυομεταφορά και πρέπει τώρα να περιμένω 15 μέρες για χοριακή. Αυτό που λένε μην κάνεις τίποτα και από κρεβάτι σε καναπέ τρεις μέρες λίγο υπερβολή δεν το βρίσκετε?

Καλή επιτυχία!!! Εμένα ο γιατρός μου δεν είναι υπέρ της ξαπλας. Μου τόνισε ότι η μήτρα ΠΡΕΠΕΙ να αιματώνεται. Οπότε πρέπει να κινούμαστε. Απλά μου είπε πολύ προσοχή τις πρώτες τρεις μέρες και να μη κουράζομαι. Εύχομαι τεράστια χοριακή! Θα περιμένουμε νέα σου ❤️

1 hour ago, Chara83 είπε:

Ο δικός μου γιατρός μου το συνέστησε για τις πρώτες 5 μέρες αυτό.. Το βρίσκω πολύ υπερβολή αλλά φοβόμουν να κάνω και κάτι άλλο.. Αύριο πάω και εγώ για χοριακη και έχω σκάσει από το άγχος μου.. Καλή συνέχεια κορίτσι μου.. Δύναμη.. 

Κοριτσάκι μου συγχαρητήρια! Μου δίνεις δύναμη να ξέρεις.. Πάω αύριο για χοριακη.. Έκανα τεστ χθες και βγήκε αρνητικό..

Εύχομαι από καρδιάς το αποτέλεσμα να διαψεύσει το χαζοτεστ!! Να πάρεις μια μεγάλη χοριακή!! Καλή επιτυχία, θα περιμένουμε νέα σου ❤️

  • Μου αρέσει 3

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, marina39 είπε:

γεια σας κορίτσια και από εδώ. Εγώ χτες εμβρυομεταφορά και πρέπει τώρα να περιμένω 15 μέρες για χοριακή. Αυτό που λένε μην κάνεις τίποτα και από κρεβάτι σε καναπέ τρεις μέρες λίγο υπερβολή δεν το βρίσκετε?

Με το καλό ! Σου εύχομαι από καρδιάς  να πάνε όλα καλά :). Είναι δύσκολη η αναμονή αλλά δεν έχουμε άλλη επιλογή κορίτσι μου. Εγώ έκανα εμβρυομεταφορα στις 27/05 και μου είπε κ εμένα ο γιατρός μου  για 3 μέρες να προσέχω , αν μπορώ να μείνω λίγο ξαπλωμένη ή καναπέ. Μου είπε πως μπορώ να κινούμε κλπ δεν είναι απαγορευτικό αλλά ας προσέχω λίγο 3 μέρες. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, marina39 είπε:

γεια σας κορίτσια και από εδώ. Εγώ χτες εμβρυομεταφορά και πρέπει τώρα να περιμένω 15 μέρες για χοριακή. Αυτό που λένε μην κάνεις τίποτα και από κρεβάτι σε καναπέ τρεις μέρες λίγο υπερβολή δεν το βρίσκετε?

Αυτο που εννοούν ειναι οτι για τρεις μερες δεν θα βγεις ουτε για καφέδες , ουτε για περπάτημα , ουτε θα μαγειρέψεις ή θα κανεις άλλες δουλειές σπιτιού. Ε φαντάζομαι οτι δεν ειναι και τοσο τραγικό μετα απο ολα αυτα που περνάμε να δώσουμε στο έμβρυο μια παραπανω ευκαιρία να εμφυτευτεί. Με το καλο να πάρεις μια θετική χοριακη!

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Balloo said:

Καλή επιτυχία!!! Εμένα ο γιατρός μου δεν είναι υπέρ της ξαπλας. Μου τόνισε ότι η μήτρα ΠΡΕΠΕΙ να αιματώνεται. Οπότε πρέπει να κινούμαστε. Απλά μου είπε πολύ προσοχή τις πρώτες τρεις μέρες και να μη κουράζομαι. Εύχομαι τεράστια χοριακή! Θα περιμένουμε νέα σου ❤️

Εύχομαι από καρδιάς το αποτέλεσμα να διαψεύσει το χαζοτεστ!! Να πάρεις μια μεγάλη χοριακή!! Καλή επιτυχία, θα περιμένουμε νέα σου ❤️

 

Ευχαριστώ πολύ Μπαλού, ναι και εγώ αυτό διαβάζω ονλάιν, ότι πρέπει να κινούμαστε κτλ. Δεν μπορώ ακίνητη στο κρεβάτι σα τη μούμια, έκανα τα γεμιστά μου χτες, άπλωσα και μερικά ρούχα ε και σήμερα θα δουλέψω στον υπολογιστή λίγο. Κορίτσια εσείς είχατε τσιμπήματα και κάτι έτσι περίεργα σαν "αέρια" στην κοιλιά σας τις πρώτες μέρες? 

 

Just now, Καντι said:

Αυτο που εννοούν ειναι οτι για τρεις μερες δεν θα βγεις ουτε για καφέδες , ουτε για περπάτημα , ουτε θα μαγειρέψεις ή θα κανεις άλλες δουλειές σπιτιού. Ε φαντάζομαι οτι δεν ειναι και τοσο τραγικό μετα απο ολα αυτα που περνάμε να δώσουμε στο έμβρυο μια παραπανω ευκαιρία να εμφυτευτεί. Με το καλο να πάρεις μια θετική χοριακη!

Ευχαριστώ πολύ Κάντι, ωχ λες κακώς να έκανα όλα αυτά εχτές? Μέσα στο σπίτι είμαι με Αγριες Μέλισσες την έβγαλα την μέρα πέραν μαγειρέματος δλδ.. χάχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, marina39 είπε:

 

Ευχαριστώ πολύ Μπαλού, ναι και εγώ αυτό διαβάζω ονλάιν, ότι πρέπει να κινούμαστε κτλ. Δεν μπορώ ακίνητη στο κρεβάτι σα τη μούμια, έκανα τα γεμιστά μου χτες, άπλωσα και μερικά ρούχα ε και σήμερα θα δουλέψω στον υπολογιστή λίγο. Κορίτσια εσείς είχατε τσιμπήματα και κάτι έτσι περίεργα σαν "αέρια" στην κοιλιά σας τις πρώτες μέρες? 

 

Ευχαριστώ πολύ Κάντι, ωχ λες κακώς να έκανα όλα αυτά εχτές? Μέσα στο σπίτι είμαι με Αγριες Μέλισσες την έβγαλα την μέρα πέραν μαγειρέματος δλδ.. χάχα

Φαντάζομαι πως ολα θα πανε καλα , αν εκανες ήπιες κινήσεις ! 


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Balloo είπε:

Καλή επιτυχία!!! Εμένα ο γιατρός μου δεν είναι υπέρ της ξαπλας. Μου τόνισε ότι η μήτρα ΠΡΕΠΕΙ να αιματώνεται. Οπότε πρέπει να κινούμαστε. Απλά μου είπε πολύ προσοχή τις πρώτες τρεις μέρες και να μη κουράζομαι. Εύχομαι τεράστια χοριακή! Θα περιμένουμε νέα σου ❤️

Εύχομαι από καρδιάς το αποτέλεσμα να διαψεύσει το χαζοτεστ!! Να πάρεις μια μεγάλη χοριακή!! Καλή επιτυχία, θα περιμένουμε νέα σου ❤️

καλημερα κοριτσια. Κ εμενα ο γιατρος μου για ξεκουραση μου ειπε οχι ξαπλα και να μη κανω τιποτα. Απλα αποφευγω την κουραση κ ηρεμες κινησεις οσο γινεται. Εκανα ετ στις 10/06. Δν ξερω αν εχω καποιο συμπτωματα οπως λετε αυτα τα τσιμπηματακια. Προσπαθω να καταλαβω αλλα καμια φορα νομιζω το μυαλο παιζει παιχνιδια. Κανω οτι μπορω να μην το σκεφτομαι μεχρι την χοριακη.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, marina39 είπε:

 

Ευχαριστώ πολύ Μπαλού, ναι και εγώ αυτό διαβάζω ονλάιν, ότι πρέπει να κινούμαστε κτλ. Δεν μπορώ ακίνητη στο κρεβάτι σα τη μούμια, έκανα τα γεμιστά μου χτες, άπλωσα και μερικά ρούχα ε και σήμερα θα δουλέψω στον υπολογιστή λίγο. Κορίτσια εσείς είχατε τσιμπήματα και κάτι έτσι περίεργα σαν "αέρια" στην κοιλιά σας τις πρώτες μέρες? 

 

Ευχαριστώ πολύ Κάντι, ωχ λες κακώς να έκανα όλα αυτά εχτές? Μέσα στο σπίτι είμαι με Αγριες Μέλισσες την έβγαλα την μέρα πέραν μαγειρέματος δλδ.. χάχα

 

Just now, poca είπε:

καλημερα κοριτσια. Κ εμενα ο γιατρος μου για ξεκουραση μου ειπε οχι ξαπλα και να μη κανω τιποτα. Απλα αποφευγω την κουραση κ ηρεμες κινησεις οσο γινεται. Εκανα ετ στις 10/06. Δν ξερω αν εχω καποιο συμπτωματα οπως λετε αυτα τα τσιμπηματακια. Προσπαθω να καταλαβω αλλα καμια φορα νομιζω το μυαλο παιζει παιχνιδια. Κανω οτι μπορω να μην το σκεφτομαι μεχρι την χοριακη.

Κοριτσάκια μου ❤️ 

Ο γιατρός μου την ημέρα της εμβρυομεταφοράς μου είπε ότι τώρα πια δε μπορώ να κάνω τίποτα για να αλλάξω το αποτέλεσμα. Ο,τι είναι να γίνει θα γίνει.

Η μήτρα πρέπει να αιματώνεται κι έχει λογική, οπότε η μόνιμη ξάπλα δεν βοηθάει. Προσοχή, όχι βάρη, όχι τεντώματα, όχι κούραση, γενικά όχι υπερβολές. Εγώ με το που τελείωσε η εμβρυομεταφορά σηκώθηκα στο λεπτό, στο σπίτι πρόσεχα πολύ και ξεκουράζουν αρκετά, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι ήμουν ξάπλα όλη την ώρα. Απλά έκανα τις εύκολες δουλίτσες (μαγείρευα ας πούμε) και αραζα αρκετή ώρα στον καναπέ. Όταν ξαπλωνα, έβαζα τα πόδια μου για λίγη ώρα λίγο πιο ψηλά για να αιματώνεται η μήτρα. Κι όλα πήγαν καλά! 

Από συμπτώματα, ναι είχα κάτι περίεργο χαμηλά στην κοιλιά, πρήξιμο,τσιμπιματακια και υγρά, αλλά ίσως να τα είχα και λόγω προγεστερονης. Αν παιρνεις φάρμακα είναι δύσκολο να τσεκαρεις για συμπτώματα! Δυστυχώς μόνο υπομονή μπορείτε να κάνετε. Θετικές σκέψεις και ηρεμία, όσο μπορείτε. Εύχομαι από καρδιάς σε λίγες μέρες να ακούσουμε ευχάριστα νέα και από τις δύο!! Θα περιμένουμε!!

 

  • Μου αρέσει 4

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...