Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Nephelie said:

Ουαουυ..34 σε αυτη την ηλικια; Ειχες πολυκυστικες;.μηπως πρεπει  να κανεις ενα ερα τεστ καλυτερα ; Δε μπορει να μην ειναι καλά ολα τα εμβρυα, δε το πιστευω αυτο..

να σου πω, επειδή τον ρώτησα κ για το era test, αν χρειάζεται να το κανω, μου ειπε οτι δεν εχει νόημα όταν κανεις την ετ σε φυσικο κυκλο γιατί τότε ανοίγει το παραθυρο φυσικά ο οργανισμός, στον τεχνητό ίσως λεει εχει νόημα για να ξερεις ποτε θα μεταφέρεις 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Moana είπε:

να σου πω, επειδή τον ρώτησα κ για το era test, αν χρειάζεται να το κανω, μου ειπε οτι δεν εχει νόημα όταν κανεις την ετ σε φυσικο κυκλο γιατί τότε ανοίγει το παραθυρο φυσικά ο οργανισμός, στον τεχνητό ίσως λεει εχει νόημα για να ξερεις ποτε θα μεταφέρεις 

Τι να πω δε ξερω με αυτο το παραθυρο πια.εγώ παλι που τον ρωτησα χτες μου ειπε αλλαξαμε τη μερα και ολα θα πανε καλα.και ολα παιζουν ρολο..αυτο μου απαντησε..και μου ειπε αν δε παρω ουτρο(μετα την ωοληψια που πηρα) το παραθυρο δεν ανοιγει..οτι θελουν λενε ρε παιδί μου ;μαλλον και αυτοι δε ξερουν ..;δε βγαζω ακρη..μπορεί ετσι να το ειπε αοριστα.ειμαι πειραμα τωρα κατσε να δουμε,γιατί ουσιαστικα εγω εκανα ωοληψια τεταρτη και ετ τη δευτερα οποτε δεν ειναι 6 μερες; Ή 5 μετρανε; Ουτε αυτο ξερω αλλα ολο ρωταω και ακρη δε βγαζω κουραστηκα να τους πρηζω και να ψαχνω τα παντα και εγω συνεχως..εμενα θεωρειτε φυσικος;Αφου εβαλα 2 φρεσκα και ενα απο καταψυξη..βεβαια δε πηρα φαρμακα παρα μονο ουτρο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie said:

Τι να πω δε ξερω με αυτο το παραθυρο πια.εγώ παλι που τον ρωτησα χτες μου ειπε αλλαξαμε τη μερα και ολα θα πανε καλα.και ολα παιζουν ρολο..αυτο μου απαντησε..και μου ειπε αν δε παρω ουτρο(μετα την ωοληψια που πηρα) το παραθυρο δεν ανοιγει..οτι θελουν λενε ρε παιδί μου ;μαλλον και αυτοι δε ξερουν ..;δε βγαζω ακρη..μπορεί ετσι να το ειπε αοριστα.ειμαι πειραμα τωρα κατσε να δουμε,γιατί ουσιαστικα εγω εκανα ωοληψια τεταρτη και ετ τη δευτερα οποτε δεν ειναι 6 μερες; Ή 5 μετρανε; Ουτε αυτο ξερω αλλα ολο ρωταω και ακρη δε βγαζω κουραστηκα να τους πρηζω και να ψαχνω τα παντα και εγω συνεχως..εμενα θεωρειτε φυσικος;Αφου εβαλα 2 φρεσκα και ενα απο καταψυξη..βεβαια δε πηρα φαρμακα παρα μονο ουτρο.

φυσικός θεωρείται ναι, 5η ημέρα τα έβαλες. η ημέρα της ωοληψιας ειναι ημέρα μηδέν, δε μετράει. Τεχνητός ειναι όταν δεν κανεις ωορηξια κ σου δίνουν cyclacour απο την αρχή του κύκλου  κ σε πανε με χάπια απο την αρχή μέχρι την εμβρυομεταφορα. Άσε, θα μας τρελάνουν ρε αυτοί, του το ειπα χτες του σφακ, λεω δε μπορώ αλλο με τις εικασίες, τους πειραματισμους κ τα στατιστικά κ μου λεει αυτη ειναι η γοητεία της δουλειάς!!! κατάλαβες;  αυτοί γοητεύονται κ εμεις τραβάμε τα πάνδεινα 

  • Μπερδεμένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

φυσικός θεωρείται ναι, 5η ημέρα τα έβαλες. η ημέρα της ωοληψιας ειναι ημέρα μηδέν, δε μετράει. Τεχνητός ειναι όταν δεν κανεις ωορηξια κ σου δίνουν cyclacour απο την αρχή του κύκλου  κ σε πανε με χάπια απο την αρχή μέχρι την εμβρυομεταφορα. Άσε, θα μας τρελάνουν ρε αυτοί, του το ειπα χτες του σφακ, λεω δε μπορώ αλλο με τις εικασίες, τους πειραματισμους κ τα στατιστικά κ μου λεει αυτη ειναι η γοητεία της δουλειάς!!! κατάλαβες;  αυτοί γοητεύονται κ εμεις τραβάμε τα πάνδεινα 

Ακριβώς!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Papaki@ said:

σε ευχαριστω αλλα ακομα δεν εχω κανει τον πρωτο υπερηχο!!

Κοντεύεις όμως ... άντε λίγο έμεινε !

Για να δούμε τι θα δούμε !

Θα φάω τα χέρια μου μέχρι τον αγκώνα μέχρι αύριο το πρωί από την αγωνία ... όλες τις μέρες cool σήμερα δεν την παλεύω ... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα. Ειμαι στην 6 ημερα μετα την Ετ αλλα νομιζω δεν εχω καποιο συμπτωμα ακομα. Ηταν καμια χωρις συμπτωματα κ ειχε μετα θετικη χοριακη; Ξερω οτι σε λιγες μερες θα κανω χοριακη και θα εχω απαντηση απλα οπως ξερετε η αναμονη ειναι πολυ βασανιστικη. Κ ολο διαβαζω για τσιμπηματακια, πρησμενο στηθος, υγρα κλπ στις αλλες κοπελες και απογοητευομαι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, poca είπε:

κοριτσια καλησπερα. Ειμαι στην 6 ημερα μετα την Ετ αλλα νομιζω δεν εχω καποιο συμπτωμα ακομα. Ηταν καμια χωρις συμπτωματα κ ειχε μετα θετικη χοριακη; Ξερω οτι σε λιγες μερες θα κανω χοριακη και θα εχω απαντηση απλα οπως ξερετε η αναμονη ειναι πολυ βασανιστικη. Κ ολο διαβαζω για τσιμπηματακια, πρησμενο στηθος, υγρα κλπ στις αλλες κοπελες και απογοητευομαι.

Κοπέλα μου καλησπέρα και καλή επιτυχία! Εγώ δεν είχα τπτ μόνο το πρησμένο στήθος από τα  ουτρο. Εννοείται γκρίνιαζα ότι δεν έχω τπτ σαν τις άλλες. Ούτε αίματα κι, ούτε πόνος στη μέση, Ούτε υγρά ούτε τσιμπήματα αφού αναρωτιόμουν γιατί δεν πάω στη Δουλειά και με νταντευουν όλοι! Τελικά πήρα θετική χοριακη! Και στα δικά σου!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, poca είπε:

κοριτσια καλησπερα. Ειμαι στην 6 ημερα μετα την Ετ αλλα νομιζω δεν εχω καποιο συμπτωμα ακομα. Ηταν καμια χωρις συμπτωματα κ ειχε μετα θετικη χοριακη; Ξερω οτι σε λιγες μερες θα κανω χοριακη και θα εχω απαντηση απλα οπως ξερετε η αναμονη ειναι πολυ βασανιστικη. Κ ολο διαβαζω για τσιμπηματακια, πρησμενο στηθος, υγρα κλπ στις αλλες κοπελες και απογοητευομαι.

Καλησπέρα!!!! Μη δίνεις καμία απολύτως σημασία στα συμπτώματα!!! Είμαι.κι εγώ έκτη μέρα κι εκτός απ τα αναμενόμενα συμπτώματα λόγω χαπιών δεν έχω τίποτε άλλο! Κι όμως σήμερα έκανα τεστ και βγήκε.ξεκαθαρα θετικό! 

Οπότε μη δινεις σημασία!!!!

Just now, Amugdalo είπε:

Κοπέλα μου καλησπέρα και καλή επιτυχία! Εγώ δεν είχα τπτ μόνο το πρησμένο στήθος από τα  ουτρο. Εννοείται γκρίνιαζα ότι δεν έχω τπτ σαν τις άλλες. Ούτε αίματα κι, ούτε πόνος στη μέση, Ούτε υγρά ούτε τσιμπήματα αφού αναρωτιόμουν γιατί δεν πάω στη Δουλειά και με νταντευουν όλοι! Τελικά πήρα θετική χοριακη! Και στα δικά σου!! 

Like!!!!

  • Μου αρέσει 3

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλησπέρα!!!! Μη δίνεις καμία απολύτως σημασία στα συμπτώματα!!! Είμαι.κι εγώ έκτη μέρα κι εκτός απ τα αναμενόμενα συμπτώματα λόγω χαπιών δεν έχω τίποτε άλλο! Κι όμως σήμερα έκανα τεστ και βγήκε.ξεκαθαρα θετικό! 

Οπότε μη δινεις σημασία!!!!

Like!!!!

Ρε κορίτσι αλήθεια???? Μπράβο!! Με το καλο η χοριακη.. Να'ναι τεράστια κ να επιβεβαιωθεί το τέστ.. Σου αξίζουν τα καλύτερα από δω κ περα.. Χάρηκα παααρααα πολυ... 

  • Μου αρέσει 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Τουτουνι είπε:

Καλησπέρα!!!! Μη δίνεις καμία απολύτως σημασία στα συμπτώματα!!! Είμαι.κι εγώ έκτη μέρα κι εκτός απ τα αναμενόμενα συμπτώματα λόγω χαπιών δεν έχω τίποτε άλλο! Κι όμως σήμερα έκανα τεστ και βγήκε.ξεκαθαρα θετικό! 

Οπότε μη δινεις σημασία!!!!

Like!!!!

Μπραβο! Πω πολυ νωρις ..αντε με το καλό..να πανε ολα καλά!

Just now, poca είπε:

κοριτσια καλησπερα. Ειμαι στην 6 ημερα μετα την Ετ αλλα νομιζω δεν εχω καποιο συμπτωμα ακομα. Ηταν καμια χωρις συμπτωματα κ ειχε μετα θετικη χοριακη; Ξερω οτι σε λιγες μερες θα κανω χοριακη και θα εχω απαντηση απλα οπως ξερετε η αναμονη ειναι πολυ βασανιστικη. Κ ολο διαβαζω για τσιμπηματακια, πρησμενο στηθος, υγρα κλπ στις αλλες κοπελες και απογοητευομαι.

Επειδή εχει καει ο εγκεφαλος μου στο διαβασμα θα σου πω δεν υπάρχει τιποτα στανταρ..δε βγαζεις ακρη..πολλες κοπελες πηραν θετικη χοριακή κ δεν ειχανε κανενα συμπτωμα.εγω και στις 2 αποτυχημενες ειχα κ τραβηγματα κ τσιμπηματα κ πονακια κ ενοιωθα κ εγκυος κ ολα τα ειχα ,και πηρα 0.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλησπέρα!!!! Μη δίνεις καμία απολύτως σημασία στα συμπτώματα!!! Είμαι.κι εγώ έκτη μέρα κι εκτός απ τα αναμενόμενα συμπτώματα λόγω χαπιών δεν έχω τίποτε άλλο! Κι όμως σήμερα έκανα τεστ και βγήκε.ξεκαθαρα θετικό! 

Οπότε μη δινεις σημασία!!!!

Like!!!!

Αληθεια;;;; Μπραβο κοριτσι μου. Με το καλο και η ψηλη χοριακη. Τετοια ευχαριστα νεακια να ακουμε. Την Παρασκευη ειναι να κανεις και εσυ? Γιατι εγω τοτε θα κανω και μετραω μερες (καμια φορα και ωρες :) )

Just now, Amugdalo είπε:

Κοπέλα μου καλησπέρα και καλή επιτυχία! Εγώ δεν είχα τπτ μόνο το πρησμένο στήθος από τα  ουτρο. Εννοείται γκρίνιαζα ότι δεν έχω τπτ σαν τις άλλες. Ούτε αίματα κι, ούτε πόνος στη μέση, Ούτε υγρά ούτε τσιμπήματα αφού αναρωτιόμουν γιατί δεν πάω στη Δουλειά και με νταντευουν όλοι! Τελικά πήρα θετική χοριακη! Και στα δικά σου!! 

Μακαρι γτ και εγω καπως ετσι νιωθω. Σε ευχαριστω για το κουραγιο κοριτσι. 

Just now, Nephelie είπε:

Μπραβο! Πω πολυ νωρις ..αντε με το καλό..να πανε ολα καλά!

Επειδή εχει καει ο εγκεφαλος μου στο διαβασμα θα σου πω δεν υπάρχει τιποτα στανταρ..δε βγαζεις ακρη..πολλες κοπελες πηραν θετικη χοριακή κ δεν ειχανε κανενα συμπτωμα.εγω και στις 2 αποτυχημενες ειχα κ τραβηγματα κ τσιμπηματα κ πονακια κ ενοιωθα κ εγκυος κ ολα τα ειχα ,και πηρα 0.

ναι κ εγω νομιζω οτι καποιες στιγμες το μυαλο μ δημιουργει συμπτωματα χωρις να υπαρχουν για αυτο τρελενομαι. Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Moana είπε:

να σου πω, επειδή τον ρώτησα κ για το era test, αν χρειάζεται να το κανω, μου ειπε οτι δεν εχει νόημα όταν κανεις την ετ σε φυσικο κυκλο γιατί τότε ανοίγει το παραθυρο φυσικά ο οργανισμός, στον τεχνητό ίσως λεει εχει νόημα για να ξερεις ποτε θα μεταφέρεις 

Καλά τα λέει ο Σφακ Moana μου αλλά το παράθυρο ανοίγει φυσικά εμείς πως ξέρουμε πότε είναι? Πότε ανοίγει και κλείνει και δεν υπάρχει πχ μετάθεση παραθύρου..? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Ρε κορίτσι αλήθεια???? Μπράβο!! Με το καλο η χοριακη.. Να'ναι τεράστια κ να επιβεβαιωθεί το τέστ.. Σου αξίζουν τα καλύτερα από δω κ περα.. Χάρηκα παααρααα πολυ... 

Ευχαριστώ πολύ Κατερινάκι μου!!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά από δω κι εμπρός!!!!

Just now, poca είπε:

Αληθεια;;;; Μπραβο κοριτσι μου. Με το καλο και η ψηλη χοριακη. Τετοια ευχαριστα νεακια να ακουμε. Την Παρασκευη ειναι να κανεις και εσυ? Γιατι εγω τοτε θα κανω και μετραω μερες (καμια φορα και ωρες :) )

Μακαρι γτ και εγω καπως ετσι νιωθω. Σε ευχαριστω για το κουραγιο κοριτσι. 

ναι κ εγω νομιζω οτι καποιες στιγμες το μυαλο μ δημιουργει συμπτωματα χωρις να υπαρχουν για αυτο τρελενομαι. Τι να πω...

Ναι κι εγώ Παρασκευή θα την κάνω!!!!! Εσύ έκανες τεστακι?


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...